Skocz do zawartości


Zdjęcie

Turyńskie soundchecki i dress rehearsale


194 replies to this topic

#161 smoke

smoke

    Użytkownik

  • Members
  • 1 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Łódź

Napisano 04 sierpnia 2010 - 23:53

Bardzo prawdopodobna setlista na Turyn a i szkielet zapewne na pozostałe koncerty...może zamiast COBL lub Vertigo wsadzić TTTYAATW i w suuuumie może być ;)chociaż cudów na kiju nie ma


Tryin' :D
Yeah!!! That's right :D
Jak to usłyszę na żywo to umrę... :D
Zakochałem się w tym tracku od pierwszego wejrzenia... i tak pozostało do dziś...

Na dobranoc kochanemu forum...

http://www.youtube.c...h?v=blVGCNxDTH4
12.08.2010-AWD Arena-Hannover/Germany
Never, ever, to be forgotten...
The best birthday in my life...

#162 Owłos

Owłos

    Użytkownik

  • Members
  • 5 524 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Órsynuw

Napisano 04 sierpnia 2010 - 23:56

No, a z kolei ja go nienawidzę :D Mój numer ostatni z Achtunga...
"I went out there
in search of experience
to taste and to touch
and to feel as much
as a man can
before he repents"

#163 smoke

smoke

    Użytkownik

  • Members
  • 1 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Łódź

Napisano 05 sierpnia 2010 - 00:05

No, a z kolei ja go nienawidzę :D Mój numer ostatni z Achtunga...


Buuu... nieładnie :D
A tak na poważnie, jeśli mówimy już o najmniej lubianych, to powiem szczerze, że jeśli chodzi o Achtung, to nie ma dla mnie tam słabego kawalka - tak jak Joshua - płyta kapitalna od początku do końca.
12.08.2010-AWD Arena-Hannover/Germany
Never, ever, to be forgotten...
The best birthday in my life...

#164 Łukasz U2

Łukasz U2

    Użytkownik

  • Members
  • 3 501 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 05 sierpnia 2010 - 06:55

jak już tryin to czemu nie acrobat???
Watch more TV
I have a vision... Television
Please tell a President to watch more TV
President is not avalaible to Me??? (Mirror Ball Man Zootv Washington Dc)
http://forum.u2guitartutorials.com/

#165 derka

derka

    Lady with the spinning head

  • Moderatorzy
  • 5 611 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z krainy Oz

Napisano 05 sierpnia 2010 - 09:02

Ale coś Even Better nie słychać na próbach... :( Szkoda, a tak już się napalałam.

There's always a chance as long as one can think
this is music : last

#166 Łukasz U2

Łukasz U2

    Użytkownik

  • Members
  • 3 501 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 05 sierpnia 2010 - 11:07

Ale coś Even Better nie słychać na próbach... :( Szkoda, a tak już się napalałam.

tak Even bettera też bym chciał chyba nie grali go od popmartu nie??
Watch more TV
I have a vision... Television
Please tell a President to watch more TV
President is not avalaible to Me??? (Mirror Ball Man Zootv Washington Dc)
http://forum.u2guitartutorials.com/

#167 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 05 sierpnia 2010 - 11:11

Grali na Elevation Tour parę razy, na 1st Leg, całkiem sympatycznie, choć średnio pasowało do trasy.

#168 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 05 sierpnia 2010 - 11:43

Co do nowego Intra + BD

To Intro brzmi ciekawie, o 180 stopni obrócone w stosunku do Soon. Soon miało i ma kilimat (kto wie czy nie wrócą ;P). Ale to nowe też jest ciekawe, znowu jakiś niewydany utwór? Początek gitarowy brzmi dla mnie jak Depeche Mode, później dźwięki jakby coś z Beatles'ów, następnie okrzyki Torino (rozumiem, że to jest zmienne od miasta) no i koniec jak z jakiegoś Batmana, czy Supermana (może to odrzut lub utwór z Soundtracku do tego spektaklu?).

Brzmi fajnie, nie jest krótszy chyba niż Soon, ale BD po nim w ogóle nie pasuje, ni przypiął ni przyłatał. Nie chodzi o BD na początku tylko styk Nowe Intro + BD. Po tym intrze powinno być mocne wejście od początku. Już lepiej Soon by pasował do BD chyba. :P Ale poczekam jeszcze, bo na razie próby.

#169 acrobat

acrobat

    Użytkownik

  • Members
  • 84 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:3City

Napisano 05 sierpnia 2010 - 12:23

kilka spostrzeżeń z Turynu:

atmosfera z każdym dniem coraz gęstsza, a tłumek fanów pod stadionem oczekujący na wyjazd U2 i słuchający prób coraz większy. Bono wydaje się być w dobrej formie, sprawa z plecami chyba specjalnie na niego źle nie wpływa, co więcej jest w niezłej formie wokalnej. Wczoraj próby były naprawdę instensywne, grali niemal bez przerw większość wieczoru. Trudniejsze partie, np w Miss Sarajevo wyciąga całkiem całkiem.
Wygląda na to, że los Ultraviolet został już przesądzony. W jego miejsce Hold me..., ale oprócz tego niewiele się zmieniło - laserowa kurtka i okrągły świecący mikrofon pozostał (na hold me świeci na czerwono, na with or... na niebiesko, czyli bez zmian. Różnica jest jedna - Bono już nie lata na mikrofonie, chyba że tylko na próbach sobie odpuszcza, ale raczej to zalecenia lekarza :) Pozostało mu tylko "wypuszczanie" go w przestrzeń.
Nowy utwór słuchany na żywo sprawia dużo lepsze wrażenie niż na tych dostępnych w necie nagraniach, ale akurat dla mnie nie jest niczym specjalnym. Dość mało jest to odkrywcze, pachnie trochę "Bombą" i jeżeli to zapowiedź nowej płyty, to nie wróży dobrze. Jeżeli ktoś lubi All because of you lub Stand up... powinien być zadowolony, zwłaszcza że mimo wszystko sprawia on trochę lepsze wrażenie.

Szkielet środkowej i końcowej części koncertu zapowiada się podobnie, Tutu pozostał, ludek kosmiczny przylatuje trochę innym pojazdem pogwizdując sobie wcześniej wesoło, Bono powtarza te same frazy co np. w Pasadenie. Cieszy to że chyba ostanie się Unforgattable, jest duża szansa na Until, który jak zwykle, nawet na próbach wybija się bardzo na plus. Trochę dziwi że próbowane są dalej te same wszystkie "żywsze" utwory - Vertigo, Elevation, Get on yours boot plus ten nowy. Wydaje się, że któryś powinien zostać zastąpiony nowym. Trudno wyczuć ;)

Przedwczoraj za podpisywacza robił Bono, wczoraj przed stadionem pojawił się tylko Adam, który z uśmiechem na twarzy metodycznie oddał autografy na wszystkim co się tylko dało. Larry jak zwykle przemyka mercedesem nie zatrzymawszy się, a Bono i Edge opuścili wczoraj stadion cichaczem, jakimś innym wyjściem, co wprawiło czekający kilka godzin tłum w duże rozczarowanie i zniechęcenie. Adam musiał wystarczyć :)

pozdrawiam

#170 Owłos

Owłos

    Użytkownik

  • Members
  • 5 524 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Órsynuw

Napisano 05 sierpnia 2010 - 14:52

Początek gitarowy brzmi dla mnie jak Depeche Mode, później dźwięki jakby coś z Beatles'ów, następnie okrzyki Torino (rozumiem, że to jest zmienne od miasta) no i koniec jak z jakiegoś Batmana, czy Supermana (może to odrzut lub utwór z Soundtracku do tego spektaklu?).

Brzmi fajnie, nie jest krótszy chyba niż Soon, ale BD po nim w ogóle nie pasuje, ni przypiął ni przyłatał. Nie chodzi o BD na początku tylko styk Nowe Intro + BD. Po tym intrze powinno być mocne wejście od początku. Już lepiej Soon by pasował do BD chyba. :P

Co do porównania do Depeszów się całkowicie zgadzam, pachnie tym z daleka, brzmi nieźle, Bitlesów ciężko mi tu z kolei wyczuć :D Aż się prosi, żeby po tym intro weszło Get on Your Boots... Pasuje idealnie.
"I went out there
in search of experience
to taste and to touch
and to feel as much
as a man can
before he repents"

#171 Paweł =

Paweł =

    Użytkownik

  • Members
  • 1 151 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:CHORZÓW

Napisano 05 sierpnia 2010 - 15:08

Co do porównania do Depeszów się całkowicie zgadzam, pachnie tym z daleka, brzmi nieźle, Bitlesów ciężko mi tu z kolei wyczuć :D Aż się prosi, żeby po tym intro weszło Get on Your Boots... Pasuje idealnie.



Bitlesów to mówi kaczor,poprawnie Bitelsów ;)
Jeśli te nowe intro wejdzie w życie,to też myślę że lepiej byłoby po nim zagrać Get On Your Boots :)
Jutro wszystko się okaże :)

Moje Konto Youtube - http://www.youtube.c...iew=0&flow=grid

 

 

 


#172 Owłos

Owłos

    Użytkownik

  • Members
  • 5 524 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Órsynuw

Napisano 05 sierpnia 2010 - 15:09

Bitlesów to mówi kaczor,poprawnie Bitelsów ;)

To było celowe...:mellow: Lubię tłumaczyć takie rzeczy.
"I went out there
in search of experience
to taste and to touch
and to feel as much
as a man can
before he repents"

#173 Paweł =

Paweł =

    Użytkownik

  • Members
  • 1 151 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:CHORZÓW

Napisano 05 sierpnia 2010 - 15:16

To było celowe...:mellow: Lubię tłumaczyć takie rzeczy.



Hehe,chyba że tak ;)

Moje Konto Youtube - http://www.youtube.c...iew=0&flow=grid

 

 

 


#174 Ceasar_Of_Rome_Forrever

Ceasar_Of_Rome_Forrever

    Mr Spock

  • Members
  • 3 170 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:City of Blinding Lights Śrem

Napisano 05 sierpnia 2010 - 16:20

a to nie ma przewidzianej takiej próbki jak w Barcelonie ?
Dołączona grafika
Max Biaggi Ceasar Trade List

#175 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 05 sierpnia 2010 - 18:34

Co do porównania do Depeszów się całkowicie zgadzam, pachnie tym z daleka, brzmi nieźle, Bitlesów ciężko mi tu z kolei wyczuć :D Aż się prosi, żeby po tym intro weszło Get on Your Boots... Pasuje idealnie.

A tak napisałem o Bitelsach, bo tam jakieś klawisze, takie dźwięki w 2:09/2:11 podpasowują mi. ;P
Ależ owszem, poco wciskali Booty na początek DVD, no chyba było jasne, że to ma otwierać koncerty. Coś ala Vertigo, mocnego, szybkiego, prostego. BD nie pasuje do tego intra. Zresztą BD miało świetne intro tylko co oni z nim zrobili!?!?! :unsure:

a to nie ma przewidzianej takiej próbki jak w Barcelonie ?

Chyba przed Chicago (Leg 2) też nie było, ale tu z kolei rok przerwy. A to o czym mówisz to często nazywane jest "dress rehearsal", dosłownie nie wiem jak to tłumaczyć, ale w sensie próba generalna. :P Chyba na takie próby wchodzi tylko niewielka ilość osób, pewnie po znajomości.

#176 chrapcio

chrapcio

    Użytkownik

  • Moderatorzy
  • 1 938 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Pleszew

Napisano 05 sierpnia 2010 - 19:26

Dzisiejsza próba:

1. Space Oddity -> Nowe Intro
2. Beautiful Day
3. Northern Star (2 razy)
4. The Flowering Rose Of Glastonbury (5 razy)
5. Elevation (2 razy)
6. Riff Discotheque / I'll Go Crazy If I Don't Go Crazy Tonight (Remix)
7. MLK (3 razy)

Dalsza część próby powinna rozpocząć się około godziny 21

ciuch ciuch!

Chrapcio7 on Last.FM


#177 Daniel84

Daniel84

  • Members
  • 3 657 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 05 sierpnia 2010 - 19:52

Dla mnie szokiem jest brak Breathe. To głupota. Nieźle spaskudzili tę setlistę. Co do słuszności chwytu z graniem nowych piosenek przed ich wydaniem też nie jestem przekonany.

#178 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Napisano 05 sierpnia 2010 - 19:55

A mi się nie podoba nowe intro, brak płynności przejścia do "Beautiful Day". "Soon + "Brethe" było świetne, ta perkusja na początku niesamowicie podgrzewała atmosferę. "Elevation (Inlfux Remix)" + "Elevation" - chyba najlepsze intro ever. Popmartowe koncerty też się świetnie zaczynały. A tutaj mamy jakieś coś, co równie dobrze może być przygrywką na próbie.

#179 Daniel84

Daniel84

  • Members
  • 3 657 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 05 sierpnia 2010 - 19:59

Przecież mieli taki wybór - zacząć albo Magnificentem (co raz testowali) albo GOYB-em a tu jakaś prowizorka ze zgranym już mocno BDayem na początek. Absurd!

#180 piotrekk

piotrekk

    Użytkownik

  • Members
  • 459 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kalisz/Breslau

Napisano 05 sierpnia 2010 - 20:24

Breathe [*] :(



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych