Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak trafiliście na forum?


88 replies to this topic

#21 Eva

Eva

    Użytkownik

  • Members
  • 863 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Bielsko-Biała

Napisano 26 października 2016 - 02:18

Dzięki Darek za pamięć  :)

To miłe, że mnie odnotowałeś, choć szczerze powiem, bardziej byłam tam obecna nickiem niż osobą (i tak mi zostało :P  - "atakuję" z ukrycia), dlatego Corso wybaczam Ci to faux pas  ;)

Oj jutowe dzieci co Wy wiecie o początkach i ile trzeba było przejść żeby się tu dostać  ;)

To jest szok jak sobie człowiek uświadomi, że tak się świat zmienił i to w tak krótkim czasie, bo przecież nie jestem aż takim starym piernikiem :unsure: . Większość poznała U2 przez wujka google (co teraz jest takie dziecinnie proste), a ja cieszyłam się  jak głupi do sera jak raz w tygodniu mogłam jechać ponad 30 km do pracy mojej mamy, żeby sobie zrobić wydruki stron internetowych (głównie to była strona mofo, a na pewno była tą pierwszą, ulubioną) z newsami, informacjami wszelkiego rodzaju, bo w tamtych czasach internet był towarem luksusowym. Do tej pory mam gdzieś te wydruki, bo moja sentymentalna natura nie pozwala mi ich wyrzucić. To były piękne początki. Pierwsza strona, pierwszy czat, pierwszy poznany fan - mofo, pierwsze forum, pierwszy zlot...A to forum to już naturalna kontynuacja tego małżeństwa. Dobra kończę bo się wzruszę, bo dla mnie U2 to przede wszystkim szczególne momenty i ludzie..., które głęboko zostają w serduchu, jako te momenty wyjątkowe, a na te wspomnienia i wzruszenia wypadałoby poczekać chociażby do rocznicy  ;) .


"Każdy, kto balansuje na krawędzi przepaści i spojrzy w dół, zobaczy odchłań bez dna. Wiedząc o tym, a mimo wszystko patrząc w dół, zdobywamy odwagę. Wiesz, jakie istnieje ryzyko. Możesz wtedy odwrócić się plecami do przepaści i próbować znaleźć spokój i bezpieczeństwo w swoim klimatyzowanym koszmarze." - Bono

#22 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 26 października 2016 - 07:22

Z heha są też Daniel84, Pablo, cezar..

 

No dobra, skoro już nie udało mi się powstrzymać tego topiku <_<, to KRÓTKO O MNIE. Moja U2owa aktywność w necie zaczęła się od U2.pl, gdzie występowałem pod nickiem "Johnny". Mój najstarszy post, który pokazuje wyszukiwarka, datuje się na 23 listopada 2001 i zawiera dużo wykrzykników, którymi podkreśliłem, że Boy jest całkiem fajny, ale najlepsze jest i tak Unforgettable Fire. Wydaje mi się jednak, że musiałem funkcjonować tam wcześniej, bo pamiętam, że kiedy dołączałem do grupy nie znałem jeszcze Boy i October, i kiedy je już zamówiłem na Rockserwisie wysmażyłem posta z zapytaniem, czego się po nich spodziewać :rolleyes: ale niczego takiego nie mogę tam znaleźć. W każdym razie, wtedy jeszcze NIE MIAŁEM INTERNETU, więc celem aktywnego uczestniczenia w grupie musiałem udawać się do KAFEJKI INTERNETOWEJ, co czyniłem dość często. Koszulkę U2.pl też nadal mam. Na heh.pl trafiłem w marcu 2006 r. pod nickiem "JustinHawkins" (ekhm), gdzie zadebiutowałem postem o tym, jak beznadziejny jest teledysk The Fly (przedtem jeszcze w marcu 2005 r. założyliśmy z Acrem forum "Red Hill Mining Town" na portalu Gazeta.pl, z tym, że tam obydwaj występowaliśmy pod innymi nickami, których nie ma potrzeby tu przytaczać). Gdy w grudniu 2006 r. miał miejsce zbiorowy exodus hehowiczów na niniejsze, nowo powstałe Joshua Forum, byłem sceptyczny, gdyż jako weteranowi siermiężnych forów na Gazecie (nawiasem mówiąc, nie zmieniły się do dzisiaj) bardzo mi nie odpowiadał jego format, zupełnie się nie mogłem w nim połapać, zresztą nadal mam z tym problemy :P Jednakże po całonocnych zmaganiach się z targającymi mię wątpliwościami, po rozważeniu wszystkich za i przeciw, tłumacząc sobie, że przecież nikt mi nie broni zostać także na hehu (i faktycznie jeszcze jakiś czas tam pisałem, nie ja jeden zresztą) ostatecznie dołączyłem do Joshua Forum 20 grudnia 2006 r., czyli dzień po tych, którzy takich wątpliwości nie mieli :P

 

Survivor forumowiczów :wub: :wub: :wub: :wub:


Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#23 Melon

Melon

    Użytkownik

  • Members
  • 715 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Bardziej z nikąd niz skądkolwiek

Napisano 26 października 2016 - 09:50

Witam

Przygoda z U2 w moim przpadku trwa już dosć długo bo zaczęła się jeszcze przed ukazaniem się na rynku The Joshua Tree. Z tym, że nie byłem (i nie jestem chyba nadal) typowym fanem-opentańcem. Lubię słuchać, chcę znać historię zespołu ale wzrost, długość róznych częsci ciała czy życie prywatne członków zespołu a już ich rodziny w szczególności, nie interesują mnie w ogóle.

W czasach gdy w naszym kraju pojawił sie internet dostępny dla zwykłych śmiertelników namiętnie chodziłem do Instytutu Matematyki, gdzie stały terminale i (po odczekaniu swojego w kolejce) siadałem przed klawiaturą aby znaleźć jakieś informacje o U2. Potem z racji pracy jaką wykonuję nabyłem modem i zacząłęm buszować po Internecie nie ruszając się z domu. I jakoś przypadkiem trafiłem na stronę MOFO a potem (albo wcześniej) na listę dyskusyjną U2@pl. Pierwsze posty tam zamieszczałem, pierwszą koszulkę tam zamówiłem, pierwsze informacje o zlotach tam znajdowałem. Kiedyś nawet na taki zlot pojechałem. Do Poznania. Poznałem osobiście kilka osób (niektóre są tutaj wręcz legendarne). I nagle okazało się, ze U2@pl zamiera bo jest jakieś U2Forum. Na początku stanowczo się opierałem (wydawało mi się, że jestem przez to wierny U2@pl - hahahaha). Ale sie ugiąłem. 30 października 2007 roku. Za chwilkę będą 9 urodziny mojego tu pobytu. Przez ten czas zamieściłem tu kilka postów ale zwykle nie mam nic do powiedzenia więc wolę czytać Wasze. I to tyle mojej historii jeśli chodzi o forum. No, może dodam, że poznałem poprzez forum kilka osób jeszcze i staram się z mini utrzymywać kontakt także poza forum.


"Życie należy przeżyć tak aby nie wstydzić się lat przeżytych bez celu!"


#24 andie

andie

    (not) original of the species

  • Moderatorzy
  • 5 687 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:znad Nilu

Napisano 26 października 2016 - 19:57

O, jakie tu już ładne historie zostały opisane! Fajnie, że wątek się spodobał i ma wzięcie^^

 

Później nie zaglądałam długo i w sumie z grupy na fejsie mnie przywiało.

Czyli ta urocza grupa ma jednak jakieś pozytywne strony, miło :)

 

bo miałam również takie odczucia :D potem długo sobie tylko czytałam, aż w końcu też zachciało mi się pisać. a zostałam tak długo pewnie nie tylko dla gadki o U2 ale też dla różnej innej muzyki, forum jest istną kopalnią cudów i w tym miejscu chciałabym podziękować wszystkim, którzy ja tworzą <3

Nie sposób odmówić racji.

 

Super pomysł na wątek, tylko trochę przed szereg - akurat w grudniu tego roku forum będzie obchodzić swoje dziesięciolecie, więc będzie doskonała okazja do opowiadania takich kombatanckich historii :D A tak a propos, robimy coś w związku z tym, celebrujemy to jakoś? :P Czy tylko jakiś rocznicowy SURVIVOR i do domu? :P

Hah, szczerze to nawet nie myślałam o tym temacie w kontekście forumowych urodzin :D Powinien być zlot z tej okazji :P

 

No i po poście Jana teraz nie wiem czy mam pisać czy nie  <_<

Pisz!

 

może dla odmiany na 10-lecie survivor użytkowników forum ? :D :D :D #offtopictakbardzo

Survivor forumowiczów :wub: :wub: :wub: :wub:

Jak to sobie wyobrażacie? :D


Is there an order in all of this disorder
Is it like a tape recorder
Can we rewind it just once more

#25 depe

depe

    The Legend

  • Members
  • 4 654 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Strawberry Fields

Napisano 26 października 2016 - 21:57

Ja i mój aparat był wszędzie..  :P

 

Długo do forum nie mogłam się przekonać, bo grupa była fajna. Chyba dopiero po zlocie na Malcie (POP) jakoś tak poznałam ludzi z forum.

22.06.2007 

kade@POPMalta / Poznań

pp1.jpg

Dzięki Darek za pamięć  :)

Nie ma sprawy.. sie pamięta sie good old days..

22.06.2007 

Eva@POPMalta / Poznań

pp2.jpg

 

Kiedyś nawet na taki zlot pojechałem. Do Poznania. Poznałem osobiście kilka osób (niektóre są tutaj wręcz legendarne).

Jakby to wczoraj było..

07.12.2001

Melon@Pub Brogan's / Poznań

pp3.jpg

22.06.2007 

Melon@POPMalta / Poznań

pp4.jpg



#26 Owłos

Owłos

    Użytkownik

  • Members
  • 5 524 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Órsynuw

Napisano 26 października 2016 - 22:55

No, dobra, to napiszę, soon.

 

Survivor forumowiczów brzmi idealnie :P Nie mam pojęcia jak to zrobić, ale to może być naprawdę coś (choć na końcu i tak wygra Witas).

 

Też myślę, że najlepszą celebracją byłby zlot, ale może być już bardzo ciężko w tym roku :(


"I went out there
in search of experience
to taste and to touch
and to feel as much
as a man can
before he repents"

#27 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 27 października 2016 - 00:39

survivor forumowiczów odbywa się tu od 10ciu lat, nie wiem jak prościej to powiedzieć ;)

 

jak trafiłem na to forum? pomagałem je zakladać, a czemu to innym razem.



#28 Eva

Eva

    Użytkownik

  • Members
  • 863 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Bielsko-Biała

Napisano 27 października 2016 - 01:07

Ja i mój aparat był wszędzie..  :P

 

Szkoda... :P . Nagminna upierdliwość rzeczy martwych  ;).

 

 

Pół dnia męczyło mnie, żeby dojść do daty mojego pierwszego zlotu 2004 r. Do tego momentu byłam pewna, ze to był zlot w Hybrydach w Warszawie, a następnego dnia był Poznań w klubie K2. A teraz z moich wygrzebanych notatek wynika, że Poznań był pierwszy (20.11.2004), a Warszawa druga (21.11.2004) :unsure:, to możliwe?, ktoś pamięta?  (Darek, proszę tylko nie szukaj za głęboko w archiwach)  ;).

 

 

A co do survivora:

Johnny i Owłosie, Was to chyba fantazja ponosi  :D. Pod jaką kategorie chcecie to podpiąć "eksperyment społeczny" - kto na kogo się obrazi i na jak długo?  :P

A czym kierować się zamierzacie przy eliminacji :D ?...To tak jakby ktoś wierzył całe swoje życie, że jest Big, True Fanem, a tu jeden survivor i zostaję ogołocony ze złudzeń i zdegradowany do bycia tylko fanem z miejsca 75go. To jak wpędzanie ludzi w traumę. Sumienia nie macie?. :P. Proponuję najpierw test na zwierzętach. Złapcie pawia i wyrwijcie mu parę piór z dupy, pytając jak się z tym czuje.   :lol:


"Każdy, kto balansuje na krawędzi przepaści i spojrzy w dół, zobaczy odchłań bez dna. Wiedząc o tym, a mimo wszystko patrząc w dół, zdobywamy odwagę. Wiesz, jakie istnieje ryzyko. Możesz wtedy odwrócić się plecami do przepaści i próbować znaleźć spokój i bezpieczeństwo w swoim klimatyzowanym koszmarze." - Bono

#29 Wiercioch

Wiercioch

    Użytkownik

  • Members
  • 1 027 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:generalnie to z W-cha

Napisano 27 października 2016 - 05:22

6!

 


Pół dnia męczyło mnie, żeby dojść do daty mojego pierwszego zlotu 2004 r. Do tego momentu byłam pewna, ze to był zlot w Hybrydach w Warszawie, a następnego dnia był Poznań w klubie K2. A teraz z moich wygrzebanych notatek wynika, że Poznań był pierwszy (20.11.2004), a Warszawa druga (21.11.2004) :unsure:, to możliwe?, ktoś pamięta?  (Darek, proszę tylko nie szukaj za głęboko w archiwach)  ;).

 

Darek nie musi szukac gleboko, gdyz poszukalem juz plytko ;)

https://1drv.ms/i/s!...0czfy03Y4aYItKi

Poznan, 20/11, tylko godzina jest +9.

 

Jakos w weekend tez sobie cos przypomne z czasow przedpotopowych.

 

pozdro, Wiercioch

 


"The right to appear ridiculous is something I hold dear"

#30 depe

depe

    The Legend

  • Members
  • 4 654 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Strawberry Fields

Napisano 27 października 2016 - 05:31

@Eva

Mówisz i masz..  :P

Fotek to ja mam tyle co ruscy wojska..

 

20.11.2004

Eva@BombaPremiere / Poznań

pp5.jpg

 

21.11.2004

Eva@Hybrydy BombaParty / Warszawa

pp6.jpg



#31 stokrotka

stokrotka

    can't see or be seen

  • Members
  • 2 916 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 27 października 2016 - 06:03

A co do survivora:

Johnny i Owłosie, Was to chyba fantazja ponosi  :D. Pod jaką kategorie chcecie to podpiąć "eksperyment społeczny" - kto na kogo się obrazi i na jak długo?  :P

A czym kierować się zamierzacie przy eliminacji :D ?...To tak jakby ktoś wierzył całe swoje życie, że jest Big, True Fanem, a tu jeden survivor i zostaję ogołocony ze złudzeń i zdegradowany do bycia tylko fanem z miejsca 75go. To jak wpędzanie ludzi w traumę. Sumienia nie macie?. :P. Proponuję najpierw test na zwierzętach. Złapcie pawia i wyrwijcie mu parę piór z dupy, pytając jak się z tym czuje.   :lol:

tak, właśnie tak! niech się wszyscy poobrażają na siebie, niech nie będzie sumienia ani litości, let the hunger games begin :D

 

survivor forumowiczów odbywa się tu od 10ciu lat, nie wiem jak prościej to powiedzieć  ;)

haha, taka interpretacja zjawiska też mi się podoba :D


If I'm close to the music and you are close to the music, then we are close to each other


#32 Owłos

Owłos

    Użytkownik

  • Members
  • 5 524 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Órsynuw

Napisano 27 października 2016 - 09:54

Okej,

 

Rejestracja na forum była w moim wypadku naturalną, choć mocno spóźnioną kontynuacją mojej fascynacji dziadami. Przed marcem 2009 związek ten trwał już dobre 6 lat. Ale to był jeden z tych dni, tuż po moich 20 urodzinach, kiedy powiedziałem sobie "dziś jest ten dzień, kiedy coś zmienię w swoim życiu". Trzeba było wykonać pierwszy, mały krok. Wpisałem w guglach U2 forum i dalej już poszło. W moim przypadku nie było żadnej fazy "obserwacji", zobaczyłem, zarejestrowałem. Moje założenie było takie, że od razu idę na pierwsze warszawskie spotkanie jakie się pojawi. Okazało się, że było nas wtedy w Emeraldzie trzech :D Ja, acr i lookas. 

 

Prosta historia :)


"I went out there
in search of experience
to taste and to touch
and to feel as much
as a man can
before he repents"

#33 Eva

Eva

    Użytkownik

  • Members
  • 863 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Bielsko-Biała

Napisano 27 października 2016 - 14:25

Darek nie musi szukac gleboko, gdyz poszukalem juz plytko ;)

 

@Eva

Mówisz i masz..  :P

Fotek to ja mam tyle co ruscy wojska..

 

No o aż taką dogłębną analizę nie prosiłam :P 

Następnym razem będę uważać o co proszę jak mnie weźmie na wspominki ;) 

Darek to wiadomo, chodzący granat bez zawleczki, ale Ty, Tomku, jak mogłeś...  ;)


"Każdy, kto balansuje na krawędzi przepaści i spojrzy w dół, zobaczy odchłań bez dna. Wiedząc o tym, a mimo wszystko patrząc w dół, zdobywamy odwagę. Wiesz, jakie istnieje ryzyko. Możesz wtedy odwrócić się plecami do przepaści i próbować znaleźć spokój i bezpieczeństwo w swoim klimatyzowanym koszmarze." - Bono

#34 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 27 października 2016 - 17:46

Z Heha jeszcze jestem ja. Byłem nawet tam modem :D wybranym w demokratycznych wyborach hiehie. Jest tutaj jeszcze Methiu z heha. Parę osób się znajdzie.

 

Zaczynałem na wspomnianej już tutaj grupie U2@PL - w sumie nie wiele pisałem, raczej czytałem. Joy, MoFo, Spider z Wrocka (taki hejter:P). Znałem głównie bootlegowców. Koszulkę U2@PL z beLIEve na plecach mam do dzisiaj. To lata jakoś '00/'01.

 

 

EDIT:

 

Miałem kiedyś w planach zrobienie wielkiego testu wiedzy o forum u2-heh. Działa dalej, właśnie się zalogowałem.



#35 Łukasz U2

Łukasz U2

    Użytkownik

  • Members
  • 3 501 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 27 października 2016 - 17:56

2009 przed Chorzowem :D Pamiętam że jako nieopierzony szczeniak zrobiłem na forum niemałe zamieszanie wykłócając się w którą stronę obrócony stoi pająk :P


Watch more TV
I have a vision... Television
Please tell a President to watch more TV
President is not avalaible to Me??? (Mirror Ball Man Zootv Washington Dc)
http://forum.u2guitartutorials.com/

#36 cezar

cezar

    Użytkownik

  • Members
  • 695 Postów

Napisano 27 października 2016 - 18:43

ja kiedyś przypadkiem tu wpadłem - chciałem sprzedać zafajną koszulkę z romantycznym wzorem ;) A że ludzie fajni to zostałem na dłużej :)    



#37 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 27 października 2016 - 20:35

a pamiętam jak niektórzy nie docenili romantyzmu tejże, to nie ludzie, to wilki... ;)

 

ej a ja sobie nie mogę przypomnieć kiedy był mój pierwszy zlot, to był Kraków po koncercie VT w Chorzowie, ale to była jesień 2005? czy już zima 2006? Johnny, to nie był też Twój pierwszy aby?



#38 depe

depe

    The Legend

  • Members
  • 4 654 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Strawberry Fields

Napisano 27 października 2016 - 22:05

Twój pierwszy zlot to był Kraków wrzesień 2006, a drugi to

 

28.10.2006 / Kraków

ack.jpg



#39 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 27 października 2016 - 22:30

Wiedziałem że miałem chujową koszulę, przyjechałem na niego z Karolą (kto nie pamięta Karoliny, ej ;) ) - ale tak, to piździernik w Krk, Nie byłem na tym wcześniejszym, a heh miał jakiś swój w Krk legendarny ponoć. Przypomnę jeszcze tylko ze ja na heh.pl wdarłęm się jako nieproszony gość zaproszony przez ciemne siły zła żeby tam napisać że to "hehusiowanie siurków ssanie" nie jest fajne, I was a bad guy do wynajęcia, a potem się zadomowiłem :P



#40 andie

andie

    (not) original of the species

  • Moderatorzy
  • 5 687 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:znad Nilu

Napisano 27 października 2016 - 22:41

Też myślę, że najlepszą celebracją byłby zlot, ale może być już bardzo ciężko w tym roku :(

sad but true :( ale zawsze można urodziny przeciągnąć nawet i do przyszłego roku!

 

survivor forumowiczów odbywa się tu od 10ciu lat, nie wiem jak prościej to powiedzieć ;)

to by się nadawało do Złotych Ust, gdyby nie.. ;)

 

EDIT:

 

Miałem kiedyś w planach zrobienie wielkiego testu wiedzy o forum u2-heh. Działa dalej, właśnie się zalogowałem.

Nieeee, bo nie będę mogła wziąć udziału :P Jak już, to o u2f :P Na pewno trzeba będzie założyć jakiś wątek do celebracji urodzin forum, ale zupełnie nie wiem o czym tam pisać (chyba że ktoś czuje potrzebę przekazania światu 'co zmieniło w moim życiu u2forums', ale kto by tam całą prawdę napisał :P)


Is there an order in all of this disorder
Is it like a tape recorder
Can we rewind it just once more



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych