Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wymarzona Setlista U2 Joshua Forum


152 replies to this topic

#21 U2 fanatic

U2 fanatic

    7

  • Members
  • 1 510 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Myszków

Napisano 25 września 2014 - 11:11

. Ja to widzę tak - do kolejnego etapu zabawy przechodzi 20 utworów z największą liczbą głosów

 

To na pewno będzie. Nad resztą na pewno się zastanowimy


El silencio se vuelve melodia


#22 Bremo

Bremo

    Kaka demona

  • Members
  • 1 816 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Ancient Place

Napisano 25 września 2014 - 11:31

 Ja to widzę tak - do kolejnego etapu zabawy przechodzi 20 utworów z największą liczbą głosów. Potem z tego zestawu wybieramy kolejne utwory do setlisty. Zaczynamy od numeru 1 (openera), dalej kolejne kawałki następujące po sobie. Może być to fajnie bo trzeba będzie sobie stworzyć jakąś wizję koncertu - z utworów które nie koniecznie sami typowalibyśmy do setlisty.

Tyle, że nie tylko opener jest specjalnym fragmentem koncertu, są jeszcze bloki osobiste, protestowe, itd. IMO tak jak pisał acr, ta zabawa skazana jest na fail, nie da się zrobić wspólnej setlisty. To jest zwykły survivor kawałków, które chcielibyśmy usłyszeć. Szczerze mówiąc myślałem, że każdy będzie mógł wrzucić do takiego tematu swoją setlistę, będziemy o nich rozmawiać, i na drodze dyskusji może do czegoś byśmy doszli. A jak będą opublikowane wszystkie listy na raz, to będzie taki chaos w komentowaniu ich, że też nie będzie żadnej rozmowy. Teraz to IMO kompletnie z dupy.

 

Jedyny IMO w miarę sensowny koncept takiego survivora, któy na szybko przychodzi mi do głowy, to jakby podzielić set na bloki np. 1.kawałek: opener 2-3-4-5 początek koncertu, 6-7-8 osobiste 9-10-11- pobudka 12-13-14-15 protest songi 16-17-18-19 bisy, 20 - zamykacz.

I w ramach tych bloków prowadzić dyskusje/survivor. Ale fajnie by było najpierw znaleźć złoty środek, a później rozpocząć zabawę.



#23 The Fly

The Fly

    Użytkownik

  • Members
  • 2 153 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:się biorą dzieci?

Napisano 25 września 2014 - 11:31

 Ja to widzę tak - do kolejnego etapu zabawy przechodzi 20 utworów z największą liczbą głosów. Potem z tego zestawu wybieramy kolejne utwory do setlisty. Zaczynamy od numeru 1 (openera), dalej kolejne kawałki następujące po sobie. Może być to fajnie bo trzeba będzie sobie stworzyć jakąś wizję koncertu - z utworów które nie koniecznie sami typowalibyśmy do setlisty.

o o o! O czymś takim właśnie pisałem. Bo jeśli tego zabraknie to zebranie po prostu 20 koncertowych kawałków jest trochę kulawym pomysłem. Ale dobra, zbierzmy najpierw odpowiednią ilość list i wtedy zadecyduje setlistowy pryncypał. 

 

EDIT:

 

 

Jedyny w miarę sensowny koncept takiego survivora to jakby podzielić set na bloki np. 1.kawałek: opener 2-3-4-5 początek koncertu, 6-7-8 osobiste 9-10-11- pobudka 12-13-14-15 protest songi 16-17-18-19 bisy, 20 - zamykacz.

I w ramach tych bloków prowadzić dyskusje/survivor. Ale fajnie by było najpierw znaleźć złoty środek, a później rozpocząć zabawę.

 

Tylko w takim wypadku mogliśmy nad tym pomyśleć już wcześniej. Chyba, że te listy, które przyszły zwyczajnie odrzucimy i zaczniemy od nowa. Ogólnie pomysł Bremo jest jeszcze lepszy tylko tutaj się trzeba dogadać, a ja widzę, że jest twarda racja i reguła no i trzeba się trzymać:)



#24 U2 fanatic

U2 fanatic

    7

  • Members
  • 1 510 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Myszków

Napisano 25 września 2014 - 13:01

Przemo, przecież jest jeszcze wątek Wielki Antycypator Setlistowy, tam można zrobić inną zabawę (po zakończeniu tej mojej), już na zasadach jakich będziecie chcieli

El silencio se vuelve melodia


#25 Szczotecz-kal

Szczotecz-kal

    FlowerPower

  • Moderatorzy
  • 2 544 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kalisz

Napisano 25 września 2014 - 13:10

100% wyjdzie Greatest Hits, bo 10 osób zagłosuje na Srajt, 10 zagłosuje na Streetsy, a na Party Girl zagłosuję tylko ja i biz, i niestety nie zmieści się w 20. Ale róbmy. Pomysł Atomica z ustawieniem tego w kolejności, jest jak na razie jedynym rozsądnym pomysłem rozwiązania ew. drugiego etapu zabawy.

I tak na prawdę jedyną niewiadomą tego survivora, jest ile utworów z nowej płyty znajdzie się w 20. Mam wrażenie, że nie zmieści się ich więcej niż 3. Bo tak jak mówiłem, 95% głosujących będzie chciało na koncercie Pride i One, a jeśli chodzi o nowe utwory, to jeden będzie chciał EBW, a drugi The Miracle.

 

Tyle, że nie tylko opener jest specjalnym fragmentem koncertu, są jeszcze bloki osobiste, protestowe, itd. IMO tak jak pisał acr, ta zabawa skazana jest na fail, nie da się zrobić wspólnej setlisty. To jest zwykły survivor kawałków, które chcielibyśmy usłyszeć. Szczerze mówiąc myślałem, że każdy będzie mógł wrzucić do takiego tematu swoją setlistę, będziemy o nich rozmawiać, i na drodze dyskusji może do czegoś byśmy doszli. A jak będą opublikowane wszystkie listy na raz, to będzie taki chaos w komentowaniu ich, że też nie będzie żadnej rozmowy. Teraz to IMO kompletnie z dupy.

Nie ma takiej opcji, żebyśmy się kiedykolwiek dogadali. Ale jeśli ktoś chce dyskusję, to zapraszam do wrzucenia swojej setlisty do TEGO tematu. Może być taka sama, jaką wysyłacie do u2 fanatica, a może być kompletnie zmieniona (prawdopodobny set/realny set marzeń/set marzeń) ;) Tam będzie można o tym podyskutować, a jak będzie parę osób, to wydzielę te posty do nowego tematu, dotyczącego już nowej trasy.



#26 U2 fanatic

U2 fanatic

    7

  • Members
  • 1 510 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Myszków

Napisano 25 września 2014 - 13:15

Tak jak wyżej. Ale wrzucajcie te setlisty do Wielkiego Antycypatora już po mojej zabawie please.

El silencio se vuelve melodia


#27 Jacob

Jacob

    Użytkownik

  • U2 FAQ MAKER
  • 3 332 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 25 września 2014 - 13:23

To jaka jest w końcu idea Wielkiego Antycypatora? Myślałem, że tam bliżej nowej trasy będziemy spekulować na temat REALNEGO kształtu setlisty i domniemywać np. jakie kawałki z SoI mogą pojawić się w secie i w którym jego miejscu.

 

Tutaj zaś jak sama nazwa wskazuj tworzymy setlistę WYMARZONĄ, czyli całkowicie oderwaną od jakichkolwiek realiów (np. tego, że poza największymi hitami U2 zapewne nie pamiętają żadnej piosenki jaką nagrali w XX wieku, o B-side'ach nie wspominając :P). 



#28 U2 fanatic

U2 fanatic

    7

  • Members
  • 1 510 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Myszków

Napisano 25 września 2014 - 13:28

Idea Wielkiego Antycypatora jest taka jak mówisz Jacob. I jeszcze jedno: po zakończeniu tej zabawy chcecie żebym ujawnił te wasze setlisty ?

El silencio se vuelve melodia


#29 Daniel84

Daniel84

  • Members
  • 3 657 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 25 września 2014 - 15:27

E, to nawet niegłupie.



#30 andie

andie

    (not) original of the species

  • Moderatorzy
  • 5 687 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:znad Nilu

Napisano 25 września 2014 - 18:22

I jeszcze jedno: po zakończeniu tej zabawy chcecie żebym ujawnił te wasze setlisty ?

si.

 

pomysły Atomica i Bremo co do wybrania ostatecznego kształtu spójnej setlisty mają sens, aczkolwiek mogą być trudne w realizacji. w sumie nie widzę na razie sensownego rozwiązania, niby każdy mógłby 'uszeregować' wybraną dwudziestkę kawałków w setlistę, która ma ręce i nogi, ale jak ocenić, która to ta najlepsza, to nie wiem do końca.


Is there an order in all of this disorder
Is it like a tape recorder
Can we rewind it just once more

#31 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 25 września 2014 - 21:05

idea WAS (Wielkiego Antycypatora Setlistowego) właśnie taka była - realne przewidywania co do koncertowych setlist na kolejną trasę. A przecież mieliśmy już wątek w którym publikowaliśmy nasze właśnie wymarzone sety i to całkiem niedawno tylko nie mogę go znaleźć (przypomnieć sobie nazwy i wyszukać), ktoś pomoże? Bo trzeba tu porządek zrobić jednak.



#32 U2 fanatic

U2 fanatic

    7

  • Members
  • 1 510 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Myszków

Napisano 25 września 2014 - 21:10

Jest taki wątek w Can You Hear Me When I Sing - Wasza Wymarzona Setlista, ale tam kilka zaledwie osób odpowiedziało.

El silencio se vuelve melodia


#33 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 25 września 2014 - 21:12

Jest taki wątek w Can You Hear Me When I Sing - Wasza Wymarzona Setlista, ale tam kilka zaledwie osób odpowiedziało.

 

Kilka ale za to konkretnie ;) Także jak ktoś będzie chciał sobie opublikować swoją wymarzoną a nie jedynie ranking utworów które chce usłyszeć live to jednak zapraszajmy raczej tam, znaczy, TUTAJ, a nie męczny już tego Antycypatora który zupełnie od czego innego jest i przed trasą jeszcze się przyda ;)



#34 U2 fanatic

U2 fanatic

    7

  • Members
  • 1 510 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Myszków

Napisano 26 września 2014 - 08:39

Wczoraj listę dosłał Paweł =

 

Aktualnie jest 11 list


El silencio se vuelve melodia


#35 U2 fanatic

U2 fanatic

    7

  • Members
  • 1 510 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Myszków

Napisano 30 września 2014 - 08:40

1) Zabawa trwa dalej 

2) Mamy 12 list, w ostatnich kilka dni dwunastą przysłał Owłos

3) Priorytetem jest 20 list ( choć jak będzie więcej to tylko lepiej)

4) Do dzieła ! ^_^


El silencio se vuelve melodia


#36 U2 fanatic

U2 fanatic

    7

  • Members
  • 1 510 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Myszków

Napisano 02 października 2014 - 13:19

13 listę przysłał wojtas1337. Dzięki ;)

El silencio se vuelve melodia


#37 U2 fanatic

U2 fanatic

    7

  • Members
  • 1 510 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Myszków

Napisano 03 października 2014 - 07:43

14 listę przysłał Bart.1551
Dzięki ;)

Zabawa potrwa do 10 pażdziernika (piątek) 23.59

Proszę o przysyłanie swoich setlist :)EDIT: 15 przysłał samtech84. Czekam na kolejne.

El silencio se vuelve melodia


#38 U2 fanatic

U2 fanatic

    7

  • Members
  • 1 510 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Myszków

Napisano 05 października 2014 - 07:21

Do grona bohaterów dołącza Dr Grape. Mamy 16 setlist. Kto następny ?

El silencio se vuelve melodia


#39 OneLazyBastard

OneLazyBastard

    Użytkownik

  • Members
  • 2 874 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warschau Bloody Warschau

Napisano 06 października 2014 - 11:13

Ciekawe ile głosów dostanie tym razem Miami.



#40 U2 fanatic

U2 fanatic

    7

  • Members
  • 1 510 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Myszków

Napisano 06 października 2014 - 11:16

17 listę przysłał MartinTexas

 

Dzięki ;)


El silencio se vuelve melodia




Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych