Jump to content


Photo

2015-05-15 - Vancouver, BC, Rogers Arena


  • Please log in to reply
169 replies to this topic

#81 stokrotka

stokrotka

    can't see or be seen

  • Members
  • 2 916 posts
  • Płeć:Kobieta

Posted 16 maja 2015 - 09:43

Pięknie jest. Te kosmiczne światła, ten ekran, bajery cudne :) ktoś tu wczoraj narzekał, że przekombinowane, za dużo itd. - eee, rozumiałabym to może jeśli muzyka zeszłaby na drugi plan, ale ona broni się znakomicie, więc można się tylko cieszyć.

 

Angel of Harlem i When Love Comes To Town wypadły genialnie -  widząc to co się dzieje tak sobie myślę, że może w tym miejscu setu co koncert będzie zupełnie inna piosenka ? To by było coś.

 

A, jeszcze - jeśli coś mi się póki co nie podobało, to ten snippet do Streets :P coś mi tam nie pasuje.


If I'm close to the music and you are close to the music, then we are close to each other


#82 Daniel84

Daniel84

  • Members
  • 3 657 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Posted 16 maja 2015 - 09:46

Invisible zajebiste.



#83 Indian Summer

Indian Summer

    Użytkownik

  • Members
  • 948 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Posted 16 maja 2015 - 09:47

When love comes to town- fenomenalne! U nas na trybunach byłby ogień :)

So wind blow through to my heart, so wind blow through my soul


#84 Redgar

Redgar

    Out Of Control

  • Members
  • 2 249 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Łódź

Posted 16 maja 2015 - 10:17

Oni wrócili, jest zajebiście, jest moc, wróciło to coś! :D:D



#85 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 742 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Posted 16 maja 2015 - 10:20

Sorry, byłem u kumpla na imprezie ale już widzę set i podobają mi się zmiany, choć nadal chaotycznie to wygląda. Do rzeczy - Wierciochy pisały dwa smsy:

 

"Leci California, na płycie nie ma ani jednej ręki w górze. A, nie, moja żona poprawia, jest jedna!"

 

&

 

"6! 6sta (albo 5ta) zmiana w setliście i zmiana opinii o dźwięku - dziś jesteśmy z tyłu, na górze i wszystko brzmi tak jak trzeba! Ekran tylni działa, widok (prawie) ekstra. Miód"



#86 andie

andie

    (not) original of the species

  • Moderatorzy
  • 5 687 posts
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:znad Nilu

Posted 16 maja 2015 - 10:33

I Will Follow:

 

http://www.youtube.com/watch?v=OOItRUSNXEc

 

Cedarwood Road:

 

http://www.youtube.com/watch?v=sSqNtLT8laY

 

Sunday Bloody Sunday:

 

http://www.youtube.com/watch?v=bBRCXxPEvac

 

Angel of Harlem:

 

http://www.youtube.com/watch?v=y4k-_XBgDZ8


Is there an order in all of this disorder
Is it like a tape recorder
Can we rewind it just once more

#87 Redgar

Redgar

    Out Of Control

  • Members
  • 2 249 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Łódź

Posted 16 maja 2015 - 10:46

Coś się zapowiada, że kasa wydana na bilety na tą trasę będzie najlepiej wydaną kasą w życiu :D



#88 The Fly

The Fly

    Użytkownik

  • Members
  • 2 153 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:się biorą dzieci?

Posted 16 maja 2015 - 10:55

Until:

 

https://www.youtube.com/watch?v=QhHY4KblPMg

 

i Raised:

 

https://www.youtube.com/watch?v=gSQt6eVHISs



#89 devonukkk

devonukkk

    Użytkownik

  • Members
  • 476 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:soul love land

Posted 16 maja 2015 - 10:56

Stylizacja Buono i dźwięk invisible to jak piękny niemiecki Kraftwerk ! Wszystko w detalach spójne! Mamiana! Zreszta czyja pierwsza płytę podarowal Ali..... ???

#90 Jacob

Jacob

    Użytkownik

  • U2 FAQ MAKER
  • 3 332 posts
  • Płeć:Mężczyzna

Posted 16 maja 2015 - 10:58

Wow! Świetne nowości w secie. I California, i Bad... <3 Nawet One! Znakomicie się to wszystko zaczyna układać.

 

 

Za to naszła mnie taka oto refleksja:

ta trasa niestety nie może się przenieść na stadiony, w 2016 też będą hale, no bo jak niby podwieszą ten gigantyczny ekrano-wybieg na stadionie?

Choć z drugiej strony może to i dobrze, hale mają swoją moc co widać już po tych dwóch koncertach. 



#91 devonukkk

devonukkk

    Użytkownik

  • Members
  • 476 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:soul love land

Posted 16 maja 2015 - 11:05

Kraków arena 3x

#92 derka

derka

    Lady with the spinning head

  • Moderatorzy
  • 5 611 posts
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z krainy Oz

Posted 16 maja 2015 - 11:08

Za to naszła mnie taka oto refleksja:

ta trasa niestety nie może się przenieść na stadiony, w 2016 też będą hale, no bo jak niby podwieszą ten gigantyczny ekrano-wybieg na stadionie? Choć z drugiej strony może to i dobrze, hale mają swoją moc co widać już po tych dwóch koncertach. 

 

Też właśnie z Laserem zastanawialiśmy się nad tym. Jeśli mieliby grać na stadionach, to raczej musieliby zmienić koncepcję sceny; inaczej strasznie długi byłby ten wybieg :D Nie wiem, jak mieliby rozwiązać problem z ekranami... Sama idea sali nadaje koncertom U2 tej idealnej intymności, bliskości z publicznością :)



There's always a chance as long as one can think
this is music : last

#93 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 742 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Posted 16 maja 2015 - 11:30

Swoją drogą naprawdę warto skupić się na relacjach Wierciocha który tam był i zaniepokoić że mimo wszystko dźwięk może być dość słaby. Słabe nagłośnienie potrafi zabić każdy koncert. Plus okazuje się że wcale ludzie nie szaleją na Californi, szkoda, to możne oznaczać że U2 widząc to zaniechają grania za jakiś czas. Oby w CA przynajmniej reakcje publiki były lepsze.



#94 Guest_Grinderman_*

Guest_Grinderman_*
  • Guests

Posted 16 maja 2015 - 11:33

Zagrali pierwszy koncert bez One i na następnym do niego powrócili, choć twierdzili, że z niego zrezygnują. I niech mi ktoś teraz powie, że oni nie grają głównie dla mamoniów. :P

 

A co do nieruchliwej publiczności. Kompletnego bezruchu na tych nagraniach z YT nie widzę, ale serio kogoś jeszcze dziwi, że tak jest na występach dziadów? ;) Można by rzec: jaki zespół, taka publiczność. W każdym razie koncert, dajmy na to, Jacka White'a to to nie jest. To kompletnie nie w stylu U2, powiedzieć publiczności: schowajcie telefony, bo przecież chcą być the greatest band in the world i oni muszą być wszędzie na tych wszystkich twitterach, facebookach, w lodówce itp itd. Miało być jak na Elevation Tour, a oni znowu postawili mocny nacisk na oprawę wizualną i wydali sporo baksów na ekran przedzielający płytę na pół. A potem zaskoczenie, że ludzie głównie stoją i się gapią a wyciągają ręce tylko po to, aby zrobić zdjęcie, zupełnie jakby kosmici przylecieli na ziemię.

 

Swoja drogą, czy ten koncert się wyprzedał? Na nagraniu poniżej, tak od 5:40, widać, że jest sporo luzu na płycie.

https://www.youtube.com/watch?v=AUgQtTvA_uA



#95 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 742 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Posted 16 maja 2015 - 11:34

Wiercioch donosił że hala zapełniona mniej więcej w 90%.

 

Co do publiki 'Murrica zawsze była sztywna, za dużo dobrobytu :P



#96 Guest_Grinderman_*

Guest_Grinderman_*
  • Guests

Posted 16 maja 2015 - 11:51

Co do publiki 'Murrica zawsze była sztywna, za dużo dobrobytu :P

Albo za dużo frytek i mielonych w bułce. Potem grawitacja robi swoje. :P



#97 methiu

methiu

    0118 999 881 999 119 7253

  • Members
  • 1 035 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ok.Oświęcimia

Posted 16 maja 2015 - 12:54

 

Miało być jak na Elevation Tour, a oni znowu postawili mocny nacisk na oprawę wizualną i wydali sporo baksów na ekran przedzielający płytę na pół. A potem zaskoczenie, że ludzie głównie stoją i się gapią a wyciągają ręce tylko po to, aby zrobić zdjęcie, zupełnie jakby kosmici przylecieli na ziemię.

 

To nie jest wina ekranu. Reakcje byłyby takie i bez efektów.


"Smell the flowers while you can" - David Wojnarowicz

#98 Jacob

Jacob

    Użytkownik

  • U2 FAQ MAKER
  • 3 332 posts
  • Płeć:Mężczyzna

Posted 16 maja 2015 - 13:00

When Love po prostu WYMIATA!!!!!

 

Cholera, ta scena chyba naprawdę działa. W sensie, że są maksymalnie blisko publiczności. Trudno mi sobie wyobrazić by byli bliżej, naprawdę - jak ktoś powiedział - wytwarza się wręcz klubowy klimat. A to przez to, że zaciera się ten wyraźny podział pomiędzy tłumem a artystą. Super.

 

Niech teraz tylko nagrają jakieś porządne DVD, ta trasa zasługuje na uwiecznienie w najlepszej jakości.



#99 Ceasar_Of_Rome_Forrever

Ceasar_Of_Rome_Forrever

    Mr Spock

  • Members
  • 3 170 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:City of Blinding Lights Śrem

Posted 16 maja 2015 - 15:11

kolejne dvd z hot dogami, big pepsi i z "can`t move ass" ? :D


Posted Image
Max Biaggi Ceasar Trade List

#100 U2 fanatic

U2 fanatic

    7

  • Members
  • 1 510 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Myszków

Posted 16 maja 2015 - 15:19

EBW natomiast słabe, i martwa publika. Na MTV EMA zostało zdecydowanie lepiej przyjęte a wiemy, że tam publiczność to nie byli fani U2. Oby zagrali jednak to full band, bo ta wersja już sie troche przejadła. When Love Comes To Town ciągle się zachwycam, to powinno wrócić na stałe, jest moc ! No i jak sobie przypomnieli kawałek po tylu latach to może czekają nas jednak jeszcze niespodzianki :).

El silencio se vuelve melodia





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users