Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wrażenia (po)koncertowe...


474 replies to this topic

#421 The Fly

The Fly

    Użytkownik

  • Members
  • 2 153 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:się biorą dzieci?

Napisano 12 lutego 2013 - 00:48

Trzeba przyznać, że te zremasterowane zapisy (czy to Hendrixa, Queen, czy The Doors) są przekozackie. Dźwięk jest tak różnorodny, że można dostać orgazmu usznego :D
Polecam również ;)

#422 mariuszgr4

mariuszgr4

    Użytkownik

  • Members
  • 16 Postów

Napisano 03 marca 2013 - 15:58

Koncert Beth Hart w Miejskim Domu Kultury w Chorzowie-Batorym (już drugi, pierwszy miał miejsce w czerwcu ubiegłego roku), w lwiej części zgromadził pod sceną słuchaczy w przedziale 40+, choć młodych też nie brakowało.
Kolejny raz w niedługim czasie doświadczyłem grania, które kocham najbardziej: klimatów spod znaku Led Zeppelin, Janis Joplin, a i Rolling Stones także.
Chemia wzięła we władanie wszystkich. Czuć ją było na scenie, już od pierwszych dźwięków Face Forward, którym rozpoczął się występ. Jakie to ważne, jak bardzo przekładające się na jakość grania, gdy muzycy lubią się nawzajem i szanują! Taka dobra energia natychmiast trafia do widowni, a ta na Śląsku do bluesa ma stosunek od dziesiątków lat szczególny. I w tej wspaniałej atmosferze pędziliśmy przez ostre kawałki i zwalniali w bluesowych.
Na repertuar występu złożyły się głównie utwory z dwóch ostatnich płyt wokalistki Don't Explain (2011) nagranej razem z Joe Bonamassą oraz ubiegłorocznej Bang Bang Boom Boom. Hart śpiewała, czasami zasiadając do swojej Yamahy, a w dwóch utworach do gitary akustycznej. Obok niej na scenie znajdowało się czterech facetów,dwie gitary, bas i perkusja, znakomity zespół.
Setlista:
1 Face Forward
2 Crashing Down
3 Bang Bang Boom Boom
4 Sinners Prayer
5 Delicious Surprise
6 I'll Take Care Of You
7 Chocolate Jesus
8 Spirit Of God
9 By Her
10 The Ugliest House On The Block
11 Something's Got A Hold On Me
12 With You Every Day
13 Better Man
14 For My Friend
15 Sick
16 I'd Rather Go Blind
-------
17 Everything Must Change
18 Baddest Blues
W sumie: godzina czterdzieści pięć porządnego łojenia.
Więcej na blogu.

#423 Owłos

Owłos

    Użytkownik

  • Members
  • 5 524 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Órsynuw

Napisano 05 czerwca 2013 - 08:43

Rammstein 04.06.2013, Warszawa, Lotnisko Bemowo

  • 1. Ich tu dir weh
  • 2. Wollt ihr das Bett in Flammen sehen?
  • 3. Keine Lust
  • 4. Sehnsucht
  • 5. Asche zu Asche
  • 6. Feuer frei!
  • 7. Mein Teil
  • 8. Ohne dich
  • 9. Wiener Blut
  • 10. Du reichst so gut
  • 11. Benzin
  • 12. Links 2-3-4
  • 13. Du hast
  • 14. Bück dich
  • 15. Ich will
  • Encore:
  • 16. Mein Herz brennt
  • 17. Sonne
  • 18. Pussy
Za darmo to i ocet słodki, jak zwykli mawiać starzy górale. Przedwczoraj stanąłem przed możliwością pójścia na 1 dzień Impact Festu - festiwalu dla brudasów i rozhisteryzowanych nastolatek. Słysząc dużo o koncertach zespołu ze wschodnich Niemiec oraz darząc sympatią niektóre ich piosenki nastawiłem się głównie na gwiazdę wieczoru.

Nie zawiodłem się, choć trzeba się przygotować na dużą specyfikę tego "show". Brutalne, prostackie, dosadne i często w złym guście przedstawienie znakomicie pasowało do muzycznej rąbanki, która ma jednak typowo niemiecką cechę sztywnego ustrukturyzowania i porządku. Panowie mają chyba skóry z azbestu albo wydają krocie na wazelinę, paliło się wszystko i wszyscy (łącznie z "dźwiękowcem" i klawiszowcem z Kraftwerka). A nie były to zapałki, stojąc dobre 70 metrów od sceny czuło się ogień na policzkach za każdym razem, jak odpalali miotacze. Należy do tego dodać zaimprowizowane mikro i makro wytryski, sodomię i sado-maso w klasycznej pieskowej wersji. Muzyka często schodziła na drugi plan - ale akurat ona do tego się nadaje. Nie wiem, czy można ten zespół oceniać w kategoriach "dobrze/źle zagrali", ale uchybień nie zauważyłem.

Do zobaczenia na następnym mejnstrimowym koncerciwie!

edit: aha, dla tych narzekąjących na sztywne jądro u dziadów: Rammstein na wszystkich 15 dotychczasowych koncertach grał to samo i w identycznej kolejności :P
"I went out there
in search of experience
to taste and to touch
and to feel as much
as a man can
before he repents"

#424 Yasiu

Yasiu

    .

  • Members
  • 2 675 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 06 czerwca 2013 - 16:07

A właśnie - gdybyście kiedyś znaleźli się w takiej sytuacji jak Owłos - idźcie bez wahania, Rammstein to naprawdę zajebiste show.

I analogicznie z Beyoncé - nie spodziewałbym się takiego show, a była to chyba najbardziej efektowna impreza jaką widziałem. Posłuchać nawet też było co. A najwięcej do oglądania. Ogólnie, 2 godziny stale ucieszonej mordki, a do tego jeszcze wcześniej bardzo zacne Basement Jaxxx (Where's Your Head At highlightem całego pierwszego dnia OWF - bo tylko na 1 byłem)

(tak, Warszawo, byłem u Was na dworze i nikomu z forum nie dałem znać, sorry)

#425 andie

andie

    (not) original of the species

  • Moderatorzy
  • 5 687 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:znad Nilu

Napisano 06 czerwca 2013 - 16:20

Yasiu, a ja chciałam Cię poznać, no jak to ;p
Is there an order in all of this disorder
Is it like a tape recorder
Can we rewind it just once more

#426 Yasiu

Yasiu

    .

  • Members
  • 2 675 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 06 czerwca 2013 - 18:44

Hm, no tak jakoś. Mea culpa.

#427 Guest_Grinderman_*

Guest_Grinderman_*
  • Guests

Napisano 14 czerwca 2013 - 22:13

Sekta Denta
2013-06-08
Lublin, Most im. Mariana Lutosławskiego


Sa jeszcze na wschodzie Polski zespoly, ktore daja nadzieje, ze cos ciekawego muzycznie sie tu jeszcze wykluje. Tydzien temu bylem, slyszalem i widzialem cos takiego - Sekta Denta. Trudno w zasadzie okreslic co graja. Jest troche jazzu, troche rocka progresywnego, czasem nawet jakis ambient sie zdarzyl - generalnie muzyka z jajem na twardo. Calkiem niezla byla tez miejscowka. Lokalni animatorzy kultury bowiem wymyslili sobie, zeby cala impreze zorganizowac na nowo wyremontowanym zabytkowym moscie. Co by nie mowic, mroczna muzyka pasowala do troche szemranej i pustawej okolicy, z marketem budowlanym w tle - wyszedl taki maly PopMart. :> Jako dodatkowa rekomendacje moge podac informacje, ze niedawno zainteresowali sie nimi ludzie spod Bydgoszczy, a konkretnie bracia Kapsa z Contemporary Noise Sextet i nagrywaja im plyte, ktora ma wyjsc na jesieni.

http://www.youtube.com/watch?v=z5TyqVLTkGw

#428 JVD

JVD

    Użytkownik

  • Members
  • 1 447 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 20 czerwca 2013 - 07:49

Kapela: GREEN DAY
Trasa: 99 Revolutions Tour
Miejsce: Atlas Arena, Łódź, Poland
Data: 18.06.2013
Czas: 20:25 - 22:52

Dwie i pół godziny ostrej jazdy na pełnej kurwie.
Plusy: Super set, powrót BJ'a do dobrej formy wokalnej, tour debiut Wake Me Up When September Ends, nowa koszula BJ'a, piwo w arenie, dobra organizacja, jeden z najgłośniejszych moich koncertów ever, atmosfera, Polska flaga znów na scenie.
Minusy: Kurewsko głośno i pewnie przez to przeciętna jakość nagłośnienia, wiele świecących pustkami sektorów, akcje i znajomość textów polskich fanów, ubogo wizualnie.

Set:
1. 99 Revolutions
2. Know Your Enemy
3. Stay the Night
4. Stop When the Red Lights Flash
5. Letterbomb
6. Oh Love
7. Holiday
8. Boulevard of Broken Dreams
9. Stray Heart
10. Wake Me Up When September Ends
11. Nice Guys Finish Last
12. Waiting
13. Missing You
14. Burnout
15. Hitchin' a Ride
16. Welcome to Paradise
17. Longview
18. St. Jimmy
19. When I Come Around
20. Basket Case
21. She
22. King for a Day
23. Shout / Always Look on the Bright Side of Life / (I Can't Get No) Satisfaction / Hey Jude
24. X-Kid
25. Minority
--------------------------------------------
26. American Idiot
27. Jesus of Suburbia
28. Brutal Love

http://www.youtube.com/watch?v=q1kdvqTZ_uk&feature=c4-overview&list=UUz_Uem9-VGUczn-ZKsNX3ew

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

xxx depe xxx
 


#429 Owłos

Owłos

    Użytkownik

  • Members
  • 5 524 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Órsynuw

Napisano 26 czerwca 2013 - 18:35

Sigur Rós, Amfiteatr w Parku Sowińskiego, Warszawa, 25.06.2013


  • Yfirbor?
  • Vaka
  • Svefn-g-englar
  • S?glópur
  • Ísjaki
  • Brennisteinn
  • Hrafntinna
  • Varú?
  • Hoppípolla
  • Me? Bló?nasir
  • Olsen Olsen
  • Kveikur
  • Festival

Encore:

14.Glósóli
15.Popplagi?

Moje pierwsze spotkanie z Islandczykami, zdecydowanie zbyt późne. Chociaż może i dobrze, że nastąpiło po wydaniu naprawdę niezłej płyty. Nowe kawałki zabrzmiały bardzo dobrze. Niestety z tego samego powodu (za) mało było z Dobrego Początku, ale narzekać nie można.

Świetne miejsce na koncert akurat tego zespołu, kameralnie i w klimacie. Trzeba przyznać, że jest coś niezwykłego w koncercie zespołu, którego tekstów nikt nie zna Dołączona grafika W ten sposób grają większość repertuaru w ciszy (ewentualnie występują oklaski) i publiczność może zostawić feedback tylko w przerwach. To zdecydowanie dodaje uroku. Sigurzy to nie zespół, na który idzie się, żeby się dobrze bawić. To muzyka na poważnie i emocje na poważnie - najczęściej trudno zidentyfikować czy pozytywne czy negatywne - na pewno nie neutralne. Występ, który chyba zleciał mi najszybciej ze wszystkich na których byłem.
"I went out there
in search of experience
to taste and to touch
and to feel as much
as a man can
before he repents"

#430 Yasiu

Yasiu

    .

  • Members
  • 2 675 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 26 czerwca 2013 - 19:31

Nie będę się streszczać - moja relacja z Sigurów.

#431 Owłos

Owłos

    Użytkownik

  • Members
  • 5 524 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Órsynuw

Napisano 26 czerwca 2013 - 20:04

Bardzo blisko moich odczuć Janie ;)
"I went out there
in search of experience
to taste and to touch
and to feel as much
as a man can
before he repents"

#432 JVD

JVD

    Użytkownik

  • Members
  • 1 447 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 27 sierpnia 2013 - 23:55

Roger Waters - The Wall in Warsaw
20.08.2013

Po prostu MAGIC NIGHT...
Pamiętam jak kiedyś.. kade, Dagasia i wiele innych inteligentnych ludzi w rozmach prywatnych...
Twierdziło..
U2? Coldplay?? To Boysbandy w porównaniu z wielkością Pink Floyd..
Tak. To prawda.
Sam tez tak twierdziłem i twierdzę do dzis.

Nie ma większej kapeli w historii R'nRolla niż PF..

Nie ma Większego albumu niz THE WALL..


A Waters kiedyś powiedzial: 'PINK FLOYD TO JA!'

tez sie zgadzam..


Dzieki, ze po raz drugi przyjechał ze Ścianą do Polski..
Dzięki, że po raz drugi mogłem TO zobaczyć i przezyć..

Wyszedłem znów speechless..

Udało mi sie sfilomowac ponad godzine..
Moje ulubione fragmenty..
01. Outside the Wall
02. In the Flesh?
03. The Thin Ice
04. Another Brick in the Wall Part 1
05. The Happiest Days of Our Lives
06. Another Brick in the Wall Part 2
07. The Ballad of Jean Charles de Menezes (Another Brick in the Wall Part 2 Reprise)
08. Mother
09. Another Brick in the Wall Part 3
10. The Last Few Bricks
11. Goodbye Cruel World
12. Hey You
13. Is There Anybody Out There?
14. Nobody Home
15. Comfortably Numb
16. Run Like Hell
17. The Trial
18. Outside the Wall

YT:
https://www.youtube....eature=youtu.be
Picasa:
https://plus.google....3441?banner=pwa

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

xxx depe xxx
 


#433 Guest_Grinderman_*

Guest_Grinderman_*
  • Guests

Napisano 03 października 2013 - 23:04

The Raveonettes
28.09.2013 B90, Gdańsk
29.09.2013 Basen Warszawa

 

Piękny weekend z Duńskim zespołe i kto nie był, niech żałuje. W Gdańsku organizator zaliczył niemałą wpadkę i musiał podłączać zapasowy stół mikserski, przez co koncert zaczął się dopiero ok. północy Część oczekujących niestety musiała skapitulować, ale kto został i usłyszał, ten szybko zapomniał o wszelkich niedogodnościach. Zespół był w naprawdę świetnej formie i jedyne czego było szkoda, to tego, że tak szybko zleciało - występ trwał ok. 1h 20 min. Co do samego klubu, to ze względu na położenie (tereny stoczni) dojście jest trochę kłopotliwe i lepiej nie wybierać się tam tramposzach. No chyba, że ktoś lubi zatopić się trochę w błocie. :] Poza tym duża hala sprawia, że przy tak głośnym koncercie muzyka nie brzmiała jak w studni, z czym był drobny problem w dużo mniejszym Basenie w Warszawie. Tak jak w powyższych linkach widać, setlisty obu koncertów wyglądały niemali identycznie - warszawska publika usłyszała 1 utwór więcej w postaci Observations. Lekkim zaskoczeniem podczas obu koncertów był utwór You Say You Lie, który w wersji studyjnej nie robi jakiegoś szczególnego wrażenia, a w wersji na żywo idealnie sprawdził się jako otwieracz. Sporo zyskały też utwory z ostatniej płyty, czyli She Own The Streets oraz melancholijne Curse The Night. Za to największym highlightem był zdecydowanie utwór Andie, Walk With Me i żadne nagrania tego w pełni nie oddadzą. :P

 

Poniżej trochę nagrań wrzuconych na youtube

http://www.youtube.c...nnNsYAc&index=1

 

I jeszcze parę utworów z występu zespołu The Lollipops, który supportował oba koncerty The Raveonettes

http://www.youtube.c...F3BC667&index=1



#434 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 14 listopada 2013 - 22:27

Anna Calvi

Music Hall of Williamsburg, Brooklyn

11-11-2013

 

anna-calvi-4.jpg

 

Setem niestety pani Anna nie zamieszała i zaczęła nogę po Ameryce Północnej dokładnie tak samo jak skończyła poprzedni leg, więc pewnie w Europie będzie tak samo. Niestety po debiucie nie widziałem jej na Offie w 2011r., zatem jej koncert był moim pierwszym razem z uroczą Brytyjką (ale ona mała! 155cm na obcasie). Ludzi aż tak dużo nie było, mały klubik, kameralnie do tego stopnia, że bez jakiejkolwiek obecności ochrony można by spokojnie pani Annie poprzestawiać efekty gitarowe tuż koło jej nóg.

Głos potężny, gra na gitarze jeszcze lepsza ("Cry" pod tym względem rewelacja). Jeden kawałek, nie pamiętam który dokładnie, zawierał luźną improwizację gitarową w duchu Jimiego Hendriksa, pani Anna sprawnie i szybko przesuwała rączką po gryfie gitary, która mniej więcej zasłaniała 3/4 jej tułowia, ale dźwięki jakie wydobywała były kosmiczne.
Jak ktoś się waha - 3 koncerty w PL w marcu, to niech nawet nie rozważa "niepójścia". Bilety tanie 69PLN, a naprawdę warto.

Setlistę skroiłem, jednak nie chciało mi się czekać aż wyjdzie główna bohaterka do tłumu, złapię ją w Krakowie:) Płyty przed koncertem tanie jak barszcz w porównaniu do tego co mamy w PL - nówka album 12$ (przy dzisiejszym kursie dolara znacznie taniej niż w naszym pięknym kraju).

 



#435 Guest_Grinderman_*

Guest_Grinderman_*
  • Guests

Napisano 02 grudnia 2013 - 23:21

Primal Scream

2013-11-29 Gdańsk, B90

 

setlista:

1. 2013
2. Hit Void
3. Jailbird
4. Shoot Speed/Kill Light
5. Accelerator
6. Culturecide
7. Tenement Kid
8. Walking with the Beast
9. Goodbye Johnny
10. Turn Each Other Inside Out
11. Autobahn 66
12. It's Alright, It's OK
13. Swastika Eyes
14. Country Girl
15. Rocks
encore:
16. Higher Than the Sun
17. I'm Losing More Than I'll Ever Have
18. Loaded
19. Come Together
20. Movin' On Up

 

Tu było już trochę słów, to teraz jakieś wideo. Jutro dodam jeszcze coś ze Screamadeliki.

 

http://www.youtube.com/watch?v=KY-hr1lfM2I

 

http://www.youtube.com/watch?v=avyvCXQfhGA



#436 Guest_Grinderman_*

Guest_Grinderman_*
  • Guests

Napisano 03 grudnia 2013 - 23:17

Higher Than The Sun

http://www.youtube.com/watch?v=5DscqrJdN5k

Goodbye Johnny

http://www.youtube.com/watch?v=WGeGEDrd6OA

2013

http://www.youtube.com/watch?v=TFHcZflTxn8



#437 Guest_Grinderman_*

Guest_Grinderman_*
  • Guests

Napisano 04 lutego 2014 - 23:42

Moderat

2014-02-02 Warszawa, Basen

 

Bardzo sceptycznie podchodzę do tzw. muzyki z laptopa i pochodnych, ale po tym wydarzeniu chyba udało się zwalczyć uprzedzenia. Widać było, że panowie z Berlina mają wszystko dobrze przemyślane. Świetnie ułożona setlista. Momentami było trochę melancholijnie jak np podczas kończącego Damage Done, ale ci którzy lubią poruszać trochę swoimi kończynami też się nie zawiedli, co było widać i czuć. ;) Całość w połączeniu z wizualizacjami, grą świateł i szczelnie wypełnionym klubem można określić jednym słowem: kosmos!

 

setlista:

1. This Time
2. A New Error
3. Milk
4. Seamonkey
5. Rusty Nails
6. Versions

7. Bad Kingdom
8. Damage Done
9. Last Time
10. Les Grandes Marches
11. No. 22
encore:
12. Gita
13. Let in the Light
14. Therapy

 

http://www.youtube.com/watch?v=CKSZxhuB6d4

 

http://www.youtube.com/watch?v=DEMqvBOB23k

 

DSC02895mm_zpsf57a7dd4.jpg

 

DSC02920mm_zps4a890562.jpg

DSC02931mm_zpsbf66aca6.jpg



#438 derka

derka

    Lady with the spinning head

  • Moderatorzy
  • 5 611 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z krainy Oz

Napisano 04 lutego 2014 - 23:59

Dzięki za nagrania;) Zazdro koncertu, fajnie;)

There's always a chance as long as one can think
this is music : last

#439 Guest_Grinderman_*

Guest_Grinderman_*
  • Guests

Napisano 06 lutego 2014 - 21:19

O w mordę...

 

Moderatappreciation_zps53b539f3.png



#440 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 07 lutego 2014 - 08:09

Graty:)





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych