Skocz do zawartości


Zdjęcie

Songs Of Experience - nowy album


  • Please log in to reply
2334 replies to this topic

#21 andie

andie

    (not) original of the species

  • Moderatorzy
  • 5 687 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:znad Nilu

Napisano 13 września 2014 - 23:12

Exit Part II

o, dobrze mówisz! i jeszcze Adam niech zaśpiewa solo całą piosenkę, bo zubija to za mało. a poza tym to więcej smętów na SOE niech będzie.


Is there an order in all of this disorder
Is it like a tape recorder
Can we rewind it just once more

#22 The Fly

The Fly

    Użytkownik

  • Members
  • 2 153 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:się biorą dzieci?

Napisano 13 września 2014 - 23:20

właśnie! koniecznie więcej smętów, ale i przy tym potrzebuję mrocznego klimatu! Piosenek typu Bullet the Blue Sky, Dirty Day czy własnie Exit. To by było przepiękne. Rozpłynąłbym się



#23 andie

andie

    (not) original of the species

  • Moderatorzy
  • 5 687 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:znad Nilu

Napisano 13 września 2014 - 23:49

mrocznie już niekoniecznie, bez bulletopodobnych mogę się obyć, ale coś na wzór innych wspomnianych czy Promenade np. to jestem jak najbardziej za. dla mnie to by było właśnie uzupełnienie SOI - bo tu mamy z grubsza rzecz biorąc takie kawałki 'hej do przodu' (brzmieniowo). więc wolałabym, żeby na SOE było więcej wyciszenia i wzruszenia zarazem. co by chyba też odpowiadało całemu konceptowi niewinność - doświadczenie. ale kto wie, co chłopakom siedzi w głowach, co producentom, a co Apple'owi ;)


Is there an order in all of this disorder
Is it like a tape recorder
Can we rewind it just once more

#24 columbo

columbo

    Użytkownik

  • Members
  • 50 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 14 września 2014 - 22:40

 ale kto wie, co chłopakom siedzi w głowach, co producentom, a co Apple'owi ;)

No bez przesady, co Apple ma tu do gadania.

 

Byłoby ciekawie gdyby 14 października wydali jednocześnie SOI i SOE. Nieźle podbiliby sobie pozycję na listach nowości (podwójny album - sprzedaż liczona x 2) + znowu byłoby o nich głośno + większa sprzedaż niż w przypadku wydania samego SOI, którego kupno większość pewnie sobie odpuści. BARDZO mało prawdopodobne, ale pomarzyć można ;) .



#25 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 14 września 2014 - 23:11

No bez przesady, co Apple ma tu do gadania.

 

Byłoby ciekawie gdyby 14 października wydali jednocześnie SOI i SOE. Nieźle podbiliby sobie pozycję na listach nowości (podwójny album - sprzedaż liczona x 2) + znowu byłoby o nich głośno + większa sprzedaż niż w przypadku wydania samego SOI, którego kupno większość pewnie sobie odpuści. BARDZO mało prawdopodobne, ale pomarzyć można ;) .

No tak, nikt by się nie spodziewał, że do sklepom ma trafić dodatkowy album. Pod przykrywką SoI do sklepów trafia również SoE :D  Byłoby miło, ale chyba aż tak nie zaszaleją.

 

Oby tylko przy okazji SoE nie wydali jakiegoś Boxa z mega ekstra bonusami, w skład którego wejdzie SoI. Bo byłby to numer analogiczny z Zooropą wciśniętą do Boxa AB.



#26 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 14 września 2014 - 23:33

No tak, nikt by się nie spodziewał, że do sklepom ma trafić dodatkowy album. Pod przykrywką SoI do sklepów trafia również SoE :D  Byłoby miło, ale chyba aż tak nie zaszaleją.

 

 

Jednoczesne wydanie SOE nie byłoby dobrym posunięciem marketingowym. Musiałoby to się odbić na wynikach sprzedaży SOI. Do takiej łaskawości raczej nie byłby skłonny również Universal. Jest przecież szansa na zarobieniu na SOI. Wydaje mi się zresztą, że wydanie SOE jest już zaplanowane i wiąże się z taką a nie inną formą dystrybucji SOI. Wiadomo, że bezpłatne udostępnienie SOI musi się wiązać dla Universala ze zmniejszeniem wpływów ze sprzedaży fizycznych płyt. Universal zapewne musiał dostać coś w zamian - zapewne będzie to SOE, przy której skupią się na tradycyjnej formie dystrybucji, tym bardziej że prawdopodobnie będzie ona poprzedzała start trasy. W tej całej układance wydaje mi się, że SOE może odgrywać większą rolę marketingową. Być może tłumaczyłoby to "odpuszczenie" SOI pod kątem nominacji do Grammy. 


Dołączona grafika

#27 chrapcio

chrapcio

    Użytkownik

  • Moderatorzy
  • 1 938 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Pleszew

Napisano 14 września 2014 - 23:39

Czy ktoś prócz mnie nie zorientował się jeszcze, że "Songs of Experience" muszą im od dawna chodzić po głowie? Wszak podtytuł "Beautiful Ghost" to "Introduction to Songs of Experience" :P

 

https://www.youtube.com/watch?v=KBX9Bk_EChE


ciuch ciuch!

Chrapcio7 on Last.FM


#28 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 14 września 2014 - 23:47

Czy ktoś prócz mnie nie zorientował się jeszcze, że "Songs of Experience" muszą im od dawna chodzić po głowie? Wszak podtytuł "Beautiful Ghosts" to "Introduction to Songs of Experience" :P

 

 

Jeszcze się okaże, że oni mają rozpisaną długofalową strategię działania. :rolleyes:  Warto dodać, że "Beautiful Ghost" po raz pierwszy pojawiło się na "The Complet U2", ekskluzywnym zestawie udostępnionym wyłącznie za pośrednictwem ITunesa w listopadzie 2004r. Skoro było wprowadzenie to musi być dalszy ciąg  ;)

 

"Beautiful Ghosts" 


Dołączona grafika

#29 Elessar

Elessar

    Użytkownik

  • Members
  • 778 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 15 września 2014 - 07:28

Chrapciu, Introduction to Songs of Experience to jest wiersz Williama Blake'a, który nota bene jest częścią cyklu "Songs of Innocence and of Experience". Także wiadomo skąd u nich pomysł. :)



#30 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 15 września 2014 - 20:39

Czy ktoś prócz mnie nie zorientował się jeszcze, że "Songs of Experience" muszą im od dawna chodzić po głowie? Wszak podtytuł "Beautiful Ghost" to "Introduction to Songs of Experience" :P

Rzeczywiście, nie skojarzyłem nawet w pierwszej chwili :P Brawa za spostrzegawczość. Jak wskazuje Elessar jest o wiersz Blake'a, ale ciekawym byłoby to, że sam pomysł na taką parę albumów mieli już długo przed ich wydaniem :D



#31 peter_parker

peter_parker

    Użytkownik

  • Members
  • 52 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 25 września 2014 - 14:10

No właśnie biegałem po necie i mnie olśniło z tym podtytułem Beautiful Ghost, a widzę że chrapcio dostał olśnienia kilka dni wcześniej

 

a kawałek cudowny


SoI cover inspired by: Noeline Brown, Ross Higgins & Kev Golsby "Son Of naked Vicar"


#32 Łukasz U2

Łukasz U2

    Użytkownik

  • Members
  • 3 501 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 30 września 2014 - 17:23

http://www.contactmu...h-album_4391560

No niby 70 % gotowe :P


Watch more TV
I have a vision... Television
Please tell a President to watch more TV
President is not avalaible to Me??? (Mirror Ball Man Zootv Washington Dc)
http://forum.u2guitartutorials.com/

#33 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 30 września 2014 - 18:36

Chyba niedawno Bono wspominał o 60%. Więc rośnie! :D

 

Najważniejsze, aby dopracowali wszystko przed trasą inaczej przyjdą im do głowy głupoty i się zacznie przeciąganie. Tym razem liczę na APple - bo jak oni dadzą sygnał do startu tego nowego "standardu" to U2 musza być gotowi i nie mogą pleść głupstw, że jeszcze dajcie nam pół roku, bo ściągnęliśmy właśnie 8 nowych producentów... :P



#34 OneLazyBastard

OneLazyBastard

    Użytkownik

  • Members
  • 2 874 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warschau Bloody Warschau

Napisano 30 września 2014 - 19:05

Chrapciu, Introduction to Songs of Experience to jest wiersz Williama Blake'a, który nota bene jest częścią cyklu "Songs of Innocence and of Experience". Także wiadomo skąd u nich pomysł. :)

 

Chrapciu, dzięki za wykop! Uwielbiam, ale o tym, że jest częścią cyklu o tej nazwie - nie wiedziałem, także Elessar - czapki z głów za to info :)

 

Wiele lat temu zastanawiałem się, jaka byłaby ta płyta "Songs of Experience", gdyby ją jednak wydali (bo tak zrozumiałem wtedy ten podtytuł, nie zdając sobie sprawy, że to nazwa kolekcji Blake'a - wiedziałem tylko, że tekst utworu to jego wiersz); marzyłem, że byłaby to ambientowa płyta, właśnie w tym pięknym, ale i mocno niepokojącym klimatem. Kto by pomyślał, że po blisko 30 latach wrócą do tematu.

 

Idealny początek płyty? Fade in z fade outu "Introduction".

 

Ale to się nie wydarzy, niestety.



#35 Redgar

Redgar

    Out Of Control

  • Members
  • 2 249 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Łódź

Napisano 30 września 2014 - 20:28

Dość szybko zrobili te 10 % - Bonias mówił ostatnio o 60 % - już 70 % :D Oby ostatnie 30 % powstało w równie szybkim tempie. ;D



#36 U2 fanatic

U2 fanatic

    7

  • Members
  • 1 510 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Myszków

Napisano 30 września 2014 - 20:54

Ja nie wiem czy bym chciał album już tak szybko. Chyba wolałbym gdyby odłożyli 14 album, ruszyli w trasę, potem wydali 14 album i kolejna trasa. Tak gdyby wydali 14 album już zaraz, mógłby być już ich ostatnim (a jednak nie chciałbym tego), bo niby co mieliby wymyślić potem. Zobaczymy.

El silencio se vuelve melodia


#37 Owłos

Owłos

    Użytkownik

  • Members
  • 5 524 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Órsynuw

Napisano 01 października 2014 - 09:15

No to jak nic na nowej płycie będzie 10 utworów ;) albo 20 :P


"I went out there
in search of experience
to taste and to touch
and to feel as much
as a man can
before he repents"

#38 Redgar

Redgar

    Out Of Control

  • Members
  • 2 249 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Łódź

Napisano 01 października 2014 - 11:25

Kawałki na Songs of Innocence, z tego mówił Bonias, jak zrozumiałem też były gotowe o wiele wcześniej niż nastąpiła premiera, dużo czasu zabrało ich miksowania/obróbka/dalsze przygotowanie więc myślę, że skoro przyniosło to oczekiwane efekty - to tym razem będzie podobnie. Widzę tu powiązanie dwóch bardzo istotnych faktów łączących się w całość. Wszyscy oczywiście chcielibyśmy nowy album jak najwcześniej. Ale to są takie zachłanne życzenia ludzi pragnących ciągle więcej i nie mogących nasycić się muzyką ukochanego zespołu. Czyli bardzo idealistyczne pełne nadziei podejście. Ja będę się upierał, że 2 latka poczekamy i będzie album na 40 lecie zespołu - bo w końcu jak tu nie uczcić takiej okrągłej rocznicy albumem o nazwie Pieśni Doświadczenia?



#39 Łukasz U2

Łukasz U2

    Użytkownik

  • Members
  • 3 501 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 01 października 2014 - 15:49

http://www.irishmirr...et-tour-4346102

Edge dla RollingStone po trochu o wszystkim :)


Watch more TV
I have a vision... Television
Please tell a President to watch more TV
President is not avalaible to Me??? (Mirror Ball Man Zootv Washington Dc)
http://forum.u2guitartutorials.com/

#40 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 01 października 2014 - 21:29

 Ja będę się upierał, że 2 latka poczekamy i będzie album na 40 lecie zespołu - bo w końcu jak tu nie uczcić takiej okrągłej rocznicy albumem o nazwie Pieśni Doświadczenia?

 

Zobaczysz uczczą to Best Ofem a'la U218 :ph34r:  Ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby uczcili to 3 albumem - taka trylogia wydawana przez 3 lata rok po roku. To byłoby coś. Chyba Green Day swego czasu wydało trzy albumy w niedługim czasie?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych