Skocz do zawartości


Zdjęcie

"U2 360° At The Rose Bowl"


1279 replies to this topic

#761 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 08 kwietnia 2010 - 22:17

Co jest takiego mocno średniego? Pod względem technicznym uważam,że przedstawienie tej piosenki (na podstawie fragmentu w takiej jakości) jest na bardzo wysokim, profesjonalnym poziomie. Dodatkowo mamy tutaj bardzo fajną zależność formy od treści.
Mam za to nieodparte wrażenie, że krytyka tego urywka bierze sie w głównej mierze stąd (może i nieświadomie), że to to znienawidzone Vertigo z tej znienawidzonej Bomby... :|


Ieee tam, akurat Vertigo na 360tce to jest moc, w końcu brzmi tak, jak powinno od samego początku, więc to nie to ;)
Problem chyba w tym, że nie porywa nijak, jak powinno, ja wiem... takie to jakieś, nie wiem, przekombinowane, za mało w tym ducha, takiego czadu... naturalnego (Elevation Slane Castle, anyone?), to jest koncert rockowy a nie, film o koncercie, zestaw klipów. Jakoś nie bardzo mi się tu wydaje uchwycone to, co mi się w tym tracku podobało na żywo, na bootlegach, na amatorskich video nagraniach. No i generalnie ten dźwięk, taki sterylny jakiś, bez kopa, ble, a to dla mnie osobiście jest najważniejsze. No ale to pisałem, mam nadzieję że to kwestia, że nagranie jest z YT. W sumie jakoś się spinacie wszyscy o to, i loversi i hejterzy, ja się chyba z dyskusji wycofam, musiałbym to obejrzeć jeszcze z pięć razy żeby móc z panami porozmawiać, a nie chce mie sie, lepsze są rzeczy do oglądania :P

#762 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 08 kwietnia 2010 - 23:20

Mam za to nieodparte wrażenie, że krytyka tego urywka bierze sie w głównej mierze stąd (może i nieświadomie), że to to znienawidzone Vertigo z tej znienawidzonej Bomby... :|

No ja akurat Vertigo lubię, a wersję z tej trasy zwłaszcza, za to nie do końca podoba mi się montaż (i to na kolejnym już DVD) tego utworu. ;)

[...]Montażysta ma tu niełatwe zadanie bo z jednej strony musi pokazywać na ekranie zespół i równocześnie ukazać w pełni olbrzymią scenę, na której grają chłopaki. [...]

Dobra uwaga. To właśnie może być powód próbowania pokazania wszystkiego na raz (w Vertigo) w pojedynczych ujęciach - szybki odjazd kamery lub zbliżenie.

[...]Niektóre momenty muszę przyznać, są całkiem wporzo (np. Bonio podczas 'i know it's only rock'n'roll', tudzież Edż podczas solówki,

Jak najbardziej.

ale już to pojawienie się Bono na koniec jest straszne :P), ale inne natomiast wzięte jakby z czapy - raz zespół, raz scena (np. ekran i od razu przybliżenie na Adama), a prosi się czasami o chwile dłuższych ujęć (np. już na końcu, przy wybuchu świateł). I nie trafiaja do mnie spiralne ujęcia z powietrza, zupełnie, a także wspomniany brak fanów (czyżby ich nie kręcili? proszę was, to byłaby masakra!)[...]

No i trafiasz w sedno, bo jako widz chciałbym zobaczyć lepiej co się dzieje podczas utworu. ;)

Ieee tam, akurat Vertigo na 360tce to jest moc, w końcu brzmi tak, jak powinno od samego początku, więc to nie to ;)
Problem chyba w tym, że nie porywa nijak, jak powinno, ja wiem... takie to jakieś, nie wiem, przekombinowane, za mało w tym ducha, takiego czadu... naturalnego (Elevation Slane Castle, anyone?), to jest koncert rockowy a nie, film o koncercie, zestaw klipów. [...] :P

Dokładnie. Na koncercie wydawał mi się to jeden z nielicznych (obok NLOTH, Untila, może trochę GOYB) mocnych rockowych/r'n'rollowych utworów na trasie. Kopniaków, których brakowało. Na koncercie widziałem ten utwór raczej jako surowy, tak jak NLOTH. A tu przedstawiono go tak trochę plaskato, lekko (bynajmniej w początkowej części).

Ale OK, kończąc temat o tylko 1 utworze z całego DVD!! :P Myślę, że reszta będzie odpowiednio inaczej pokazana i będzie na co popatrzeć (a zwłaszcza z helikoptera) np. podczas TUF, czy COBL przecież świetnie wtedy się ekran i scena prezentowały.

#763 Fortunate Son

Fortunate Son

    Użytkownik

  • Members
  • 125 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków || BB

Napisano 09 kwietnia 2010 - 10:39

Jakoś nie chce mi się wierzyć w to (albo staram się to wyprzeć), że taka wersja ma pojawić się na oficjalnym DVD. Znalazło się co prawda parę fajnych ujęć, ale tak jak poprzednicy pisali - to wirowanie psuje całą atmosferę i wcale nie dodaje kawałkowi dynamiki (a musicie wiedzieć, iż należę do zdeklarowanych obrońców Vertigo, a Bombę uważam za jedną z najlepszych płyt zespołu :P ). Po oglądnięciu czegoś takiego widzi się starania Bono i ekipy o to, aby było żywiołowo, ale publika pozostaje ekhem... delikatnie mówiąc dość stateczna. I chyba wszelkie próby ukrycia tego nie sprawdzają się. No nic, poczekamy na oficjalną wersję. Jeżeli będzie taka jak pokazana - szkoda.

A tak swoją drogą, nie macie też wrażenia, że pomimo swoich rozmiarów i wielkiego wrażenia, jakie robi na żywo scena "The Claw", strasznie ciężko to oddać na filmikach? Podczas koncertu po prostu wtłoczyła mnie w ziemię, kiedy tylko zgasły światła i odpalili ekran z zegarami, a nagrania już tego nie oddają ;)

#764 arrrow

arrrow

    Użytkownik

  • Members
  • 87 Postów

Napisano 09 kwietnia 2010 - 13:00

przesadzacie. Czy można po jednym kawałku stwierdzić obiektywnie, że całe DVD jest "gównem" jak tu ktoś stwierdził? heh

#765 hannah

hannah

    blue sadness

  • Members
  • 937 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 09 kwietnia 2010 - 15:23

Ale cyrk... Każdorazowa, nawet tylko parodniowa nieobecność i powrót na forum przynosi uśmiech z przymrużeniem oka. Z czego takie gromy w tym temacie? Kilka stron krytykanctwa plus jeden czy parę cenzurów.. Ppl, to tylko fragment, na całe dvd jeszcze poczekamy, i kupimy, jak zwykle zresztą. Dvd to nie problem, podobnie jak kwestia gustu. Jednemu się podoba, innemu nie, normal. Tradycyjne ujęcia kontra nowoczesność, czy jakkolwiek by to nazwał, ok. Językoznawstwo też nie kłopot. Ktoś rozumie źródłosłów ,,vertigo" i jego implikacje, a ktoś nie, whatever. Ale tyle gromów, tyle maruderstwa i_długo_by_tu_wymieniać? Eee.. Za dużo dziegciu zabija kota.

(...) Pomyślcie, że my będziemy mieli zajebistego multicama od Konrada, reszta świata tylko to dvd

No myślę i wiesz co? Utopią jak Pasadenę. Konrad popełni rytualne sepuku. I nareszcie nie będzie czego krytykować. Bo już nic nie będzie ;)
The world belongs to the enthusiast who keeps cool

#766 Daniel84

Daniel84

  • Members
  • 3 657 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 10 kwietnia 2010 - 00:16

Dobry styl. Niagara Falls & plastyk emotions.

#767 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 14 kwietnia 2010 - 06:19

Na Merlinie dostępna jest już wersja "polska cena" za 39,49 zł. Data premiery - 4 czerwiec.

Merlin.pl
Dołączona grafika

#768 jadzik

jadzik

    Użytkownik

  • Members
  • 500 Postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 14 kwietnia 2010 - 09:21

z opisu wynika, że nawet na pojedynczej płycie DVD jest jakiś bonus. ja jestem tylko ciekaw co kryje się pod nazwą "Alternative Show Opening".

no i pozwolę sobie zauważyć cenę, można ją wręcz uznać za promocyjną. jeśli komuś na książeczce nie zależy ta propozycja jest akurat dla takiej osoby.

#769 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Napisano 14 kwietnia 2010 - 09:26

ja jestem tylko ciekaw co kryje się pod nazwą "Alternative Show Opening".


Prawdopodobnie to, co potem nazywało się Bonus Track 'Breathe' (Live At The Rose Bowl).

Myślę, że alternatywne otwarcie to będzie to, co znamy z Jutuba.

#770 jadzik

jadzik

    Użytkownik

  • Members
  • 500 Postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 14 kwietnia 2010 - 09:31

na to wychodzi, tylko po jakiego diabła nie nazwali tego po imieniu. czasami nie zrozumiem tych speców od marketingu i sprzedaży.

#771 Dudzio

Dudzio

    Użytkownik

  • Members
  • 616 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Stolica

Napisano 14 kwietnia 2010 - 19:06

Czyli wychodzi na to, że Breathe będzie także w najtańszej edycji. To świetnie. Tylko dlaczego nie jako track nr.1 ? :(

#772 reic_diov

reic_diov

    Użytkownik

  • Members
  • 625 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Krsono

Napisano 14 kwietnia 2010 - 19:09

No na pewno nie będzie stanowił zapisu na płytach, bo będzie tylko jedna, jak już, w co jednak wątpię będzie dostępne do pobrania z innymi bonusami. Raczej wydaje mi się to błędem merlin.pl

... :P


#773 ZBYCH

ZBYCH

    Użytkownik

  • Members
  • 486 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Poznań

Napisano 14 kwietnia 2010 - 22:49

z opisu wynika, że nawet na pojedynczej płycie DVD jest jakiś bonus. ja jestem tylko ciekaw co kryje się pod nazwą "Alternative Show Opening".


To jest żywcem wzięty opis z Press Releasu,
i wg mojej wiedzy - dotyczący wersji 2DVD - kucha Merlina

anyway...

ukrywanie Breathe pod nazwą Alternative to jest kupa smiechu
jak i fragmenty Londynu w pełnym już niby Vertigo (dlaczego akurat mnie&elmo wycieli buuu... a Francuz stojący 4os. ode mnie jest hahaha)

po obejzeniu Chicago myslalem ze gorzej juz byc nie moze... widzac Vertigo z Rose Bowl... no coz
zawsze bedzie mozna podlozyc wypasiony dzwiek do Broadcastu ... i obejrzec koncert
a nie teledysk dla nastolatek (przepraszam nastolatkow ;P)

moze trzeba by wydawac 2 wersje montażu
do lat 20 i powyzej... bo zanosi sie kolejne dvd ktore obejrze 1x :(

#774 morfeusz

morfeusz

    Użytkownik

  • Members
  • 1 064 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 15 kwietnia 2010 - 06:03

pokazałem komuś neutralnemu i pierwsze słowa "za dużo tego coś" "nie wiadomo na czym sie skupić" - i wszystko w temacie - raczej kupie sobie tylko BD żeby pocieszyc oko niestety...

#775 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Napisano 20 kwietnia 2010 - 00:43

Ale jajca :D:

http://www.atu2.com/...-cancelled.html

#776 conr4d

conr4d

    Użytkownik

  • Members
  • 2 255 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wałbrzych

Napisano 20 kwietnia 2010 - 05:38

Ale jajca :D:

http://www.atu2.com/...-cancelled.html

Profesjonalizm!

#777 Elessar

Elessar

    Użytkownik

  • Members
  • 778 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 20 kwietnia 2010 - 17:04

http://www.u2.com/ne...-dvd-on-the-way

Oczywiście od razu info, żeby nie było, że lecą w... kulki. ;)

#778 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 20 kwietnia 2010 - 19:17

Można domniemywać co jest powodem całego zamieszania. Jak wynikało z wcześniejszych przecieków na Super Deluxe miała być opcja ściągnięcia premierowy materiał. Pisało się, że miały to być utwory live. To korespondowało z doniesieniami, że podobno na 15-16 kwiecień zespół planował występ w Holandii, który miał zarejestrować. Być może wydarzenia w Polsce skłoniły zespół do przesunięcia tych terminów.
Dołączona grafika

#779 Guest_piotrek85_*

Guest_piotrek85_*
  • Guests

Napisano 20 kwietnia 2010 - 19:23

Raczej chodzi o wersję na Blu-Ray. Sklep internetowy fan.pl podaje:

UWAGA: dyski blu-ray będą zawierały aplikację DB live umożliwiającą przy pomocy odtwarzacza blu-ray podłączonego do Internetu ściągnięcie dodatkowego materiału.



#780 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 21 kwietnia 2010 - 22:46

Jak widać po zamieszaniu, do oferty wróciło wydanie Super Deluxe:
http://u2.fanfire.co...360DVD_20100330
:P ale bez ceny (bynajmniej ta poprzednia z UK byłą zabójcza...). Ciekawe co z tym 4-tym 7" winylem do NLOTH, bo tyle obiecywali, może czerwcowy singiel będzie jeszcze z NLOTH, a może chcieli dziurę załatać tym dodatkiem do wersji SD? :huh:



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych