Skocz do zawartości


Zdjęcie

Survivor Okładkowy [Dyskografia U2]


  • Please log in to reply
487 replies to this topic

#161 star

star

    Użytkownik

  • Members
  • 651 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gdańsk

Napisano 29 grudnia 2014 - 19:58

No line on the horizon...no, no line :)

 

Patrzę sobie na okładkę Joshua tree i zastanawiam się, czy nie powinna tu się znaleźć pierwsza wersja okładki, choć ta ze wznowień bardziej mi się podoba  B)

 

Załączony plik  jt.jpg   4,77 KB   0 Ilość pobrań


It's no secret that the stars are falling from the sky

#162 margo

margo

    Użytkownik

  • Members
  • 4 358 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:zielone wzgórze

Napisano 29 grudnia 2014 - 21:37

No Line On The Horizon, bo ma ramkę jak nekrolog jakiś.

 

a warholowy pop i u2owy pop to dwie moje ulubione rzeczy, nie dam wyrzucić :P


Music can change the world, because it can change people.
 


#163 lookas

lookas

    Użytkownik

  • Members
  • 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 29 grudnia 2014 - 21:40

R&H

 

Może dlatego, że za płytą średnio przepadam? Chociaż chyba to nie tylko to, bo z NLOTH podobnie, ale akurat okładka tej ostatniej mi się całkiem podoba. Jak już ktoś wspomniał - ten minimalizm, normalnie w punkt.



#164 Masseur

Masseur

    Użytkownik

  • Members
  • 868 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 29 grudnia 2014 - 21:59

No Line On The Horizon



#165 Karule

Karule

    Użytkownik

  • Members
  • 348 Postów

Napisano 29 grudnia 2014 - 23:41

All That You Can't Leave Behind



#166 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 742 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 30 grudnia 2014 - 00:04

ATYCLB swoją okładką idealnie gra z treścią. Od klipów po znaczenie piosenek. I sama nie jest złym zdjęciem. Czemu jej nie lubicie?



#167 Owłos

Owłos

    Użytkownik

  • Members
  • 5 525 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Órsynuw

Napisano 30 grudnia 2014 - 00:34

Ja już odpowiadałem na to pyatnie. Z tego samego względu co October


"I went out there
in search of experience
to taste and to touch
and to feel as much
as a man can
before he repents"

#168 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 742 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 30 grudnia 2014 - 00:48

Owłosie, przejrzałem dla tej wypowiedzi cały wątek i okazuje się że to dlatego że 'nie lubisz okładek na których przedstawiany jest zespół", dobrze rozumiem że dlatego głosujesz na ATYCLB?



#169 Łukasz U2

Łukasz U2

    Użytkownik

  • Members
  • 3 501 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 30 grudnia 2014 - 00:58

A ja lubie ich okładki z ukrytymi treściami. ATYCLB je ma ( napis na ekranie lotniska) , Zooropa je ma , nawet SoI w postaci tatuażu :P Ale nawet o ile ja też nie przepadam za okładkami na których jest zespół , to Walizka broni się jako jedyna wraz z JT. Bo są to po prostu ładne zdjęcia.


Watch more TV
I have a vision... Television
Please tell a President to watch more TV
President is not avalaible to Me??? (Mirror Ball Man Zootv Washington Dc)
http://forum.u2guitartutorials.com/

#170 Masseur

Masseur

    Użytkownik

  • Members
  • 868 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 30 grudnia 2014 - 08:16

Co innego zdjęcie zespołu na October, a co innego na ATYCLB, gdzie zespół jest przedstawiony w oddali. Według mnie okładka All That You Can't Leave Behind to jedna z najlepszych. Fajne zdjęcie w sepii, jest nawiązanie do tytułu i treści, świetna czcionka. Ogólnie udany projekt.



#171 Owłos

Owłos

    Użytkownik

  • Members
  • 5 525 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Órsynuw

Napisano 30 grudnia 2014 - 09:25

Owłosie, przejrzałem dla tej wypowiedzi cały wątek i okazuje się że to dlatego że 'nie lubisz okładek na których przedstawiany jest zespół", dobrze rozumiem że dlatego głosujesz na ATYCLB?

Dokładnie tak. Przepraszam, powinienem to napisać wprost, już zmęczony byłem wczoraj ;)


"I went out there
in search of experience
to taste and to touch
and to feel as much
as a man can
before he repents"

#172 pablo

pablo

    26 lat z U2...

  • Members
  • 1 594 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Płock / Warszawa

Napisano 30 grudnia 2014 - 14:21

No Line On The Horizon

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.


1. U2 * 2. Queen * 3. Metallica * 4. Marillion * 5. Pink Floyd * 6. R.Stones * 7. Iron Maiden * 8. Radiohead * 9. Deep Purple * 10. D.Mode

U2 TOP 10: The Unforgettable Fire, Exit, Luminous Times, All I Want Is You, Ultra Violet, Acrobat, The Ground Beneath Her Feet, Electrical Storm, Sometimes You Can't Make It On Your Own, Magnificent


#173 peloponez

peloponez

    Użytkownik

  • Members
  • 315 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 30 grudnia 2014 - 18:08

No Line On The Horizon



#174 Redgar

Redgar

    Out Of Control

  • Members
  • 2 249 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Łódź

Napisano 30 grudnia 2014 - 18:55

A ja lubie ich okładki z ukrytymi treściami. ATYCLB je ma ( napis na ekranie lotniska) , Zooropa je ma , nawet SoI w postaci tatuażu :P Ale nawet o ile ja też nie przepadam za okładkami na których jest zespół , to Walizka broni się jako jedyna wraz z JT. Bo są to po prostu ładne zdjęcia.

O faktycznie, nawet nie zwróciłem na to uwagi w ATYCLB - Kryptonim: J33 - 3-> - Joshua Tree <3? :D



#175 andie

andie

    (not) original of the species

  • Moderatorzy
  • 5 687 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:znad Nilu

Napisano 30 grudnia 2014 - 19:30

O faktycznie, nawet nie zwróciłem na to uwagi w ATYCLB - Kryptonim: J33 - 3-> - Joshua Tree <3? :D

uważa się, że to odniesienie do tekstu z Biblii z Księgi Jeremiasza, rozdział trzydziesty trzeci, wers trzeci: "Wołaj do mnie, a odpowiem ci i oznajmię ci rzeczy wielkie i niedostępne, o których nie wiesz!"

 

http://www.atu2.com/...rs-to-hear.html

 

The same RS issue mentions that Bono changed the airport gate-sign on the cover of All That You Can't Leave Behind to J33-3, which refers to Jeremiah 33:3 ("Call to me and I will answer you and tell you great and unsearchable things you do not know."). Bono says: "It was done like a piece of graffiti -- It's known as 'God's telephone number.' "

 

sama okładka jest bardzo ładna i stylowa, nie dam wyrzucić póki co :D


Is there an order in all of this disorder
Is it like a tape recorder
Can we rewind it just once more

#176 Zod

Zod

    Użytkownik

  • Members
  • 602 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 30 grudnia 2014 - 19:34

no line



#177 Karule

Karule

    Użytkownik

  • Members
  • 348 Postów

Napisano 30 grudnia 2014 - 22:31

ATYCLB swoją okładką idealnie gra z treścią. Od klipów po znaczenie piosenek. I sama nie jest złym zdjęciem. Czemu jej nie lubicie?

Po prostu jest moim zdaniem artystycznie słaba. Nie trafia w mój gust.



#178 Lnx

Lnx

    Użyszkodnik

  • Members
  • 790 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Zooropa

Napisano 30 grudnia 2014 - 23:22

NLOTH


- Ilu członków U2 potrzeba, by zmienić żarówkę?
- Jednego - Bono trzyma żarówkę, a świat kręci się wokół jego tyłka.


#179 Redgar

Redgar

    Out Of Control

  • Members
  • 2 249 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Łódź

Napisano 31 grudnia 2014 - 00:30

Ogłaszam Koniec rundy IV
 

Wśród propozycji do odpadnięcia pojawiło się aż sześć okładek. Następna runda zapowiada się bardzo emocjonująco. Zapraszam do głosowania w rundzie piątej, którą wkroczymy w nowy rok. Najlepsze życzenia noworoczne dla Wszystkich forumowiczów, spełnienia marzeń w nowym roku - pozdrawiam Redgar. ;)

 

BremoPop, bo ten filtr na kolorach tak pasuje do popartowej stylistyki okładki jak pięść do oka.

Łukasz U2 - Okładka PoP niby też , ale sam jej pomysł i wykonanie nie są za szczególne , no i o ile zdjęcia Adasia , Edka i Larry'ego są w porządku to nie podoba mi się tu zdjęcie Bono  :P No cóż. Nie mam co do tej okładki np. zamiennika z książeczki , ale po prostu średnio mi się podoba więc;

derkaZooropa, bo za pstrokato, a minimalizm z Nlotha lubię. 

Meg - Nie wiem, ale jakoś intuicyjnie pasuje mi ta okładka Pop do albumu, jak żadna inna. Możecie mi tu wywalić esej na temat tego jak bardzo wartość tej okładki jest wątpliwa, ale taka ma być właśnie 

The FlyNo line miał być nowatorski, a Pop jest po prostu KULTOWY. (chodzi o okładki)

 

WYNIKI:
 

runda4.png

600.jpg

Co Zooropa może mieć wspólnego z No Line On The Horizon? Otóż jedno na pewno - okładkę. Zdjęcie z okładki albumu No Line On The Horizon pochodzi z 1993 roku - roku w którym zadebiutowała Zooropa. Okładka albumu No Line On The Horizon to zdjęcie jeziora Bodeńskiego, zrobione przez japońskiego fotografa Hiroshi Sugimoto, zatytułowane "Morze Bodeńskie" jest z jednym z 200 zdjęć w kolekcji wodnych pejzaży fotografa. Zdjęcie stało się inspiracją dla tekstu piosenki No Line On The Horizon. Sugimoto i U2 zawarli układ, dzięki któremu zdjęcie trafiło na okładkę albumu a Sugimoto, mógł wykorzystywać No Line On The Horizon w swoich przyszłych projektach. Jedynym zastrzeżeniem autora zdjęcia, było by żaden tekst nie przysłaniał zdjęcia na okładce. Oryginalne wydanie posiadało znak równości umieszczony na środku okładki, ale w późniejszych wydaniach całkowicie z niego zrezygnowano. 

 

Morze Bodeńskie zostało wcześniej wykorzystane przez Richarda Chartiera i Taylora Deupree dla ich albumu z 2006 roku Specification Fifteen. Deupree nazwał okładkę albumu U2 "niemal dokładnym zdzierstwem" i oświadczył, że by uzyskać prawa do zdjęcia dla zespołu to było jak "zwykły telefon i pytanie". Sugimoto odparł obydwa zarzuty, nazywając użycie dokładnie tego samego zdjęcia zwykłym zbiegiem okoliczności i oświadczył, że w umowę z U2 nie były zaangażowane pieniądze. Okładkę płyty Specification Fifteen możecie podziwiać poniżej. 

 

b384aa2cc9cc68d774e9574601e.jpg

 

W rundzie IV odpada: No Line On The Horizon - 20 głosów - 66.7 %

Głosowali: Atomic_Mario, uzi, andie, acr, Meg, Pyza U2, Jacob, The Fly, wojtas1337, matt, One_U2 - fan 30, Larrysław, numb, star, margo, Masseur, pablo, peloponez, Zod, Lnx

 

W grze pozostają: Pop - 5 głosów - 16.7 %
Głosowali: Łukasz U2, Redgar, stokrotka, Bremo, Martine

All That You Can’t Leave Behind - 2 głosy - 6.7 %
Głosowali: Owłos, Karule

Zooropa - 1 głos - 3.3 %

Głosowała: derka

The Unforgettable Fire - 1 głos - 3.3 %
Głosował: Gone

Rattle & Hum - 1 głos - 3.3 %

Głosował: lookas

 

Oddano: 30 głosów (-2)
 
Dotychczasowa Kolejność:
13. How To Dismantle An Atomic Bomb

12. Songs Of Innocence

11. October

10. No Line On The Horizon

9. 

W Grze pozostają:
1. Boy (1980)
600.jpg

3. War (1983)
600.jpg
4. Unforgettable Fire (1984)
600.jpg
5. Joshua Tree (1987)
600.jpg
6. Rattle And Hum (1988)
600.jpg
7. Achtung Baby (1991)
600.jpg
8. Zooropa (1993)
600.jpg
9. Pop (1997)
600.jpg
10. All That You Can't Leave Behind (2001)
600.jpg
 

 

Zapraszam do oddawania głosów w rundzie V   ;)
 
Głosujemy na NAJSŁABSZĄ z okładek, które pozostały w grze. Runda V potrwa do godz. 23:59:59 PIĄTEK 2 Stycznia 2015r. 


Użytkownik Redgar edytował ten post 31 grudnia 2014 - 00:36


#180 Masseur

Masseur

    Użytkownik

  • Members
  • 868 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 31 grudnia 2014 - 08:52

Pop






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych