Skocz do zawartości


Zdjęcie

U22 Płyta koncertowa


170 replies to this topic

#141 Jacob

Jacob

    Użytkownik

  • U2 FAQ MAKER
  • 3 332 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 22 czerwca 2012 - 18:30

Wow, nic nie wiedziałem o tym Sao Paulo. Jeśli faktycznie ten koncert był nagrywany profesjonalnie tak jak Pasadena (a nie tylko standardowo jak każdy koncert pod proshoty i oczywiście przekaz na telebimy w trakcie show) to jest to świetna wiadomość. Wątpliwe by zespół od tak zaprosił całą ekipę filmową, dodatkowy sprzęt, nagrał wszystko by potem kliknąć ,,delete" i żyć dalej. Czuje, że może z tego wyjść drugie dvd z trasy (potwierdzałoby to regułę poprzednich tourów: ET - Boston i Slane, VT - Milan i Chicago). Dlaczego Rose Bowl miał by być osamotniony? Wszak 360° Tour to największa trasa w historii muzyki. Trzeba ją uczcić a drugie dvd to idealny sposób :D Zwłaszcza, że jak wszyscy wiemy setlista w stosunku do 2009 roku uległa znacznym przemianom, chociażby dodano kilka perełek, które aż się proszą o okraszenie świetną jakością obrazu i dźwięku.
Niepokoi tylko czas jaki upłynął od nagrywania, koncert był 14 miesięcy temu a tu cisza, Pasadena wyszła po 8 miesiącach od rejestracji... Czyżby koncert w Sao Paulo był na tyle słaby, że zespół uznałby, że jednak trafi do kosza. No ale mogliby chociaż zrobić tak jak z U22? Tylko dla elity U2.com :P Nie słuchałem bootlega z Sao Paulo ale wątpię by rzeczywiście był to taki koszmarny występ U2, iż nie nadawałby się publikacji. Mam nadzieję, że nas jeszcze zaskoczą z tym brazylijskim dvd.

W ogóle to sorry za taki gigantyczny offtop ale sprawa jest ważna i warta przedyskutowania.
Co do U22 nie mam za dużo do powiedzenia, musiałbym wylewać wiadro pochwał i zachwytów wspominając, że jest tam jeden z najlepszych Untilów w historii, urywający przysłowiowe cztery litery Ultraviolet czy obdarowujący mnie (za każdym odsłuchem) gęsią skórką TUF. Daruje sobie :P

#142 Bart.1551

Bart.1551

    Użytkownik

  • Members
  • 771 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Czechowice- Dziedzice

Napisano 22 czerwca 2012 - 19:49

Powiedział tak, ponieważ koncert był nadawany na całą Amerykę Południową, a poza tym na stadionie był obecny któryś z producentów... prawdopodobnie to właśnie coś w stylu "U22" miało się ukazać tylko i wyłącznie stamtąd, ale o ile pamiętam Bono miał problemy z gardłem (fałsze w "I'll Go crazy" i "MS")

#143 pop

pop

    Użytkownik

  • Members
  • 262 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Szczecin

Napisano 22 czerwca 2012 - 20:03

Jeżeli dobrze pamiętam to Sao Paulo było puszczane na żywo chyba przez miejscowe radio OI FM. Stąd też Bono mówił o nagraniu tego koncertu. Czyli tylko i aż soundboard recording.

#144 derka

derka

    Lady with the spinning head

  • Moderatorzy
  • 5 611 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z krainy Oz

Napisano 22 czerwca 2012 - 22:42

Jeśli faktycznie mają to nagrane, to ciekawe, do jakiego super hiper deluxe zestawu to kiedyś dołączą.

There's always a chance as long as one can think
this is music : last

#145 Jacob

Jacob

    Użytkownik

  • U2 FAQ MAKER
  • 3 332 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 23 czerwca 2012 - 11:30

Bart i pop - dzięki za obdarcie z nadziei błyskawiczne :P

Ale tak serio ja wciąż jeszcze wierzę, że będzie z tego jakieś DVD. Dlaczego mieliby poprzestać na jednym wydawnictwie z tej trasy (nie chce się powtarzać ale to jednak warte podkreślenia: największej trasy koncertowej w historii muzyki).

derka - pewnie na dwudziestolecie Rose Bowl czyli gdzieś tak w 2029 roku :P

#146 nemezis

nemezis

    Użytkownik

  • Members
  • 407 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Wodzisław Śląski

Napisano 23 czerwca 2012 - 12:06

Ja też wierzę, że zrobią kiedyś z tego nagrania użytek dla fanów. Trudno prorokować w jakiej formie, ale myślę, że w większym lub mniejszym stopniu wykorzystają ten materiał. Jeżeli Bono w czasie koncertu, publicznie wspomina o tym, że jest on nagrywany to pewnie rejestrowano go z myślą o późniejszym udostępnieniu go fanom. Koncert był transmitowany przez radio i internet, więc pewnie chcieli wykorzystać to całe przygotowanie do transmisji i koncert został nagrany.
Bardziej prawdopodobne wydaje mi się, że wydadzą go kiedyś jako "litlle" DVD (jak Mediolan z VT), niż jako CD koncertowe, znając ich niecheć do wydawania płyt "live".
Gdyby z tego kiedyś coś zmontowali to może załączą do reedycji NLOTH w wersji uber - super z okazji 10 lecia wydania płyty, czyli w 2019 ;) będę tu zatem większą optymistką od Ciebie Jacob :P
Every day I die again and again I'm reborn

#147 bmatt

bmatt

    Użytkownik

  • Members
  • 3 Postów

Napisano 25 czerwca 2012 - 12:18

A ja mam pytanie o tę "zachwycającą jakość dźwięku". Jak to jest, że od czasu Go Home zdecydowana większość nagrań live brzmi jak zagrana w klatce 5x5 m? O ile Chicago jeszcze trzyma poziom, to przecież wydania z 360 są pod tym względem, delikatnie mówiąc, słabe. Wiadomo, doznania brzmieniowe rzecz względna (np. niecierpię surowych soundboardów, którymi wielu się zachwyca), ale czy nie da się już uzyskać tak przestrzennego i bogatego nagrania jak to ze Slane castle? Wszak przez 10 lat technika poszła do przodu i nie powinno być z tym problemu, chyba że wynika z jakiegoś szczególnego sposobu nagrywania, późniejszej obróbki?

#148 ZBYCH

ZBYCH

    Użytkownik

  • Members
  • 486 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Poznań

Napisano 26 czerwca 2012 - 15:02

U22 wreszcie u mnie... czyżby alfabetycznie wysyłali :P
Swoją drogą można rozszerzyć jeszcze o Sunday z Duals no i Mercy z Wide Awake ;)

#149 Piotrek_1986

Piotrek_1986

    Użytkownik

  • Members
  • 764 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Bydgoszcz

Napisano 26 czerwca 2012 - 19:30

U22 wreszcie u mnie... czyżby alfabetycznie wysyłali :P
Swoją drogą można rozszerzyć jeszcze o Sunday z Duals no i Mercy z Wide Awake ;)


Dokładnie. Tak samo pomyślałem i dodałem do Playlisty.
Tyle że jak to wcisnąć do 22 utworów żeby tworzyło ładną całość.
Oh sugar, don't you cry
Oh child, wipe the tears from your eyes
You know I need you to be strong
And the day is as dark as the night is long
Feel like trash, you make me feel clean
I'm in the black, can't see or be seen

#150 SlawasU2

SlawasU2

    Użytkownik

  • Members
  • 261 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Koronowo okol.Bydgoszczy

Napisano 28 czerwca 2012 - 18:31

Czesc

mój egzemplarz także już dotarł:) filmik autorski.

Pozdrawiam.

http://www.youtube.c...h?v=0oB-N6IDSLM

#151 meHau

meHau

    Użytkownik

  • Members
  • 468 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Zielona Góra

Napisano 28 czerwca 2012 - 20:58

Moje płytki i także dotarły :)

Nie każdy miał jednak tyle szczęścia co my.

Na zdjęciu efekt końcowy pomysłowości niemieckich listonoszy:
Dołączona grafika
All I want is...U2!!!

#152 SlawasU2

SlawasU2

    Użytkownik

  • Members
  • 261 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Koronowo okol.Bydgoszczy

Napisano 28 czerwca 2012 - 21:49

meHau

współczuje ,Jakim trzeba być człowiekiem ,by tak kogoś przesyłki traktowac?

#153 meHau

meHau

    Użytkownik

  • Members
  • 468 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Zielona Góra

Napisano 28 czerwca 2012 - 21:55

meHau

współczuje ,Jakim trzeba być człowiekiem ,by tak kogoś przesyłki traktowac?


Na szczęście to nie moja przesyłka :) Moja dotarła w nienaruszonym stanie! Mój listonosz zostawił awizo, koperta z pewnością by nie weszła do skrzynki :)

Taką niespodziankę w skrzynce znalazł chyba jakiś Niemiec, bo fotka pochodzi z facebookowego U2tour.de
A tyle mówią o niemieckim ordnungu :)

A propo samej płyty.. wrażenia słuchowe na naprawdę wysokim poziomie. Very good :)
No i bardzo miła ta wspominka i WTSHNN z Chorzowa. Fajny gest w stronę Polaków :)
All I want is...U2!!!

#154 SlawasU2

SlawasU2

    Użytkownik

  • Members
  • 261 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Koronowo okol.Bydgoszczy

Napisano 28 czerwca 2012 - 22:20

Na szczęście to nie moja przesyłka :) Moja dotarła w nienaruszonym stanie! Mój listonosz zostawił awizo, koperta z pewnością by nie weszła do skrzynki :)

Taką niespodziankę w skrzynce znalazł chyba jakiś Niemiec, bo fotka pochodzi z facebookowego U2tour.de
A tyle mówią o niemieckim ordnungu :)

A propo samej płyty.. wrażenia słuchowe na naprawdę wysokim poziomie. Very good :)
No i bardzo miła ta wspominka i WTSHNN z Chorzowa. Fajny gest w stronę Polaków :)


Też mam pozytywne wrazenia i zadowolony jestem :)
Niema co nażekać .Pamiątka świetna.

#155 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 742 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 28 czerwca 2012 - 22:23

Dokładnie. Tak samo pomyślałem i dodałem do Playlisty.
Tyle że jak to wcisnąć do 22 utworów żeby tworzyło ładną całość.


Sunday dajesz po Crazy Tonight które bierzesz z Artificial Horizon i ustawiasz po COBL, jak normalnie było w secie.
Mercy proponuję po One Tree Hilll albo Elevation. Oryginalnie było po Bad ale przejście snippet All I Want > prawdziwe All I Want szkoda rozrywać. I już mamy U26 :)

#156 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Napisano 29 czerwca 2012 - 08:45

Ja sobie zrobiłem U27 dodając jeszcze do Twoich propozycji "Your Blue Room" z Chicago.

#157 Melon

Melon

    Użytkownik

  • Members
  • 715 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Bardziej z nikąd niz skądkolwiek

Napisano 29 czerwca 2012 - 11:09

Moja też przyszła. Dziś. Nawet mnie nie wkurzyło, że wraz ze zdjęciem z wycieczki. Zdjecie od Policji oczywiście.
"Życie należy przeżyć tak aby nie wstydzić się lat przeżytych bez celu!"


#158 corso

corso

    Użytkownik

  • Members
  • 3 831 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Black Diamond Bay

Napisano 29 czerwca 2012 - 14:10

Ja sobie zrobiłem U27 dodając jeszcze do Twoich propozycji "Your Blue Room" z Chicago.

Wrzuć mi te 5 dodatkowych kawałków gdzieś, please.

#159 Elessar

Elessar

    Użytkownik

  • Members
  • 778 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 29 czerwca 2012 - 14:29

Podpinam się do prośby. :)

#160 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Napisano 29 czerwca 2012 - 14:38

Nie ma sprawy. Nawrócę do domu z roboty to wrzucę na jakiś serwer.

Na zdjęciu efekt końcowy pomysłowości niemieckich listonoszy.


Swoją drogą to straszna dziadoszczyzna, jeśli wszystkim wysyłają w zwykłym, szarym papierze.



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych