Skocz do zawartości


Zdjęcie

Survivor Okładkowy [Dyskografia U2]


  • Please log in to reply
487 replies to this topic

#141 Pyza U2

Pyza U2

    Użytkownik

  • Members
  • 932 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Meseritz

Napisano 29 grudnia 2014 - 10:50

No Line On The Horizon


''Beautiful Country Beautiful Day'' - Bono 5.07 2005 !

#142 Jacob

Jacob

    Użytkownik

  • U2 FAQ MAKER
  • 3 332 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 29 grudnia 2014 - 11:17

No Line On The Horizon

 

Okładka Popu idealnie pasuje do zawartości. 



#143 Martyna

Martyna

    Użytkownik

  • Members
  • 797 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 29 grudnia 2014 - 11:17

POP

Okładka pasuje mi do płyty, widzę w niej tę ironię... ale, z drugiej strony, okładka NLOTH też pasuje mi do płyty i nie chcę, by teraz odpadła.

#144 Gone

Gone

    Użytkownik

  • Members
  • 1 101 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Szczecin

Napisano 29 grudnia 2014 - 11:17

A teraz będzie chyba zbiorowy pozew na mnie... TUF jest... nijakie. Brzydkie kolory, ładne zdjęcie, ale IMO nie znaczące wiele względem zawartości płyty.


"I believe in the Kingdom Come.. Then all the colours will bleed into one, bleed into one.."

#145 Bremo

Bremo

    Kaka demona

  • Members
  • 1 816 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Ancient Place

Napisano 29 grudnia 2014 - 11:38

ja nie pozwę, sam rozważałem, nie lubię tej czcionki, za gruba :P I zestawienie tego złotego z bordowym też jest IMO dalekie od ideału (jedno z nich powinno być jaśniejsze/ciemniejsze).

 

Ale zdjęcie jest świetne, ludzie wyglądają jak duchy nawiedzające zamek. W ogóle okładka ma klimat, to się liczy.

 

@\/ IMO ma, nawiedzany zamek pod niespokojnym niebem, zdjęcie jakby z perspektywy wykraczającej poza naturalną, miejską, pełną detali percepcję. :P Okładka obiecuje jakąś podróż w niedefiniowalne miejsce, to lubię, a album nam to potem dostarcza.



#146 Gone

Gone

    Użytkownik

  • Members
  • 1 101 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Szczecin

Napisano 29 grudnia 2014 - 12:17

Właśnie - klimat. Klimatu nie ma ani trochę (no może troszeczkę), bo te kolory, czcionka, całokształt nijaki jest... Już nawet SOI ma klimat.


"I believe in the Kingdom Come.. Then all the colours will bleed into one, bleed into one.."

#147 Owłos

Owłos

    Użytkownik

  • Members
  • 5 525 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Órsynuw

Napisano 29 grudnia 2014 - 12:18

All That You Can't Leave Behind


"I went out there
in search of experience
to taste and to touch
and to feel as much
as a man can
before he repents"

#148 The Fly

The Fly

    Użytkownik

  • Members
  • 2 153 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:się biorą dzieci?

Napisano 29 grudnia 2014 - 13:14

Queen_Hot_Space.pngLetItBe.jpgBlur_-_The_Best_of_-_cover_art.jpgchronique-critique-black-eyed-peas-the-bThe+Very+Best+of+Kiss.jpgGorillaz_Demon_Days.PNG

 
każdy miał swojego Popa. A tak na poważnie to ta okładka, ten styl, ta kolorystyka to już jest muzyczna historia i jakby nie patrzeć choćby i przez to Pop przewija się w wielu tematach często w ogóle nie związanych z U2 właśnie przez grafikę. Nadal nie jest to oryginalny twór bo po prostu kolejne powielanie, ale powielanie z głową. To nawet nie jest kopia tylko kolejna ciekawa część kroniki odmienności.
 
No line miał być nowatorski, a Pop jest po prostu KULTOWY. (chodzi o okładki)
 
Tak więc No Line on the Horizon :P


#149 Łukasz U2

Łukasz U2

    Użytkownik

  • Members
  • 3 501 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 29 grudnia 2014 - 13:19

Hot Space Queenów wypada chyba najlepiej , ewentualnie Gorillaz.
Watch more TV
I have a vision... Television
Please tell a President to watch more TV
President is not avalaible to Me??? (Mirror Ball Man Zootv Washington Dc)
http://forum.u2guitartutorials.com/

#150 Bremo

Bremo

    Kaka demona

  • Members
  • 1 816 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Ancient Place

Napisano 29 grudnia 2014 - 13:29

Dla mnie to co wyróżnia pozytywnie okładkę Pop to ciekawe facjaty i przede wszystkim napis. I te gwiazdki! *U2*, to jest mega ^^



#151 andie

andie

    (not) original of the species

  • Moderatorzy
  • 5 687 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:znad Nilu

Napisano 29 grudnia 2014 - 14:09

a mnie w okładce Pop przeszkadzają przede wszystkim te twarze chłopaków, nic nie poradzę na to :P sam pomysł, kompozycja, czcionka, POP między gwiazdkami, kolory podobają mi się, no ale :D a o Zooropie to wstyd się przyznać, ale nic nie wiedziałam, że tam są twarze w tle ukryte :P o fragmentach tytułów wiedziałam.

 

BTW w ogóle mamy jakichś temat o okładkach? taki bardziej informacyjnie w sumie, czyli skąd się wzięły, jak powstały itepe


Is there an order in all of this disorder
Is it like a tape recorder
Can we rewind it just once more

#152 wojtas1337

wojtas1337

    Użytkownik

  • Members
  • 282 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 29 grudnia 2014 - 15:03

No Line On The Horizon



#153 matt

matt

    Użytkownik

  • Members
  • 996 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Konin

Napisano 29 grudnia 2014 - 16:23

No Line On The Horizon



#154 stokrotka

stokrotka

    can't see or be seen

  • Members
  • 2 916 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 29 grudnia 2014 - 17:10

ładne zdjęcie, ale IMO nie znaczące wiele względem zawartości płyty.

Może to zdjęcie nie odnosi się bezpośrednio do niczego konkretnego na płycie - ale według mnie niesamowicie pasuje do muzyki !

Ten tajemniczy zamek jest cudny... pewnie ma ogromne, puste komnaty po których niesie się echo - pełno takiego 'echa' na płycie; zimne kamienne mury - TUF ma dla mnie trochę takie chłodne brzmienie; zdjęcie ma w sobie coś wzniosłego - idealnie pasuje do atmosfery takich utworów jak Pride czy Bad; no i dzisiaj można by powiedzieć, że płyta jest trochę jak ten zabytek, klasyczna i ponadczasowa.

To chyba moja najulubieńsza okładka. Choć nigdy przed tym survivorem się nad tym nie zastanawiałam, dotarło to do mnie teraz :)


If I'm close to the music and you are close to the music, then we are close to each other


#155 Lnx

Lnx

    Użyszkodnik

  • Members
  • 790 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Zooropa

Napisano 29 grudnia 2014 - 17:14

Co ciekawe, na okładce Zooropy znajdują się fragmenty tytułów Wake Up Dead Man, The Wanderer, Hold Me Thrill Me... oraz Velvet Dress. Dwa z tych kawałków znalazło się dopiero na Pop, a ciekaw jestem jak mogłyby brzmieć wydane na Zooropie. W sumie to możliwe jest, że połowa Popu była już w zalążku w trakcie nagrywania Zooropy. :P


- Ilu członków U2 potrzeba, by zmienić żarówkę?
- Jednego - Bono trzyma żarówkę, a świat kręci się wokół jego tyłka.


#156 One_U2 - fan 30

One_U2 - fan 30

    FLY

  • Members
  • 867 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 29 grudnia 2014 - 17:26

No Line On The Horizon



#157 Larrysław

Larrysław

    Użytkownik

  • Members
  • 129 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Żędowice

Napisano 29 grudnia 2014 - 18:01

No Line On The Horizon



#158 numb

numb

    I feel numb!

  • Members
  • 1 698 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Brzeg Dolny/ Wrocław

Napisano 29 grudnia 2014 - 18:01

ciężka decyzja ale chyba bardziej niż ATYCLB nie pasuje mi No Line On The Horizon


I was looking for the Spirit
And I found alcohol
I was looking for The Soul
And I bought some style
I wanted to meet God
And they sold me religion...


I still haven't found what I'm looking for...


#159 andie

andie

    (not) original of the species

  • Moderatorzy
  • 5 687 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:znad Nilu

Napisano 29 grudnia 2014 - 18:24

Może to zdjęcie nie odnosi się bezpośrednio do niczego konkretnego na płycie - ale według mnie niesamowicie pasuje do muzyki !

Ten tajemniczy zamek jest cudny... pewnie ma ogromne, puste komnaty po których niesie się echo - pełno takiego 'echa' na płycie; zimne kamienne mury - TUF ma dla mnie trochę takie chłodne brzmienie; zdjęcie ma w sobie coś wzniosłego - idealnie pasuje do atmosfery takich utworów jak Pride czy Bad; no i dzisiaj można by powiedzieć, że płyta jest trochę jak ten zabytek, klasyczna i ponadczasowa.

ano, ten zamek na okładce wygląda świetnie i ujęcie nieba też niesamowite, bardzo malownicze. i tak dostojnie wszystko wygląda :D tylko czy ktoś mi powie, co Bono ma na głowie? nie umiem dojrzeć :P postacie są tak małe, że widzę jedynie Bono i chyba Edge'a a reszta to nie wiem, chyba ukrywa się w zakamarkach zamku ;P to mi uświadamia, że chyba nigdy nie wpatrywałam się w te okładki zbyt uważnie..


Is there an order in all of this disorder
Is it like a tape recorder
Can we rewind it just once more

#160 stokrotka

stokrotka

    can't see or be seen

  • Members
  • 2 916 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 29 grudnia 2014 - 18:33

tylko czy ktoś mi powie, co Bono ma na głowie? nie umiem dojrzeć

faktycznie średnio widać na tym zdjęciu okładkowym, ale strzelam że to samo co tu ;)

tuf_gallery_3_600.jpg


If I'm close to the music and you are close to the music, then we are close to each other





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych