Skocz do zawartości


Zdjęcie

post-rock


50 replies to this topic

#21 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 08 grudnia 2009 - 14:30

Bardzo ładny album, przestrzenny, rozedrgany i taki... oceaniczny, można powiedzieć. Nie mogę się oprzeć skojarzeniu z Atlantykiem, nie wiem czemu. Jak ktoś posłucha pewnie będzie wiedział o co mi chodzi. Również polecam.

Użytkownik acr edytował ten post 08 grudnia 2009 - 14:33


#22 OutOfControl

OutOfControl

    Użytkownik

  • Members
  • 278 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 08 grudnia 2009 - 17:02

Właśnie zapoznaję się z tym albumem i nie da się ukryć, że przyjemnie się tego słucha. Porównanie do oceanu jak najbardziej na miejscu, ale słyszę tam też góry. :)

Ogólnie post-rockowe klimaty są ciekawe. :)

#23 mssunflower

mssunflower

    jestę słonecznikię

  • Members
  • 505 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z końca świata

Napisano 08 grudnia 2009 - 18:20

ocean. tak, duużo oceanu. dobra to płyta i zupełnie inna od 'walking cloud and a deep red sky (...)''

#24 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 08 grudnia 2009 - 19:57

Właśnie zapoznaję się z tym albumem i nie da się ukryć, że przyjemnie się tego słucha. Porównanie do oceanu jak najbardziej na miejscu, ale słyszę tam też góry. smile.gif


Tak, są i góry, dosłuchałem się, faktycznie są ;)

Ogólnie post-rockowe klimaty są ciekawe. smile.gif


Są, zdarzają się, Mono wlaśnie bardzo dobrym jest przykładem :)
Samo Mono przykuło uwagę, potrafiło tytułowym wiatrem nieść gdzieś w tę kreśloną dźwiękiem przestrzeń, w te góry z zza których szczytów nagle wyłania wielki, przepotężny i przepiękny ocean, wiecie, jeden z *tych* widoków, jedno z *tych* wrażeń, aż po horizon albo no line on the horizon, jak kto woli ;) bardzo, bardzo dobrze.
No ale tak, Max przypomniał mi o Mono, zabrałem się też za Mrówowe Immanu El, doszedł jeszcze Caspian i haczące tu i ówdzie o postrockowe patenty Noah And The Whale, włączyłem sobie tak wszystkie te płyty pod rząd i położyłem się do łóżka, spokojnie posłuchać. Po jakimś czasie przestałem odróżniać co się dzieje i które jest które, czy to jeszcze El czy już Caspian, a potem niesamowicie ucieszyłem jak na plejliście pojawił się kawałek Secret Machines, że w końcu jakiś konkret (swoją drogą pierwszy kawałek na Immanu El które dystrybuuje Mrówa brzmi jak takie intro do Alone, Jealous & Stoned tychże właśnie, intro które się zaczyna i zaczyna i nie może zacząć..) i jednak mam na jakiś czas znów dość. Nie żeby to były złe płyty, są ładne, są tam jakieś koncepcje fajne, ale ostatecznie nic naprawdę nie porywa. Może to po prostu przedawkowanie, mój organizm chyba za dużo na raz nie może ;)

ocean. tak, duużo oceanu. dobra to płyta i zupełnie inna od 'walking cloud and a deep red sky (...)''


Co w Mono mi się też podoba - oni zawsze o centymetry, ale jednak uciekają zarzutowi o zjadanie ogona, z każdą kolejną płytą stawiają mały, ale zdecydowany krok w określonym kierunku, to ich brzmienie się bardzo ładnie rozwija od epigoństwa Mogwai po coś co trudno już porównać do innych. Na kolejnych płytach bardzo dobrze słychać tę ewolucję między Deep Red Sky i wcześniejszymi a Immortal Wind. Niby przez to wiem już dobrze czego się spodziewać na kolejnym wydawnictwie, ale z drugiej strony, jestem też bardzo ciekaw jak duży postęp w tym kierunku zrobią tym razem.

Użytkownik acr edytował ten post 08 grudnia 2009 - 19:59


#25 vieux_capitaine

vieux_capitaine

    Użytkownik

  • Members
  • 1 041 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Trójmiasto

Napisano 08 grudnia 2009 - 23:22

A słyszał ktoś o God Is An Astronaut? nie wiem czy to się tu wpisuje ale bardzo fajne astralne klimaty mają no i są z Dublina ;)
Jakby co to mam jeden album na kompie "All is violent, all is bright".
Tutaj "When Everything Dies"
http://www.youtube.c...feature=related
Thru the darkness
of Future Past
the magician longs to see...
one chants out
between two worlds
Fire - walk with me.

#26 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 09 grudnia 2009 - 00:19

A słyszał ktoś o God Is An Astronaut?


http://u2forums.com/...?showtopic=2062 ;)

#27 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 08 marca 2011 - 17:24

Singiel z nowej płyty Explosions in the Sky, która ukaże się w kwietniu, do pobrania za frajer na ich stronie: www.explosionsinthesky.com

Album nazywać się będzie 'take care, take care, take care'.

#28 TUFKAK_U2

TUFKAK_U2

    BejsmenT

  • Members
  • 2 607 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:There is no place like home ;)

Napisano 08 marca 2011 - 19:57

Post rock ? Ja uważam, że rock to jest rock :D Gitara/y, bas, perkusja, klawisze (to podstawa) ewentualnie inne instrumentarium do tego + te charakterystyczne dla tego gatunku harmonie itp. = rock jak dla mnie te tandetne łatki mogłyby w ogóle nie istnieć ;). Tak samo jest z metalem (death, black, doom, trash metal itp. - i tak ich nie rozróżniam ! Jak dla mnie to rock na nisko zestrojonych i przesterowanych gitarach z growlem zamiast śpiewu (choć wiadomo, że nie zawsze) i naparzaniem z nieziemską szybkością w centralę :D. A skoro nie widać(tzn. słychać) różnicy ...

#29 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 08 marca 2011 - 20:47

Jak dla mnie to rock na nisko zestrojonych i przesterowanych gitarach z growlem zamiast śpiewu (choć wiadomo, że nie zawsze) i naparzaniem z nieziemską szybkością w centralę :D. A skoro nie widać(tzn. słychać) różnicy ...



No sorewicz, ale wyraźnie da się odróżnić np. speed metal czy trash metal od np. black metalu.

#30 TUFKAK_U2

TUFKAK_U2

    BejsmenT

  • Members
  • 2 607 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:There is no place like home ;)

Napisano 08 marca 2011 - 21:13

Ale to wszystko jest metal ! Te etykietki są strasznie ograniczające. To co jak mam kapelę która gra trash metal z dodatkiem każdego innego metalu to jest to kapela trashowo-speedowo-doomowo etc. metalowa ? Sugerowanie się etykietkami jest zgubne jak cholera. Bo np. Gunsów lubię (a grają hard rocka, heavy) a już Thin Lizzy np. mi nie odpowiada (a co oni grali ??? hard rocka a w późniejszych latach bardziej heavy ?). No właśnie. Niby ten sam "gatunek" czy tam "podgatunek" a zupełnie co innego każdy zespół sobą reprezentuje.

#31 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 08 marca 2011 - 21:29

Rozumiem, że idealnym rozwiązaniem byłoby dla Ciebie określanie dajmy na to 10-minutowej suity instrumentalnej (chodzi mi oczywiście o post-rock w tym momencie) oraz 4 minutowego napierdzielania jak wiertara udarowa z growlem, jako rock :rolleyes: Ja dziękuję, wolę sobie ułatwiać życie i posługiwać się tymi 'tandetnymi łatkami'.

#32 TUFKAK_U2

TUFKAK_U2

    BejsmenT

  • Members
  • 2 607 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:There is no place like home ;)

Napisano 08 marca 2011 - 23:16

To źle rozumiesz ;) Pogadamy jutro bo dzisiaj nie mam już ochoty i siły tłumaczyć ci jak przysłowiowej krowie na granicy ;)

#33 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 09 marca 2011 - 01:46

Już pomijając wszelkie niuanse i detale i sto błędów jakie tu popełniono na przestrzeni ostatnich postów, przywołajmy choćby tę jedną z klasycznych definicji POST-rocka, czyli "grana na typowo rockowych instrumentach nie-rockowa muzyka". Post-rock jest faktem, a nie szufladką, po prostu. Nie ma też sensu zwyczajne sprowadzenie zjawiska do definicji prostej szufladki, genre, co łatwo zrobić przyjmując za wyznacznik tzw. "gitarowego post rocka spod znaku Mogwai, GY!BE, Explosions In The Sky etc.". Post rock jest po prostu FAKTEM i nawet trochę bardziej zjawiskiem niżli szufladką, choć jako szuflada, też jest szufladą pojemną, wygodną i bardzo ciekawą, w którą wiele rzeczy da się zapakować ot tak. I - o ile wszelkie "szufladkowanie" na przestrzeni dziejów pop-music jest tylko zbiorem narzędzi do klasyfikacji tej nieskończenie wielkiej i skomplikowanej muzycznej biblioteki, tak łatka "post-rock" dobrze i właściwie rozumiana, zdaje się być jednym z narzędzi słusznych, słuszniejszych, oczywistych.

Oczywistych, no właśnie. Więc nie wiem skąd ta cała dyskusja. Ale skoro jest, to niech będzie, niech się coś na forum dzieje ciekawszego niż kolejne ZU, c'nie ;)

#34 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 09 marca 2011 - 06:59

To źle rozumiesz ;) Pogadamy jutro bo dzisiaj nie mam już ochoty i siły tłumaczyć ci jak przysłowiowej krowie na granicy ;)



Czekam.

#35 user420

user420

    Użytkownik

  • Members
  • 5 213 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 09 marca 2011 - 12:03

trash metal



sam jestes, ku**a, trash...

#36 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 17 maja 2011 - 10:06

Nowy krążek Explosions in the Sky - Take Care, Take Care, Take Care jest bardzo przyjemny. W prawdzie zespół dalej 'gra to samo', ale dobrze się tego słucha.

Dołączona grafika

#37 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 09 lipca 2011 - 09:17

nowa EPka 13 września:

Dołączona grafika

#38 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 28 lipca 2011 - 17:33

Jest już singiel, bardzo ciekawy, klawisze plus smyki, tego jeszcze nie było:



http://onethirtybpm....-get-to-france/

#39 untouchable69

untouchable69

    Użytkownik

  • Members
  • 3 Postów

Napisano 23 sierpnia 2011 - 19:49

http://www.facebook.com/PostrockPL zaprasza:
Kwoon [post-rock/fr] + NAO [post-rock/pl] + Maszyny i Motyle [noise/post-rock/pl]
11/10 @ Hydrozagadka, Warszawa
Bilety: 25/35 PLN dostępne od września


Strony z wydarzeniem:
Wydarzenie na Facebooku
Wydarzenie na lastfm

KWOON
Dołączona grafika
Brzmienie Kwoon nie jest jednorodne. Utwory oparte na majestatycznych riffach przeplatają się z piosenkami, które urzekają delikatnymi melodiami. Nastrój intymności buduje subtelny wokal oraz wzbogacenie kawałków dźwiękami wiolonczeli i akustycznej gitary.
http://www.myspace.com/kwoonmusic

NAO
Dołączona grafika
Zespół NAO powstał podobnie jak Kwoon w 2006 roku.Grupa ma na na koncie występy u boku takich grup jak And So I Watch You From Afar, Crippled Black Phoenix i Tides From Nebula. 12 lipca ukazał się debiutancki album ?Deprywacja sensoryczna?.
http://www.myspace.com/naotheband

Maszyny i Motyle
Dołączona grafika
MiM to trio z Warki, które gra niekonwencjonalną mieszankę noise'u i post rocka. - Odłączyliśmy aparat mowy a przekaz emitujemy używając historii opowiadanych emocjami posługując się muzyką wygenerowaną z istoty biomechanicznej, człowieka sprzężonego z komputerem - pisze o sobie tajemniczo zespół. Na scenie dźwięki Maszyn i Motyli dopełniają intrygujące wizualizacje.
http://www.myspace.com/maszynyimotyle

Serdecznie zapraszamy!

#40 el_f

el_f

    Użytkownik

  • Members
  • 1 967 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:a different city

Napisano 23 sierpnia 2011 - 20:05

Dołączona grafika



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych