Skocz do zawartości


Zdjęcie

Spiderman


123 replies to this topic

#81 Yarpen

Yarpen

    Użytkownik

  • Members
  • 972 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 24 czerwca 2011 - 12:01

http://www.youtube.c...feature=related
Świetny i chyba najbardziej konkretny materiał o Spidermanie 2.0. Bono najpierw mówi, że to oni zauważyli wszystkie błędy, bo pani Taymor była za bardzo przywiązana do przedstawienia, na końcu zaś zrzuca z siebie całą odpowiedzialność za bałagan. Ale ten wzrok na początku wywiadu, gdy pani wypomina wszystkie porażki mówi wszystko... (Bonias się tłumaczy, bezcenne! ;) )

http://www.youtube.c...feature=related
Kilka scen ze spektaklu, jest moc.
http://sit-and-wonder.blogspot.com/

#82 malgorzatanikolajewna

malgorzatanikolajewna

    Użytkownik

  • Members
  • 476 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Warszawa

Napisano 24 czerwca 2011 - 14:54

no trzeba przyzanć, że nie jest miło wysłuchiwać takich opinii na temat swojej pracy. Cały ten materiał mi się nie podoba, stawia zaraz Bono i Edga na przegranej pozycji bo krytycy to krytycy tamto (może nie potrafię być w ich przypadku obiektywna) a ciężko omawiać swój projekt jak dzienikarz zaczyna tylko od negatywnej strony. Trzeba przyznać, że dawno nie widziałm jak Bono ma taką niepewną minę.. A sam spektakl, no niech mówią co chcą ja bym się chętnie przeszła na coś takiego...

#83 piotrasik

piotrasik

    Użytkownik

  • Members
  • 801 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Poznań

Napisano 24 czerwca 2011 - 16:18

je też bardzo chętnie mimo wszystko bym go zobaczył, gdyby to było takie łatwe...
tutaj linkas do krótkiego wystąpienia z rozdania tony awards, chłopacy wyglądają weselej, mam nadzieję, że jeszcze tego tutaj nie było
http://www.youtube.c...feature=related

#84 zooropaboy

zooropaboy

    Użytkownik

  • Members
  • 15 Postów

Napisano 27 czerwca 2011 - 15:15

Pająk kontra nietoperz
Jacek Cieślak 26-06-2011

Musical "Spiderman. Turn of the Dark" skrytykowano, ale na płycie jest kilka dobrych piosenek
Bono i The Edge. Spiderman.Turn of the Dark. Marvel/Universal cd, 2011


Problemów, jakie musieli przezwyciężyć Bono i The Edge pracując nad swoim pierwszym musicalem, było tak dużo, że robiły wrażenie zemsty producentów "Batmana", dla których napisali kiedyś hit "Hold Me, Thrill Me, Kiss Me, Kill Me", teraz zaś związali się z inną marką Człowieka-Pająka. Najdroższe widowisko Broadwayu pochłonęło ponad 50 mln dolarów, premierę przesuwano wielokrotnie, również z powodu wypadku Reeve'a Carneya, odtwórcy tytułowej ro-li. Zrezygnowała z reżyserii słynna Julie Taymor.

Płyty na pewno nie można traktować jak dzieła U2, bo to jedynie dodatek do dyskografii zespołu. Album ma typowe dla musicali monumentalne otwarcie, z charakterystyczną partią gitary The Edge, która powraca jako główny motyw w kompozycji "Boy Falls from the Sky" śpiewanej przez Reeve'a Carneya.

To on jest głównym wokalistą na płycie i wykonawcą sześciu spośród 14 kompozycji. Najlepsza jest "Rise Above 1", w której wspiera go Bono. Dramatyczna ballada z podniosłym chórkiem w finale, zaaranżowana z użyciem elektronicznych podkładów, miała premierę w finale 10. edycji programu "American Idol". Jest tak dobra, że mogłaby znaleźć się na płycie U2, a przynajmniej w repertuarze koncertowym. Podobnie jak "Picture This" ? utwór niezwykle radosny, rytmiczny ? również dzięki partii kongosów. Lekkości dodała piosence śpiewająca w chórkach Jennifer Damiano ? musicalowa Mary Jane. Niestety, "No More", jej duet z Carneyem, jest pretensjonalny, nadeks-presyjny. Znacznie lepiej wypada ostra gitarowa kompozycja "Bouncing off the Walls" i rapowany, nowoczesny "Pull the Trigger".

The Edge prawie nigdy nie śpiewa w U2, ograniczył się do melodeklamacji w "Lemon", dlatego wyjątkową okazją do usłyszenia nie tylko jego gitary jest utwór "Synistereo". Braki wokalne nadrabia świetną solówką. Reszta kompozycji przeznaczona jest dla zagorzałych fanów. Ale wstydu, o jakim pisali amerykańscy recenzenci teatralni, na pewno nie ma.


""Rzeczpospolita"



Jacek Cieślak - "profesjonalizm" tego pana zaiste robi wrażenie:-)

#85 piotrasik

piotrasik

    Użytkownik

  • Members
  • 801 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Poznań

Napisano 27 czerwca 2011 - 17:47

The Edge prawie nigdy nie śpiewa w U2, ograniczył się do melodeklamacji w "Lemon", dlatego wyjątkową okazją do usłyszenia nie tylko jego gitary jest utwór "Synistereo". Braki wokalne nadrabia świetną solówką. Reszta kompozycji przeznaczona jest dla zagorzałych fanów. Ale wstydu, o jakim pisali amerykańscy recenzenci teatralni, na pewno nie ma.

WTF!!!

Panie Cieślak idź truskawki zbierać a nie recenzje pisać :P

#86 smoke

smoke

    Użytkownik

  • Members
  • 1 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Łódź

Napisano 27 czerwca 2011 - 18:04

BUHAHAHAHAA :D :D :D

Dobre!!!!!!! Dawno się tak nie ubawiłem :D
12.08.2010-AWD Arena-Hannover/Germany
Never, ever, to be forgotten...
The best birthday in my life...

#87 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 28 czerwca 2011 - 11:47

Musi mieć dobry słuch jak dosłyszał się melodeklamacji w "Lemon" :blink: Cholercia, jakby Edge nigdy nie śpiewał w U2 (w ogóle!) to takie COBL brzmiało by dennie, zwłaszcza w refrenach, a na koncercie w Sarajevie Eno śpiewałby SBS! :P



Czy ktoś może ma już kupioną płytkę? Czy partie gitary w utworach są grane przez Edga? Bo niektóre są dość dobre - a na mojego faworyta wyrasta Pull The Trigger ;) Co za solówka.
Reszta utworów może poza Rise ABove 1 & 2 oraz BFFTS (choć to nie to co wersja U2) nie powala. Nawet jak się wsłuchać to RA 2 brzmi momentami lepiej od 1. Bardziej nastrojowy i bez tych marnych bitów w zwrotkach. :rolleyes:
Otwarcie w postaci NY Debut to jakiś miszmasz. Picture This jest niezbyt chwytliwy, a ten A Freak Like Me Needs Company to w ogóle jakieś dziwactwo. Czy to jakiś odrzut z planowanego albumu Dance? :unsure:

#88 Indian Summer

Indian Summer

    Użytkownik

  • Members
  • 948 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 04 lipca 2011 - 20:16

Ja zakupiłem w sobotę i powiem szczerze, że z każdym przesłuchaniem coraz bardziej mi się podoba ta płyta. Byłem trochę sceptycznie nastawiony ale naprawdę jest nieźle. Rise Above w ogóle, to kawał piosenki. Edek wymieniony jest w Additional guitar - więc coś tam maczał paluchy w solówkach :rolleyes:

So wind blow through to my heart, so wind blow through my soul


#89 Yarpen

Yarpen

    Użytkownik

  • Members
  • 972 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 04 lipca 2011 - 20:43

Musi mieć dobry słuch jak dosłyszał się melodeklamacji w "Lemon" :blink: Cholercia, jakby Edge nigdy nie śpiewał w U2 (w ogóle!) to takie COBL brzmiało by dennie, zwłaszcza w refrenach, a na koncercie w Sarajevie Eno śpiewałby SBS! :P


Nie noo, bez przesady z tym glanowaniem, to że ktoś zajmuje się muzyką nie oznacza że MUSI znać całą dyskografię U2 i ogarniać wszystkie trasy koncertowe i musi wczytywać się w każdą rubryczkę książeczki płytowej (że dołączoną do CD). Sam Bono w "U2 o U2" mówi, że uwielbia jak ludzie mylą głosy jego i Edka. Pan dziennikarz napisał że "prawie nigdy" co można uznać, bo partie Boniasa statystycznie przytłaczają te Edża. I tak dobrze, że pamięta o tak przedpotopowej i anty-hitowej płycie jak "Zooropa" ;)
http://sit-and-wonder.blogspot.com/

#90 malgorzatanikolajewna

malgorzatanikolajewna

    Użytkownik

  • Members
  • 476 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Warszawa

Napisano 04 lipca 2011 - 21:17

ale pisząc recenzję chyba jakiś risercz powinien chyba zrobić... rozumiem gdyby napisał, że Adam nie śpiewa ale Edż? no żarty moi państwo.

#91 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 04 lipca 2011 - 22:26

Pan redaktor napisał "prawie nigdy", a zaraz dodał "ograniczył się do" - jednoznacznie wskazując, że to jedyny utwór z Edgem jako głównym śpiewającym, albo że w ogóle nie śpiewa (to by pasowało do Adama i Endless Deep, a nie Edga!). A z tym Sarajewem to tak taka analogia już między nami fanami - ja nie każę nikomy znać całych tras (sam ich nie znam najlepiej ;)).
Oczywiście dopuszczam ludzki błąd :P Ale prawda jest też taka, że co on ma lepszego do roboty. Pisze artykuł - to jego praca to powinien się przyłożyć ;) A jak nie był pewien powinien tylko wspomnieć, że Edge śpiewa jedną piosenkę na Zooropie i już nie było by błędu :D A znalezienie info w necie to 10 sekund.



A wracając do tematu - to przeglądałem gdzieś ostatnio książeczkę w postaci cyfrowej i właśnie znalazłem to info o "Additional Guitar" - czyli tylko ogólny zapis i nie wiadomo gdzie gra i co gra :( bo jeszcze ze 2/3 innych gitarzystów jest wymienionych.
Tyle, że jakoś dziwnie - bo nie wiem czy to podpisy do ogółu utworów już, czy tylko Rise Above 1 (jedyny utwór z dodatkowym opisem?):
Guitars: Zane Carney, Matt Beck, Ben Butler
Additional Guitar: The Edge
Utwory są podpisane minimalistycznie - np. BFFTS - ma podpis tylko Reeve Carney. NY Debut - w ogóle - więc nie wiadomo kto gra? :rolleyes:

Pod koniec jeszcze się pojawia:
Music and lyrics by Bono and The Edge except ?Boy Falls From The Sky?,
Music by U2, Lyrics by Bono and The Edge

Czyli co jak co, ale Boy wyszedł od U2 i miał duuuże szanse na bycie utworem U2 :/ Oby gdzieś, kiedyś jeszcze wyszła ichnia wersja.


Ale to nie wszystko - na początku, w krótkich notkach od Bono i The Edga piszą panowie, że:

SO THIS IS A KIND OF SAMPLER OF WHAT WE?VE BEEN UP TO WITH THE MUSIC ON SPIDER-MAN TURN OFF THE DARK. THERE WERE 18 SONGS AND 20 PIECES OF SCORE TO CHOOSE FROM, PLUS WE?VE INCLUDED SOME OF OUR OWN DEMOS FOR THE FUN OF IT.

"Own", czyli U2? No fajnie się panowie bawią, ale nie łaska od czasu do czasu na singlu jakieś dema wypuścić, a nie wywalać kolejny materiał do musicalu. :ph34r:

#92 Elessar

Elessar

    Użytkownik

  • Members
  • 778 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 05 lipca 2011 - 16:41

Moja znajoma jest teraz w NYC. Podesłała mi coś takiego. :)

#93 malgorzatanikolajewna

malgorzatanikolajewna

    Użytkownik

  • Members
  • 476 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Warszawa

Napisano 05 lipca 2011 - 19:05

i można? Chociaż wiecie jak to jest bez odpowiedniej reklamy ciężko coś sprzedać. Ja tam kibicuję ale bardziej niż angażowanie się w projekty poza zespołem chciałbym usłyszeć, że pracują nad czymś nowym we 4...

#94 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 05 lipca 2011 - 19:44

Muszę powiedzieć, że Rise Above stało się jednym z moich ulubionych ostatnio utworów. I mam tu na myśli obydwie wersje. Zagraliby to na koncercie, cholera.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#95 Łukasz U2

Łukasz U2

    Użytkownik

  • Members
  • 3 501 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 05 lipca 2011 - 19:56

hahhah melodeklamacji???W Numb jescze bym to puścił wolno ,ale w Lemon ja się pytam gdzie ,moża ja głuchy jestem??
Watch more TV
I have a vision... Television
Please tell a President to watch more TV
President is not avalaible to Me??? (Mirror Ball Man Zootv Washington Dc)
http://forum.u2guitartutorials.com/

#96 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 05 lipca 2011 - 22:05

Muszę powiedzieć, że Rise Above stało się jednym z moich ulubionych ostatnio utworów. I mam tu na myśli obydwie wersje. Zagraliby to na koncercie, cholera.

A z tym zagraniem Live - to spokojnie by mogli - chyba, że są opory ze strony Adama i Larry'ego? Ale nie sądzę. Jak nie RA to spokojnie mogli by grać Boy'a, jako, że to utwór U2. A samo RA 1 mogło by nieźle wypaść, gdyby Larry zagrał normalną partię perkusji, tylko Bono śpiewał partie Carney'a - a w chórku pod koniec - cała trójka Bono, The Edge i Larry. Myślę, że wyszło by lepiej niż na tym Idolu, a jak jeszcze by się pojawiły odpowiednie animacje na ekranie to już dużo powyżej średniej. ;) ALe wątpię by chcieli cokolwiek jeszcze zmienić do końca trasy....

#97 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 06 lipca 2011 - 10:42

Czyli co jak co, ale Boy wyszedł od U2 i miał duuuże szanse na bycie utworem U2


No bo to jest jeden z kawałków, które ćwiczyli w Eze jeszcze w.. jak zwykle nie pamiętam, chyba 2006. Z tamtej "sesji" pochodził też Window In The Skies.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#98 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 06 lipca 2011 - 10:51

A czy utwór "Picture This" nie kojarzy się Wam z jakimś kawałkiem U2? ;)
Dołączona grafika

#99 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 06 lipca 2011 - 11:01

Brzmi jak odrzut z ATYCLB.

Freak Like Me to jakaś straszliwa pomyłka, ale reszta jest nawet fajna, jak na side-project. Choć, oczywiście, nie umywa się do MDH, Captive czy Passengers.

W razie jakby ktoś nie słyszał ezowej demówy BFFTS z 2006, to jest ona tutaj http://w775.wrzuta.p..._sky_2006_demo.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#100 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 06 lipca 2011 - 22:37

W razie jakby ktoś nie słyszał ezowej demówy BFFTS z 2006, to jest ona tutaj http://w775.wrzuta.pl/audio/1UegcgEMinU/u2_-_boy_falls_from_the_sky_2006_demo.

A racja ;) Gubię się już w tym co nagrano w Eze, bo i sesje z NLOTH tam były i jeszcze inne utwory. ;)
Tak czy owak mogli by coś jeszcze przemycić na koncert, a nuż by wyszła jakaś fajna wersja.

Freak Like Me to jakaś straszliwa pomyłka, ale reszta jest nawet fajna, jak na side-project. Choć, oczywiście, nie umywa się do MDH, Captive czy Passengers.

Chyba najlepsze podsumowanie tego projektu, z jednym ALE - za długo to wszystko trwało - w sumie miesiące pracy - jakby zrobili to raz dwa, już nie ważne co, a później zabrali się za album i szybko go wydali nie było by problemu.
Najlepiej porównywać mi to do MDH, choć to nie był musical - gdyby jak przy MDH kilka utworów 3/4 pochodziły wprost od U2 - zwłąszcza Boy, do tego ze 2/3 w których udziela się Bono i Edge - efekt byłby dużo lepszy i ciekawszy dla fanów U2. ;)



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych