Skocz do zawartości


Zdjęcie

2011-06-24: Glastonbury Festival - Pilton, Somerset, England


  • Please log in to reply
338 replies to this topic

#161 methiu

methiu

    0118 999 881 999 119 7253

  • Members
  • 1 035 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ok.Oświęcimia

Napisano 25 czerwca 2011 - 11:20

Myślę, że to był dość mocno zaskakujący walec bo pojechali ostro i bez smęcenia. 5:0 dla Achtunga i zaraz potem Streets - kto to przewidział? Połączenie z ISS na Beautiful day , Love will tear us apart czy Yellow... Narzekano, że festiwal obniży ich rangę a przecież ubarwili tym koncertem rutynę 360 Tour (i nie ważne, że greatest hits), której nawet już specjalnie nie chce się śledzić.

EDIT: Cóż to za wizualizacje Na Even Better job twoju mać!
"Smell the flowers while you can" - David Wojnarowicz

#162 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Napisano 25 czerwca 2011 - 11:52

Kurczaki, dopiero teraz się skapnąłem, że ekrany były ustawione podobnie jak na "ZooTv".

#163 verisx

verisx

    Użytkownik

  • Members
  • 387 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wrocław

Napisano 25 czerwca 2011 - 11:56

Jak donosi nasz korespondent zagraniczny (mój tata), dziś rano radio BBC podało, że "doszło do jakiejs afery spowodowanej protestem, ze U2 nie placa podatkow w Irlandii. Ktos wypuscil balon z napisem "you must pay taxes too" czy cos takiego i ze to ie patriotyczne nie placic podatkow szczegolnie w czasie kryzysu" :D


Tutaj też jest trochę informacji na ten temat, podobno ochrona szybko się z nimi rozprawiła. :P

#164 jadzik

jadzik

    Użytkownik

  • Members
  • 500 Postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 25 czerwca 2011 - 11:57

a na Even Better... Bono zajęczał ja na początku Mofo z popmart tour

#165 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Napisano 25 czerwca 2011 - 12:02

Tutaj też jest trochę informacji na ten temat, podobno ochrona szybko się z nimi rozprawiła. :P


Jak widać było gorąco. Ciekawe czy to ktoś z tej samej ekipy świecił Bono po twarzy zielonym laserem na początku "EBTTRT".O ile balony to w miarę pokojowy sposób wyrażania swojego zdania, to zielony laser jest raczej przejawem zwykłego chamstwa.

#166 verisx

verisx

    Użytkownik

  • Members
  • 387 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wrocław

Napisano 25 czerwca 2011 - 12:11

Jak widać było gorąco. Ciekawe czy to ktoś z tej samej ekipy świecił Bono po twarzy zielonym laserem na początku "EBTTRT".O ile balony to w miarę pokojowy sposób wyrażania swojego zdania, to zielony laser jest raczej przejawem zwykłego chamstwa.


Ten laser pojawiał się kilka razy, tak mi się przynajmniej wydaję, więc to chyba nikt z tej ekipy.

#167 piotrasik

piotrasik

    Użytkownik

  • Members
  • 801 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Poznań

Napisano 25 czerwca 2011 - 12:18

wizualizacje w trakcie EBTTRT były genialne !!!! no ustawienie ekranów faktycznie było znaczące. a jeśli chodzi o laser, to strasznie mnie to wkurzało, niektórym jednak jak widać brakuje wyczucia ktokolwiek nim świecił.

#168 olekcj111

olekcj111

    Użytkownik

  • Members
  • 644 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 25 czerwca 2011 - 12:19

Koncert dość że miał świetną energie to był też świetnie zaaranżowany - kiedy pojawiły się napisy "Everything you know is wrong" to tak jakbym zobaczył ZOO TV - te animacje, wykonanie...
Porównanie do Slane Castle jest trafne bo to samo sobie pomyślałem jak to oglądałem z tym że Slane to był normalny koncert trasowy. Minusem sceny była tylko mała bliskość z fanami. Kolejny plus to bliskie ustawienie kamer (a nie ustawione daleko na zoomie)były piękne ujęcia.

Mówicie że brakowało POPu. Widzę że dalej wam mało... Jak by był jeszcze POP to byście mówili że brakuje JT a potem że WT albo TUFT... Najważniejsze że było aż tyle ZOO TV bo coś takiego się chyba nie powtórzy. POPu będzie na pewno dużo w 2017 :P

Edit: Znalazł ktoś już bootleg VIDEO?

#169 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 25 czerwca 2011 - 12:48

No zobaczymy. Trzeba w każdym razie przyznać, że kuriozalność zagrania Mothers Of The Disappeared w Turcji, a niezagrania go w Chile, może przebić jedynie niezagranie Glastonbury w Glastonbury. Ale myślę, że nawet na to ich stać.

Nie no bez przesady Glastonbury zagrają na 100% - przecież na tą okazje napisali nawet tą piosenkę...

U U2 jak widać nie ma nic na 100% i nie zagranie tego utworu teraz a granie go rok temu na 360 to rzeczywiście jakieś dziwactwo, a szkoda - mogli trochę podrasować utwór i fajnie by się sprawdził.
Szkoda, że WLCTTown nie zagrali z BB Kingiem. Chyba więcej takich okazji może już nie być. :unsure: Ładny gest by zrobili oraz zagrali by coś z R&H - w końcu Best Of'a grali.

Z tym porównywaniem do Slane to bym się pohamował :)
Trzeba było większy wybieg w publikę zrobić .
Jednak pająk = bliżej ludzi :)

Nie do Slane to temu jeszcze daaaaaleko. Publika dość daleko (Larry chyba o tym wspominał), a poza tym to nie tylko fani U2 tam byli.

Ktos wypuscil balon z napisem "you must pay taxes too" czy cos takiego i ze to ie patriotyczne nie placic podatkow szczegolnie w czasie kryzysu" :D

Co by nie mówić trochę racji mają Irlandczycy, bo przy takich zarobkach jak ma U2, płacenie większych podatków by ich nie zubożyło. :rolleyes: Nie ładnie Bono i spółka postępują..... ;)

Ten laser pojawiał się kilka razy, tak mi się przynajmniej wydaję, więc to chyba nikt z tej ekipy.

Tak na Streetsach i w innych utworach. Tyle, że ten laser pojawia się coraz częściej np. podczas Ligi Mistrzów i innych wydarzeń sportowych. To jakaś mania, ale chyba ciężko z tym walczyć podczas koncertu. <_< Jedyne co by się dało to przeszukiwać dokładnie tłum, ale to nierealne...

Aha, Edge z przejęcia skopał wejście na Streetsach.

Nie tylko w Streets, ale też EBTTRT - nie wiem co oni słyszeli w słuchawkach, ale co innego grał Larry a co innego Edge na początku Even Better. Szkoda. Na 360 lepiej im to wychodziło. Tu w dodatku Edgowi efekty nie zawsze działały jak trzeba? Dziwne intro do Vertigo. Jakieś ciche i wytłumione.
Nie wiem czy to wina sprzętu, konsolety czy TV (pewnie wszystkich po trochu), ale gitara Edga źle była słyszalna w ogólnym mixie i poza tym często jakieś echo i pogłosy szły (może mikrofonów publiki). :rolleyes: Larry i Bono dobrze byli słyszalni w mixie, ale Edgu już słabiej.

Co do setlisy to fajnie z tym przypomnieniem okresu AB. W końcu postawili też na animacje (może wplotą część do 360?) Powrót The Fly jak najbardziej na TAK, ale jednak wersja trochę słabsza od tej z VT (Edgu gra na innej gitarze) a na pewno od tej z ET. ;)
Widać, że byli przejęci i zaangażowani - tego na pewno nie można im odmówić, ale chyba lot ich trochę zmęczył, zwłaszcza Edga.

PS A co do sceny - to nic po 360 nie będzie już chyba wyglądać lepiej (czytaj efektowniej). :P I żadna piramida tego nie zastąpi. Ekrany były OK, duże i wyraźne, ale brakowało trochę świateł w niektórych momentach.

#170 Guest_Grinderman_*

Guest_Grinderman_*
  • Guests

Napisano 25 czerwca 2011 - 12:56

Widzę że dalej wam mało...

Ja tylko stwierdzam, że zespół, który kiedyś wyznaczał trendy teraz robi z siebie przysłowiowych dziadów, którzy kurczowo trzymają się singlowych hitów. :P

#171 AZZyK

AZZyK

    Użytkownik

  • Members
  • 5 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 25 czerwca 2011 - 13:17

jak ktoś natrafi na nagranie z BBC HD do ściągnięcia to ja się piszę i poproszę wiadomość na priv:) a koncert był świetny, mnie osoobiście zabrakło ultraviolet, new year's day, mimo wszystko miło się oglądało/słuchało:)

#172 olekcj111

olekcj111

    Użytkownik

  • Members
  • 644 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 25 czerwca 2011 - 13:20

jak ktoś natrafi na nagranie z BBC HD do ściągnięcia to ja się piszę i poproszę wiadomość na priv:) a koncert był świetny, mnie osoobiście zabrakło ultraviolet, new year's day, mimo wszystko miło się oglądało/słuchało:)

Dołączam się do prośby :D

#173 verisx

verisx

    Użytkownik

  • Members
  • 387 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wrocław

Napisano 25 czerwca 2011 - 14:23

Dołączam się do prośby :D


Na u2start jest skonwertowane na avi nagranie ze Sky Hd, 700 mb.

Sky HD > Panasonic DVDR > DVD Decrypter > TMPEG DVD Author > *.VOB > AutoGK (2passes) > *.AVI (25 fps, 496x288 pixels).

Link ( fileserve) lub torrent.

#174 Łukasz U2

Łukasz U2

    Użytkownik

  • Members
  • 3 501 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 25 czerwca 2011 - 14:57

U U2 jak widać nie ma nic na 100% i nie zagranie tego utworu teraz a granie go rok temu na 360 to rzeczywiście jakieś dziwactwo, a szkoda - mogli trochę podrasować utwór i fajnie by się sprawdził.
Szkoda, że WLCTTown nie zagrali z BB Kingiem. Chyba więcej takich okazji może już nie być. :unsure: Ładny gest by zrobili oraz zagrali by coś z R&H - w końcu Best Of'a grali.

Nie do Slane to temu jeszcze daaaaaleko. Publika dość daleko (Larry chyba o tym wspominał), a poza tym to nie tylko fani U2 tam byli.

Co by nie mówić trochę racji mają Irlandczycy, bo przy takich zarobkach jak ma U2, płacenie większych podatków by ich nie zubożyło. :rolleyes: Nie ładnie Bono i spółka postępują..... ;)

Tak na Streetsach i w innych utworach. Tyle, że ten laser pojawia się coraz częściej np. podczas Ligi Mistrzów i innych wydarzeń sportowych. To jakaś mania, ale chyba ciężko z tym walczyć podczas koncertu. <_< Jedyne co by się dało to przeszukiwać dokładnie tłum, ale to nierealne...


Nie tylko w Streets, ale też EBTTRT - nie wiem co oni słyszeli w słuchawkach, ale co innego grał Larry a co innego Edge na początku Even Better. Szkoda. Na 360 lepiej im to wychodziło. Tu w dodatku Edgowi efekty nie zawsze działały jak trzeba? Dziwne intro do Vertigo. Jakieś ciche i wytłumione.
Nie wiem czy to wina sprzętu, konsolety czy TV (pewnie wszystkich po trochu), ale gitara Edga źle była słyszalna w ogólnym mixie i poza tym często jakieś echo i pogłosy szły (może mikrofonów publiki). :rolleyes: Larry i Bono dobrze byli słyszalni w mixie, ale Edgu już słabiej.

Co do setlisy to fajnie z tym przypomnieniem okresu AB. W końcu postawili też na animacje (może wplotą część do 360?) Powrót The Fly jak najbardziej na TAK, ale jednak wersja trochę słabsza od tej z VT (Edgu gra na innej gitarze) a na pewno od tej z ET. ;)
Widać, że byli przejęci i zaangażowani - tego na pewno nie można im odmówić, ale chyba lot ich trochę zmęczył, zwłaszcza Edga.

PS A co do sceny - to nic po 360 nie będzie już chyba wyglądać lepiej (czytaj efektowniej). :P I żadna piramida tego nie zastąpi. Ekrany były OK, duże i wyraźne, ale brakowało trochę świateł w niektórych momentach.



No to prawda Even Better straSZNIE poczatek spieprzyli ,a Dallas włączał Edkowi kaczkę podczas GOYB
Watch more TV
I have a vision... Television
Please tell a President to watch more TV
President is not avalaible to Me??? (Mirror Ball Man Zootv Washington Dc)
http://forum.u2guitartutorials.com/

#175 piotrasik

piotrasik

    Użytkownik

  • Members
  • 801 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Poznań

Napisano 25 czerwca 2011 - 15:44

hoho nawet u nas piszą!!!
Bójka na koncercie U2 w Glastonbury!!!
:D :D :D

http://kultura.gazet...rze_starli.html

#176 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Napisano 25 czerwca 2011 - 15:46

:D, a ja myślałem, że to były małe baloniki

Dołączona grafika

Jak oni się z tym wbili na teren imprezy?

#177 Lnx

Lnx

    Użyszkodnik

  • Members
  • 790 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Zooropa

Napisano 25 czerwca 2011 - 15:47

Hmmm... Chcialbym przypomniec, ze Slane mialo Wake Up Dead Man, swietne Kite, najlepsze All I Want Is You w historii, ex aequo najlepsze Streets w historii (z Bostonem), swietne With or Without You i fantastyczne Walk On :)

A Glasto miało The Fly, Stay i Bad. ;)
Tak na serio, bardziej chodziło mi o swego rodzaju rangę wydarzenia i "podniosłość" chwili, niż o konkretne wykonania utworów. :)

Swoją drogą, na Glasto naprawdę podobały mi się te wszystkie odniesienia do poprzednich tras (zachowania, gadki, wizualizacje, elementy sceny, itp.).

- Ilu członków U2 potrzeba, by zmienić żarówkę?
- Jednego - Bono trzyma żarówkę, a świat kręci się wokół jego tyłka.


#178 piotrasik

piotrasik

    Użytkownik

  • Members
  • 801 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Poznań

Napisano 25 czerwca 2011 - 16:16

:D, a ja myślałem, że to były małe baloniki

Dołączona grafika

Jak oni się z tym wbili na teren imprezy?


no "balonik" robi wrażenie :D ponoć pompowali na miejscu :D a wnieśli pewnie w torbie na namiot :D

#179 OneLazyBastard

OneLazyBastard

    Użytkownik

  • Members
  • 2 874 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warschau Bloody Warschau

Napisano 25 czerwca 2011 - 17:24

Na u2start jest już bootleg, na ich forum piszą, że jakość jest świetna - http://u2start.com/s...Festival/#audio


Trochę cicho nagrane... na słuchawkach daje radę, na głośnikach w laptopie - ledwo słychać.

#180 smoke

smoke

    Użytkownik

  • Members
  • 1 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Łódź

Napisano 25 czerwca 2011 - 17:39

Trochę cicho nagrane... na słuchawkach daje radę, na głośnikach w laptopie - ledwo słychać.


Fakt - tak jak napisał Bartek - na notebooku ledwo słychać - jutro sprawdzę na jakimś konkretniejszym sprzęcie.
Wczoraj jak oglądałem na notebooku live na magic.tv też było bardzo cicho (mimo, że volume miałem ustawione na max). Miałem cicho do tego stopnia, że nie skumałem, że Yellow to Yellow :D. Może twn bootleg właśnie z tego strema jest? Nie wiem...
Ale jakość nagrania spoko (mimo, że to 192 kbsy (waga 130 mega). Zresztą na pewno niedługo wypłynie jakieś lepsiejsze źródło.

Teraz ściągam z fileserve to avi 700 mega - zobaczymy cóż to takiego jest :D
12.08.2010-AWD Arena-Hannover/Germany
Never, ever, to be forgotten...
The best birthday in my life...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych