Jump to content


Photo

Koncert The Rolling Stones w Warszawie - 25/07/2007


36 replies to this topic

#21 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Posted 26 lipca 2007 - 08:35

A coś o muzyce ? :D Ktoś na nia zwrócił uwagę ? :D
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#22 pablo

pablo

    26 lat z U2...

  • Members
  • 1 594 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Płock / Warszawa

Posted 26 lipca 2007 - 09:57

A coś o muzyce ? :D Ktoś na nia zwrócił uwagę ? :D



Nie no stary, muzyka to podstawa, ale tu na tym forum raczej nie ma ludzi, których kręcą zespoły typu Rolling Stones, The Beatles więc darowałem sobie.

Na początek zagrali 3 killery Start Me Up, You Got Me Rocking, Rough Justice.

Potem do połowy koncertu utwory znane przeplatały się z tymi mniej. Fajne było You Can't Always Get What You Want, gdzie cała publika mogła sobie pośpiewać. Klasyk Berrego "I'll Go Crazy" (choć ja go pierwszy raz słyszałem) z Jaggerem zaśpiewała ponętna wokalistka z chóru i zaśpiewała to rewelacyjnie. Refren wywrzeszczała melodyjnie, jakby rzeczywiście była crazy :D
Następnie było przydługie przedstawianie całego zespołu przez Jaggera i to głównie po polsku.
Swoją drogą, Johnny spodobałoby Ci się, bo przez cały koncert Jagger sypał polskimi zdaniami np: "Cudownie być tu znowu", "Co za cudowna noc", "Ładna sukienka" i.t.d.
Potem nastąpiły dwie piosenki Richardsa, ale tych nie posłuchałem bo wspólnie z Newtonem (który pewnie tradycyjnie niedługo da link do zdjęć) przemieszczaliśmy się do tyłu publiki by stanąć przy samym miejscu gdzie za chwile Stonsi mieli przyjechać. Mieliśmy raptem 20 metrów, ale przedrzeć się przez takie tłumy było bardzo trudne.

O 4 piosenkach wykonanych na małej scenie (m.in It's Only Rock'n Roll i moje ulubione Get Off of my Cloud) nie będę wspominał, bo po pierwsze jak pisałem był straszny pogłos, a po drugie to nie o muzykę wtedy chodziło. W końcu legendarni muzycy stali ode mnie 5 metrów !!!

No a po ich odjechaniu już były same hiciory: Paint It Black, Jumping Jack Flash, Brown Sugar, gdzie publika też mogła się udzielać wokalnie.

A na bis Satisfaction. Niestety tylko jeden bis, ale za to jaki.

Było super!

1. U2 * 2. Queen * 3. Metallica * 4. Marillion * 5. Pink Floyd * 6. R.Stones * 7. Iron Maiden * 8. Radiohead * 9. Deep Purple * 10. D.Mode

U2 TOP 10: The Unforgettable Fire, Exit, Luminous Times, All I Want Is You, Ultra Violet, Acrobat, The Ground Beneath Her Feet, Electrical Storm, Sometimes You Can't Make It On Your Own, Magnificent


#23 Marysieńka. love U2

Marysieńka. love U2

    Użytkownik

  • Members
  • 697 posts
  • Skąd:wyspa skarbów

Posted 26 lipca 2007 - 10:10

Czytałam na onecie ze było tylko 40 tys. fanów na koncercie.????? Zdawało mi sie ze będzie ponad 80 tyś.

Na U2 w Polsce było 80 tyś wygląda na to ze U2 jest lepsze jeżeli chodzi o publiczność.hheheeeeheheeee. :D :D :D :D :D

#24 pablo

pablo

    26 lat z U2...

  • Members
  • 1 594 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Płock / Warszawa

Posted 26 lipca 2007 - 10:22

Czytałam na onecie ze było tylko 40 tys. fanów na koncercie.????? Zdawało mi sie ze będzie ponad 80 tyś.

Na U2 w Polsce było 80 tyś wygląda na to ze U2 jest lepsze jeżeli chodzi o publiczność.hheheeeeheheeee. :D :D :D :D :D



Jakby na U2 bilety pod sceną kosztowały 415 PLN a dla Vipów ponad tysiąc, a te w sektorze 50 metrów od sceny za 265 PLN to też nie było by 80 tyś hheheeeeheheeee. :D :D :D :D :D.

Poza tym na U2 to chyba 60 tys było, o ile pamietam

1. U2 * 2. Queen * 3. Metallica * 4. Marillion * 5. Pink Floyd * 6. R.Stones * 7. Iron Maiden * 8. Radiohead * 9. Deep Purple * 10. D.Mode

U2 TOP 10: The Unforgettable Fire, Exit, Luminous Times, All I Want Is You, Ultra Violet, Acrobat, The Ground Beneath Her Feet, Electrical Storm, Sometimes You Can't Make It On Your Own, Magnificent


#25 reic_diov

reic_diov

    Użytkownik

  • Members
  • 625 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Krsono

Posted 26 lipca 2007 - 12:05

Koncert byl rewalcyjny :]

Zespół zrobił na mnie niesamowite wrażenie, choc nie jestem jakims strasznym fanem Rolling Stones ale to byl jeden z tych koncertow na ktorych trzeba bylo byc.

Zdjecie małej sceny:
Posted Image

... :P


#26 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Posted 26 lipca 2007 - 14:30

Czytałam na onecie ze było tylko 40 tys. fanów na koncercie.????? Zdawało mi sie ze będzie ponad 80 tyś.

Na U2 w Polsce było 80 tyś wygląda na to ze U2 jest lepsze jeżeli chodzi o publiczność.hheheeeeheheeee. :D :D :D :D :D



Jeśli chodzi o Chorzów, to na U2 za Chiny nie było 80 tys, z resztą na Służewcu też nie.
Po drugie szkoda dyskutować o liczebności fanów na danym koncercie (wpływ tysiąca czynników) i cieszeniu twarzy, "bo na moim zespole było więcej".

pozdr

#27 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Posted 26 lipca 2007 - 16:01

bo przez cały koncert Jagger sypał polskimi zdaniami np: "Cudownie być tu znowu", "Co za cudowna noc", "Ładna sukienka" i.t.d.


I jestem absolutnie pewien, że teraz nie będzie ani jednego zawiedzionego brakiem kontaktu z publiką. Czy to nie proste ?

Widziałem ostatnio klip koncertowy Stonesów, i też byłem pod wielkim wrażeniem formy Jaggera. I znów, jeśli porównać.. ee, zresztą nieważne.

Tym razem Tradycyjny Polski Frustrat skupił się na jechaniu po zespole, który ośmielił sie zagrać podczas żałoby narodowej. Dziwnie przypomina mi to głosy innych ( a może tych samych ) Frustratów bijących dwa lata temu pianę o to, że U2 mieli czelność nie odwołać trasy koncertowej po śmierci papieża. Nawiasem mówiąc, Jagger podobno zadedykował ofiarom wypadku we Francji jedną z piosenek - jest jakieś nagranie ?
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#28 NewtoN

NewtoN

    Użytkownik

  • Members
  • 16 posts

Posted 26 lipca 2007 - 21:32

fotki z koncertu
http://nevton.mypicture.info

#29 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Posted 27 lipca 2007 - 06:54

A ja mam pytanie do osób będących na koncercie:

Czy w jakiś sposób uczczone zostały wczorajsze 64 urodziny Micka Jaggera? :rolleyes:
Dołączona grafika

#30 madeinpoland

madeinpoland

    Użytkownik

  • Members
  • 994 posts
  • Płeć:Mężczyzna

Posted 27 lipca 2007 - 11:18

A co powiecie na to DVD. Nie jestem jakimś fanem Stones'ów ,ale chyba warto się zaopatrzyć.:
Opis: Cztero płytowe wydawnictwo DVD pod tytułem The Biggest Bang- to nic innego jak niewielkie posumowanie światowej trasy koncertowej A Bigger Bang zespołu Rolling Stones. Trasa związana jest z promocją płyty A Bigger Bang. W tym roku w ramach tournee zespół odwiedzi również Polskę.
Tournee oficjalnie rozpoczęło się 21 sierpnia 2006 roku, dwoma występami w historycznym Fenway Park w Bostonie. W sumie trasa objęła 55 koncertów w Ameryce Północnej, 4 w Ameryce Południowej, 19 w Europie, 5 w Japonii, 1 w Chinach oraz po 2 występy w Australii i Nowej Zelandii.
Światowa trasa koncertowa A Bigger Bang 2006 zebrała oszałamiające opinie krytyków nazywających ją największą trasą koncertową jaka kiedykolwiek się odbyła.
Na 4 płytach znajdziemy zarówno stare piosenki, takie jak: "It's Only Rock 'n' Roll", "Honky Tonk Women" i "Brown Sugar", czy chociażby (I Can't Get No) Satisfaction, jak i nowe, np.: "Rough Justice", "Infamy", "Rain Fall Down" i "Oh No, Not You Again".
W sumie zawartość płyt to: 7 godzin materiałów muzycznych i dokumentalnych, ponad 55 utworów, dwa pełne koncerty z Austin i Rio de Janeiro oraz znaczące fragmenty z Japonii, Sznghaju i Buenos Aires, nigdy nie prezentowane utwory, piosenki, które nigdy nie zostały zaprezentowane na DVD, ekskluzywne materiały zza kulisowe, filmy dokumentalne z tournee i wiele innych.

Tytuł oryginalny: The Biggest Bang
Wykonawca: THE ROLLING STONES
Kategoria: ROCK
Czas trwania: 420 min.
Spis utworów:

Opening
You Got Me Rocking
Let's Spend The Night Together
She's So Cold
Oh No Not You Again (First Time Released On DVD)
Sway (First Time Released On DVD)
Bob Wills Is Still The King (First Time Released On Any Format)
Streets of Love (First Time Released On DVD)
Ain't Too Proud To Beg
Tumbling Dice
Learning The Game (First Time Released On Any Format)
Little T&A
Under My Thumb
Get Off My Cloud
Honky Tonk Women
Sympathy For The Devil
Jumpin' Jack Flash
(I Can't Get No) Satisfaction
Brown Sugar
Bonus Features:
6 Minutes Austin Mini-Documentary
"I Can't Be Satisfied" Blues Jam Rehearsal Milan Italy (First Time Released On DVD)
Disc 2: Rio De Janeiro
Opening
Jumpin' Jack Flash
It's Only Rock n' Roll
You Got Me Rocking
Wild Horses
Rain Fall Down
Midnight Rambler
Night Time Is The Right Time
Happy
Miss You
Rough Justice
Get Off My Cloud
Honky Tonk Women
Start Me Up
Brown Sugar
You Can't Always Get What You Want
(I Can't Get No) Satisfaction
Bonus Feature:
Rio De Janeiro Documentary
Disc 3: Saitama, Buenos Aires, And Shanghai
Saitama Concert
Opening
Let's Spend The Night Together
Transition- Sapporo
Rain Fall Down
Transition- Tokyo Dome
Rough Justice
Cherry Blossoms

Shanghai Concert
Opening
Beatch
Midnight Rambler
Gimme Shelter
This Place Is Empty (First Time Released On DVD)
Keith
It's Only Rock And Roll
Please Mr. China

Buenos Aires Concert
Opening
Worried Abour You
Football Chant
Happy
Miss You
Ronnie & The Audience (Talks about the Areg. Crowd)
Paint It Black
Satisfaction

Bonus Features:
Bonnie Raitt - " Shine-A-Light"
Eddie Vedder - "Wild Horses"
Dave Mathews - "Let It Bleed"

Duets:
Bonnie Raitt - " Shine-A-Light" (New Version - First time released on DVD With Bonnie Raitt)
Eddie Vedder - "Wild Horses" (New Version - First time released on DVD With Eddie Vedder)
Dave Mathews - "Let It Bleed" (New Version - First time released on DVD With Dave Mathews)
Wild Horses With Cui Juan (New Version - First time released on DVD With Cui Juan)
Jukebox
Disc 4: Tour Documentary Plus Bonus Songs And Features
Tour Documentary
Get Up Stand Up - Toronto Club Show (First Time Released On Any Format)
Mr Pitiful - Toronto Club Show (First Time Released On Any Format)
If It Ain't Got That Swing featuring Cahrlie Watts TRT
"Hurricane" featuring Keith Richards TRT
Outlets of Emotion featuring Ron Wood TRT
Busking featuring Mick Jagger
Dołączona grafika

#31 alien

alien

    Użytkownik

  • Members
  • 875 posts
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:wawa

Posted 27 lipca 2007 - 12:29

A ja mam pytanie do osób będących na koncercie:

Czy w jakiś sposób uczczone zostały wczorajsze 64 urodziny Micka Jaggera? :rolleyes:


uczczone zostaly w taki sposob,ze spiewalismy mu happy birthday w roznych momentach koncertu. ludzie mieli rowniez kartki z tymze napisem.
ale najlepsza byla kartka" keith is a good tenor".

#32 Marysieńka. love U2

Marysieńka. love U2

    Użytkownik

  • Members
  • 697 posts
  • Skąd:wyspa skarbów

Posted 27 lipca 2007 - 12:56

Jak ktoś będzie posiadał audio w mp3 z tego konceertu niech wrzuci.
Ja właściwie nie jestem fanką Rolling ale nie które utworki mi się podobają.
np. wild hourses czy satusfacion :D :D

#33 madeinpoland

madeinpoland

    Użytkownik

  • Members
  • 994 posts
  • Płeć:Mężczyzna

Posted 27 lipca 2007 - 13:01

Jak ktoś będzie posiadał audio w mp3 z tego konceertu niech wrzuci.
Ja właściwie nie jestem fanką Rolling ale nie które utworki mi się podobają.
np. wild hourses czy satusfacion :D :D

A propos "Wild Horses",to zauważyłem ,że Alicia Keys bardzo lubi śpiewać piosenki stonesów. Na unplugged śpiewała z liderem Maroon 5 właśnie "Wild Horses",a ostatnio na Live Earth także coś było. Jeśli ktoś wie tytuł piosenki jaką tam wykonywała w duecie byłbym bardzo wdzięczy,bo posłuchałbym utworu w oryginalnym wykonaniu :)
Dołączona grafika

#34 timewind

timewind

    Użytkownik

  • Members
  • 639 posts
  • Płeć:Mężczyzna

Posted 22 lipca 2009 - 15:41

Jeśli ktoś jest zainteresowany tematem RS: aktualnie trwają prace nad największą polską stroną internetową na temat tej grupy. Jestem jedną z dwóch osób odpowiedzialnych za prace nad nią. Witryna będzie online pod koniec sierpnia lub na początku września - póki co, działa tylko forum. Jeśli ktoś chciałby adres to niech pisze do mnie na priva.

#35 timewind

timewind

    Użytkownik

  • Members
  • 639 posts
  • Płeć:Mężczyzna

Posted 20 września 2009 - 19:07

Małymi kroczkami pojawia się wspomniana witryna. Póki co na serwerze jest tylko strona główna i forum. Podstrony będą pojawiać się co jakiś czas. Planuję całość skończyć za miesiąc/dwa. Zrobienie takiej witryny to mnóstwo roboty...

www.rstones.pl

#36 dorothy

dorothy

    Użytkownik

  • Members
  • 73 posts

Posted 21 września 2009 - 18:44

:rolleyes: The Rolling Stones !!! Brawo Timewind ! Cenna inicjatywa i pewnie ogromnie dużo pracy, ale oczywiście warto, wszak...kamienie są wieczne :rolleyes:
The Rolling Stones to od chyba zawsze jeden z moich Zespołów nr 2. Byłam na (niestety) tylko Ich jedynym koncercie, właśnie 25 lipca 2007 roku i bez wątpienia był to jeden z najpiękniejszych, najlepszych koncertów na jakich byłam.

Legenda Muzyki, muzyczny fenomen, Muzycy, którzy kochają to co robią, kochają życie i mają duszę dwudziestolatków - wiecznie niepokorni, zaskakujący, szanujący bluesa...chyba nie sposób Ich nie lubić ;)

#37 timewind

timewind

    Użytkownik

  • Members
  • 639 posts
  • Płeć:Mężczyzna

Posted 21 września 2009 - 19:17

Dzięki Dorothy :)

Ja nie byłem na żadnym koncercie bo jestem w sumie świeżym fanem Stonesów (z ok. rocznym stażem), ale znam osobiście kilka osób, dla których ten zespół znaczy naprawdę wiele. Po koncercie U2 zrobiliśmy sobie takie mini spotkanie naszego forum i oglądaliśmy dvd z koncertami z lat 70.

A strona będzie wyjątkowa bo będzie dużo do czytania. Do każdej płyty i trasy będziemy pisać jakieś teksty na temat. I nie będą to oczywiście suche informacje z Wikipedii ;)

Oprócz tego w najważniejszym Stonesowym fanzinie na świecie (http://www.stonesplanet.com/) niedługo ukaże się artykuł o naszej skromnej, ale oddanej Stonesowej społeczności.



Reply to this topic



  


1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users