Skocz do zawartości


Zdjęcie

OFF Festival 2014 (01. - 03.08.2014)

taki fest w lesie.

108 replies to this topic

#41 Yarpen

Yarpen

    Użytkownik

  • Members
  • 973 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 07 lipca 2014 - 21:24

Ja najbardziej czekam na :

Los Campesinos! (You!Me!Dancing!)

Lylę Foy (#jaramsięśpiewającymilaskami),

The Notwist (nastroje jednak),

Xenię Rubinos (noisy girl),

Bobby the Unicorn (Interpol po polsku), 

Jerz Igor (Micz&Micze dla najmłodszych)

Mister D (szaleństwo, zjawisko)

Fuck Buttons (jakaś rzeźnia może)

Slowdive i Belle & Sebastian (wiadomo)

 

Generalnie postaram się cały czas na czymś siedzieć, bo warto. Co do line-upu to nie macie wrażenia, że OFF jest trochę za bardzo zachowawczy? Przynajmniej jeśli chodzi o headlinerów. Żaden z tych zespołów nie jest aktywny w tym sensie, że nie ma wpływu na kształt współczesnej muzyki. Może Notwist, ale w sumie nie słyszałem o nich za bardzo wcześniej... A Slowdive i Jesusi to już w ogóle "legendy shoegaze'u". Oczywiście ich reuniony są o wiele lepsze niż puste nazwiska Thursona Moore'a czy sama postać Iggiego Popa no i bardzo cieszę się z Belle & Sebastian, ale zabrakło mi czegoś naprawdę na czasie. Czegoś modnego, nawet "hipsterskiego", jak Ariel Pink, Metronomy, Antlers, czy ostatnio AlunaGeorge. Wybitnym posunięciem w zeszłym roku było zaproszenie Solange - z jednej strony siostra Beyonce i fejm, ale jednak uznawana na piczforkach. Wyszło jak wyszło, ale powaga festiwalu też buduje się na tym, że wyprzedza takiego Scumbaga Ziółkowskiego. No ale zobaczymy, pewnie ktoś za rok wystrzeli, wierzę w Rojka.


http://sit-and-wonder.blogspot.com/

#42 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 07 lipca 2014 - 23:23

wierzę w Rojka [2]. Jacek, byłem do tej pory na każdym Offie od początków tego festu i trust me, sprawdź to czego nie znasz.



#43 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 08 lipca 2014 - 06:47

Ja najbardziej czekam na :

Los Campesinos! (You!Me!Dancing!)

Lylę Foy (#jaramsięśpiewającymilaskami),

The Notwist (nastroje jednak),

Xenię Rubinos (noisy girl),

Bobby the Unicorn (Interpol po polsku), 

Jerz Igor (Micz&Micze dla najmłodszych)

Mister D (szaleństwo, zjawisko)

Fuck Buttons (jakaś rzeźnia może)

Slowdive i Belle & Sebastian (wiadomo)

@Grinderman - o dziwo, Zeusa nigdy na żywo nie widziałem, ale gra z live band, więc siłą rzeczy będzie ciekawie. Na albumach jest świetny, zobaczymy jak wypada na żywca.

 

Fuck Buttons - widziałem już w Katowicach parę miesięcy temu - świdrująca mózg, transowa muza, ale warto. Nagrali świetny cover "Mogwai Fear Satan":

https://www.youtube.com/watch?v=ctqcYhEM1pM

 

Resztę, rekomendowaną przez Ciebie - obczaję. Zostało jeszcze trochę czasu, więc warto zaznajomić się chociażby z częścią żeby nie jechać totalnie zielonym na festival.

 

Tak w ogóle to polecam jeszcze Noona, The Range i Le1fa. Parę słów na ten temat: http://qultqultury.p...rto-zobaczyc-2/



#44 Weronika

Weronika

    Użytkownik

  • Members
  • 2 927 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 08 lipca 2014 - 11:13

Hej :)

 

To ja też dorzucę swoje parę groszy. Części zespołów oczywiście nie znam i z chęcią ich przed Offem nie poznam ;) lubię chodzić na randomowe koncerty i przeżywać niespodzianki. zazwyczaj też nie robię listy zespołów, na które muszę iść na Offie na sto procent, bo nie lubię się na tym festiwalu spinać :D

 

chciałabym się pojawić na:

 

1.08. Kaseciarz, Los Campesinos, Black Lips, Kobiety, John Wizards + wszystkie fajne nocne elektra. na pewno nie pojawię się na Neutral Milk Hotel, bardzo mi się nie podobali na Primaverze. nudy życia. nie rozumiem ogólnej podjary.

 

2.08 Zeus, Chelsea Wolfe, Noon, Jerusalem In My Heart, Jesus and Mary Chain, Pional (Pionala też w tym roku widziałam, i gdybym miała go widzieć jeszcze trzy razy, to pewnie bym nie odpuściła żadnej z możliwości, super zabawa)

 

3.08 Warszawska Orkiestra Rozrywkowa, może Slowdive (też już miałam okazję widzieć, trzymają poziom, ale bez przesadnych zachwytów, mam wrażenie, że to jeden z tych koncertów, na które się idzie głównie po to, żeby wspomnieć za X lat, że się widziało ten a ten zespół i tyle), Belle and Sebastian, The Range, Rojas, Fuck Buttons + nocne elektra

 

Znając życie, mimo dobrej woli i szczerych chęci, nie pojawię się na niczym, co gra wcześniej niż 21:00. Gdyby ktoś miał ochotę na browara, to oczywiście też chętnie :)



#45 Guest_Grinderman_*

Guest_Grinderman_*
  • Guests

Napisano 09 lipca 2014 - 20:26

Artur Rojek santo subito? Tiaa... :P

 

OFF Festival zakwalifikował 10 finalistów do drugiej fazy konkursu, którego stawką jest występ na scenie mBanku. Regulamin konkursu stanowi, że trójka zwycięzców nie dostanie żadnej gaży, jedynie nocleg w dniu występu, musi też dojechać do Katowic na własny koszt. Koszt jednego sms-a to 2,46 zł brutto, więc jeśli chcecie, żeby lubiany przez Was zespół stracił, a telekomy zarobiły - głosujcie ochoczo, najlepiej kupując też starter, bo z danego numeru głosować można tylko raz.
Szkoda, że o tej nowatorskiej idei biznesowej nie mogli się od dyrektora festiwalu dowiedzieć czytelnicy Harvard Business Review, za to się dowiedzieli, że „formuła festiwalu – proponującego muzykę alternatywną – wymaga wierności zasadom.”: http://blogi.hbrp.pl...je-zarzadzania/
Życzymy wszystkim miłego wieczoru

 

PopUpMusicpl



#46 andie

andie

    (not) original of the species

  • Moderatorzy
  • 5 687 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:znad Nilu

Napisano 15 lipca 2014 - 22:15

tak sobie patrzę na program i widzę, że dokonano przesunięcia w niedzielę - Rojek zagra później, bo po 20. na Scenie Leśnej. tym samym nie koliduje z WOR, a z trzema pannami z Japonii.

 

co do mnie to w piątek chciałabym się wybrać na Los Campesinos!, Perfume Genius, Black Lips, Orchestre Poly-Rythmo de Cotonou (kompletnie ich nie znam, ale przeczuwam fajność) i Neutral Milk Hotel; w sobotę the Notwist, the Jesus and Mary Chain i Pional; niedziela - Jonathan Wilson, Rojas, Slowdive, Belle and Sebastian. to jest plan 'podstawowy' ;) pewnie z ciekawości przejdę się na Mister D, no i paru polskich zespołów chętnie bym posłuchała (jak Anthony Chorale, Bobby the Unicorn, Jerz Igor, Eric Shoves Them In His Pockets), ale grają tak dramatycznie wcześnie, że Rojku, zmiłuj się nad nami. poza tym biorę jeszcze pod uwagę Lee Bains III, Michaela Rothera i dokąd mnie trampki poniosą. 

 

a co do informacji wyżej, to ciekawe co zrobią We Call It A Sound (którzy swoją drogą podobają mi się i wybrałabym się), jeśli jednak ludzie zagłosują na nich ( http://brandnewanthe...a-off-festival/ ) i czy będzie jakieś oficjalne stanowisko OFFa wobec tej sytuacji.


Is there an order in all of this disorder
Is it like a tape recorder
Can we rewind it just once more

#47 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 15 lipca 2014 - 22:27

Lily Hates Roses ma zagrać noooooo.



#48 andie

andie

    (not) original of the species

  • Moderatorzy
  • 5 687 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:znad Nilu

Napisano 15 lipca 2014 - 22:45

yhy, będą mieć tłum przed sobą, jak zagrają o fantastycznej godzinie czternasteej 


Is there an order in all of this disorder
Is it like a tape recorder
Can we rewind it just once more

#49 Guest_Grinderman_*

Guest_Grinderman_*
  • Guests

Napisano 15 lipca 2014 - 23:02

A propos wymienionego wyżej Eric Shoves Them In His Pockets. Na Openerze zrobili bardzo dobre wrażenie, więc chyba mogę polecić.



#50 morleigh

morleigh

    Użytkownik

  • Members
  • 381 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Katowice

Napisano 22 lipca 2014 - 12:37

hej  :) Niniejszym dołączam do składu na OFFa, do zobaczenia wkrótce  B)


They say a secret is something you tell one other person
So I'm telling you... child

Every artist is a cannibal, every poet is a thief
All kill their inspiration and sing about their grief

#51 andie

andie

    (not) original of the species

  • Moderatorzy
  • 5 687 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:znad Nilu

Napisano 23 lipca 2014 - 19:34

tak sobie wczoraj przesłuchałam tego pana:

 

http://www.youtube.com/watch?v=A_C598-ozfQ

 

i chyba sprawdzę to szaleństwo na żywo ;)


Is there an order in all of this disorder
Is it like a tape recorder
Can we rewind it just once more

#52 Yarpen

Yarpen

    Użytkownik

  • Members
  • 973 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 24 lipca 2014 - 10:14

https://www.youtube.com/watch?v=lpal3cY58j8

 

Polecam bardzo tego pana. Grał supporty między innymi przed Wilco i Fleet Foxes i na moje nie znające się na foku ucho brzmi trochę jak te znane i lubiane zespoły. Świetnie to buja, proste akordy i typowa słoneczna wakacyjna piosenka gotowa. 


http://sit-and-wonder.blogspot.com/

#53 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 24 lipca 2014 - 10:27

No to kto będzie?

 

1. Max



#54 corso

corso

    Użytkownik

  • Members
  • 3 831 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Black Diamond Bay

Napisano 24 lipca 2014 - 13:40

Ja.



#55 chrapcio

chrapcio

    Użytkownik

  • Moderatorzy
  • 1 938 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Pleszew

Napisano 24 lipca 2014 - 17:37

Też wybieram się do Katowic


ciuch ciuch!

Chrapcio7 on Last.FM


#56 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 24 lipca 2014 - 20:40

ja z erin się wybieramy, uzi i karol człowiekowski też na pewno. a no i wiem że Evay będzie ale na forum jej nie ma od jakiegoś czasu to nie wpisuję ;)

 

no to:

1. Max

2. Corso

3. Chrapcio

4. erin

5. acr

6. uzi

7. Człowiek



#57 margo

margo

    Użytkownik

  • Members
  • 4 358 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:zielone wzgórze

Napisano 24 lipca 2014 - 21:41

1. Max

2. Corso

3. Chrapcio

4. erin

5. acr

6. uzi

7. Człowiek

8. margo  na 75% dzień ostani się zjawię.


Music can change the world, because it can change people.
 


#58 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 24 lipca 2014 - 22:08

Z roku na rok coraz słabsza repra U2forums ... :(



#59 Guest_Grinderman_*

Guest_Grinderman_*
  • Guests

Napisano 24 lipca 2014 - 22:14

1. Max

2. Corso

3. Chrapcio

4. erin

5. acr

6. uzi

7. Człowiek

8. margo  na 75% dzień ostani się zjawię.

9. Grinderman



#60 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 25 lipca 2014 - 08:49

Jest i porcysowy przewodnik koncertowy.

Nie zabrakło moich faworytów czyli Noona, The Range i Le1f'a.

 

http://porcys.megite...-festival-2014/





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych