Skocz do zawartości


Zdjęcie

Piosenka od której zaczęła się wasza przygoda z U2


226 replies to this topic

#21 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 03 marca 2007 - 15:08

Mi też ciężko powiedzieć, którą pierwszą usłyszałem. Na pewno było to coś z trójki Pride, I Still i Who's Gonna Ride Your Wild Horses. Pamiętam że kiedy usłyszałem pewnego razu w radiu ( jadąc z tatą samochodem ) tą trzecią, pomyślałem sobie: " o, U2 nie mają pomysłów, i nagrali kopię I Still ". Nie wiem skąd taka opinia :D ale to chyba moje pierwsze wspomnienie związane z U2. Gdyby mi wtedy ktoś powiedział, że za parę lat będę fanatykiem tego zespołu, nieźle bym się zdziwił..
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#22 Stella

Stella

    Użytkownik

  • Members
  • 214 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Nowhere near

Napisano 03 marca 2007 - 16:34

Zastanawiam się nad tym od wczoraj i nie wiem do końca... Chyba najbardziej mnie "wzięło" Pride.

#23 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 03 marca 2007 - 17:58

Na każdym forum pojawia się taki wątek i na każdym forum pisze dokładnie to samo.
Już mi się nie chce.
To było Pride.
I tak prawie wszyscy to wiedzą.

Choć pierwszym utworem U2 jaki usłyszałem świadomy że to U2 było Discotheque, ale to z tego prostego powodu, że mama kupiła album Pop i nie było opcji żeby go nie zacząć słuchac od tego. Podobało mi się bardzo intro utworu, dźwięk gitary przemykający od jednego głośnika do drugiego. Chyba wtedy najbardziej lubiłem Playboy Mansion z tej płyty. Ale to było, proszę państwa, prawie 10 lat temu i jako że miałem wtedy niewiele ponad 8 lat niespecjalnie ogarniałem wielkość doznawanego albumu. Potem mi przeszło, a potem w roku 2000 było Pride. I chyba New Year's Day, taka druga fascynacja.

Podobieństwo Ajstila i Wild Horses.. słuchałem sobie dziś Ajstila i wiesz, coś w tym naprawdę jest. Może się zwyczajnie zasugerowałem Twoim skojarzeniem, a może i nie. Przemyślę to jeszcze.

#24 celtka

celtka

    Użytkownik

  • Members
  • 92 Postów

Napisano 03 marca 2007 - 22:06

Hm...Jak się to u mnie zaczęło?? Chyba tak wpełni świadomie to było Vertigo, ale moja pierwsza myśl jaka mi przeszła przez głowę była koszmarna, zadawałam sobie pytanie co to za 4 gostków lata na jakiś kółkach na pustyni, i dlaczego nazywają sie u dwa i wogóle skąd oni się wzieli !? No nic poszłam spać ale ta piosenka za cholerę nie chciał mi wyjść z głowy. Później na mtv classic zobaczyłam stuck in a moment i się naprawdę już zakochałam.Ciągle w radiu mówili że będzie ich koncert u nas więc się skusiłam i zaczęłam ściągać jakieś piosenki no i padło na bad.Odrazu piękne przeżycie.Następny teledysk jaki widziałam to było please, pamiętam też że to był późny wieczór i szczerze mówiąc przeraziłam się oglądając go.Nawet teraz czuje jakieś dreszcze gdy go widze ten wzrok Bono i ci ludzie...W między czasie było też walk on i Sometimes You Can't Make It On Your Own. Później gdy słuchałam płyty od mojego wujka the best of 1980-1990 to sobie zdałam sprawę że tak naprawdę ja znam te utwory i to bardzo dobrze. I od tamtej pory nie mogę się oderwać od u2.

#25 methiu

methiu

    0118 999 881 999 119 7253

  • Members
  • 1 035 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ok.Oświęcimia

Napisano 03 marca 2007 - 22:42

Rok 1998. W tv leciał słynny odcinek 'Przyjaciół' - epizod 8 sezonu 2-giego. Ross pokłócił się z Rachel a potem
w ramach przeprosin zadedykował jej piosenkę w radiu - 'With or without you'.

Jakiś czas później wychodziła składanka 'The best of 1980-1990'. Ten okres zaczął wszystko.
(BTW pamietam świetną reklame czarno-białą z fragmentami klipów. Puszczali ją w tv na okrągło)
"Smell the flowers while you can" - David Wojnarowicz

#26 evay

evay

    an accident waiting to happen

  • Moderatorzy
  • 2 213 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow

Napisano 04 marca 2007 - 14:27

ooo jak miło, widzę, że nie tylko ja oglądam "Przyjaciół"!
Gdyby ktoś był zainteresowany to chyba nadal mam ten odcinek na komputerze ;)

#27 conr4d

conr4d

    Użytkownik

  • Members
  • 2 255 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wałbrzych

Napisano 04 marca 2007 - 14:56

ooo jak miło, widzę, że nie tylko ja oglądam "Przyjaciół"!
Gdyby ktoś był zainteresowany to chyba nadal mam ten odcinek na komputerze ;)


Ja jestem! ;-)

#28 eveglider

eveglider

    she travels outside of karma

  • Moderatorzy
  • 930 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:'out of this world'

Napisano 04 marca 2007 - 15:56

Pride - rok '00, zasłyszana w radiu w czasie podróży autem, po czym dostałam kasetę The Best 1980-1990, a kolejnego rozstrzygającego już momentu dopełniło Walk On na pewnej klimatycznej odrapanej stołówce, gdzie cudem znalazł się odtwarzacz cd i osoba z ATYCLB - od wtedy nie wystarczała mi już kaseta, a Pride do dziś przywołuje niezwykłe wspomnienie z dzieciństwa (musiałam widzieć ten klip jak byłam dzieckiem, dam sobie łapę uciąć!;)) i wyzwala we mnie największe emocje..

wszystko co genialne jest proste
heartland
szukam sponsora do wystrzelenia mnie w kosmos!..


#29 Sara

Sara

    hermit

  • Members
  • 1 856 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 04 marca 2007 - 17:47

ooo jak miło, widzę, że nie tylko ja oglądam "Przyjaciół"!
Gdyby ktoś był zainteresowany to chyba nadal mam ten odcinek na komputerze ;)


Ja również :P. Ogólnie jeśliktoś przepada za przyjaciółmi, to zbieram sezonami :P.
"Long hair is an unpardonable offense which should be punishable by death."

#30 novia

novia

    Użytkownik

  • Members
  • 623 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:cool green valleys

Napisano 04 marca 2007 - 20:05

Którą piosenkę usłyszałam pierwszy raz ze świadomością, to na pewno nie powiem, bo nie pamiętam.. WOWY czy One wydaje mi się, że znam od zawsze i chyba dużo osób tak ma :P i pamiętam jak 7 lat temu zobaczyłam teledysk do Beautiful Day.. ale mnie ci goście na dywanach wkurzali :P tzn nie tyle oni, co te dywany na lotnisku, pamiętam doskonale :D potem zobaczyłam BD na żywo i pomyślałam, że to jednak fajny zespół.. Jak jeszcze nie byłam fanką, to miałam też okres, że non stop męczyłam Staring At The Sun i North And South Of The River... U2 to przecież popularny zespół, więc zawsze się gdzieś tam w moim życiu przewijali, a fanatyzm zaczął się jak sobie pożyczyłam od kogoś prawie wszystkie ich płyty i z tego co pamiętam - Where The Streets Have No Name, Pride, Vertigo, Shadows And Tall Trees, Stories For Boys, Out Of Control- to było to :) a TUF mi się w całości w ogóle wtedy nie podobał :o
Eating lemons can help strengthen bones, prevent bad breath and increase energy!

Your signature is more powerful than you think

#31 Ariena

Ariena

    Użytkownik

  • Members
  • 723 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 04 marca 2007 - 21:17

Ojej... Trudne pytanie! Pamiętam U2 z czasów dzieciństwa nieomalże:) Ale wtedy top była sucha wiedza... Po kilku latach znowu usłyszałam piosnkę "Electrical Storm" i o pac... Codziennie jej słucham! :)

#32 maki

maki

    Użytkownik

  • Members
  • 165 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Łódź

Napisano 04 marca 2007 - 21:24

1998- The Sweetest Things
2001/2002- Stuck In A Moment, Elevation. Electrical Storm
a potem nadszedł rok 2004, Vertigo no i się zaczęło ;)

#33 Justyśka

Justyśka

    Użytkownik

  • Members
  • 49 Postów
  • Skąd:Brzeg Dolny

Napisano 05 marca 2007 - 14:55

Od czego się zaczęło? Hmm..czasem słyszałam ich piosenki w radiu, podobały mi się, ale nie interesowałam się nimi jakoś bliżej. Mój wujek czasem słuchał U2, a ja z nim. Ale tak na serio stałam się ich fanką po usłyszeniu Vertigo. I zostało mi do dzisiaj :D

#34 Szarlej

Szarlej

    Użytkownik

  • Members
  • 58 Postów

Napisano 06 marca 2007 - 15:23

Był lipiec 2005, ja siedziałem w pewnej małej miejscowości nad Bałtykiem i oglądałem wiadomości. Pod koniec wydania prezenterka z entuzjamzme na twarzy powiedziała, że żałuje, że nie może być teraz w Chorzowie, na koncercie U2. U2 ? Zacząłem się zastanawiać. Mój Tato kiedyś coś takiego słuchał, kojarzyłem nawet okładkę z jakimś chłopcem... Po powrocie zdobyłem "Where the streets have no name" i ten utwór mnie zachwycił. Zresztą zachwyca do dziś ;) Taki naładowany pozytywną energią, tak energetyzujący, tak... słoneczny :D. Słuchałem go non-stop, potem przyszedł cza na HTDAAB i miłość do "Miracle Drug" i "Sometimes". Gdzieś w międzyczasie oczarowało mnie też "One" ;)

#35 Ceasar_Of_Rome_Forrever

Ceasar_Of_Rome_Forrever

    Mr Spock

  • Members
  • 3 170 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:City of Blinding Lights Śrem

Napisano 17 marca 2007 - 02:06

chyba to było One - klip berliński
było to na początku lat 90. Jakoś mnie wtedy specjalnie nie wciągnął, ba nawet nie wiedziałem kto to jest :D
Dołączona grafika
Max Biaggi Ceasar Trade List

#36 Ariena

Ariena

    Użytkownik

  • Members
  • 723 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 17 marca 2007 - 10:23

A potem trach, wpadłeś w sidła;)

#37 Ceasar_Of_Rome_Forrever

Ceasar_Of_Rome_Forrever

    Mr Spock

  • Members
  • 3 170 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:City of Blinding Lights Śrem

Napisano 17 marca 2007 - 10:24

oj minęło z jakieś kilka dobrych lat
bpzacząłem ich słuchać około 2001 roku
Dołączona grafika
Max Biaggi Ceasar Trade List

#38 agrace

agrace

    Użytkownik

  • Members
  • 682 Postów

Napisano 17 marca 2007 - 13:18

koniec 84 roku lub początek 85 -- Wideoteka (czy ktoś jeszcze pamięta ten program? :P ) -- Pride - rzuciło mnie na kolana i tak się zaczęła moja przygoda z u2


Wygląda na to, że nie byłaś osamotniona. Razem (nie wiedząc nic o sobie) rozpoczęłyśmy tę przygodę... :)

#39 Guest_MacPhisto18_*

Guest_MacPhisto18_*
  • Guests

Napisano 17 marca 2007 - 15:31

A u mnie sie to zaczeło w ten sposób.Pewnego razu kumpel przegrywał u mnie płytki i jedną przypadkowo zostawił.Wsadzam do kompa patrze a tu Boston wiec oglądnołem raz,drugi,trzeci i mi sie spodobało.Puźniej pościągałem z neta pare teledysków,piosenek kupiłem pare płytek i wciągłem sie na amen :D

#40 Marysieńka. love U2

Marysieńka. love U2

    Użytkownik

  • Members
  • 697 Postów
  • Skąd:wyspa skarbów

Napisano 19 marca 2007 - 19:51

Rok 1998 usłyszałam w radio Starning at the sun. I powaliło mnie na kolana. Pomyslałam sobie jaki melodyjny
głos. B) B)



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych