Skocz do zawartości


Zdjęcie

You’re The Best Thing About Me - 1st single from 'Songs Of Experience'

You’re The Best Thing Songs Of Experience single

  • Please log in to reply
528 replies to this topic

#181 Jacob

Jacob

    Użytkownik

  • U2 FAQ MAKER
  • 3 332 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 06 września 2017 - 16:56

Tutaj można podglądać czy/gdzie piosenka jest grana w polskich rozgłośniach:

https://www.odslucha..._thing_about_me

 

I przy okazji, za kilka dni, wyciągnąć wnioski czy "zażarła" czy nie. 



#182 derka

derka

    Lady with the spinning head

  • Moderatorzy
  • 5 611 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z krainy Oz

Napisano 06 września 2017 - 17:01

W końcu w domu, piosenka przesłuchana. Teraz przyznaję się bez bicia, że wersji z Kygo nie za dobrze nawet pamiętam, bo mało razy jej słuchałam, więc słucham praktycznie na świeżo. Faktycznie brzmieniowo kojarzy się trochę z walizką. Nie jest tak źle, dzieje się, ale nawet przyjemny kawałek, choć chyba troszkę przeszkadzają mi te pierwsze wyciszenia na "you're the best thing...". Jak dla mnie, Bonias mógłby już śpiewać na niższych tonacjach, a uparcie wciąż uderza w wysokie tony, przez co czasem trochę męcząco dla ucha to brzmi, ale może się nie znam ;) A teraz idę przypomnieć sobie wersję Kygo i porównać:P

There's always a chance as long as one can think
this is music : last

#183 Zigy Stardust

Zigy Stardust

    senior forumowy

  • Members
  • 1 570 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Zigylandia

Napisano 06 września 2017 - 17:10

Ja to jestem jakiś dziwny ale mnie się w tej piosence wszystko podoba. Naprawdę. Kupili mnie tym.

#184 aro

aro

    Użytkownik

  • Members
  • 79 Postów

Napisano 06 września 2017 - 17:13

Nie miałbym nic przeciwko graniu na żywo remixu Kygo - tak żeby wszyscy byli zadowoleni:D

Po paru godzinach stwierdzam, że jedyne co mi w tym kawałku przeszkadza to wokal. Już o tym pisałem i może to mój problem, ale moim zdaniem z wiekiem coraz bardziej zawęża się zakres stylów, w których Bono jest w stanie dobrze zaśpiewać. Czasy w których mógł zaśpiewać wszystko, niestety minęły. Teraz wypada świetnie w kawałkach typu Little Things-poważnych, emocjonalnych, ciężkich, dostojnych. Naprawdę doskonale to śpiewa. Niestety, JEBTAM śpiewa tak samo - a to kompletne nieporozumienie. To ma być lekkie i zwiewne, a on to identycznie forsuje, dociska, robi z tego jakieś kolejne "my-father-loved-the-opera". To się zupełnie nie sprawdza, wokal i podkład gryzą się ze sobą, ten konflikt odbiera temu numerowi połowę uroku. Nie rozumiem czemu on tego nie słyszy, a może nie chce usłyszeć? Może trzeba było cały lead wokal oddać Edge'owi, właściwie czemu nie? Siedzieli nad tym numerem latami, miksowali go po tysiąc razy i nikt na to nie wpadł? A może nie chciał wpaść?

BTW komuś też się wydaje że partia Edge'a jest zerżnięta z I Believe In Father Christmas? :P

Najlepszy komentarz do tego songu



#185 VideoDunkey

VideoDunkey

    Użytkownik

  • Members
  • 316 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Krk

Napisano 06 września 2017 - 17:14

Ale mi wchodzi ten kawałek coraz bardziej, partia Edga 10/10 <3 chce to już na żywo, nawet ta kygowska lupanka ujdzie :D
<p>To ja Mac, byłem.

#186 derka

derka

    Lady with the spinning head

  • Moderatorzy
  • 5 611 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z krainy Oz

Napisano 06 września 2017 - 17:27

O, nie doczytałam postu Johnny'ego, czyli zgadzamy się odnośnie wokalu.

There's always a chance as long as one can think
this is music : last

#187 Dr Grape

Dr Grape

    Użytkownik

  • Members
  • 525 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Łódź

Napisano 06 września 2017 - 17:28

o ironio, nowe LCD brzmi jak U2 :P

Nowe LCD brzmi raczej jak Bowie/TalkingHeads.

#188 depe

depe

    The Legend

  • Members
  • 4 654 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Strawberry Fields

Napisano 06 września 2017 - 17:39

Edek w BBC Radio 2

http://www.bbc.co.uk...rammes/p05f95rg



#189 sebar

sebar

    Użytkownik

  • Members
  • 35 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:łódzkie

Napisano 06 września 2017 - 18:00

Praktycznie wcale nie piszę na forum ale za to codziennie czytam i przy okazji singla postanowiłem jednak się wypowiedzieć. Będąc w pracy nie miałem możliwości odsłuchać kawałka ale wychodząc wrzuciłem go na fulla w aucie i przez pół godziny leciało w pętli. Jedno wiem: ocenianie utworu po jednym odsłuchu nie jest miarodajne. Dojeżdżając do domu wiedziałem już, że to zajebisty kawałek. I chyba nikt jeszcze tego nie napisał (bo i może tego nie słyszy) ale gdy słyszę zwrotkę to jakbym słyszał zwrotkę z Even Better... a wierzcie mi jestem "dzieckiem" AB i właściwie każdą nutę z tego albumu znam na pamięć. I śmiem twierdzić, że to jednak najbardziej radiowy ich kawałek od dłuższego czasu. Na koniec jednak schodząc na ziemię napiszę jedno: to jest bardzo dobry kawałek jak na obecne możliwości U2. Bo tego bezczelnego, odważnego, rozpychającego się bez pardonu U2  z epoki zakończonej POP-em już nie ma. Ale to już sprawa na inny wpis.



#190 soulmate.

soulmate.

    Użytkownik

  • Members
  • 1 684 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:atomic idyll

Napisano 06 września 2017 - 18:02

Jeśli mówimy o porównaniach i odniesieniach, to Best Thing bardzo ładnie koresponduje z Wild Honey i... Blow Your House Down, to a'propo wokalu Edża.

Mnie też kupili, nie za lekki, nie za ciężki, singiel skrojony na dziś. Tak jak kiedyś BD.

Co do wokalu Bono, zgadzam się z J99 i derką. Głos jest na jednym poziomie bez względu na tempo i rodzaj utworu. Obawiam się, że lepiej już nie będzie. Ale może jednak da się trochę nad tym popracować. Nie wiem jak struny głosowe są elastyczne w tym wieku.. :P


IrishGirl z u2.heh.pl


#191 soulmate.

soulmate.

    Użytkownik

  • Members
  • 1 684 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:atomic idyll

Napisano 06 września 2017 - 18:05

 ale gdy słyszę zwrotkę to jakbym słyszał zwrotkę z Even Better... a wierzcie mi jestem "dzieckiem" AB i właściwie każdą nutę z tego albumu znam na pamięć. I śmiem twierdzić, że to jednak najbardziej radiowy ich kawałek od dłuższego czasu. Na koniec jednak schodząc na ziemię napiszę jedno: to jest bardzo dobry kawałek jak na obecne możliwości U2. Bo tego bezczelnego, odważnego, rozpychającego się bez pardonu U2  z epoki zakończonej POP-em już nie ma. Ale to już sprawa na inny wpis.

Pełna zgoda. Dla mnie bardziej "achtungowy" niż Blackout. A też nie oczekuje drugiego POPu i innych oliwek na kiju :P (choć to wszystko kocham ponad życie)


IrishGirl z u2.heh.pl


#192 feedback

feedback

    Użytkownik

  • Members
  • 2 409 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:melancholy hill

Napisano 06 września 2017 - 18:12

no dobrze.. słucham, słucham i jest już lepiej niż było na początku :P zobaczymy jak będzie dalej ;p ;)

Midnight is where the day begins.


#193 sebar

sebar

    Użytkownik

  • Members
  • 35 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:łódzkie

Napisano 06 września 2017 - 18:18

No to jeszcze słówko do wokalu: naprawdę spoko mi się tego słucha i nie przeszkadza mi maniera B.. Może z wiekiem staję się mniej wymagający a może po prostu taki jest mój obecny poziom percepcji, że w takiej konwencji tego kawałka mi to wystarcza. Aha i jeszcze jedno: remix Kygo o ile wielu osobom jak tu czytam wydawał się całkiem spoko to jednak przy wersji albumowej wypada miałko. Takie tam EDM-owe plumkanie...



#194 Marcin U2

Marcin U2

    Użytkownik

  • Members
  • 471 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 06 września 2017 - 18:19

Kawałek według mnie średni znacznie zyskujący z kolejnymi przesłuchaniami, teraz już jest dobry  ;). Btw po co nagrywali teledysk na koncercie i teraz go nie dodali  :wacko:?


Days off are great...

"Kiedy intelektualna część gry przeważa nad duchową, nigdy nie osiąga się sukcesów, nigdy nie dochodzi się do czegoś wielkiego"  John Frusciante


#195 feedback

feedback

    Użytkownik

  • Members
  • 2 409 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:melancholy hill

Napisano 06 września 2017 - 18:21

 Btw po co nagrywali teledysk na koncercie i teraz go nie dodali  :wacko:?

klasyczne u2logic ;)


Midnight is where the day begins.


#196 Jacob

Jacob

    Użytkownik

  • U2 FAQ MAKER
  • 3 332 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 06 września 2017 - 18:22

Pewnie dodanie teledysku będzie kolejnym elementem promocji przewidzianym na najbliższe tygodnie. Na razie mamy Lyrics Video (choć moim zdaniem dość mierne, w pewnych momentach można wręcz dostać epilepsji od graficznego szału autora).   



#197 jadzik

jadzik

    Użytkownik

  • Members
  • 500 Postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 06 września 2017 - 18:24

Czy tylko ja na początku słyszę znajome riffy z prób w Anaheim z czasów 360 Tour...

#198 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 06 września 2017 - 18:42

Ja z kolei nie słyszę w nim niczego sprzed XXI w. To raczej takie Electrical Storm przechodzące w Ordinary Love z domieszką Crazy Tonight.

Nikt się coś nie wypowiada o tym całym Soul Mix. Ja nie wiem ale jeśli podstawowy jest radiowy, to ten jest chyba ultraradiowy..
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#199 Marcin U2

Marcin U2

    Użytkownik

  • Members
  • 471 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 06 września 2017 - 18:44

Ja z kolei nie słyszę w nim niczego sprzed XXI w. To raczej takie Electrical Storm przechodzące w Ordinary Love z domieszką Crazy Tonight.

Nikt się coś nie wypowiada o tym całym Soul Mix. Ja nie wiem ale jeśli podstawowy jest radiowy, to ten jest chyba ultraradiowy..

Gdzie jest 2 miks?


Days off are great...

"Kiedy intelektualna część gry przeważa nad duchową, nigdy nie osiąga się sukcesów, nigdy nie dochodzi się do czegoś wielkiego"  John Frusciante


#200 depe

depe

    The Legend

  • Members
  • 4 654 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Strawberry Fields

Napisano 06 września 2017 - 18:52

http://playiga.com/t...ing-about-me-2/







Also tagged with one or more of these keywords: You’re The Best Thing, Songs Of Experience, single

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych