Skocz do zawartości


Zdjęcie

Recenzje "Songs of Innocence"


  • Please log in to reply
100 replies to this topic

#41 stokrotka

stokrotka

    can't see or be seen

  • Members
  • 2 916 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 30 września 2014 - 20:41

To jest trochę tak, jak ze zdjęciami z urlopu - są ciekawe, ale tylko dla tych, którzy na nich są. Taki np. The Miracle - świetny otwieracza, muzycznie mi leży, ale tekstowo już nie bardzo. Trochę na zasadzie: a co mnie to obchodzi? Z chęcią przeczytam o tym w wywiadzie, w biografii, ale w piosence, którą bym z chęcią zanucił, już nie koniecznie. Tak jak cudzego zdjęcia znad morza z tym kimś na pierwszym planie nie powieszę sobie na ścianie.

Jak widać ilu fanów, tyle odczuć - ja właśnie tę szczerość i osobistość w SoI cenię najbardziej. Uwielbiam piosenki i płyty autobiograficzne, w które artyści wkładają prawdziwe, własne, nieudawane emocje - a jeśli jeszcze jest to mój ulubiony zespół, to już całkiem!

Odnosząc się do "zdjęciowego" porównania :) o ile nie powiesiłabym na ścianie 'byle czyjego' zdjęcia z wakacji, o tyle jeśli kogoś bardzo bardzo lubię i jest mi bliski, to jak najbardziej. I chętnie posłucham, co ma mi do powiedzenia, gdzie był i co przeżył, nie powiem mu "a co mnie to obchodzi". Właśnie tak traktuję U2 - ich piosenki są mi po prostu bliskie.


If I'm close to the music and you are close to the music, then we are close to each other


#42 lookas

lookas

    Użytkownik

  • Members
  • 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 30 września 2014 - 21:10

jeśli kogoś bardzo bardzo lubię i jest mi bliski, to jak najbardziej. I chętnie posłucham, co ma mi do powiedzenia, gdzie był i co przeżył, nie powiem mu "a co mnie to obchodzi"

 

Kiedyś moi bliscy przyjaciele, których uwielbiam, przez 1,5 godziny pokazywali mi swoje zdjęcia z Chorwacji. Też im tego nie powiedziałem, ale myślałem, że umrę z nudów. Pewnie jeszcze zależy, co jest na zdjęciach.  ;)



#43 stokrotka

stokrotka

    can't see or be seen

  • Members
  • 2 916 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 30 września 2014 - 21:18

Kiedyś moi bliscy przyjaciele, których uwielbiam, przez 1,5 godziny pokazywali mi swoje zdjęcia z Chorwacji. Też im tego nie powiedziałem, ale myślałem, że umrę z nudów. Pewnie jeszcze zależy, co jest na zdjęciach.  ;)

No fakt, zależy, kiedyś oglądałam 10000(000??) zdjęć mojej dalszej rodziny - z plaży i hotelu :) zmieniały się tylko pozy i odcień opalenizny :P No ale rodziny się nie wybiera.
Jednak nie do takiego wątku zmierzała moja wypowiedź ...  offtopic.png


If I'm close to the music and you are close to the music, then we are close to each other


#44 lookas

lookas

    Użytkownik

  • Members
  • 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 30 września 2014 - 21:52

Wiem, ale nie mogłem się oprzeć. ;)  Offtop end.



#45 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 30 września 2014 - 22:37

Świeże jest coś, co nie jest odgrzewanym kotletem. Te 4 albumy, które wyżej wymieniłeś. Nie wiem, czy były innowacyjne, ale jednak wnosiły coś świeżego, czego nie było wcześniej na albumach U2. Tymczasem najnowszy album to takie U2 czerpiące z U2 z ostatnich 10 lat. A efekt końcowy brzmi jak odrzuty z odrzutów z prac nad tymi trzema ostatnimi albumami i dlatego wieje straszną nudą. Zupełnie jakby skończyły im się dobre pomysły. Dlatego mogę się zgodzić, że to jest zupełnie inny album, tylko w takim sensie, że czegoś tak słabego dawno nie słyszałem. I żeby nie było, nie odmawiam nikomu tego, że ten album może się podobać.

 

Właśnie zupełnie w innym miejscu na chwilę przerwałem bardzo ciekawą rozmowę z kolegą na temat - czy w muzyce popularnej w ogóle coś jeszcze może być nowe? Czyli wg. Ciebie, świeże. Bo ja zanotowałem że pierwszy raz nie mam pojęcia dokąd muzyka popularna zmierza, sam nie widzę w niej już nic nowego, świeżego, nigdzie. Ani w elektronice ani hacząc a awangardę - pomysły albo wyszły albo ja straciłem kontakt z rzeczywistością, a nadal staram się poznawać nowe zjawiska, nowe trendy. Ale nie ma już nowych zjawisk ani nowych trendów. Po nieco ponad dekadzie revivali nie wiem już co teraz jest w niezalu świeże, nie ma czegoś takiego. Może to ja mam ten "muzyczny kryzys wieku średniego" i po prostu nie rozumiem, a może muzyka popularna naprawdę przeżywa kryzys, znaczy, przeżyje bardzo niedługo. Bo to się psuje od dołu, zawsze zaczynało się w głębokim 'niezalu' żeby później wypłynąć. A teraz nie widzę żadnego nowego dubstepu, żadnego nowego electro-indie-popu, nic takiego. Czemu o tym piszę tutaj - a temu, że skoro nic nowego naprawdę nie daje awangarda nowoczesnej pop-music, jak ma to niby zrobić zespół takich dziadów? Plus zgadzam się z J99 że faktycznie U2 traktuje się inaczej. No a co do samej płyty - słucha mi się jej znakomicie bo jest pełna, poza wyjątkami, naprawdę świetnych piosenek. Jak Cię nie buja taka California (Arcade Fire'owa), nie wciąga Sleep Like A Baby (heh, nie, nie powiem Kraftwerk, spoko :P ), albo nie płyniesz z Troubles (choś wiadomo że to Danger Mouse przepisał ze swojego projektu z Luppi) albo Franz Fersinandowe Volcano i This Is Where You Can Reach Me Now to się po prostu nie zgadzamy i nie zgodzimy ze względu innej wrażliwości muzycznej jednak ;) Ja tu słyszę sto inspiracji i zrzynek (jak zwał tak zwał) z innych, Ty U2 zjadające własny ogon, a z tym się zgodzić moje uszka nie mogą choćby chciały (poza Song For Someone, ok :P ), także no ;)

 

A nowe DM jest prawie tak nudne jak poprzednie bo jest prawie takie samo i też ma bardzo duże braki kompozycyjne. Ale od nich się nie oczekuje nowego Achtung Baby, nie :P



#46 stokrotka

stokrotka

    can't see or be seen

  • Members
  • 2 916 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 30 września 2014 - 22:50

A nowe DM jest prawie tak nudne jak poprzednie bo jest prawie takie samo i też ma bardzo duże braki kompozycyjne. Ale od nich się nie oczekuje nowego Achtung Baby, nie :P


A ja bym chciała np. nowe Music For The Masses :) jeśli już w ogóle porównywać U2 do DM, to ci drudzy stracili dla mnie o wieeeele więcej świeżości przez lata. A co mnie bawi nawet czasem, to że młode zespoły dziś potrafią grać całkiem fajną oldschoolową elektronikę, a oni chcą być na siłę "nowocześni" i im nie wychodzi.

If I'm close to the music and you are close to the music, then we are close to each other


#47 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 30 września 2014 - 22:56

Pamiętam że na ostatniej płycie DM zasnąłem jak na koncercie Placebo kiedyś jak grali samo Meds, zieeeeeew, a U2 jednak się stara. I nie, źle to widzicie chyba jednak, albo po prostu się nie zgadzamy ;) U2 nie sili się na SoI na oryginalność, przeciwnie, zrzyna strasznie, mam wymienić więcej niż w ostatnim poście? Mogę jeszcze sporo, ale to jest ok. U2 chcą się liczyć i chcą się podobać, Danger Mouse i Epworth im zrobili album z wycinków z dobrych okładek modnych magazynów, poskładali to po swojemu, ok, rozumiem ich, a przy okazji uważam że nagrali naprawdę fajne piosenki. Fajne. Tego im brakowało od dawna. Nie słyszę w nowym U2 jakiegoś wielkiego ciśnienia. Mimo że album nagrywany 5 lat - te piosenki brzmią w większości całkiem spoko i naturalnie. Nie jak wymęczone stoma poprawkami. Ja to lubię. Zamiast czekać na nowe Joshua Tree cieszmy się że nasz ukochany zespół nagrał fajowe piosenki, o ;)



#48 stokrotka

stokrotka

    can't see or be seen

  • Members
  • 2 916 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 30 września 2014 - 23:06

O, Placebo już dawno się skończyły świeże pomysły, a nie są przecież starzy i kiedyś byli nawet fajni. No ale gdyby jakaś nowa piosenka U2 zaczęła się "my computer thinks I'm gay" to poważnie chyba przestałabym się do nich przyznawać publicznie :D

If I'm close to the music and you are close to the music, then we are close to each other


#49 Guest_Grinderman_*

Guest_Grinderman_*
  • Guests

Napisano 30 września 2014 - 23:16

albo nie płyniesz z Troubles (choś wiadomo że to Danger Mouse przepisał ze swojego projektu z Luppi)

Za Troubles z Lykke Li dostali ode mnie pół punkta, ale przy tym utworze też dali trochę ciała, bo przycięli ten kawałek jak do wersji radio edit. Więc przykro mi, ale nie mam dla nich żadnej litości. :P



#50 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 30 września 2014 - 23:28

WOWY też się kończy fade-outem za wcześnie, no cóż ;)

 

@stokrotka: ja na koncercie Placebo w 2006 roku naprawdę zasnąłem, a faktycznie wcześniej byli całkiem nienajgorsi a nawet fajowi, choć też ani troszkę oryginalni w sumie, o to chodzi ;) Also, linijka którą przytoczyłaś akurat jest niezła :P



#51 Guest_Grinderman_*

Guest_Grinderman_*
  • Guests

Napisano 30 września 2014 - 23:38

WOWY też się kończy fade-outem za wcześnie, no cóż ;)

Fade-out fade-outowi nierówny. W Troubles wyszło mocno po chamsku. ;)



#52 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 01 października 2014 - 06:49

Pamiętam że na ostatniej płycie DM zasnąłem jak na koncercie Placebo kiedyś jak grali samo Meds, zieeeeeew, a U2 jednak się stara.

 

Dokładnie, to jest właśnie istota sprawy. Trafnie to ujął Koziczyński w TR, nie mam cytatu, ale coś w guście: może się komuś nie podobać, ale nie może zaprzeczyć, że U2 robią wszystko co w ich mocy, by nie popaść w artystyczny marazm, niezależnie od tego, czy im się to akurat udaje czy nie. Tymczasem większość ich bezpośredniej konkurencji w ogóle nie próbuje - mimo to jest, takie mam wrażenie, traktowana z większą wyrozumiałością.


Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#53 Łukasz U2

Łukasz U2

    Użytkownik

  • Members
  • 3 501 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 01 października 2014 - 13:34

No właśnie tak jak mówi acr , ta płyta to chyba ich najpoważniejszy powrót to przeszłości , na pewno nie jest to album w ich 'poszukiwawczym" stylu , zawsze nawet mówiąc że wracają do korzeni robili coś innego , a to szli mocniej w stronę piosenek pop , potem surowszego rock'a (Bomba) następnie znów mniej lub bardziej udanych muzycznych poszukiwań na 'horyzoncie' Na SoI mamy moim zdaniem powrót absolutnie do War i The Unforgettable Fire. Iris od razu kojarzy mi się z War a przecież gitara w Raised By Wolfes = Wire :P


Watch more TV
I have a vision... Television
Please tell a President to watch more TV
President is not avalaible to Me??? (Mirror Ball Man Zootv Washington Dc)
http://forum.u2guitartutorials.com/

#54 Indian Summer

Indian Summer

    Użytkownik

  • Members
  • 948 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 01 października 2014 - 15:34

Pamiętam że na ostatniej płycie DM zasnąłem jak na koncercie Placebo kiedyś jak grali samo Meds, zieeeeeew, a U2 jednak się stara. I nie, źle to widzicie chyba jednak, albo po prostu się nie zgadzamy ;) U2 nie sili się na SoI na oryginalność, przeciwnie, zrzyna strasznie, mam wymienić więcej niż w ostatnim poście? Mogę jeszcze sporo, ale to jest ok. U2 chcą się liczyć i chcą się podobać, Danger Mouse i Epworth im zrobili album z wycinków z dobrych okładek modnych magazynów, poskładali to po swojemu, ok, rozumiem ich, a przy okazji uważam że nagrali naprawdę fajne piosenki. Fajne. Tego im brakowało od dawna. Nie słyszę w nowym U2 jakiegoś wielkiego ciśnienia. Mimo że album nagrywany 5 lat - te piosenki brzmią w większości całkiem spoko i naturalnie. Nie jak wymęczone stoma poprawkami. Ja to lubię. Zamiast czekać na nowe Joshua Tree cieszmy się że nasz ukochany zespół nagrał fajowe piosenki, o ;)

 

AMEN!!!


So wind blow through to my heart, so wind blow through my soul


#55 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 01 października 2014 - 20:49

Chciałem sobie tu podyskutować a wszyscy się zgadzają, damn, jak źle ;) To tylko:

 

Fade-out fade-outowi nierówny. W Troubles wyszło mocno po chamsku. ;)

 

Też się zgodzę :P Ten w The Troubles jak ciachnięty chamsko siekierą. To jeden z tych drobiazgów które też mi się szczerze nie podobają i go nie rozumiem zwłaszcza że cały album jest producencko prześwietny (poza Song For Someone, tam mnie coś gryzie, to wina Flooda widać) i co, nagle na końcu im suwak za mocno i za szybko zjechał? Tego zabiegu nie rozumiem i nie lubię też, tak.



#56 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 01 października 2014 - 21:12

 i co, nagle na końcu im suwak za mocno i za szybko zjechał? Tego zabiegu nie rozumiem i nie lubię też, tak.

 

Już tu ktoś to pisał - może od tego motywu rozpocznie się Songs Of Experience? Taki znak, że ciąg dalszy nastąpi?  ;)


Dołączona grafika

#57 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 01 października 2014 - 21:21

Takie MLK > Streets? ;) No byłoby to fajne i ładne, ale i tak, fade-out można było nieco wydłużyć, wtedy zrobili by nieco dłuższy fade-in na początku SoE i wszyscy szczęśliwi ;)



#58 Łukasz U2

Łukasz U2

    Użytkownik

  • Members
  • 3 501 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 01 października 2014 - 21:22

Az tak przebiegli to oni nie są :D
Watch more TV
I have a vision... Television
Please tell a President to watch more TV
President is not avalaible to Me??? (Mirror Ball Man Zootv Washington Dc)
http://forum.u2guitartutorials.com/

#59 stokrotka

stokrotka

    can't see or be seen

  • Members
  • 2 916 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 01 października 2014 - 21:54

A jeśli ja mam się czegoś czepić, to nie podoba mi się, jak każdy refren Raised by Wolves traci pod koniec (przy 'disappear') całą swoją moc, bez sensu, mogłoby tam jeszcze być dłużej, wyżej, mocniej i w ogóle.


If I'm close to the music and you are close to the music, then we are close to each other


#60 U2 fanatic

U2 fanatic

    7

  • Members
  • 1 510 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Myszków

Napisano 01 października 2014 - 21:57

Ale te klawisze pod koniec RBW to najlepszy moment tej płyty (dla mnie).

El silencio se vuelve melodia





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych