Skocz do zawartości


Zdjęcie

piosenka u2, do której da się tańczyć


37 replies to this topic

#1 mobius

mobius

    Użytkownik

  • Members
  • 20 Postów

Napisano 16 listopada 2010 - 18:57

Witam, nie znalazłem nigdzie takiego wątku więc pisze tutaj.

Chodzi mi o piosenkę u2 którą można w jakiś sensowny sposób zaaranżować do pierwszego tańca pary młodej na weselu. Na myśli mam głównie pride, wowy, mysterious ways, uv, uf, stuck. Czy ktoś z Was się już z tym gdzieś spotkał? A może jakaś inna piosenka bardziej nadaje się do tańca?

#2 el_f

el_f

    Użytkownik

  • Members
  • 1 967 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:a different city

Napisano 16 listopada 2010 - 19:05

Hmm, może Love is Blindness? :P W sumie dałoby radę np. na tango to przerobić.

#3 Unknown Caller

Unknown Caller

    Użytkownik

  • Members
  • 974 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Heartland

Napisano 16 listopada 2010 - 19:08

Pierwszy taniec ? Coś wolnego, wyobrażam sobie, że najlepiej pasowałoby One, da się przy nim tańczyć, choć może trochę smętne jak na początek. Ale wielki hit, sala tego potrzebuje !

WOWY z tekstem "I can't live with or without you" na weselu odpada ! Chyba, że na pewno nikt na sali nie zna angielskiego.

ATWG to niezły temat :lol:

See through in the sunlight


#4 kkingstoun

kkingstoun

    Użytkownik

  • Members
  • 625 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Poznań / Kalisz

Napisano 16 listopada 2010 - 19:14

Dwa dni temu tańczyłem na 18'stce do BD -> jakoś tam pasuje bo wesele to przepiękny dzień ;) heheh Może MW --> dla mnie to tak na prawdę jedyna najtaneczniejsza piosenka:)

#5 Unknown Caller

Unknown Caller

    Użytkownik

  • Members
  • 974 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Heartland

Napisano 16 listopada 2010 - 19:17

18 to nie wesele. Weź zatańcz MW w sukni ślubnej. BD prędzej, tekst bardzo pasuje, ale szybki kawałek jako pierwszy tylko jeśli para młoda naprawdę dobrze tańczy, trzeba pamiętać, że oni będą zdenerwowani i przejęci !

See through in the sunlight


#6 zooshe

zooshe

    Użytkownik

  • Members
  • 768 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:WAWA

Napisano 16 listopada 2010 - 19:18

heheh Może MW --> dla mnie to tak na prawdę jedyna najtaneczniejsza piosenka:)


Pod warunkiem że to będzie taniec brzucha :lol:
"Basista umiera i idzie prosto do rock and rollowego nieba, u którego bram wita go Archanioł Gabriel. Tuż za nim widać w ożywionej rozmowie Jimiego Hendrixa, Johna Lennona, Elvisa Presleya, Janis Joplin i Keitha Moona.
Nieopodal mężczyzna w kowbojskim kapeluszu i skórzanej kurtce udziela instrukcji innym osobom. Zdumiony basista pyta archanioła: Czy, to Bono? Nie wiedziałem, że umarł. Gabriel odpowiada: Nie, to nie jest Bono. To Jezus Chrystus. Wydaje mu się tylko, że jest Bono."

#7 Ceasar_Of_Rome_Forrever

Ceasar_Of_Rome_Forrever

    Mr Spock

  • Members
  • 3 170 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:City of Blinding Lights Śrem

Napisano 16 listopada 2010 - 19:30

all i want is you ?

dla mnie wybór oczywisty :P
Dołączona grafika
Max Biaggi Ceasar Trade List

#8 Unknown Caller

Unknown Caller

    Użytkownik

  • Members
  • 974 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Heartland

Napisano 16 listopada 2010 - 19:37

all i want is you ?

dla mnie wybór oczywisty :P


No faktycznie, jedyny problem (a może nie) to, że hicior trochę mniejszy. Ja bym dał IM do wyboru trzy kawałki:

1. All I Want Is You
2. One
3. Beautiful Day

i niech sobie sami wybiorą, w końcu to oni mają przy tym tańczyć :)

See through in the sunlight


#9 Masseur

Masseur

    Użytkownik

  • Members
  • 868 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 16 listopada 2010 - 20:00

Pierwszy taniec ? Coś wolnego, wyobrażam sobie, że najlepiej pasowałoby One, da się przy nim tańczyć, choć może trochę smętne jak na początek. Ale wielki hit, sala tego potrzebuje !


1. All I Want Is You
2. One
3. Beautiful Day


Znacie opinie Bono nt grania "One" na weselach ? :D

Edit: Angel of Harlem, Miracle Drug, Electrical Storm?

#10 stokrotka

stokrotka

    can't see or be seen

  • Members
  • 2 916 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 16 listopada 2010 - 20:11

Discotheque ? ;) A tak poważnie - ja wybrałabym All I Want Is You. Mysterious Ways to chyba nienajciekawszy pomysł, a z One to już profanacja.

If I'm close to the music and you are close to the music, then we are close to each other


#11 Ceasar_Of_Rome_Forrever

Ceasar_Of_Rome_Forrever

    Mr Spock

  • Members
  • 3 170 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:City of Blinding Lights Śrem

Napisano 16 listopada 2010 - 20:19

że hicior mniejszy to nie problem, a że IM to oczywiste, :P
Dołączona grafika
Max Biaggi Ceasar Trade List

#12 Unknown Caller

Unknown Caller

    Użytkownik

  • Members
  • 974 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Heartland

Napisano 16 listopada 2010 - 20:30

Wyłączcie myślenie fanów U2 na moment bo zaraz poleci October. Opinia Bono ? Profanacja ?? A co to ma za znaczenie na - przypomnę - weselu, gdzie może 5 osób na sali w ogóle kojarzy kto to Bono, a następne 10 czyj kawałek leci, i to tylko pod warunkiem, że jest to akurat One. Poza tym One to nie żadna świętość, a na weselu odrobina kiczu nigdy nie zawadzi. Byliście już kiedyś na jakimś ?

No, chyba że chodzi o profanację wesela przez One, ale tu też bym nie przesadzał, biorąc pod uwagę, co się zwykle gra na weselach :P

See through in the sunlight


#13 Małgosia

Małgosia

    U2 and 80's addict

  • Members
  • 1 106 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Szczecin

Napisano 16 listopada 2010 - 20:36

Moi znajomi mieli jako pierwszy taniec One i wyszlo naprawde fajnie.

All I want jest niezle, ale tempo piosenki zmienia sie nadto pod koniec i ciezko to zatanczyc, bedziecie sie wyginac i nadazac, tak uwazam.

Jesli tekst nie jest tak wazny, a wazne ma byc, ze to u2 i ma byc melodyjne, to do pierwszego tanca jak najbardziej White As Snow albo Moment of Surrender. Ja z checia przy tym wlasnie bym pierwszy taniec zaaranzowala, moja druga polowka jest dosyc ugodowa i tez potwierdzil, ze chetnie przy takich by zatanczyl, ha! ;)

http://www.u2.szczecin.pl


#14 One_U2 - fan

One_U2 - fan

    Użytkownik

  • Members
  • 2 857 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 16 listopada 2010 - 20:39

Oczywiście,że pierwsza do tańca jaka mi przychodzi teraz na myśl jest Mysterious Ways a następna to Tryin' to Throw Your Arms Around the World, :D
Posted Image

#15 Szczotecz-kal

Szczotecz-kal

    FlowerPower

  • Moderatorzy
  • 2 544 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kalisz

Napisano 16 listopada 2010 - 21:02

Osobiście się nie spotkałem, ale znajoma była na weselu gdzie zaczęli właśnie od All I Want Is You. Podobno wyszło przednio.

#16 Masseur

Masseur

    Użytkownik

  • Members
  • 868 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 16 listopada 2010 - 21:21

Z One jest podobny problem jak z WOWY... niby melodia się nadaje, ale coś innego już nie. W przypadku WOWY tekst, jak już ktoś trafnie zauważył, a w przypadku One tematyka:

"Utwór jest nieco dziwaczny i dlatego nigdy nie mogłem pojąć dlaczego ludzie chcą słuchać go na weselach. Spotkałem chyba z setkę osób, którzy mówili mi, że na ich przyjęciach ślubnych grali One. Oburzam się wtedy: >> Chyba oszaleliście! Ona opowiada o rozstaniu! <<" (Bono)

Ja bym wybrał albo All I Want Is You, albo AoH. Beautiful Day ciężko zatańczyć. A tak w ogóle to podarowałbym sobie U2 na otwarcie. Jest tyle innych kawałków które lepiej się nadają na pierwszy taniec. U2 może się przewijać często i gęsto, ale później ;)

#17 vieux_capitaine

vieux_capitaine

    Użytkownik

  • Members
  • 1 041 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Trójmiasto

Napisano 16 listopada 2010 - 23:03

Hallelujah (Here She Comes), Everlasting Love (choć to nie ich ale to co ;p), Unchained Melody też by można przerobić, generalnie odpady ery TUF - TJT - RAH to chyba największa w świecie kopalnia rewelacyjnych kawałków, warto tam poszperać.
Thru the darkness
of Future Past
the magician longs to see...
one chants out
between two worlds
Fire - walk with me.

#18 Unknown Caller

Unknown Caller

    Użytkownik

  • Members
  • 974 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Heartland

Napisano 16 listopada 2010 - 23:25

Jeju, zastrzeżenia Bono do One mają sens na weselu w Irlandii, Stanach czy UK gdzie wszyscy łapią tekst niejako defaultowo, tak jak u nas Majteczki w Kropeczki. Natomiast na weselu w Polsze, gdzie niewielka część sali mawia w językach, ważne jest głównie, żeby refren był "ładny" i nie zawierał podejrzanych treści. W One refren jest bardzo ładny, a wszelkie dziwne treści przemycane są we zwrotkach, których na normalnym weselu nikt nie rozumie, ważnie, że w refrenie jest "One love, we get to share it, leaves you baby if you don't care for it" itd.

A w zwrotkach to momentami jest nawet jeszcze dziwniej niż dziwnie :

"And I can't be holding on
To what you got
When all you got is hurt" - sado maso

"Love is a temple
Love the higher law
You ask me to enter
But then you make me crawl" - BDSM

Ale generalnie - who cares ? W refrenie jest przecie "One Love" i tego się trzymajmy na każdym porządnym polskim weselu ;)

Ps. To naprawdę straszne, że One sprawdza się na weselach. Fani U2 powinni z tym coś wreszcie zrobić :D

See through in the sunlight


#19 numb

numb

    I feel numb!

  • Members
  • 1 698 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Brzeg Dolny/ Wrocław

Napisano 17 listopada 2010 - 11:12

Hmm to dziwne ale znam fanów U2, u których Pierwszym Tańcem było właśnie One :unsure:
I was looking for the Spirit
And I found alcohol
I was looking for The Soul
And I bought some style
I wanted to meet God
And they sold me religion...


I still haven't found what I'm looking for...


#20 Unknown Caller

Unknown Caller

    Użytkownik

  • Members
  • 974 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Heartland

Napisano 17 listopada 2010 - 11:28

A co w tym dziwnego, to że nie wzięli zdania Bono pod uwagę ? :) Nawet tytuł One pasuje na pierwszy taniec B)

Ps. Unchained Melody to też niezły pomysł, jeśli nie musi to być kompozycja U2. Tylko pytanie czy ma to lecieć z taśmy, czy będzie to ktoś grał ? Można też zawsze wykorzystać oryginalną wersję Righteous Brothers lub któryś z niezliczonych coverów. To piękna piosenka, podobno coverowana najczęściej w historii, po Yesterday, of course.

See through in the sunlight




Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych