Skocz do zawartości


Zdjęcie

Songs Of Experience - nowy album


  • Please log in to reply
2334 replies to this topic

#2221 Yarpen

Yarpen

    Użytkownik

  • Members
  • 972 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 11 grudnia 2017 - 02:35

Najbardziej narzekałem na Love is bigger... a co jeśli moje narzekania i tak przegrają z naturalną urodą tej melodii? 

Dzisiaj chodziłem trochę w takim wątpiącym klimacie i przez pół dnia w głowie gdzieś mi się włączała ta piosenka. 

 

Mogę sobie narzekać na prostotę kompozycji/banalności konceptu miłości, ale co jeśli faktycznie, zgodnie z tytułem utworu Love is bigger than anything in its way? 

Bardzo bym sobie tego życzył.

Jakby nie patrzeć, takie rzeczy mogą mi się udać tylko z U2. 

 

To acr zawsze pisze, że lepiej się jarać niż nie jarać, no i taką postawę można by rozwinąć na całe nie wiem, życie :)

 

edit: czym się różni topic "SOE - opinie" od tego tutaj? Bo to był trochę "nocny powrót" w sumie (ale na trzeźwo) i za bardzo nie czaiłem, a teraz się reflektuję na ile moje osobiste opinie pasują tutaj, czy indziej. 


Użytkownik Yarpen edytował ten post 11 grudnia 2017 - 14:55

http://sit-and-wonder.blogspot.com/

#2222 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 11 grudnia 2017 - 18:22

Ciekawe czy to tylko wymówka na dodanie sobie roku na zmiany czy faktycznie aż tyle chcieli zmienić "bo Trump". Szczerze to tego "bo Trump" to słyszę niewiele.. Blackout w sumie najwyraźniej.

 

Pewnie tak, ale chyba American Soul rzuca się w oczy i uszy. Możliwe, że gdyby nie Trump to nie odgrzebaliby Glastonbury i nie zagrali tego tak jak jest na SoE.

 

I pomyśleć, że już w 2017 mogliśmy być po koncercie U2 w Polsce... :P Ile oniu już mieli tych "roków" obsuwy w historii? Z 10 lat by się uzbierało, 2 albumy i 3 trasy.  :rolleyes: 

 

edit: czym się różni topic "SOE - opinie" od tego tutaj? Bo to był trochę "nocny powrót" w sumie (ale na trzeźwo) i za bardzo nie czaiłem, a teraz się reflektuję na ile moje osobiste opinie pasują tutaj, czy indziej. 

 

Acr już o tym chyba wcześniej wspominał, ale możliwe, że ludziom się myli. Nie jest to do końca oczywiste. Łączenie rzeczywiście narobiłoby niezłego bałaganu, ale może zamknąć jeden wątek i przekierować wszystkich do tego co pozostanie? :rolleyes:

 



#2223 kade

kade

    Użytkownik

  • Members
  • 2 826 Postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 12 grudnia 2017 - 00:43

Tu z tym?
https://mobile.nytim...NFWd0m2wj?amp=1

#2224 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 12 grudnia 2017 - 01:00

Jakoś to wymyślimy jak zrobić ale dajcie nam moment, na razie się nie krępujcie z pisaniną.



#2225 lucas007

lucas007

    Użytkownik

  • Members
  • 392 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Woodche

Napisano 12 grudnia 2017 - 09:37

ktoś kupował tą najbardziej wypasioną wersję SoE? skąd polecacie zakup? w empiku było aż za 500pln ale i tak jest już niedostępne.

najtaniej widzę na EMP Shop ale nie wiem czy to wiarygodny sklep:

 

https://www.emp-shop...LP CD.LP.372526



#2226 Unknown Caller

Unknown Caller

    Użytkownik

  • Members
  • 974 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Heartland

Napisano 12 grudnia 2017 - 10:11

Ja w rock-serwisie, płaciłem 411.24 zł. EMP nie znam.

See through in the sunlight


#2227 depe

depe

    The Legend

  • Members
  • 4 654 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Strawberry Fields

Napisano 12 grudnia 2017 - 11:06

Ja brałem stąd:
http://onvinylstore....Blue-Vinyl/3041
Sklep godny polecenia. Możliwy odbiór osobisty w Warszawie na Bemowie.
Przed premierą mieli za 349 PLN, teraz 377.

#2228 lucas007

lucas007

    Użytkownik

  • Members
  • 392 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Woodche

Napisano 12 grudnia 2017 - 15:20

Ja brałem stąd:
http://onvinylstore....Blue-Vinyl/3041
Sklep godny polecenia. Możliwy odbiór osobisty w Warszawie na Bemowie.
Przed premierą mieli za 349 PLN, teraz 377.

oo dzięki trzeba wspierać lokalne vinyl stores  -_-  -_-



#2229 Eva

Eva

    Użytkownik

  • Members
  • 863 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Bielsko-Biała

Napisano 12 grudnia 2017 - 20:41

Songs Of Experience to kolejny album U2, który debiutuje na 1 miejscu Billboardu.

 

Dodatkowo:

- 1 miejsce w Kanadzie

- 2 miejsce w Szwecji, w Czechach, we Włoszech

- 3 miejsce we Francji

- 5 miejsce w Norwegii

- 10 miejsce w Grecji


"Każdy, kto balansuje na krawędzi przepaści i spojrzy w dół, zobaczy odchłań bez dna. Wiedząc o tym, a mimo wszystko patrząc w dół, zdobywamy odwagę. Wiesz, jakie istnieje ryzyko. Możesz wtedy odwrócić się plecami do przepaści i próbować znaleźć spokój i bezpieczeństwo w swoim klimatyzowanym koszmarze." - Bono

#2230 Jacob

Jacob

    Użytkownik

  • U2 FAQ MAKER
  • 3 332 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 19 grudnia 2017 - 11:58

W sumie nie wiem gdzie to wstawić:

https://www.youtube.com/watch?v=lK5tMJQQ3-s

 

Liczyłem, że rozwinięta forma tego czegoś pojawi się na SOE, ale skoro nie to może przyszły utwór z SOA? :D <niepoprawny optymizm mode on>



#2231 Piotrek_1986

Piotrek_1986

    Użytkownik

  • Members
  • 764 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Bydgoszcz

Napisano 19 grudnia 2017 - 13:14

Ten kawwalek wyplynął w 2012 roku. Nazywaka go immortal
Oh sugar, don't you cry
Oh child, wipe the tears from your eyes
You know I need you to be strong
And the day is as dark as the night is long
Feel like trash, you make me feel clean
I'm in the black, can't see or be seen

#2232 Mars_2000

Mars_2000

    Użytkownik

  • Members
  • 804 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:3city

Napisano 19 grudnia 2017 - 17:32

A do mnie właśnie dzisiaj dotarła przesyłka z kraju Kwitnącej Wiśni. 

 

Miłe zaskoczenie w środku - gadżecik w postaci kalendarza z najnowszym wydawnictwem ulubionej grupy  :wub:

55ocjN1.jpg



#2233 DK-ART

DK-ART

    Użytkownik

  • Members
  • 561 Postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 21 grudnia 2017 - 20:24

"Songs of Experience" na 10. miejscu na liście OLiS, w ubiegłym tygodniu album zadebiutował na 4. miejscu.

 

EDIT (22.12.2017): Czy jest już znana ilość sprzedanych egzemplarzy "Songs of Experience" na świecie? Może trochę za wcześnie, słyszałam tylko że w Stanach Zjednoczonych w ciągu tygodnia/dwóch tygodni album sprzedał się w ponad 180 000 egzemplarzy i stał się... bestsellerem od niepamiętnych czasów :o W Europie na razie brak informacji, podobnie jak u nas. Ktoś na tym forum napisał, że ponoć "Songs of Experience" niezbyt dobrze się sprzedaje - za szybko na takie oceny, najpóźniej po Nowym Roku mogą pojawić się pierwsze informacje na temat ilości sprzedaży wyżej wymienionego albumu w Polsce. Wiem, że słaba promocja, średnie/słabe recenzje albumu, niepowalające ceny poszczególnych wersji i takie tam... Ale zostawmy już to na bok.


Użytkownik DK-ART edytował ten post 22 grudnia 2017 - 22:10


#2234 devonukkk

devonukkk

    Użytkownik

  • Members
  • 476 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:soul love land

Napisano 22 grudnia 2017 - 22:23

W media markt polen SoE nr 1

#2235 soulmate.

soulmate.

    Użytkownik

  • Members
  • 1 684 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:atomic idyll

Napisano 23 grudnia 2017 - 09:41

a czy to takie istotne ile się sprzedało i na którym miejscu w poszczególnych krajach? w czasach streamingu te dane nie mają relatywnego przełożenia na faktyczne zainteresowanie. a tym bardziej nie ma co porównywać do czasów tradycyjnego wydawania muzyki.

IrishGirl z u2.heh.pl


#2236 Unknown Caller

Unknown Caller

    Użytkownik

  • Members
  • 974 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Heartland

Napisano 23 grudnia 2017 - 09:53

Dla kogo istotne dla tego istotne ale w tych danych jest uwzględniany również streaming, przynajmniej na najważniejszych listach typu Billboard. Stosują przeliczniki np. 10 odsłuchów w streamingu ma taką wagę jak zakup 1 fizycznego egzemplarza lub 1 legalny download albumu.

Także jak najbardziej te dane oddają realne zainteresowanie tej części rynku, która płaci za muzykę, natomiast nie uwzględniają oczywiście piractwa czy YouTube, które jakby nie patrzeć też odzwierciedlają zainteresowanie.

See through in the sunlight


#2237 soulmate.

soulmate.

    Użytkownik

  • Members
  • 1 684 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:atomic idyll

Napisano 23 grudnia 2017 - 12:50

okej, dzięki za wyjaśnienie.


IrishGirl z u2.heh.pl


#2238 devonukkk

devonukkk

    Użytkownik

  • Members
  • 476 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:soul love land

Napisano 23 grudnia 2017 - 13:27

"Songs of Experience" na 10. miejscu na liście OLiS, w ubiegłym tygodniu album zadebiutował na 4. miejscu.

EDIT (22.12.2017): Czy jest już znana ilość sprzedanych egzemplarzy "Songs of Experience" na świecie? Może trochę za wcześnie, słyszałam tylko że w Stanach Zjednoczonych w ciągu tygodnia/dwóch tygodni album sprzedał się w ponad 180 000 egzemplarzy i stał się... bestsellerem od niepamiętnych czasów :o W Europie na razie brak informacji, podobnie jak u nas. Ktoś na tym forum napisał, że ponoć "Songs of Experience" niezbyt dobrze się sprzedaje - za szybko na takie oceny, najpóźniej po Nowym Roku mogą pojawić się pierwsze informacje na temat ilości sprzedaży wyżej wymienionego albumu w Polsce. Wiem, że słaba promocja, średnie/słabe recenzje albumu, niepowalające ceny poszczególnych wersji i takie tam... Ale zostawmy już to na bok.



#2239 DK-ART

DK-ART

    Użytkownik

  • Members
  • 561 Postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 05 stycznia 2018 - 20:36

Album "Songs of Experience" w tym tygodniu na 13. miejscu na liście OLiS.
EDIT (14.01.2018): w tym tygodniu na miejscu 22. na liście OLiS. Podobno najnowsza płyta U2 sprzedaje się... średnio.

EDIT (19.01.2018): w tym tygodniu U2 z albumem "Songs of Experience" spada z miejsca 22. na 26.

EDIT (25.01.2018): w tym tygodniu album na miejscu 34. na liście OLiS.


Użytkownik DK-ART edytował ten post 25 stycznia 2018 - 21:14


#2240 Zooobaby

Zooobaby

    Użytkownik

  • Members
  • 425 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 29 stycznia 2018 - 16:29

Ma ktoś zdjecie tej gazetki z SOE? ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych