Skocz do zawartości


Zdjęcie

Survivor albumowy - Pop [3. edycja]

Pop survivor

  • Please log in to reply
433 replies to this topic

#41 Jacob

Jacob

    Użytkownik

  • U2 FAQ MAKER
  • 3 332 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 15 listopada 2014 - 11:37

Mofo

 

Szkoda Playboya, dla mnie to podium tej płyty.



#42 stokrotka

stokrotka

    can't see or be seen

  • Members
  • 2 916 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 15 listopada 2014 - 11:49

Co wy z tym DYFL, serio? Genialny (!!!) refren, ta gitarka, chcecie to od strzała wywalać? Na PoP'ie jest parę piosenek, które można zaliczyć do najsłabszych utworów U2 ever i z pewnością nie jest to DYFL.

[2]

W poprzedniej edycji było zdecydowanie za nisko, teraz trzeba będzie ładnie bronić :)


If I'm close to the music and you are close to the music, then we are close to each other


#43 star

star

    Użytkownik

  • Members
  • 651 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gdańsk

Napisano 15 listopada 2014 - 12:02

Teraz już jest ekstremalnie trudno. W sumie jako singiel Discotheque nigdy mnie nie zachwyciło i choć od '97 nie raz wracałem do tej piosenki i wiele razy odkrywałem ją na nowo, to w zestawieniu z tak świetnymi numerami chyba będę musiał wskazać właśnie Discotheque  :( 

 

Szczerze mówiąc nie wiem na chwilę obecną którą piosenkę miałbym wskazać jako ostatnią, murowany nr 1 na Popie...tych piosenek jest przynajmniej 4     B) 


It's no secret that the stars are falling from the sky

#44 matt

matt

    Użytkownik

  • Members
  • 996 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Konin

Napisano 15 listopada 2014 - 13:03

Miami



#45 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 15 listopada 2014 - 15:23

Od kiedy to Miami cieszy się takim poważaniem.. czyżbym coś przeoczył? :P

 

Od zawsze? Miami >>> reszta U2, sorry.



#46 The Fly

The Fly

    Użytkownik

  • Members
  • 2 153 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:się biorą dzieci?

Napisano 15 listopada 2014 - 16:59

Do You Feel Loved



#47 One_U2 - fan 30

One_U2 - fan 30

    FLY

  • Members
  • 867 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 15 listopada 2014 - 19:51

MIAMI



#48 Paweł =

Paweł =

    Użytkownik

  • Members
  • 1 151 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:CHORZÓW

Napisano 15 listopada 2014 - 21:35

Mofo, Do You Feel Loved, Last Night On Earth, Please, te kawałki najbardziej chciałbym usłyszeć na żywo z POP

Co do Miami to myślę że scena 360 idealnie nadawała się do zagrania Miami, wyobrażałem sobie już te ramiona pająka podświetlane na zielono i żółto.

 

W ogóle trzeba będzie chyba zrobić transparent na następny koncert "Where Is POP?"

 

Ileż można grać Elevation, City, In A Little While, Stuck,  już pomijam takie hity jak WOWY, One... Nie obraziłbym się na brak One i WOWY w zamian za coś z POP.

 

Gone


Moje Konto Youtube - http://www.youtube.c...iew=0&flow=grid

 

 

 


#49 Gone

Gone

    Użytkownik

  • Members
  • 1 101 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Szczecin

Napisano 15 listopada 2014 - 21:46

Ktoś mnie wzywał? :D

 

 

A tak na serio - Miami - jest moc, ale na dłuższą metę po prostu ciężko to słuchać. Niestety. ;)


"I believe in the Kingdom Come.. Then all the colours will bleed into one, bleed into one.."

#50 One_U2 - fan 30

One_U2 - fan 30

    FLY

  • Members
  • 867 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 15 listopada 2014 - 22:04

 

 

A tak na serio - Miami - jest moc, ale na dłuższą metę po prostu ciężko to słuchać. Niestety. ;)

 Miami zawsze mnie trochę drażniło.  Męczę się jak słucham.



#51 One_U2 - fan 30

One_U2 - fan 30

    FLY

  • Members
  • 867 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 15 listopada 2014 - 22:06


Gone

chyba przesadziłeś Pawle? Co z Gone jest nie tak hmmm....



#52 Gone

Gone

    Użytkownik

  • Members
  • 1 101 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Szczecin

Napisano 15 listopada 2014 - 23:48

Przykro słyszeć :(


"I believe in the Kingdom Come.. Then all the colours will bleed into one, bleed into one.."

#53 Redgar

Redgar

    Out Of Control

  • Members
  • 2 249 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Łódź

Napisano 16 listopada 2014 - 00:08

Dobre pytanie, słuszna sugestia - Where Is Pop? :D

 

Gone(a) lubię - też nie szukałbym na tym etapie w tym miejscu :P

 

Ale gusta i guściki ;)

 

A w tym cała magia survivorów ;)



#54 margo

margo

    Użytkownik

  • Members
  • 4 358 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:zielone wzgórze

Napisano 16 listopada 2014 - 00:57

ja nie skomentuję odpadnięcia TPM, powinno coś zupełnie innego. Głosy na Gone doskonale rozumie, bo jeszcze pół roku temu szczerze ale nie znosiłam tego kawałka, albumowo szczególnie. Tutaj jest taki... bezpłciowy. Live to co innego! Ostatnio mi jednak podpasował, tekstowo szczególnie, więc go nie wywalę. Nie czaję głosów na Miami. Ale no jak to? Że proszę ? Acr tak ładnie Was przekonuje, a Wy co?

Ja się ponownie zgadzam z karule! Pjona! Poczekam jednak z głosem, bo może trzeba będzie coś ratować :)


Music can change the world, because it can change people.
 


#55 stokrotka

stokrotka

    can't see or be seen

  • Members
  • 2 916 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 16 listopada 2014 - 01:01

Nie czaję głosów na Miami. Ale no jak to? Że proszę ? Acr tak ładnie Was przekonuje, a Wy co?

No w sumie Acr słusznie napisał, tylko z roztargnienia strzałki w złą stronę dał ;) prawda ? ;)

Z kolei nie wiem co wszyscy się uwzięli na albumowe Gone, wiadomo że są lepsze wersje ale ta też jest świetna !


If I'm close to the music and you are close to the music, then we are close to each other


#56 Bremo

Bremo

    Kaka demona

  • Members
  • 1 816 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Ancient Place

Napisano 16 listopada 2014 - 01:18

IMO Pop ma to do siebie, że każdy kawałek jest wyjątkowy. I jak dobry TMP by nie był (a jest), to IMO jest najbardziej zachowawczym kawałkiem w kontekście twórczości U2. I ze wszystkich kawałków albumu, najbardziej przeżyłbym właśnie jego brak, bo na ATYCLB mamy takich parę innych (stylistycznie, np. Grace). I chociaż Last czy Staring wydają się być prostszymi kawałkami, to w kontekście ich dyskografii są bardziej unikatowe.

 

Dobrej wersji Gone nie trzeba szukać w live'ach, New Mix jest naprawdę dobre. Gone to jeden z moich Top U2 - tekst, energia i emocje, do tego jeszcze bezkompromisowa gitarra Edka :P Kocham Gone (Maćku, tylko sobie czegoś nie pomyśl.. Chociaż..)

 

Co do Miami - acr raczej to prowokacyjnie napisał, ale nie ma wątpliwości że to baardzo wartościowy kawałek (chociaż rozumiem tych, których wkurcza i irytuje). Problem Miami leży trochę w tym, że nie miał za bardzo okazji się rozwinąć jak cała reszta, to taki nieoszlifowany diament. Gdyby grali go na Elevation Tour obok Gone, to pewnie wszyscy by się nim jarali - a tak to mamy go tylko w dość przerysowanej wersji (mnie ten popmartowy Bono póki co wkwia :P). Jakby nie patrzeć na Bono, to live rozwala. Hmm, nawet do tego Bono można się przyzwyczaić..

Głosu na Discotheque nawet nie skomentuję! Drugi obok Glorii najlepszy energetyczny kawałek U2, cudo! Pewnie wszyscy znamy, ale trzeba dusić głosowanie na Disco w zarodku, więc:



#57 margo

margo

    Użytkownik

  • Members
  • 4 358 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:zielone wzgórze

Napisano 16 listopada 2014 - 01:20

Szczałki stawiał acr, niech się tłumaczy. :P

 

@stokrotko, czemu wszyscy? Wszyscy to się uwzięli na tę drugą piosenkę na literkę M, a powinni na tę pierwszą :P


Music can change the world, because it can change people.
 


#58 chrapcio

chrapcio

    Użytkownik

  • Moderatorzy
  • 1 938 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Pleszew

Napisano 16 listopada 2014 - 01:28

Chciałbym uczestniczyć, naprawdę, ale chyba mnie to przerasta. Za bardzo kocham tę płytę jakoś całość. 


ciuch ciuch!

Chrapcio7 on Last.FM


#59 stokrotka

stokrotka

    can't see or be seen

  • Members
  • 2 916 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 16 listopada 2014 - 01:43

@stokrotko, czemu wszyscy? Wszyscy to się uwzięli na tę drugą piosenkę na literkę M, a powinni na tę pierwszą :P

Nie wszyscy głosują, ale wszyscy piszą że jest słabe albumowo. Mi się ten New Mix na przykład mniej podoba. Zgoda oczywiście, że wersje live naprawdę są świetne i dużo lepsze od albumowych, no ale przecież tak jest z wieloma kawałkami U2, żadna nowość.

 

(mnie ten popmartowy Bono póki co wkwia :P).

haha, mnie też, i właśnie za ten fragment który wstawiłeś jeszcze bardziej nie lubię Miami, i chciałabym o nim zapomnieć, bo o ile na albumie to jest jeszcze całkiem słuchalne, to tutaj dochodzi wizja i nadmiar negatywnych bodźców mnie przerasta :D

Aż się chce włączyć R&H dla poprawy wrażeń estetycznych ;)


If I'm close to the music and you are close to the music, then we are close to each other


#60 Lnx

Lnx

    Użyszkodnik

  • Members
  • 790 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Zooropa

Napisano 16 listopada 2014 - 01:53

haha, mnie też, i właśnie za ten fragment który wstawiłeś jeszcze bardziej nie lubię Miami, i chciałabym o nim zapomnieć, bo o ile na albumie to jest jeszcze całkiem słuchalne, to tutaj dochodzi wizja i nadmiar negatywnych bodźców mnie przerasta :D

Aż się chce włączyć R&H dla poprawy wrażeń estetycznych ;)

 

Jeśli chodzi o Miami to polecam ten wykon z Leeds, ZDECYDOWANIE lepszy od Las Vegas (co w sumie nie jest jakimś wielkim wyczynem biorąc pod uwagę formę zespołu tamtej nocy :P) i prawdopodobnie najlepszy na całym Popmarcie:

Spoiler

 

Mam nadzieję, że chociaż trochę polepszy to opinię :D


- Ilu członków U2 potrzeba, by zmienić żarówkę?
- Jednego - Bono trzyma żarówkę, a świat kręci się wokół jego tyłka.






Also tagged with one or more of these keywords: Pop, survivor

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych