Skocz do zawartości


Zdjęcie

Moment Of Surrender


56 replies to this topic

#41 Owłos

Owłos

    Użytkownik

  • Members
  • 5 524 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Órsynuw

Napisano 30 listopada 2009 - 20:17

Moment of Surrender od początku był moim faworytem. Pierwsze przesłuchanie już mi dało do zrozumienia, że to jest piosenka "born to be great". Żarliwość w głosie Bono podobna do tego co możemy usłyszeć chociażby w Bad, bas i klawisze, ach! Zgadzam się acr, określenie "szczerość" pasuje tu jak ulał. To chyba miała być kolejna próba zmierzenia się z ambicją stworzenia utworu idealnego, w moim przekonaniu zadanie niewykonalne, ale chyba jestem człowiekiem małej wiary bo ONI już od x lat w to wierzą i nie zamierzają przestać. Bogu dzięki!
"I went out there
in search of experience
to taste and to touch
and to feel as much
as a man can
before he repents"

#42 OutOfControl

OutOfControl

    Użytkownik

  • Members
  • 278 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 01 grudnia 2009 - 21:53

Pisałam, pisałam i nagle niechcący coś wcisnęłam, cały tekst zniknął. Próbowałam odzyskać, ale nie wyszło. :blink:

Trudno, napiszę tylko, że w MoS upatruję szanse na powrót chłopaków do dobrej formy. Tego co było w latach 80-87 nie da się już odzyskać, ale niech to SoA przynajmniej brzmi lepiej i ciekawiej od ostatnich dwóch albumów. Niech da się tam uchwycić duszę i emocje. :)

#43 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 10 grudnia 2009 - 07:18

Magazyn Rolling Stone zamieścił ranking m.ib. Larsa Urlicha najlepszych utworów wydanych w obecnej dekadzie tj. od roku 2000r.

Perkusista Mettaliki uznał MOS za najlepszy kawałek we wskazanym powyżej okresie:

http://www.rollingst...de_insi/photo/6

Na 17 miejscu... Vertigo :rolleyes:
Dołączona grafika

#44 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 10 grudnia 2009 - 15:28

MOS jeszcze parę razy się na innych listach przewija, wyraźnie widać, że ten kawałek wywołał największy oddźwięk jeśli chodzi o ostatnią płytę. W tej sytuacji wybór singla staje się zrozumiały :D
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#45 Lord III

Lord III

    Użytkownik

  • Members
  • 37 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Katowice/Silesia

Napisano 11 grudnia 2009 - 15:08

Pamiętam premierę NLOTH na TRÓJCE. Piotr Metz puszczał całą płytę wieczorem i na zakończył MOS twierdząc, że jest to jego zdaniem najlepszy kawałek na tej płycie i jeden z lepszych w dyskografii U2.

Jak dla mnie nieco go idealizujecie. Na pewno bardzo dobry. Momentami wręcz idelny. Momentami czyli do momentu wystąpienia refrenu...

#46 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 11 grudnia 2009 - 18:14

Pamiętam premierę NLOTH na TRÓJCE. Piotr Metz puszczał całą płytę wieczorem i na zakończył MOS twierdząc, że jest to jego zdaniem najlepszy kawałek na tej płycie i jeden z lepszych w dyskografii U2.

Jak dla mnie nieco go idealizujecie. Na pewno bardzo dobry. Momentami wręcz idelny. Momentami czyli do momentu wystąpienia refrenu...


A co nie tak z refrenem?
Tak, może i idealizujemy, bo forma i okoliczności nagrania były niesamowite. Eno to świetnie wyjaśnia. Ja po tym już nawet ATM Machine (skrót od Automated Teller Machine) pomijam :P (no chyba, że tak potocznie się mówi... :huh: ), solówkę nie idealną, itp. - bo zagranie takiego utworu tylko raz, ale jak - robi wrażenie. ;)

#47 ania666

ania666

    Użytkownik

  • Members
  • 82 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Poznań

Napisano 12 grudnia 2009 - 17:24

Dla mnie MOS również najlepszym kawałkiem z tej płyty od początku i od pierwszego przesłuchania, uwielbiam ten kawałek, z resztą pewnie nie bez powodu Bono zawsze dziękuje Bogu za tę piosenkę...

#48 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 01 marca 2010 - 01:01

Jak myślicie? Są jeszcze szanse na singiel? Ja już tracę nadzieję, aż szkoda takiego utworu, jednak nie odważyli się go wydać na singlu... :/ Tylko 3 single z albumu? I to ma być promocja? Strasznie cienko...
Choć w sumie jeszcze jakaś szansa jest - Original Of The Species choć tylko jako Promo (z nową wersją) + tleledysk wyszło po ponad roku od wydania Bomby, Więc i może jeszcze MOS się załapie?
Aż prosiło się aby wydać na święta - Nowa wersja singlowa i jako B-Side'y "I Believe In Father Christmas" + Winter (Wersja z filmu), czyż nie? :(

#49 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 01 marca 2010 - 01:08

Myślę że jednak wydadzą, celem zwiększenia zainteresowania kolejnymi częściami tej wybitnie długiej trasy koncertowej.

#50 Guest_piotrek85_*

Guest_piotrek85_*
  • Guests

Napisano 01 marca 2010 - 01:17

Myślę że jednak wydadzą, celem zwiększenia zainteresowania kolejnymi częściami tej wybitnie długiej trasy koncertowej.

Zainteresowanie trasą wzrośnie po wydaniu dvd z Pasadeny. Na singiel Moment of Surrender nie ma szans.

#51 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 01 marca 2010 - 01:40

DVD nie poleci w radiu. Generalnie, wśród ludzi, którzy nie interesują się zespołem/muzyką/nowymi wydawnictwami w większym czy nawet średnim stopniu, ma jednak mniejszą siłę rażenia niż singiel. Singiel może też podbiłby nieco bardziej słupki NLOTH. Został im ostatni shot, balladą jeszcze nie próbowali zdobyć serc przeciętnego zjadacza muzyki ostatnimi czasy.
Nie mam jakiegoś wielkiego przekonania, jedynie mocną nadzieję, że pomyślą tak samo.

#52 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 01 marca 2010 - 08:20

Szanse na wydanie Moments oceniam jakie niewielkie. I nie chodzi o czas jaki upłynął od premiery albumu, lecz o datę wydania ostatniego singla - od premiery Crazy upłynęło już ponad pół roku. Gdyby chcieli jeszcze promować NLOTH to zapewne nie pozwoliliby sobie na taki odstęp czasowy.

Być może postanowią jednak wydać singiel, gdyby nie udało im się do czerwca wydać nowego albumu?

Można pokusić się też o połączenie nowego singla z promocją DVD - wtedy jako klip "singlowy" mogłoby zostać wykorzystane Moments z Pasadeny.
Dołączona grafika

#53 Greg

Greg

    Użytkownik

  • Members
  • 402 Postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 08 marca 2010 - 15:31

Wydaje mi się , że jeśli nawet wydali by Moment of Surrender jako czwarty singiel promujący płytę przed wakacyjną tras 2010 , to mocno by go okroili .
Kawałek ma 7 minut i 24 sekundy ...coś nie chce mi się wierzyć , aby dali go całego w formie studyjnej do radia <_< ....Niech lepiej nie wydaja już tych singli z No Line...bo spieprzą jeszcze bardziej.....A okrojony Moment of Surrender , to






..... co to za Moment of Surrender :blink:
Achtung Baby Master

#54 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 09 marca 2010 - 01:57

Ale jeszcze nadzieja w tym, że wydali kolekcjonerskie pudełko na 4 single 7" - a na razie są tylko 3 :huh: No chyba, że zapomnieli jak zwykle i ludzi w wała zrobili....

No tak plany, planami, a Your Blue Room też miał być singlem, nawet Promo już było i co? nici........ :( A szkoda, b. dobry kawałek i może teledysk byłby fajny.
OOTS też planowany jako 5. singiel z Bomby i co? tylko Promo + teledyski.....

#55 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 09 marca 2010 - 02:22

OOTS też planowany jako 5. singiel z Bomby i co? tylko Promo + teledyski.....


i śliczna single version. jako że nie zbieram małych płytek, jestem zadowolony.
jedyne co, to żal po mercy, ale tylko w kontekście teorii, że miało być be-stroną.
ale może na jakieś wydawnictwo jeszcze kiedyś trafi, w sumie, kto wie.

co do moment of surrender - ja Wam mówię, będzie będzie ;)


a w ogóle to chciałem powiedzieć, że utwór ten urósł niesamowicie w moich oczach, urósł do tego stopnia, że trudno mi się z nim mierzyć. a, muszę zaznaczyć, chodzi mi o wersje live. i tu bez znaczenia czy chorzów, mediolan czy pasadena (choć snippet drowning man w amsterdamie... jezu, miliard/10). chodzi głównie o to, że dawno żadna piosenka, żaden kawałek muzyki nie rozpirzał mnie tak emocjonalnie, jak to. czasem włączam sobie jakieś wykonanie, zaczyna się intro i zdarza mi się wyłączyć w obawie przed zderzeniem z tym absolutem. jakiś niesamowity duch tej muzyki, niesamowita atmosfera tych wszystkich wykonań, w wielkich przestrzeniach kolejnych stadionów... odpadam. na elevation tour ktoś kiedyś przyniósł taki transparent "this is our church!" - ja bym go rozwieszał, kiedy na koncertach 360 grają własnie moment of surrender. właśnie też pamiętam jak pierwszy raz widziałem nagranie video z barcelony, tylko tych czterech gości na scenie, co z tego że mają jakąś tam wielką scenę, jak ona nie ma w tym momencie żadnego znaczenia (naprawdę ktoś zwracał na nią uwagę kiedy to grali? no ej, nie wierzę). tylko ich czterech, najprostsze światła i kumulacja magii i duchowości muzyki (o ile można o czymś takim mówić) nieporównywalna z niczym. miazga, miazga, miazga. dosłowna. cieszę się niesamowicie, że miałem okazję to przeżyć. dla mnie jeden z TYCH momentów w historii U2. i ten moment powtarza się co koncert właściwie, wyobrażacie sobie?

Użytkownik acr edytował ten post 09 marca 2010 - 02:52


#56 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 09 marca 2010 - 18:02

Mnie zbiło z nóg jak Eno opowiadał o tym jak to nagrali, w jakich okolicznościach powstał MOS i że zagrali go tylko raz. :o Takie emocje i to bez powtórek....
Grane na żywo jeszcze bardziej powala, ten krzyk Bono, a pod koniec jeszcze wersja "raperska" ;) to już w ogóle świetnie brzmi.

Ale co do singla, to mam im za złe, że nie odważyli się wydać go jako 1. singla - to co Eno powiedział - oni są takim zespołem, który mógł to zrobić - ale! do ciasnej tego nie zrobił <_<. Porażką totalną będzie nie wydanie go w ogóle jako singla. Obawa jest i była o niezrozumienie tego utworu, momentami brzmi jak demo (bo to jest w praktyce demo ;)), ale ostatnimi czasy strasznie kombinują, co wydać, co nie.... chcą, aby wszystkim się podobało, a tak nie ma.

#57 andie

andie

    (not) original of the species

  • Moderatorzy
  • 5 687 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:znad Nilu

Napisano 06 czerwca 2011 - 16:22

http://www.rollingst...l-time-20110531
Moment of Surrender trafił na 160. miejsce listy 500 utworów wszech czasów Rolling Stone'a (BD na 345.).
Is there an order in all of this disorder
Is it like a tape recorder
Can we rewind it just once more



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych