Skocz do zawartości


Zdjęcie

2015-09-28 - Berlin, Germany, O2 World


  • Please log in to reply
263 replies to this topic

#241 One_U2 - fan 30

One_U2 - fan 30

    FLY

  • Members
  • 867 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 30 września 2015 - 16:33

koncert w całości audio

https://www.youtube.com/watch?v=jw2PmokpTJ8



#242 morleigh

morleigh

    Użytkownik

  • Members
  • 382 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Katowice

Napisano 30 września 2015 - 20:56

Koncert - magia, co tu dużo pisać, tyle lat (!) czekania od Chorzowa, po to, by znowu trafić w nadprzestrzeń. Bardzo dziękuję Marysi, za załatwienie noclegu idealnego i przemiłe towarzystwo (trochę Cię po Berlinie przegoniłam), Ani, Wojtkowi i całej ekipie z Częstochowy za prywatną czerwoną limuzynę, która bezpiecznie zabrała nas do Berlina i z powrotem plus za sympatyczne towarzystwo i jutowy koncert życzeń. Szczególne podziękowania przesyłam także dla Andie, Karola-Człowieka, Martyny, Maxa, Margo, miło było się napić czegoś dobrego w tak wybornym towarzystwie  :D Ogólnie przesyłam wielkie pozdrowienia dla całej ekipy z Sunflowera. No i dla człowieka-legendy Zbycha. 

 

Dzięki Wam wszystkim ten poniedziałkowy wieczór był jednym z najlepszych momentów mojego życia. Musimy to powtórzyć za rok  :D


They say a secret is something you tell one other person
So I'm telling you... child

Every artist is a cannibal, every poet is a thief
All kill their inspiration and sing about their grief

#243 derka

derka

    Lady with the spinning head

  • Moderatorzy
  • 5 611 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z krainy Oz

Napisano 30 września 2015 - 21:28

No to skoro padają podziękowania, to ja też podziękuję miłemu towarzystwu, Bremo, Andie, Margo, dzięki za ogarnięcie, fajnie było się spotkać w przeddzień i najeść za dużych porcji :D Margo, za cytrynkę-lemon też, bez lemon to nie to samo;) Miło było poznać niektórych w końcu osobiście, nawet w przelocie. Ewiku, miało być razem pod barierkami, ale cóż. Karol, dzięki za przefajne towarzystwo, zwłaszcza podczas NYD;)
Gdyby ktoś dysponował jeszcze jakimiś zdjęciami spod hotelu, to chętnie poproszę;)

There's always a chance as long as one can think
this is music : last

#244 Caroli

Caroli

    Użytkownik

  • Members
  • 577 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 30 września 2015 - 23:34

(...)
Gdyby ktoś dysponował jeszcze jakimiś zdjęciami spod hotelu, to chętnie poproszę ;)

 

Wrzucilam haslo w wyszukiwarke ... ale jaja! Znalazlam ten moment, kiedy Bono patrzy na swoja oficjalna fotke (z feralnej dla mnie subskrypcji 2012/2013) i ksiazeczke Clannad plyty In A Lifetime z autografami wszystkich pieciu czlonkow - ostatecznie tego mi nie podpisal. Swoja fotke - dwukrotnie.

Moja reka to ta, ktora trzyma 3 markery Sharpie, czarny, zloty i srebrny.

 

http://www.gettyimag...photo/490417118

 

PS. Wrzucajcie fotki, linki na forum, a jesli nie chcecie, to prosze podeslac mi sweet focie (kazde: zamazane, niejakie, cuda fotograficzne) na PM/e-mail.

 

Reszta fotek:

http://www.gettyimag...photo/490417150

 

Kto zna dobrze niemiecki, bardzo prosze o przeszpiegi w berlinskiej prasie.



#245 arystoteles

arystoteles

    Użytkownik

  • Members
  • 48 Postów

Napisano 01 października 2015 - 11:04

Nikt z was nie próbował się pytać Bono i s-ki, czy/kiedy zamierzają wybrać się do Polski? Swego czasu po sieci krążył filmik z USA (Chicago zdaje się), na którym Bono podczas autografowania zadano takie pytanie i miał odpowiedzieć, że "na pewno (definitely) w przyszłym roku". Ciekawe czy to aktualne? :P

 

Miałem to szczęście porozmawiać z Bono przez może minutę w czwartek chociaż język stał mi kołkiem i nogi miałem jak z waty moje marzenie się spełniło. 

Zadałem mu min. pytanie czy jest jakakolwiek szansa byśmy mogli ich zobaczyć w Polsce w przyszłym roku. Usłyszałem że tak się pewnie stanie bo są w trakcie dopinania szczegółów czy dokładnie "wciąż nad nimi pracują". 



#246 Jacob

Jacob

    Użytkownik

  • U2 FAQ MAKER
  • 3 332 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 01 października 2015 - 14:57

TVN24 właśnie pokazał nagranie z akcji z flagą ,,Solidarności". Brawo, a więc jednak potwierdza się, że potrzebują 3 dni aby dojść do tego typu informacji.



#247 Łukasz U2

Łukasz U2

    Użytkownik

  • Members
  • 3 501 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 01 października 2015 - 16:43

No proszę jacy ale ogarnięci :P Może przynajmniej nie pisali że U2 wydało DVD z Chorzowa :D

 

A z innej beczki , dla nowych forumowiczów którzy byli na koncercie czy to 28 czy innego dnia - pojawiły się już wyśmienitej ( co jeszcze podczas 360 Tour nie było takie oczywiste :P ) jakości nagrania z koncertów ;)

 

http://pl.u2start.co...ows/1760#!audio


Watch more TV
I have a vision... Television
Please tell a President to watch more TV
President is not avalaible to Me??? (Mirror Ball Man Zootv Washington Dc)
http://forum.u2guitartutorials.com/

#248 One_U2 - fan 30

One_U2 - fan 30

    FLY

  • Members
  • 867 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 01 października 2015 - 16:59

Pozdrawiam serdecznie Franka,który poprosił Bono o zagranie New Years Day! . Byłam na koncercie w poniedziałek. :)

 

Wielkie podziękowania dla Ewy. :) ( morleight )za trzymanie się razem. . Andie,Martyna, Karol miło było was poznać dzięki za zaproszenie do knajpki na piwko po koncercie. Do miłego zobaczenia kiedyś tam na jakimś koncercie może nawet w Polsce ;)

Bardzo dziękuję Ani i Wojtkowi za zorganizowanie wyjazdu na koncert i podwiezienie mnie  do Gliwic w drodze powrotnej z Berlina.. :)

Jestem wam bardzo wdzięczna :)

A koncert był wspaniały nie da się tych wrażeń opisać. ;)

   

#249 człowiek

człowiek

    Użytkownik

  • Members
  • 372 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kielce/Kraków

Napisano 01 października 2015 - 20:54

Chciałam podziękować Karolowi-Człowiekowi za pozdrowienia i za zaproszenie na imprezkę po - :) Żałuje bardzo ze nie dotarliśmy ale byliśmy z córkami ktore moze niekoniecznie chciałyby oglądać jak starzy cała noc balują. Niemniej jednak jest mi smutno ze sie nie zintegrowalismy bo to równie fajne jak sam koncert- :) Następnym razem mam nadzieje ze czas sie cofnie - :)
Koncert jak zawsze bezkrytycznie mi sie podobał . Emocje przesłaniają wszystko inne.
Wypowiedz Aguszki mnie rozczulila wiec tez podziękuje małżonkowi za dzielenie pasji albo wręcz znoszenie mojej i dzielne prowadzenie czerwonego busa w którym juz od 8 rano z niewiadomego powodu - :))) był klimat do spiewow.

A!
Dziękuje przede wszystkim Ewie i Marysi z forum za wspólna podróż. Mam nadzieje ze Wam sie podobało - :)

Nie ma za co Aniu :)

Fajnie było spotkać Twojego małżonka, skubany nic się nie zmienił, jak on to robi :P

Też żałuję, że się nie spotkaliśmy na piwku po, zwłaszcza, że "stara gwardia" była w postaci Cezara i Matriego :)

Mam nadzieję, że w miarę szybko nadrobimy to na jakimś zlocie B)

Co do koncertu i przedkoncertowych atrakcji:

 

- fajnie, że udało mi się zdobyć autograf Edka, gratuluję reszcie ekipy polskiej, że udało im się zdobyć autografy Adama i Bono (na Claytona mam hejta, robiłem dwa podejścia i 2 razy mnie olał)

- z jednej strony żałuję, że nie miałem biletu na płytę, by z flagową ekipą robić "polską wiochę" na E stage podczas NYD

- z drugiej strony, dzięki Derce miałem lepszy widok z trybun na całą scenę i ekran ( nie ma tego złego, pozdro derczi)

- świetna Gloria, tak długo wyczekiwana przeze mnie (niektórzy jeszcze dłużej na nią czekali, pozdro Zbychu :P ), ze snippetem Van Morrisonowej

- z 4 koncertów Berlińskich, ten plasuje się na 2 pozycji wg mnie


Won't you come back tomorrow?
Can I sleep tonight?

#250 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 01 października 2015 - 22:51

O polskim NYD pisze również Wyborcza:

 

http://wyborcza.pl/1...Gazeta_Wyborcza

 

Wielkie słowa uznania i podziękowania dla wszystkich fanów, którzy zaakcentowali obecność polskich fanów w Berlinie. Szczególne zasługi mają osoby czatujące na zespół pod hotelem - gdyby nie poniedziałkowa akcja nie wiadomo czy NYD pojawiłby się w setliście. Całe wydarzenie ma olbrzymie znaczenie emocjonalne i sentymentalne, został napisany kolejny rozdział opowieści "U2 i sprawa polska". Może mieć ono jednak również bardzo konkretne efekty - Bono mówił, że są w trakcie ustalania szczegółów trasy na 2016r. Trudno sobie wyobrazić, żeby mogli ominąć nasz kraj po takim czymś. Ciężko byłoby im się z tego wytłumaczyć. Również polski Live Nation powinno zmotywować do działania ostatnie polskie akcenty na trasie  :)


Dołączona grafika

#251 Eva

Eva

    Użytkownik

  • Members
  • 863 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Bielsko-Biała

Napisano 01 października 2015 - 23:09

Mała pamiątka na całe życie i dowód na to, że trochę nas tam jednak było: ;)

 

https://www.youtube.com/watch?v=-myUjTjWFjI&feature=youtu.be


"Każdy, kto balansuje na krawędzi przepaści i spojrzy w dół, zobaczy odchłań bez dna. Wiedząc o tym, a mimo wszystko patrząc w dół, zdobywamy odwagę. Wiesz, jakie istnieje ryzyko. Możesz wtedy odwrócić się plecami do przepaści i próbować znaleźć spokój i bezpieczeństwo w swoim klimatyzowanym koszmarze." - Bono

#252 Luelle

Luelle

    Użytkownik

  • Members
  • 54 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Mazury/Poznań

Napisano 02 października 2015 - 09:12

O kurcze! Pocałował flagę zanim ją odrzucił   :wub:



#253 Łukasz U2

Łukasz U2

    Użytkownik

  • Members
  • 3 501 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 02 października 2015 - 10:13

W ogóle nie wiem czy nie był to jeden z najlepiej zagranych koncertów na trasie. Edek praktycznie nie popełnił żadnego błędu ( no oprócz sekundowego zawirowania na pianinie podczas NYD'a i lekkiego pogubienia zespołu w czasie BD ) reszta też trzymała poziom , pod tym względem koncert właściwie idealny , patrząc chociażby na odjazdy Edge'a w Amsterdamie :D


Watch more TV
I have a vision... Television
Please tell a President to watch more TV
President is not avalaible to Me??? (Mirror Ball Man Zootv Washington Dc)
http://forum.u2guitartutorials.com/

#254 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 02 października 2015 - 16:32

W ogóle Berlin to był udany przystanek, zwłaszcza właśnie w porównaniu z Amsterdamem. Drugi i trzeci to z pewnością najlepsze po Turynach koncerty tego legu.


Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#255 Łukasz U2

Łukasz U2

    Użytkownik

  • Members
  • 3 501 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 02 października 2015 - 17:30

http://www.u2.com/ne...-day-in-germany

Jeśli ktoś nie widział , na U2.com pojawił się 38-sekundowy pro-shot z wykonania New Year's Day.

Cholera jasna że akurat musiałem założyć szaro-czarne polo ( pod stylówę Edka :D ) i nie mogę siebie odróżnić od tła na sektorze 201 :P


Watch more TV
I have a vision... Television
Please tell a President to watch more TV
President is not avalaible to Me??? (Mirror Ball Man Zootv Washington Dc)
http://forum.u2guitartutorials.com/

#256 Caroli

Caroli

    Użytkownik

  • Members
  • 577 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 03 października 2015 - 22:44

New Year's Day, 28.09.2015
Poczatku NYD i wczesniejszego przemowienia Bono nie nagralam, gdyz to byl ten moment zablokowania sie i kiedy nie moglam uwierzyc wlasnym uszom i oczom. A jednak to sie stalo!
Wyciagnelam swoja flage, pomachalam dziadom, i zaczelam nagrywac od fragmentu wejscia pianina. Jest to jedyne nagranie wideo wykonane tego wieczoru przeze mnie. Cieszy mnie, ze na YT pojawilo sie do tej pory kilka ujec, w tym sa momenty kiedy mnie widac jak trzymam flage i nagrywam. :)
 https://www.youtube....h?v=5S-aVzBHrBY
 



#257 Ewiku2

Ewiku2

    Użytkownik

  • Members
  • 85 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Pomorze

Napisano 04 października 2015 - 13:45

Minęło już kilka dni od poniedziałkowego koncertu. Wypada zatem abym napisała kilka słów od siebie.

Właściwie będą to głównie podziękowania, albowiem gdyby nie derka, acr i Owłos, nie byłoby mnie w Berlinie, zatem dziękuję Wam z całego serca :wub:

Prawdopodobnie był to mój najlepszy dzień tego roku. Nie będę ukrywać, że w dużej mierze dzięki temu, iż udało mi się zdobyć pod hotelem autografy The Edge'a i Bono  :P

Cudownie było stworzyć polską enklawę fanów przy scenie E i bawić się tak mocno jakby jutro miał się skończyć świat.

Szalenie cieszę się, że poznałam silną reprezentacje u2forums, czyli Caroli, soulmate, andie, chrapcio, człowieka, Martyne i pewnie jeszcze kilka innych osób, którym nie miałam okazji podać ręki, jak chociażby meHau czy margo.

 

Kilka zdjęć ode mnie:

https://picasaweb.go...2Berlin28092015

 

Trzymam Bono za słowo i mam nadzieję, że widzimy się już w przyszłym roku na koncercie w PL ^_^



#258 margo

margo

    Użytkownik

  • Members
  • 4 358 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:zielone wzgórze

Napisano 04 października 2015 - 16:59


Szalenie cieszę się, że poznałam silną reprezentacje u2forums, czyli Caroli, soulmate, andie, chrapcio, człowieka, Martyne i pewnie jeszcze kilka innych osób, którym nie miałam okazji podać ręki, jak chociażby meHau czy margo.

 

 

Ewa witałyśmy się przed samym Waszym wejściem na halę, pewnie w ferworze koncertowych emocji tego nie pamiętasz :)

 

A skoro już zostałam przywołana do tablicy to i ja coś tu skrobnę :)

 

Generalnie nie powinnam być na tym koncercie ale byłam :) szaleńcza decyzja o dodatkowym bilecie i szybka akcja zakupowa za 3/4 ceny (dzięki anton za wspólną akcję i cały koncert :) ) no i byłam. Najpierw tylne trybuny, gdzie był całkiem spoko widok, tylko, że nie o to nam chodziło. W trakcie SOS szybka decyzja wędrujemy... wbiliśmy się w sektor zaraz obok sceny E i to w miarę nisko, więc widok tak jakbyśmy byli na płycie :P A do tego super widok na cały ekran, wię c wkońcu można było popodziwiać świetne wizualki. Przed koncertem rozmawialiśmy z Piotrasikiem i antonem, że pewnie będzie będzie NYD, no i było, niestety nie mogłąm już uwiecznić tego momentu na aparacie, bo przestał ze mną współpracować już na Intermission :( Moment zapamiętam na zawsze, bo cudnie to wyglądało. A z innych momentów zapamiętam oczywiście Glorię. Jak to zajefajnie z góry wyglądało.... dużo lepsza zabawa niż np. na IWF, serio :)

 

Co do podziękowań, za dużo wymieniania nicków. Dzięki WAM WSZYSTKIM <3


Music can change the world, because it can change people.
 


#259 Owłos

Owłos

    Użytkownik

  • Members
  • 5 525 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Órsynuw

Napisano 04 października 2015 - 22:12

Na koncert wybrałem się z dwójką starych znajomych, zupełnie niepowiązanych z U2, fandomem etc. Przywykłem do ich podśmieCHujek z mojego krejzolstwa i powtarzałem im, żeby poczekali do koncertu i potem porozmawiamy. No i to ich łzy pociekły na koncercie, nie moje ;) 

 

Do Berlina zawitaliśmy w sobotę 26.09, bo w planach oprócz koncertów było też "zwykłe" zwiedzanie. Berlin bardzo się nam wszystkim spodobał :) To takie miasto małych, zaskakujących elementów, jak chociażby neony typu "papier-kamień-nożyce" na Oberbaumbruecke. Margo - dzięki za polecenie Burgermeistra, kolegom tak się spodobało, że byliśmy tam trzy razy :P

 

Jak niektórzy może wiedzą, starałem się być dziewicą orleańską odnośnie setlisty i całego "show", które dziady nam przygotowują. To drugie poszło naprawdę dobrze, bo udało się nie obejrzeć ani jednej sceny z koncertu. Z setlistą trochę gorzej, bo wiadomo, że jak zagrali takie Crystal Ballroom, to wszyscy musieli tym na fejsie spamować :P Ale sztywnego jądra, częstotliwości gry, układu, kolejności - tego wszystkiego świadom nie byłem.

 

Koniec końców takie duże zaskoczenia miałem dwa - stałe elementy setów w postaci October i Zooropy. Zwłaszcza to pierwsze ładnie się wkomponowało w cały szołs. Niezmiernie cieszy również (choć nie zaskakuje) obecnoć Invisible i Even Better na każdym koncercie. Joey Ramone był od początku oczywistym kandydatem na openera i sprawdza się w tej roli. Aż dziwne zatem, że tego nie zmieniali :P "Rockerski" początek jest rzeczywiście rockerski i dobrze, że tak to się utrwaliło (minusem oczywiście niewystarczająca rotacja, ale dobrze, że jest JAKAKOLWIEK). Wśród hajlajtów na pewno Gloria, Iris, Even Better, October.

 

Trzy duże zastrzeżenia to:

1. SBS - niestety jest to najgorsza wersja ever made. Zatrzymanie się w połowie drogi między Popmartem a Red Rocks nie było dobrym pomysłem. W ten sposób nie ma ani refleksji, ani mocy, bo taka jest pochodna kastracji perkusji. Przykro mi.

2. Niewłaściwe utwory z SoI - właściwie wszystkie brzmią przynajmniej przyzwoicie, ale potencjalnie najlepszy nie jest grany full band, a dwa inne znakomite (This Is... i SLABT) zupełnie pominięto. No, przynajmniej nie grają Californi już :D

3. COBL, porażka zupełna, naprawdę, na drugim koncercie już nawet mi się drzeć na tym nie chciało. Nie przypominam sobie gorszego rozpoczęcia bisów :( 

 

Sam pomysł na podest między ekranami ciekawy, choć wykorzystywany z różnym skutkiem - od rewelacji (Even Better) do lekkiego skrzywienia z niezadowolenia (Cedarwood Road). W sumie dobrze, że nie jest wykorzystywany jako klatka aż tak intensywnie. Za to E-stage rewelacja! Mało miejsca, bliskość fanów, wyciąganie co koncert kogoś z publiki do nagrywania/grania/siedzenia na Ajstylu (pozdrawiamy Montreal). To chyba największy plus! 

 

Śmieszne jest też to, że wyjątkowo często można dostać od Bono czymś w łeb, a to butelką, a to książką :D Mnie bandyta dwa razy oblewał :( Bajecznie prosto można mieć miejsca blisko sceny. Na poniedziałkowym szołsie przydreptałem o 16:30 i miałem 2 rząd od barierek przy wybiegu. Następnego dnia poszedłem zatem na burgierka i wparowałem na halę dopiero o 19:30 :D 

 

Oczywiście znowu cały koncert zlał mi się w strumień świadomości i trudno mi wyizolować w pamięci konkrete wrażenia czy emocje. Dobrze, że jeszcze parę przede mną, może będę spokojniejszy na następnych :D Prztyczek w nos Niemcom nigdzie indziej nie smakuje tak dobrze jak w Berlinie. Niech spróbują tylko do nas nie przyjechać po tej akcji z NYD. No sory, wyobrażacie sobie, że Bono dedykuje piosenkę Brazylijczykom w Buenos Aires? Ba! Nawet Amerykanom w Toronto! Będzie lincz, jak nas w przyszłym roku pominą. Powiem jednak, że chyba szołsy na 360 były w moim wypadku bardziej naładowane emocjami, niż te koncerty berlińskie. Trudno powiedzieć dlaczego. 

 

Ach, no i ludziki forumowe. To coś cudownego, z nikim się nie umawiać, przyjść pod halę w stolicy obcego mocarstwa i witać z się kilkudziesięcioma osobami w ojczystym języku! Piękne! Dziękuję Wam za to! :)

 

Przepraszam, strasznie chaotycznie to napisałem, ale jest tyle wątków, które narosły, a o których chciałbym wspomnieć. Pozwolicie, że będę jeszcze dopisywał po parę zdań czy to tu, czy to w wątku z ostatniego Berlina, czy to już w ogólnym wątku trasowym. Ale na dzisiaj tyle chyba ;)


"I went out there
in search of experience
to taste and to touch
and to feel as much
as a man can
before he repents"

#260 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 04 października 2015 - 22:31

Trzy duże zastrzeżenia to:

1. SBS - niestety jest to najgorsza wersja ever made. Zatrzymanie się w połowie drogi między Popmartem a Red Rocks nie było dobrym pomysłem. W ten sposób nie ma ani refleksji, ani mocy, bo taka jest pochodna kastracji perkusji. Przykro mi.

 

Moim zdaniem pierwotna wersja - tzn. z Edgem na akustyku - była b. dobra. Była i refleksja, i moc. Niestety, po trzech (dosłownie trzech - na drugim San Jose) koncertach Edge z niewytłumaczalnych powodów zamienił akustyka na normalnego elektryka. I wszystko - sorry, nie ma lepszego słowa - pierdolnęło. Od tego czasu jest dokładnie tak, jak piszesz; słychać w tym tylko tyle, że "ale czego perkusje wykastrowaly, panie?". Debilna, bezsensowna i żenująca decyzja. Za każdym razem, kiedy docieram do SBS, ogarnia mnie wściekłość. Póki trasa w toku, póty mam nadzieję, że to naprawią.


Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych