Skocz do zawartości


Zdjęcie

U22 Płyta koncertowa


170 replies to this topic

#81 Dudzio

Dudzio

    Użytkownik

  • Members
  • 616 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Stolica

Napisano 22 stycznia 2012 - 13:14

Ciekawe czy jakiś kawałek będzie z Chorzowa :P

#82 Guest_Grinderman_*

Guest_Grinderman_*
  • Guests

Napisano 22 stycznia 2012 - 14:03

Ciekawe czy jakiś kawałek będzie z Chorzowa :P

Nie będzie. :P Wszystko jest na pierwszej stronie tematu.

#83 jadzik

jadzik

    Użytkownik

  • Members
  • 500 Postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 22 stycznia 2012 - 19:25

fani z Chorwacji mają powody do radości, jest ich "Piekny dzień"

#84 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 22 stycznia 2012 - 23:37

Od poczatku glosowania byla dyskusja miedzy fanami czy powinna to byc plyta typu Best of czy tez zbior rarytasow. Wezcie pod uwage, ze to moze nietypowa ale pierwsza w historii plyta live od U2. Uwazacie, ze plyta zlozona w polowie z rarytasow typu Miss Sarajevo, Stingray Guitar, Scarlet, Your Blue Room itd. by sie skleila? To nie bylaby prawdziwa plyta koncertowa, a jedynie zbior rarytasow live. Sluchaloby sie tego srednio, dramaturgii prawdziwego koncertu nie daloby sie osiagnac. A tak - mamy jakis kompromis miedzy dwiema sprzecznymi koncepcjami - wyjdzie z tego niezla plyta live z kilkoma rarytasami. Na reszte bedziemy musieli poczekac.


Jeśli chodzi o płyty live to nie zapominajmy o dostępnych również dla subskrybentów Sydney, Slane Castle czy częściowo Mediolanie. Przede wszystkim jednak obecnie mamy koncertowe wydawnictwa DVD. Tu mamy audio + video, lecz bez większego problemu możemy odsłuchiwać sobie tylko dźwięk. W tej sytuacji nie przekonuje mnie potrzeba stworzenia CD z "najlepszymi" kawałkami z ostaniej trasy. Tak jak już pisałem mamy na U22 14 uworów, które już się pojawiły na Pasadenie. Po co więc powielać coś co się nieznacznie różni. DVD z Pasadeny dokumnetuje to jak wyglądał koncert na tej trasie. Takie wydawnictwo jak U22 moim zdaniem powinno mieć charakter uzupełniający, zawierać to co wykraczało poza standard lub pojawiło się tylko na pewnym etapie trasy. Przykładowo - mamy po raz drugi Ultraviolet, a nie mamy oficjalnego wydawnictwa z Hold Me, Thrill Me, Kiss Me, Kill Me, które pojawiło się w miejsce UV na 46 koncertach! Gdy ktoś chce posłuchać standardowego zestawu to powinien sięgnąć po Pasadenę. Może inaczej sprawaby wyglądała gdybyśmy mieli okazję dokonywać wyboru "the bestów" ze wszystkich koncertów.

Generalnie sam pomysł z wydawnictem uważam za bardzo ciekawy i mam nadzieję, że będzie w przyszłości kontynuowany. Po zapowiedzi zaniechanie wydawania singli "fizycznych" wydawnictwa z U2.com będą zapewne jedyną szansą na zapoznawanie się z twórcznością spoza ogólnodostępnych wydawnictw.

I jeszcze przypomnienie setlisty proponowanej przez Williego Williamsa:

The Return of the Stingray Guitar
Even Better Than the Real Thing
Breathe
Get on Your Boots
I Still Haven't Found
One Tree Hill
No Line on the Horizon
The Unforgettable Fire
All I Want is You / Love Rescue Me
Beautiful Day (with Mark Kelly)
Your Blue Room
Unknown Caller
Zooropa
City of Blinding Lights
I'll Go Crazy
Sunday Bloody Sunday
Scarlet
Bad
Hold Me Thrill Me
Ultraviolet
Moment of Surrender
Out of Control


Powyższe bardziej stanowiłoby realizację kompromisu o którym wspominasz ;)
Dołączona grafika

#85 Indian Summer

Indian Summer

    Użytkownik

  • Members
  • 948 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 26 stycznia 2012 - 10:54

Po zapowiedzi zaniechanie wydawania singli "fizycznych" wydawnictwa z U2.com będą zapewne jedyną szansą na zapoznawanie się z twórcznością spoza ogólnodostępnych wydawnictw.

CZy obóz U2 oficjalnie zapowiedział koniec z singlami fizycznymi, czy zrobiła to tylko wytwórnia Mercury - z tego co pamietam zostawili sobie tam jakieś okienko dla tego formatu??

So wind blow through to my heart, so wind blow through my soul


#86 Unknown Caller

Unknown Caller

    Użytkownik

  • Members
  • 974 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Heartland

Napisano 26 stycznia 2012 - 11:24

Setlista Williego mi się podoba - myślę, że tak ułożonej płyty słuchałoby się dobrze, chociaż i tu kilka rzeczy bym wyrzucił (np. GOYB, ajstyl), a kilku mi brakuje (Streets, Magnificent, Fly, 40). Nie mam też wątpliwości, że obecnej daleko do ideału, a kilka utworów wyrzuciłbym z niej natychmiast. Natomiast zwracam uwagę na aspekt, który w tym wątku był pomijany: moim zdaniem najważniejsze jest, żeby U22 dobrze się słuchało, żeby to była prawdziwa płyta koncertowa z początkiem, rozwinięciem i zakończeniem, jak na prawdziwym koncercie U2, a nie jedynie zbiór przypadkowych utworów, nigdy w rzeczywistości nie granych w takiej sekwencji, dobranych tylko na zasadzie "nigdy nie publikowane w tej formie".

Moim zdaniem najważniejsze jest, żeby to była dobra płyta, żeby utwory się kleiły i tyle - a jako że ACTA jeszcze nie weszła w życie, do rarytasów mamy przecież dostęp na wiele sposobów ;-) A to ma być płyta do słuchania, a nie do archiwum. Dlatego mnie z kolei nie przekonuje koncepcja płyty, której by się średnio słuchało, nie zapewniałaby żadnego "złudzenia" prawdziwego koncertu, za to w połowie składałaby się z rarytasów. I tak przecież nie byłby to pełny, naprawdę satysfakcjonujący zbiór, skoro części rzadkich utworów granych na trasie w ogóle nie poddano pod głosowanie (North Star, Mercy, Every Breaking Wave, Boy Falls From the Sky).

PS Ja jestem starej szkoły - DVD oczywiście oglądam i doceniam, ale to jednak nie to samo, co regularna koncertówka - pierwsza w historii U2 (pomijam minialbum Under a Blood Red Sky, albumy wydane wyłącznie w formie cyfrowej, które niby są, a jakby ich nie było, jak również ordynarne ripy z DVD wysyłane subskrybentom, które każdy z nich, nawet średnio kumaty, może sobie sam zrobić ;-)

See through in the sunlight


#87 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 29 stycznia 2012 - 23:17

CZy obóz U2 oficjalnie zapowiedział koniec z singlami fizycznymi, czy zrobiła to tylko wytwórnia Mercury - z tego co pamietam zostawili sobie tam jakieś okienko dla tego formatu??


Mamy tylko informację z wytwórni, która ogłosiła, że single w klasycznej postaci mogą się pojawić tylko przy wyjątkowych okazjach. Oczywiście pod to można podciągnąć np. pierwszy singiel z nowego albumu. Sam obóz U2 swoimi działaniami wielokrotnie ostatnio pokazał, że raczej nie ma co mieć złudzeń, że będą walczyć o tą formę wydawniczą. Podejście do singli przy NLOTH było tragiczne. Nie otrzymaliśmy żadnego premierowego utworu (ciężko za taki uznać NLOTH), za to uraczono nas wątpliwą atrakcją w postaci kawałków live z Bostonu i remixów. Pomijam już zupełnie kwestię, że były tylko trzy single, a ostatni miał premierę we wrześniu 2009r., czyli pół roku po premierze albumu.
Dołączona grafika

#88 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 08 lutego 2012 - 23:20

U2.com podała kolejność utworów na płytach:

CD1
1. Bad / 2. Where The Streets Have No Name / 3. Magnificent / 4. One / 5. Ultraviolet / 6. Even Better than The Real Thing / 7. With or Without You / 8. Beautiful Day / 9. City of Blinding Lights / 10. The Unforgettable Fire / 11. I Still Haven't Found What I'm Looking For

CD 2
12. All I Want is You/Love Rescue Me / 13. Moment of Surrender / 14. Until The End of the World / 15. The Fly / 16. One Tree Hill / 17. Stay (Faraway, So Close) / 18. Walk On / 19. Zooropa /
20. Elevation / 21. Out of Control / 22. Mysterious Ways
Dołączona grafika

#89 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 13 lutego 2012 - 00:38

U2.com podała kolejność utworów na płytach:

Uffff z tego co czytam to chyba tylko przymiarki i zabawa w stylu zgadnij jaka będzie kolejność, bo ta podana jest OKROPNA! :rolleyes: Żywcem wzięta z głosowania.
Początek i końcówka to byłby jakiś żart. MOS w środku, Bad na początku :o a nie zacząć od EBTTRT to przestępstwo!

;) Miejmy nadzieję, że będzie lepiej i może dobrze, że nie będzie to wybór fanów na podstawie rankingu z głosowania.


Już po wszystkim, ale dziwi mnie, że nie dodano do wyboru BFFTSky, Mercy, czy Glastonbury - o ile reszta "testowanych" utworów była grana w jakiś okrojonych wersjach to te 3 utwory brzmiały jak dopracowanie i ograne. O ile Mercy wyszła na WAIE a Glaston popadło w zapomnienie, to Boy pasowałby jak najbardziej i byłby nawet wskazany chociażby w zakresie "promocji" spektaklu i przede wszystkim rekompensaty fanom, że to nie U2 gra go na sountracku.

#90 Adizaw

Adizaw

    Użytkownik

  • Members
  • 10 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Nowy Dwór Mazowiecki

Napisano 19 lutego 2012 - 13:06

Zamówiłem U22, ale nie głosowałem na układ utworów... ogólnie to tylko dwa razy skorzystałem ze strony U2.com (jeszcze raz ściagnąłem darmowy utwór, który mi zaproponowali właśnie z U22 - EBTTRT). Ale od 2-3 tygodni status zamówienia jest na "brak danych". Zastanawiam się, czy może należy coś jeszcze zrobić, aby móc ZASŁUŻYĆ na robienie interesów z Live Nation. Proszę o pomoc, to kwestia 50$ i miłości do U2 od dzieciaka!

#91 majkeel

majkeel

    Użytkownik

  • Members
  • 580 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gliwice

Napisano 19 lutego 2012 - 13:43

Zamówiłem U22, ale nie głosowałem na układ utworów... ogólnie to tylko dwa razy skorzystałem ze strony U2.com (jeszcze raz ściagnąłem darmowy utwór, który mi zaproponowali właśnie z U22 - EBTTRT). Ale od 2-3 tygodni status zamówienia jest na "brak danych". Zastanawiam się, czy może należy coś jeszcze zrobić, aby móc ZASŁUŻYĆ na robienie interesów z Live Nation. Proszę o pomoc, to kwestia 50$ i miłości do U2 od dzieciaka!


Cierpliwość. Nic więcej. Za kilka dni powinni oficjalnie ogłosić, że krążki zostały wysłane do wszystkich, którzy wybulili 50 dolców.

last  


#92 Adizaw

Adizaw

    Użytkownik

  • Members
  • 10 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Nowy Dwór Mazowiecki

Napisano 19 lutego 2012 - 13:49

Cierpliwość. Nic więcej. Za kilka dni powinni oficjalnie ogłosić, że krążki zostały wysłane do wszystkich, którzy wybulili 50 dolców.



Dzięki. Po prostu, jak chyba każdy fan, nie lubie czekać. a tak btw, to zestaw rzeczywiscie jest beznadziejny. MW bez dobrego riffu dla mnie nie istnieje. remix I go crazy to moim zdaniem mały powrót do wielkich czasów i brak go tutaj jest karygodny (nawet, jeśli było na mimnialbumie dla amerykanów i takietam). No i Unknown Caller, to utwór, do którego mógłbym się modlić. I popieram to, że głosowanie na hity z joshua tree i actung baby jest bez sesnu, zważywszy, ze w różnych wersjach ukazują je przy każdej trasie (Popheart roxxx). No i ogólnie brak mi trochę Edga ostatnimi czasy...

#93 majkeel

majkeel

    Użytkownik

  • Members
  • 580 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gliwice

Napisano 19 lutego 2012 - 14:56

Dzięki. Po prostu, jak chyba każdy fan, nie lubie czekać. a tak btw, to zestaw rzeczywiscie jest beznadziejny. MW bez dobrego riffu dla mnie nie istnieje. remix I go crazy to moim zdaniem mały powrót do wielkich czasów i brak go tutaj jest karygodny (nawet, jeśli było na mimnialbumie dla amerykanów i takietam). No i Unknown Caller, to utwór, do którego mógłbym się modlić. I popieram to, że głosowanie na hity z joshua tree i actung baby jest bez sesnu, zważywszy, ze w różnych wersjach ukazują je przy każdej trasie (Popheart roxxx). No i ogólnie brak mi trochę Edga ostatnimi czasy...


Jeśli chodzi o końcową tracklistę, to nie miejmy zastrzeżeń do zespołu, fani wybierali. Dużo już zostało powiedziane na ten temat, tak więc nic nowego i odkrywczego nie dodam. Są plusy i są minusy.

Jak na fanklubowe krążki, to i tak jest dobrze. Spodziewałem się, że następcą Duals będzie Pasadena na CD albo zbiór kolejnych bajeranckich remiksów.

last  


#94 pop

pop

    Użytkownik

  • Members
  • 262 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Szczecin

Napisano 16 maja 2012 - 21:22

Na u2.com do ściągnięcia dla zarejestrowanych bonus track, który nie znajdzie się na wydawnictwie U22 czyli Unknown Caller.

#95 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 17 maja 2012 - 04:43

Na u2.com do ściągnięcia dla zarejestrowanych bonus track, który nie znajdzie się na wydawnictwie U22 czyli Unknown Caller.


jak się ktoś do tego dorwie, niech podrzuci PMkiem, wiadomo, pliz ;)

#96 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 17 maja 2012 - 08:57

Na u2.com do ściągnięcia dla zarejestrowanych bonus track, który nie znajdzie się na wydawnictwie U22 czyli Unknown Caller.

Byłoby nieźle, gdyby resztę utworów z tej listy do wyboru, które nie dostały się na U22 dawkowali subskrybentom co jakiś czas, bo co by nie mówić to chyba póki co jedyna szansa na pewne rarytasy w bardzo dobrej jakości.

Już wiadomo nawet skąd dokładnie jest UC: 08/14/2009 London, England - Wembley Stadium.

#97 kade

kade

    Użytkownik

  • Members
  • 2 826 Postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 26 maja 2012 - 06:01

coś Ci sie pokręciło Mariusz...
Kolejeność będzie taka:
Disc One

1. Even Better Than The Real Thing
2. The Fly
3. Mysterious Ways
4. Magnificent
5. Until The End Of The World
6. I Still Haven't Found What I'm Looking For
7. Stay (Faraway, So Close!)
8. One Tree Hill
9. Beautiful Day
10. Elevation
11. Bad

Disc Two

12. All I Want Is You/Love Rescue Me
13. The Unforgettable Fire
14. Zooropa
15. City Of Blinding Lights
16. MLK/Walk On
17. One
18. Where The Streets Have No Name
19. Ultra Violet (Light My Way)
20. With Or Without You
21. Moment Of Surrender
22. Out Of Control

Bonus: Unkown Caller

#98 ZBYCH

ZBYCH

    Użytkownik

  • Members
  • 486 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Poznań

Napisano 26 maja 2012 - 19:49

Inne utwory też już powoli są podawane (jeśli dobrze rozumiem seans filmików z U2.com)
Mexico, Cape Town... etc. etc.

Czy ktoś zrócił uwagę na preview bookletu:
Dołączona grafika
i napis na dole tej strony :)

Ciekawe czyja to wypowiedź...

#99 meHau

meHau

    Użytkownik

  • Members
  • 468 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Zielona Góra

Napisano 26 maja 2012 - 21:01

Inne utwory też już powoli są podawane (jeśli dobrze rozumiem seans filmików z U2.com)
Mexico, Cape Town... etc. etc.

Czy ktoś zrócił uwagę na preview bookletu:
Dołączona grafika
i napis na dole tej strony :)

Ciekawe czyja to wypowiedź...


Górne foto jest z Anaheim, ten kolo w turbanie stał akurat tuż przede mną. Będę niecierpliwie czekał na tę płytę :) Pod jakąś lupę wrzucę - wydaje mi się, że siebie tam widzę :) A może i nie... pixelami uderza po oczach :P
Dolne to chyba z Chorzowa też nie jest, bo tez na fotce jakies muzułmany.

U góry cytat z Edge'a, więc i dolne stwierdzenie pewnie jego :)
All I want is...U2!!!

#100 ZBYCH

ZBYCH

    Użytkownik

  • Members
  • 486 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Poznań

Napisano 26 maja 2012 - 21:33

Nie no fota definitywnie nie jest z Chorzowa ;P
Pytanie o kontekst dolnych słów ;)



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych