Skocz do zawartości


Zdjęcie

Survivor Albumowy - War (edycja 2)


  • Please log in to reply
414 replies to this topic

#141 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 742 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 18 czerwca 2010 - 12:07

Więc... po lekturze stwierdzam, że sprawiedliwość survivora POP też pozostawiał wiele do życzenia.


Och, sprawiedliwości nie będzie nigdy ;) Też i dlatego że:

Zasadniczo zgoda, z tą jedną poprawką że survivor jest (pod względem zarówno idei jak i formy) przedsięwzięciem zbyt demokratycznym (...)


I tak dalej. Aczkolwiek, możemy dążyć w słuszną stronę.

Co niektórzy tłumaczyli swój wybór Wake Up Dead Man na zwycięzcę tym, że to jest pieśń - a np. takie Staring At The Sun jest tylko piosenką.
Dokładnie to samo co z Sunday Bloody Sunday tutaj. To też nie jest taka sobie ot - piosenka. Skoro tam można było tak powiedzieć, to czemu tutaj nie?


Tam chodziło zdaje się o wymiar jedynie muzyczny, artystyczny, tu już nieodparte jest wrażenie że przeważać może jak to nazwaliśmy 'kontekst', a to niektórzy chcieliby wykluczyć. Oczywiście jeśli nie, to ok. W sumie jeśli chodzi o 'pieśni', na War to nie jedyna, ale też trzeba odnotować, że samo to rozróżnienie jest dość luźne, trudne do wychwycenia gdy się rzuca takimi ogólnikami. Kolega Corso tam w survivorze Pop bardzo uprościł sprawę ale jestem przekonany znając go, że byłby w stanie uzasadnić to głębiej gdyby zaszła potrzeba. Ja bym z kolei powiedział tak - Wake Up Dead Man jest lepszą pieśnią niż Staring At The Sun jest piosenką. Na zasadzie: "Kind Of Blue" Davisa jest lepszym jazzem niż ostatnia udająca jazz Norah Jones (też fajna, żeby nie było ;) ), czy odwrócić, lepszy nudny post-rock Mogwai niż oratoria Rubika. W sensie, forma z założenia niższa (tu: piosenka) może przecież być lepsza od tej teoretycznie wyższej (tu: pieśń), jeśli rozpatrzymy ich jakość oceniając ją adekwatnie do ich formy. Kwestia tego że Słoneczko nie jest aż tak dobrą piosenką ;)

Jeszcze co do New Year's Day - to od zawsze w tej piosence wyjątkowo rozwalały mnie wstęp i wstawki instrumentalne. I dlatego będę jej bronić, wcale nie za tekst ani za biało-czerwoną :)


Mnie zawsze te zejścia z głównego motywu w takty zwrotek, pierwsze już w 0:36, ta lodowata przestrzeń, pojedynczo rozlane (jak na tafli lodu) dźwięki klawisza i gitarowe przygrywki pomiędzy w pięknej przestrzeni, a najbardziej wspomniane wejście ostatnie zwrotki, pozbawione początkowo już piana, ale jak ta gitara tam przycina, ajj, czas 4:40, do fade-outu. Idealne. Tyle że jest parę lepszych kawałków na tej płycie ;)

Jedyne co może sprawdzić survivor to ogólny GUST forumowiczów (a o to chyba chodziło?), a o gustach - wiadomo co.


No, wiadomo że 'idealnie' nie będzie, a wszystko faktycznie rozbija się już na starcie o to, co właściwie chcemy ustalić - czy ambitnie starać się możliwie jak najbardziej zbliżyć do ułożenia rankingu w sposób jak najbardziej to możliwe krytyczny, czy zmierzyć jedynie gusta forumowiczów. W sumie tak - zawsze wynik będzie jakąś wypadkową, ale możemy się starać forsować jedno konkretne podejście (co właśnie z kolegą Witasem staramy się robić) i jest to też w końcu jakiś dodatkowy element zabawy (bo samo wpisywanie tytułów jest nudne) ;)

Co do do piwa, to Owłosie - nie wiem no, chyba możesz wpaść... :D

#142 wojtas1337

wojtas1337

    Użytkownik

  • Members
  • 282 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 18 czerwca 2010 - 15:01

nie udzielałem się dłuższy czas na surviworze.
czas poprzeć The Refugee

#143 stokrotka

stokrotka

    can't see or be seen

  • Members
  • 2 916 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 18 czerwca 2010 - 15:02

(...)lepszy nudny post-rock Mogwai niż oratoria Rubika (...)


O tak, wszystko jest lepsze od Rubika

Kwestia tego że Słoneczko nie jest aż tak dobrą piosenką.


Nieeepraaawdaaa :D
Właśnie że jest!

Mnie zawsze te zejścia z głównego motywu w takty zwrotek, pierwsze już w 0:36, ta lodowata przestrzeń, pojedynczo rozlane (jak na tafli lodu) dźwięki klawisza i gitarowe przygrywki pomiędzy w pięknej przestrzeni, a najbardziej wspomniane wejście ostatnie zwrotki, pozbawione początkowo już piana, ale jak ta gitara tam przycina, ajj, czas 4:40, do fade-outu. Idealne. Tyle że jest parę lepszych kawałków na tej płycie ;)

Yeah... nie umiałabym ująć tego piękniej.
I zgadzam się, że dla sporej części inne mogą być lepsze. To naprawdę rzecz gustu, u mnie New Year's Day jest, jak pisałam w odpowiednim topicu, chyba na 8 miejscu w ogóle ze wszystkich - to co dopiero na tej płycie ma być :)
Dodam jeszcze na wytłumaczenie, że na żadnym z koncertów w Polsce - niestety - nie dane mi było być :mellow:

If I'm close to the music and you are close to the music, then we are close to each other


#144 hannah

hannah

    blue sadness

  • Members
  • 937 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 18 czerwca 2010 - 17:59

Prośba do Owłosa lub kogoś z moderatorów o uaktualnianie czasu trwania danej rundy w podtytule survivora. Człowiek nie pamięta czy jeszcze trwa poprzednia runda czy już następna, a szukanie tego po kolejnych stronach wątku jest czasochłonne. Z góry dzięki :)
The world belongs to the enthusiast who keeps cool

#145 Yarpen

Yarpen

    Użytkownik

  • Members
  • 973 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 18 czerwca 2010 - 18:21

Two hearts beat as one
Co za pop... :P Nie mówię, że taka chwytliwość i "prostość" muzyczna jest zła, ale jeśli znajduje się na jednym krążku z SBS np, czy Drowning Man-em, to jest zbyt widoczna i trochę tu nie pasuje.
http://sit-and-wonder.blogspot.com/

#146 Weronika

Weronika

    Użytkownik

  • Members
  • 2 927 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 18 czerwca 2010 - 20:24

like a song

#147 Dudzio

Dudzio

    Użytkownik

  • Members
  • 616 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Stolica

Napisano 18 czerwca 2010 - 22:52

The Refugee

#148 Owłos

Owłos

    Użytkownik

  • Members
  • 5 525 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Órsynuw

Napisano 18 czerwca 2010 - 23:54

Prośba do Owłosa lub kogoś z moderatorów o uaktualnianie czasu trwania danej rundy w podtytule survivora. Człowiek nie pamięta czy jeszcze trwa poprzednia runda czy już następna, a szukanie tego po kolejnych stronach wątku jest czasochłonne. Z góry dzięki :)


ŁUPS! Zapomniałem, obiecuję poprawę i proszę o rozgrzeszenie...

TYMCZASEM...

KONIEC RUNDY DRUGIEJ! (z lekką obsuwą, ale do zaakceptowania)

Ratatata sratatatata

Wyniki są następujące:

Two Hearts Beat As One - 10
New Year's Day - 5
Like a Song... - 7

A ucieka nam...

The Refugee - 14

Łaaa łaaaah łaaaah, czyli tragedii nie ma, miejsce dziewiąte, ale mogliście postąpić JESZCZE lepiej głosując na

Two Hearts Beat As One czego sobie i państwu życzę. Przewiduję dogrywkę, jeśli nie w tej rundzie, to w następnej.

xxxxxxxxxxxxxxXXXXXXXXXXXXxxxxxxxxxxxxxxxx
Runda TRZECIA trwa do 20 czerwca (niedziela) do godziny 23:59.

"I went out there
in search of experience
to taste and to touch
and to feel as much
as a man can
before he repents"

#149 Rodia

Rodia

    Użytkownik

  • Members
  • 1 869 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 19 czerwca 2010 - 00:27

Two Hearts Beat As One

#150 Witas

Witas

    Użytkownik

  • Members
  • 7 064 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 19 czerwca 2010 - 02:51

New Year's Day

#151 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 19 czerwca 2010 - 07:37

Two Hearts Beat As One
Dołączona grafika

#152 Elessar

Elessar

    Użytkownik

  • Members
  • 778 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 19 czerwca 2010 - 08:39

Two Hearts Beat As One

#153 user420

user420

    Użytkownik

  • Members
  • 5 213 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 19 czerwca 2010 - 10:01

Like a Song

#154 tommorow

tommorow

    Użytkownik

  • Members
  • 60 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 19 czerwca 2010 - 10:29

Dołączam się do życzeń Two Hearts Beat As One

#155 matt

matt

    Użytkownik

  • Members
  • 996 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Konin

Napisano 19 czerwca 2010 - 10:32

Two Hearts Beat As One

#156 Szczotecz-kal

Szczotecz-kal

    FlowerPower

  • Moderatorzy
  • 2 544 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kalisz

Napisano 19 czerwca 2010 - 11:08

A ja konsekwentnie w New Year's Day pójdę.

#157 andie

andie

    (not) original of the species

  • Moderatorzy
  • 5 687 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:znad Nilu

Napisano 19 czerwca 2010 - 11:16

Like a Song...
Is there an order in all of this disorder
Is it like a tape recorder
Can we rewind it just once more

#158 reic_diov

reic_diov

    Użytkownik

  • Members
  • 625 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Krsono

Napisano 19 czerwca 2010 - 11:20

New Year's Day

... :P


#159 wojtas1337

wojtas1337

    Użytkownik

  • Members
  • 282 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 19 czerwca 2010 - 11:24

Like A Song

#160 kkingstoun

kkingstoun

    Użytkownik

  • Members
  • 625 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Poznań / Kalisz

Napisano 19 czerwca 2010 - 11:30

Like A Song




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych