Skocz do zawartości


Zdjęcie

2018-08-31 - Berlin, Germany, Mercedes-Benz Arena


  • Please log in to reply
602 replies to this topic

#581 campeon

campeon

    Użytkownik

  • Members
  • 592 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 12 września 2018 - 13:18

Być może fake ale w przypadku tej telewizji to nic mnie nie dziwi

#582 DK-ART

DK-ART

    Użytkownik

  • Members
  • 561 Postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 12 września 2018 - 13:39

Od razu widać, iż to jest na 100 % fake. Tak poza tym - lepiej nie zaczynajcie i nie bierzcie tego na poważnie; cytując klasyka: "nie oglądaj telewizji, bo będziesz miał w głowie glisty" ;)



#583 Paweł =

Paweł =

    Użytkownik

  • Members
  • 1 151 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:CHORZÓW

Napisano 14 września 2018 - 20:11

...


Moje Konto Youtube - http://www.youtube.c...iew=0&flow=grid

 

 

 


#584 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 15 września 2018 - 17:39

Ciekawe czy będzie multicam z drugiego Berlina xD

 

Będzie. I z 31. też, oba ponoć na raz, bo liczone, jako 1,25 koncertu. ;)

 

 

 

Ważna sprawa. Jak ktoś ma dobrej jakości, fajne nagrania z 31. lub 1. to zachęcam, aby wejść na U2Start: https://u2start.com/topic/11603/ i skontaktować się ze sparko, która będzie robiła Milticamy (ta sama co zrobiła 4 multicamy z Berlina 2015). Poda dane FTP do przesłania plików.

 

Prace mają ruszyć w przyszłym tygodniu, więc warto się pospieszyć, bo im więcej dobrego materiału tym lepszy efekt końcowy i szansa, aby ujrzeć swoje nagranie w multicamie. ;)



#585 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 17 września 2018 - 16:48

A tu jeszcze pojawiła się EPKa z Berlina:

 

https://www.youtube.com/watch?v=FIxLixTcatk

 

Tu do ściągnięcia (uwaga największe pliki mają po 4,5 GB, polecam te mniejsze). Dodatkowo kilka dobrej jakości zdjęć:

https://www.u2.com/rmpphoto/



#586 Paweł =

Paweł =

    Użytkownik

  • Members
  • 1 151 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:CHORZÓW

Napisano 20 września 2018 - 10:05

Jeśli ktoś chce pobrać w bezstratnej jakości filmiki z mojego nagrania:

 

Acrobat  https://we.tl/t-5xeXzBcanJ

 

Even Better https://we.tl/t-BhxLayCLv6

 

Best Thing https://we.tl/t-YRARelBnyd

 

City od połowy https://we.tl/t-dopv8ffW3W

 

13 https://we.tl/t-P0y9CxjWWi

 

Na pobranie jest 7 dni.

 

To są fragmenty z tego nagrania https://www.youtube.com/watch?v=nqk3UIm5i9I


Moje Konto Youtube - http://www.youtube.c...iew=0&flow=grid

 

 

 


#587 corso

corso

    Użytkownik

  • Members
  • 3 831 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Black Diamond Bay

Napisano 20 września 2018 - 11:13

Ile to waży w sumie?

#588 Paweł =

Paweł =

    Użytkownik

  • Members
  • 1 151 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:CHORZÓW

Napisano 20 września 2018 - 11:31

Każdy kawałek do max 2 GB, Acrobat np ma 1,16 GB.

Even Better 1.03 GB

13 1,05 GB

 

Czyli 1 GB na piosenkę trzeba liczyć.


Moje Konto Youtube - http://www.youtube.c...iew=0&flow=grid

 

 

 


#589 campeon

campeon

    Użytkownik

  • Members
  • 592 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 20 września 2018 - 11:46

A dlaczego tak dużo?



#590 AlanSTA

AlanSTA

    Użytkownik

  • Moderatorzy
  • 823 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 20 września 2018 - 15:04

A dlaczego tak dużo?

Uroki nieskompresowanego(oryginalnego) pliku wideo :)



#591 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 20 września 2018 - 20:00

Każdy kawałek do max 2 GB, Acrobat np ma 1,16 GB.

Even Better 1.03 GB

13 1,05 GB

 

Czyli 1 GB na piosenkę trzeba liczyć.

 

 

Nieźle, trochę musiałeś się poświęcić tyle kręcąc.Sam coś też o tym wiem, zarówno w 2015, 2017, jak i teraz też nakręciłem, choć nie wszystko. Człowiek rozerwany między oglądaniem, a nagrywaniem czasami, ale, jak się później zobaczy swoje ujęcia w multicamie, to fajna sprawa.

 

Jedno pytanie - wysłałeś też linki do Sparko? Pisała, że dostała jeszcze od kogoś z Polski po 15-tym, więc może to o tobie. ;)

 

 

Tutaj moje fotki i nagrania z telefonu: https://drive.google...WKiti-Ae3sJ2mBD

Zdjęcia nic specjalnego. Nagrania jak na to miejsce nawet OK, dźwięk dość dobry.

 

Niestety zdjęcia z aparatu są za duże na dysk Googla, ok. 15 GB. Może kiedyś wrzucę co lepsze na YouTube, a całość poszła do Sparko, więc może coś się znajdzie w multicamie.



#592 CharlotteKing

CharlotteKing

    Użytkownik

  • Members
  • 127 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 20 września 2018 - 21:03

Słuchajcie może głupie pytanie ale czy ktoś ma moze zdjęcie sektoru 201 byłyśmy w 3 rzędzie, białe t-shirty, obok siebie blondynka i brunetka, (pomyślałam że byłby to fajny prezent na gwiazdkę oprawione zdj z koncertu na którym jest moja mama plus kawałek ręki Bono czy coś ;) ) zdj musiało by być zrobione z płyty gdy byli na e stage mysle ze wtedy było tyle światła że może gdzieś w tle byśmy się załapały jako dwie białe plamy

#593 Paweł =

Paweł =

    Użytkownik

  • Members
  • 1 151 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:CHORZÓW

Napisano 20 września 2018 - 21:52

Nieźle, trochę musiałeś się poświęcić tyle kręcąc.Sam coś też o tym wiem, zarówno w 2015, 2017, jak i teraz też nakręciłem, choć nie wszystko. Człowiek rozerwany między oglądaniem, a nagrywaniem czasami, ale, jak się później zobaczy swoje ujęcia w multicamie, to fajna sprawa.

 

Jedno pytanie - wysłałeś też linki do Sparko? Pisała, że dostała jeszcze od kogoś z Polski po 15-tym, więc może to o tobie. ;)

 

 

Zazwyczaj nagrywam koncert na którym jestem, to fajna pamiątka zobaczyć po czasie nagranie ze swojej kamery.

Ten Berlin nagrywałem z kumplem, dzieliliśmy się aparatem ;)

Oczywiście nie stałem jak wmurowany żeby mieć idealne nagranie co chyba widać, ale i tak miło się to ogląda.

 

Wysłałem dziś Sparko te wszystkie nagrania które wkleiłem tutaj, co z nimi zrobi to się okaże.

Pisała że ma już mnóstwo nagrań.

Z Berlina 2015 też jej wysłałem nagrania lepsze od tych, a użyła bardzo niewiele ujęć.

Miała dać znać kiedy zacznie robić drugi koncert Berliński, ale się nie odezwała, a mam bardzo dobre nagranie, widać było całą scenę i wielki ekran.

Jej multicam z 24.09.2015 obejrzałem tylko raz, moim zdaniem można było to zrobić lepiej.

Np kiedy zaczynają się streetsy, ona cały czas pokazuje ujęcie Edge, mało dynamiki i różnorodnych ujęć.

Na tle innych multicamów, a mam i widziałem mnóstwo, jej wypadają blado.

Ale to tylko moja opinia, zobaczymy jak to zmontuje tym razem.


Moje Konto Youtube - http://www.youtube.c...iew=0&flow=grid

 

 

 


#594 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 20 września 2018 - 23:49

Zazwyczaj nagrywam koncert na którym jestem, to fajna pamiątka zobaczyć po czasie nagranie ze swojej kamery.
Ten Berlin nagrywałem z kumplem, dzieliliśmy się aparatem ;)
Oczywiście nie stałem jak wmurowany żeby mieć idealne nagranie co chyba widać, ale i tak miło się to ogląda.

Też zazwyczaj nagrywam, zdarzały się i całe koncerty. Na U2 nauczyłem się, że wolę złapać kilka dobrych ujęć/utworów niż całość, bo zazwyczaj dużo osób kręci, ale nie to co trzeba. Czasem są to bliskie ujęcia, bo np. ujęć z daleka jest sporo.
 
Ujęcia znad e-stage są niezłe, bo pokazują co się działo na tym ekranie, na podłodze, czego np. w ogóle nie widziałem z płyty. ;)
 
Swoją droga bidnie te animacje wyglądają.
Do SoL użyli tej samej animacji, co do Staring'a, a przy Even Better kula dyskotekowa, jest chyba żywcem wzięta z teledysku Discothegue - czyli tego co aż się prosi o rotacyjne granie w tym miejscu! :P

 

Wysłałem dziś Sparko te wszystkie nagrania które wkleiłem tutaj, co z nimi zrobi to się okaże.
Pisała że ma już mnóstwo nagrań.

To dobrze, że jest dużo nagrań, przynajmniej nie powinno być pustych miejsc. Czasem tak jest, że kręcenia 1-2h a ujęć w multicamie 5 min. ;)

 

Miała dać znać kiedy zacznie robić drugi koncert Berliński, ale się nie odezwała, a mam bardzo dobre nagranie, widać było całą scenę i wielki ekran.

Który drugi Berlin? Ten z 2015? Sparko zbierałą materiał do wszystkich 4 koncertów na raz. 1 i 4 wydała szybko, a później z jakichś względów osobistych, czy zdrowotnych nie była w stanie dokończyć od razu reszty. Ale wszystkie 4 multicamy na szczęście są zrobione. Sam wysyłałem materiał na 2. Berlin i sporo ujęć udało się wykorzystać.
 

Jej multicam z 24.09.2015 obejrzałem tylko raz, moim zdaniem można było to zrobić lepiej.
Np kiedy zaczynają się streetsy, ona cały czas pokazuje ujęcie Edge, mało dynamiki i różnorodnych ujęć.
Na tle innych multicamów, a mam i widziałem mnóstwo, jej wypadają blado.
Ale to tylko moja opinia, zobaczymy jak to zmontuje tym razem.

Pewnie zmontuje podobnie. No tak, tylko pamiętaj czego się podejmuje. Zrobić 4 multicamy z Berlin a (nie wiem ile poza tym) to nie lada robota. Terabajty danych ogarnąć. Sam zobacz ile twoje pliki ważą, a zapewniam cię, że jak ktoś w 4K kręcił to będą dużo większe. Sam montaż to masa roboty. Do tego nagranie płyt, czy upload torrentów....

Ja szanuję jej robotę, bo nikt inny tego się nie chciał podjąć.Np. takiego multicamu z Berlina 2017 do dziś nie ma, bo nikt nie jest chętny. A tak z 2015 i miejmy nadzieję teraz z 2018 będziemy mieli fajną pamiątkę. Przypomnij sobie ile zachodu było z DVD z Chorzowa z 2009.

 

Co do dynamiki i różnorodności to zależy też od tego czym dysponuje, jak dostałą materiał od 10 osób, jest np. solówka, a 7 osób w tej chwili filmuje Bono i jedna Edge'a, a 2 akurat nie mają tego fragmentu to jaki masz wybór? :rolleyes:  Jasne, sam często wolałbym inne ujęcia, ale niestety nie zawsze można wybierać. ;)



#595 Paweł =

Paweł =

    Użytkownik

  • Members
  • 1 151 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:CHORZÓW

Napisano 21 września 2018 - 09:19

Też zazwyczaj nagrywam, zdarzały się i całe koncerty. Na U2 nauczyłem się, że wolę złapać kilka dobrych ujęć/utworów niż całość, bo zazwyczaj dużo osób kręci, ale nie to co trzeba. Czasem są to bliskie ujęcia, bo np. ujęć z daleka jest sporo.
 
Ujęcia znad e-stage są niezłe, bo pokazują co się działo na tym ekranie, na podłodze, czego np. w ogóle nie widziałem z płyty. ;)
 
Swoją droga bidnie te animacje wyglądają.
Do SoL użyli tej samej animacji, co do Staring'a, a przy Even Better kula dyskotekowa, jest chyba żywcem wzięta z teledysku Discothegue - czyli tego co aż się prosi o rotacyjne granie w tym miejscu! :P

 

To dobrze, że jest dużo nagrań, przynajmniej nie powinno być pustych miejsc. Czasem tak jest, że kręcenia 1-2h a ujęć w multicamie 5 min. ;)

 

Który drugi Berlin? Ten z 2015? Sparko zbierałą materiał do wszystkich 4 koncertów na raz. 1 i 4 wydała szybko, a później z jakichś względów osobistych, czy zdrowotnych nie była w stanie dokończyć od razu reszty. Ale wszystkie 4 multicamy na szczęście są zrobione. Sam wysyłałem materiał na 2. Berlin i sporo ujęć udało się wykorzystać.
 

Pewnie zmontuje podobnie. No tak, tylko pamiętaj czego się podejmuje. Zrobić 4 multicamy z Berlin a (nie wiem ile poza tym) to nie lada robota. Terabajty danych ogarnąć. Sam zobacz ile twoje pliki ważą, a zapewniam cię, że jak ktoś w 4K kręcił to będą dużo większe. Sam montaż to masa roboty. Do tego nagranie płyt, czy upload torrentów....

Ja szanuję jej robotę, bo nikt inny tego się nie chciał podjąć.Np. takiego multicamu z Berlina 2017 do dziś nie ma, bo nikt nie jest chętny. A tak z 2015 i miejmy nadzieję teraz z 2018 będziemy mieli fajną pamiątkę. Przypomnij sobie ile zachodu było z DVD z Chorzowa z 2009.

 

Co do dynamiki i różnorodności to zależy też od tego czym dysponuje, jak dostałą materiał od 10 osób, jest np. solówka, a 7 osób w tej chwili filmuje Bono i jedna Edge'a, a 2 akurat nie mają tego fragmentu to jaki masz wybór? :rolleyes:  Jasne, sam często wolałbym inne ujęcia, ale niestety nie zawsze można wybierać. ;)

 

Tak chodzi mi o drugi koncert Berliński 2015, powiedziała że da mi znać kiedy go zacznie robić i wtedy mam jej przesłać moje materiały.

Ale się nie odezwała, trudno ale szkoda bo mam fajny materiał:

Kadry z nagrania 25.09.2015

 

b51c4bd167958774.jpg

 

1fa3384a8ba2129e.jpg

 

1bcbd55472b59288.jpg

 

0445ab7a2961d6eb.jpg

 

a0ce556375acbf61.jpg

 

 

Nawet nie widziałem multicamu z 25.09.2015.

Za to z pierwszego koncertu kupiłem.

 

Pamiętam Chorzów 2009...

Najlepsze czasy dla multicamów to był chyba 3 leg 360 Tour, w dwa tygodnie po koncercie wychodziły piękne multicamy.

Frankfurt, Hannover, Bruksela, Paryż itd...

 

 

Wiem ile roboty jest z multicamem, robiłem multicam z koncertu Paula McCartneya w Warszawie.

Do dziś zostało mi mnóstwo płyt z nadesłanym materiałem z koncertu, a do tego dostawałem mnóstwo linków z filmikami do pobrania.

Niestety nie miałem tego luksusu z jednolitą ścieżką dźwiękowa, i musiałem się bawić w wielu kawałkach w szukaniu tej najlepszej.

Dopiero od połowy koncertu miałem jedną ścieżkę dźwiękowa.

Wiem jak to jest z ujęciami, czasem lepiej wybrać inne ujęcie trochę gorszej jakości, jak trzymać się jednego przez minutę w FullHD.

Najważniejsze że fani The Beatles byli zadowoleni, to fajna pamiątka po dłuższym czasie obejrzeć takie dvd.

Jest dużo pracy, ale też radości ;)

 

A co do animacji i ogólnie całej trasy koncertowej Experience  można mieć sporo zastrzeżeń ;)

Dla mnie trasa z 2015 roku była o wiele lepsza pod każdym względem.


Moje Konto Youtube - http://www.youtube.c...iew=0&flow=grid

 

 

 


#596 pop

pop

    Użytkownik

  • Members
  • 262 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Szczecin

Napisano 21 września 2018 - 09:43

Nieźle, trochę musiałeś się poświęcić tyle kręcąc.Sam coś też o tym wiem, zarówno w 2015, 2017, jak i teraz też nakręciłem, choć nie wszystko. Człowiek rozerwany między oglądaniem, a nagrywaniem czasami, ale, jak się później zobaczy swoje ujęcia w multicamie, to fajna sprawa.

 

Jedno pytanie - wysłałeś też linki do Sparko? Pisała, że dostała jeszcze od kogoś z Polski po 15-tym, więc może to o tobie. ;)

 

 

Tutaj moje fotki i nagrania z telefonu: https://drive.google...WKiti-Ae3sJ2mBD

Zdjęcia nic specjalnego. Nagrania jak na to miejsce nawet OK, dźwięk dość dobry.

 

Niestety zdjęcia z aparatu są za duże na dysk Googla, ok. 15 GB. Może kiedyś wrzucę co lepsze na YouTube, a całość poszła do Sparko, więc może coś się znajdzie w multicamie.

 

Sparko dostała pliki z Berlina 1 i 2 ode mnie ;)



#597 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 21 września 2018 - 16:14

Tak chodzi mi o drugi koncert Berliński 2015, powiedziała że da mi znać kiedy go zacznie robić i wtedy mam jej przesłać moje materiały.

Ale się nie odezwała, trudno ale szkoda bo mam fajny materiał:

Kadry z nagrania 25.09.2015

 

No rzeczywiście niezłe. Szkoda, a nuż by się przydały w paru miejscach. Osobiście już wątpiłem w powstanie tego multicamu i przestałem na bieżąco sprawdzać informacje. Dopiero jak już realizacja byłą prawie gotowa to przeczytałem.

 

Dlatego teraz tak informowałem na forum, bo zapowiadała szybką realizację, a szkoda, by dobry materiał był pominięty.

 

Osobiście też miałem zastrzeżenia co do Berlina 1 z 2015. Sparko początkowo chciała to wypuścić, jako wersję HD 720, z czym polemizowałem na forum u2start, bo to trochę bez sensu, jak część (jak nie większość) materiału była Full HD. Ostatecznie wygenerowała 2 wersje, porównała i na szczęście padło na Full HD 1080. ;)

 

Fajna sprawa z tym Paulem McCartneyem. Z multicamami jest tak, że jak nie zrobi tego ktoś dość szybko (mak pół roku, rok) po koncercie, to już  raczej nigdy nie będzie zrobione, bo ciężko materiał zebrać od ludzi po takim czasie.

 

Tak, na 360'tce był niezły wysyp. Był to też czas upowszechnienia aparatów, kamer HD, a nawet smartfonów więc materiału było sporo. Niestety też miałem trochę zastrzeżeń, bo np. tak lubiane przeze mnie remiksowe wykonanie Crazy zazwyczaj było skopane, dziwne ujęcia, brak ogarnięcia tego wszystkiego co się wtedy działo. :rolleyes:

 

 

Sparko dostała pliki z Berlina 1 i 2 ode mnie ;)

 

To też super. Dokładnie pisała, że od 2 osób więc teraz wszystko się zgadza. ;)
 



#598 Jacob

Jacob

    Użytkownik

  • U2 FAQ MAKER
  • 3 332 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 27 września 2018 - 14:01

Dopiero teraz wyczaiłem, że w nowym wojennym intro do Blackout mamy w tle zapętloną oniryczną wersję Love Is All We Have Left.



#599 Zooobaby

Zooobaby

    Użytkownik

  • Members
  • 425 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 27 września 2018 - 20:29

Właśnie! A muzycznie to jakby Zooropa ? Czy mi zdaje

#600 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 27 września 2018 - 21:54

Właśnie! A muzycznie to jakby Zooropa ? Czy mi zdaje

 

Chyba jedno i drugie się przewija.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych