Skocz do zawartości


Zdjęcie

Survivor Okładkowy [Dyskografia U2]


  • Please log in to reply
487 replies to this topic

#261 Marcin U2

Marcin U2

    Użytkownik

  • Members
  • 471 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 05 stycznia 2015 - 07:50

Zooropa


Days off are great...

"Kiedy intelektualna część gry przeważa nad duchową, nigdy nie osiąga się sukcesów, nigdy nie dochodzi się do czegoś wielkiego"  John Frusciante


#262 margo

margo

    Użytkownik

  • Members
  • 4 358 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:zielone wzgórze

Napisano 05 stycznia 2015 - 09:10

The Joshua Tree

 

bo skoro odpada tak szybko tak super pomysł jak POP, a potem jak z automatu leci moim zdaniem top 3 tego surva, czyli ATYCLB. To czemu się nie zabrać za drzewko? Dla mnie ta okładka to taaaki... przeciętniak.


Music can change the world, because it can change people.
 


#263 Kike

Kike

    Użytkownik

  • Members
  • 1 322 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 05 stycznia 2015 - 10:04

Znowu to samo. Wywalanie najlepszych na początku.. A Boy ? Lepsza okładka od ATYCLB, NLOTH, POP czy SOI ??

#264 Owłos

Owłos

    Użytkownik

  • Members
  • 5 525 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Órsynuw

Napisano 05 stycznia 2015 - 10:11

@Kike: oj tak, dużo lepsza :D

 

Trochę mnie acr przekonałeś, choć już wcześniej się zastanawiałem nad tym typem.

 

The Joshua Tree


"I went out there
in search of experience
to taste and to touch
and to feel as much
as a man can
before he repents"

#265 matt

matt

    Użytkownik

  • Members
  • 996 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Konin

Napisano 05 stycznia 2015 - 12:03

Zooropa



#266 DK-ART

DK-ART

    Użytkownik

  • Members
  • 561 Postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 05 stycznia 2015 - 12:26

ZOOROPA



#267 wojtas1337

wojtas1337

    Użytkownik

  • Members
  • 282 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 05 stycznia 2015 - 12:44

Zooropa



#268 Bremo

Bremo

    Kaka demona

  • Members
  • 1 816 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Ancient Place

Napisano 05 stycznia 2015 - 14:30

to nawet nie mój żart o Bełchatowie ale idealnie pasował. stary, ja pisałem powieść o tej płycie, ale okładka obrazek tu przedswtawiony - no w czym lepszy jest od October? w czym gorszy? to jest surv jednak okładek, oryginalnych. a JT mimo że jest najlepszym ich albumem, okładkę ma słabą.

W tym jest lepszy od October, że jest lepszy :P Pisałem już tutaj o ostrożności oceniania zawartości (joł), no ale zobacz jak się starzeje okładka October, a jak TJT. Okładka TJT może ani nie jest wybitna, ani zaskakująca, ale ma w sobie coś hipnotyzującego. Tworzy takie trochę wrażenie, że nie patrzysz na zdjęcie, tylko wyglądasz przez okno - na U2, na tę przestrzeń, bezkres. Nie ma tam nic, tylko Ty i Twój shit, gdyby nie było tam chłopaków z U2, to okładka pewnie byłaby tym, czym prawie jest okładka NLOTH. I może TJT nie jest tak dosłownym tytułem, ale o podobną rzecz chodzi. Gdyby muzyka była kijowa to i okładka byłaby kijowa, ale sam zauważyłeś wcześniej, że powiązanie okładki z zawartością jest jakąś składową jej waloru (przy Popie) ;)



#269 stokrotka

stokrotka

    can't see or be seen

  • Members
  • 2 916 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 05 stycznia 2015 - 15:00

Okładka TJT może ani nie jest wybitna, ani zaskakująca, ale ma w sobie coś hipnotyzującego. Tworzy takie trochę wrażenie, że nie patrzysz na zdjęcie, tylko wyglądasz przez okno - na U2, na tę przestrzeń, bezkres. Nie ma tam nic, tylko Ty i Twój shit, gdyby nie było tam chłopaków z U2, to okładka pewnie byłaby tym, czym prawie jest okładka NLOTH.

Strasznie mi się podoba to co napisałeś, nic tylko napiszę że myślę zupełnie podobnie i podpisuję się obiema rękami :)

 

I dalej mam problem z głosowaniem, bo wszystkie Wasze typy są bardzo bardzo złe. Ani wspomniana TJT nie zasłużyła żeby odpaść, ani pomysłowa kolorowa szalona Zooropa, ani tajemniczy piękny zamek z TUF. A pewnie coś z tego już wyleci <_<

Dla mnie teraz ewidentnie pora na Boy. Nigdy nie lubiłam tej okładki, ok, pasuje do zawartości, ale jakoś mnie nie rusza. W War są emocje na twarzy chłopca, i ta czerwona czcionka, tu dla mnie nic się nie wyróżnia. I jest... za biało.

A jak nie to to R&H powinno wylecieć, też bym nie płakała.


If I'm close to the music and you are close to the music, then we are close to each other


#270 Jacob

Jacob

    Użytkownik

  • U2 FAQ MAKER
  • 3 332 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 05 stycznia 2015 - 15:06

Niezapomniany Ogień

 

gdyby komuś chciało się jechać do Bełchatowa to zrobimy ten remake, to blisko Łodzi w końcu, mamy ludzi, a stamtąd już blisko :P

Byłem na samym dnie tej kopalni (w ramach wycieczki szkolnej przed laty) i fakt, że panoramy są zbliżone, ale bez przesady. Bełchatów ładniejszy :P 



#271 Gone

Gone

    Użytkownik

  • Members
  • 1 101 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Szczecin

Napisano 05 stycznia 2015 - 15:46

TUF, weźcie w końcu ją wywalcie, ludzie. Jakie to pstrokate.


"I believe in the Kingdom Come.. Then all the colours will bleed into one, bleed into one.."

#272 Karule

Karule

    Użytkownik

  • Members
  • 348 Postów

Napisano 05 stycznia 2015 - 15:46

IMO z tych okładek, które zostały, najlepsze są kolejno te od nastarszej (Boy/ War - geniusz) do najnowszej (Zooropa). No może AB zamieniłbym z RAH.

 

W każdym razie, Zooropa. Tym bardziej, że trzeba bronić klimatyczne, nostaligczne, epickie TUF! Romantyczny zamek rodem z XIX wieku, dla mnie coś wspaniałego :)



#273 stokrotka

stokrotka

    can't see or be seen

  • Members
  • 2 916 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 05 stycznia 2015 - 17:12

Niezapomniany Ogień

aka Niezapominalny Pożar, wg polskiej Wikipedii. Właśnie mi przypomniałeś jak z tego lałam kiedyś ;)

niezapominalny ? co to w ogóle za słowo i kto na to wpadł ?


If I'm close to the music and you are close to the music, then we are close to each other


#274 gum

gum

    Użytkownik

  • Members
  • 782 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Opole

Napisano 05 stycznia 2015 - 17:39

The Joshua Tree


słuchacz łan, wertigo i bejbe bejbe

#275 Yarpen

Yarpen

    Użytkownik

  • Members
  • 973 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 05 stycznia 2015 - 18:34

to smutne, że odpadła ATYCLB, nie dość, że idealnie odzwierciedla cały koncept "Walizki" to te rozmycia i przestrzeń lotniska ma w sobie coś niewątpliwie mistycznego. Tym bardziej nie rozumiem co jeszcze tutaj robi Zooropa


http://sit-and-wonder.blogspot.com/

#276 Meg

Meg

    Użytkownik

  • Members
  • 541 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:faraway, so close

Napisano 05 stycznia 2015 - 18:39

Znowu to samo. Wywalanie najlepszych na początku.. A Boy ? Lepsza okładka od ATYCLB, NLOTH, POP czy SOI ??

zdecydowanie. te wielkie oczyska - hipnotajzin! a kontynuacja zamysłu na okładce War to już w ogóle mega pomysł. piękno tkwi w prostocie, no.


I can't say where it is 
But I know I'm going.


#277 One_U2 - fan 30

One_U2 - fan 30

    FLY

  • Members
  • 867 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 05 stycznia 2015 - 19:15

Zooropa



#278 derka

derka

    Lady with the spinning head

  • Moderatorzy
  • 5 611 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z krainy Oz

Napisano 05 stycznia 2015 - 19:41

to smutne, że odpadła ATYCLB, nie dość, że idealnie odzwierciedla cały koncept "Walizki" to te rozmycia i przestrzeń lotniska ma w sobie coś niewątpliwie mistycznego. Tym bardziej nie rozumiem co jeszcze tutaj robi Zooropa


[2]

There's always a chance as long as one can think
this is music : last

#279 lookas

lookas

    Użytkownik

  • Members
  • 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 05 stycznia 2015 - 21:00

na JT zajebista pustynia? ok, proponuję wycieczkę do Bełchatowa jednak.

 

Pff.  :rolleyes:  W Bełchatowie nie byłem, ale na Zabriskie Point tak. Miejsce niezwykle charakterystyczne i kosmicznie piękne. Okładka TJT nie do końca to oddaje, bo zdjęcie jest czarno-białe, a tam jest jak na Marsie. ;)

 

Wracając do tematu - R&H. Pustynia musi zostać. :P



#280 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 742 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 05 stycznia 2015 - 23:05

Wiem i zazdro Lookass ;) Piszę tylko o tym że tej magii miejsca choćby z innych zdjęć albo z filmu pod tym samym tytułem (na który mnie Rodia do kina zaciągnął, warto było też) w tym zdjęciu na okładce jakoś niestety nie dostrzegam, ot, subiektywny odbiór ;)

 

Co do zarzutu płycizny mojej oceny z porównaniami - jak ktoś to potraktował śmiertelnie poważnie to nie ja mam problem ;)

 

Co do tego że October nie jest lepszy bo JT jest kultowe a October nie - no cóż. Sam się nieco wkopałem Bremo, ale widzisz, spójrzmy na Joshua Tree jeszcze raz. Kiedy myślę o tej płycie widzę to idealnie skadrowane drzewko ze swoją symboliką i swoim znaczeniem w popkulturze, ze swoją pustynią, z płytą za tym stojącą. Widząc okładkę o której tu rozmawiamy widzę U2 które chciało się zamerykanizować na siłę wizerunkiem, nie widzę w nim nic magicznego. Co innego że w ogóle nie lubię ich wizerunku z tego czasu, wieśniaccy kowboje trying to hard :P

 

Co do Zooropy - to czysty postmodernizm i chaos kultury nadmiaru którą przewidzieli tym albumem i piosenkami a pociągnęli Popem już maksymalnie, okładka i samo intro Zooropy doskonale to oddaje.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych