Skocz do zawartości


Zdjęcie

Metallica


153 replies to this topic

#61 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 16 maja 2008 - 13:56

Dla kogoś kto po raz pierwszy będzie na koncercie Metalliki każda setlista jest dobra. A najlepsza właśnie typu Best Of.


Ja tego nie kwestionuję, i zawsze byłem zwolennikiem grania " hitów " na koncertach, ja tylko opisuję stosunek zespołu do własnej twórczości.

St.Anger jest jaki jest, bo zespół odczuwał ogromną potrzebę " udowodnienia czegoś ", mianowicie tego, że nie musi nagrywać ballad i przebojów do radia. Po wydaniu albumu dało się zauważyć, że ci fani, którzy potrzebę takiego " udowodnienia " wespół z zespołem odczuwali ( mówiąc prościej - dla których rzeczy typu Load, ReLoad, czy S&M były po prostu kupą gówna ) zaakceptowali go bez większego problemu, często zresztą na zasadzie: " ciężko się tego słucha, fakt, ale o to właśnie chodziło ! ", a z brakiem solówek się jakoś pogodzili ( o ile pamiętam, zespół utrzymywał zresztą, że pierwotnie solówki miały być, tyle, że Kirk Hammett po odsłuchaniu numerów pod tym kątem stwierdził, że po prostu nie ma ich gdzie wsadzić ).
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#62 Fledge

Fledge

    Admin

  • Members
  • 1 019 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Poznan

Napisano 16 maja 2008 - 14:25

"ciężko się tego słucha, fakt, ale o to właśnie chodziło ! "


Zajebiste podejście. Nie ważne co grają, ważne, ze ostro. Typowe dla ćwierćinteligentów.
U2

#63 Salt The Fries

Salt The Fries

    Użytkownik

  • Members
  • 46 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Radzyń Podlaski / Lublin

Napisano 16 maja 2008 - 15:59

Ta setlista nie powinna być żadnym zaskoczeniem dla kogoś, kto nawet połowicznie śledził poczynania Hetfielda / Ulricha i spółki przez ostatnie 2 lata (co prawda epizodyczne, ale zawsze). Setlisty miały podobny koncept na tych okazjonalnych koncertach. Konkluzja jest jasna: 2 piosenki z Black Album, jedna z Reload. Reszta to lata '80. Znakomita większość hardcorowych fanów liczy właśnie na utwory z czterech pierwszych albumów. Nawet osoby, które gardzą Metallicą, doceniły takiego rodzaju setlisty, a taki dobór piosenek na setlistę, to tylko dodatkowy bodziec dla hardcorowych fanów. Słyszałem wiele opinii, że gdyby skupili się na drugiej połowie ich kariery na koncertach, to wiele osób by się nawet nie pojawiło. Mam nawet znajomego, który ma 31 lat i raczej już teraz z reguły najczęściej porusza się w obrębie muzyki elektronicznej i eksperymentalnej, ale przyznał, pod warunkiem, że nie będą grali post-Black Albumowych smętów, to sam by się wybrał. Nuff said. Ja osobiście się nie wybieram i nie żałuję. Nawet nie zrobiłbym tego dla sentymentu, którego zwyczajnie we mnie nie ma.
If I'm an ass, I should say so. If I don't, somebody else will. If I say it first, that disarms them.
Dołączona grafika

#64 apollyon

apollyon

    Użytkownik

  • Members
  • 25 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Bielsko-Biała

Napisano 17 maja 2008 - 10:52

Najśmieszniejsze są zarzuty o " brak solówek " na St.Anger. Nie istnieje żaden obowiązek zamieszczania solówek na płycie, a ich brak sam w sobie nie jest ani " dobry " ani " zły " - to solówka ewentualnie może być dobra lub zła. Jeśli ktoś posłucha St.Anger, to usłyszy, że nie ma tam miejsca na żadne solówki, bo jest to zupełnie inna filozofia konstruowania utworów, i albo się to kupuje, albo się tego nie kupuje.


tak, tylko że Metallica słynie z solówek Kirka, znak rozpoznawczy zespołu :] tak samo jak "przeciąganie" James'a.... teraz już nie śpiewa jak kiedyś.

ja tego nie kupiłem, może ty tak. moja fascynacja Metallica zaczęła się jak miałem 10 lat i do znudzenia wtedy słuchałem Ride the Lightning, Master of Puppets i Ajfa podziwiając solówki ucznia Satcha :]

kurczę, ale żałuje że nie kupiłem wcześniej biletu :-(

#65 Guest_QuickShowerJam_*

Guest_QuickShowerJam_*
  • Guests

Napisano 18 maja 2008 - 13:53

koncert odwolany z powodu beznadziejnej muzyki jaka gra metallica

#66 pablo

pablo

    26 lat z U2...

  • Members
  • 1 594 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Płock / Warszawa

Napisano 22 maja 2008 - 12:29

Słucham właśnie nowej demówki Metallici, która po dopracowaniu będzie pewnie w większości składała się na nowy album i wrażenia mam nawet niezłe.
Nie jest to co prawda powrót do lat 80, raczej do czasów Load. Dobrze natomiast, że nie ma tu takiej sieczki jak na St. Anger.

Najfajniejszy utwór? Zdecydowanie Fetish - z bardzo melodyjnym refrenem, zagranym i zaśpiewanym z Metallicowym żarem. Dla mnie kandydant na pierwszego singla, jeżeli oczywiście zespołowi zależy na listach przebojów.

Oryginalne jest też rozpoczęcie Dead Cell z perkusyjną kaskadą uderzeń. Takie Mofo w Metallicowym wydaniu :P






.

1. U2 * 2. Queen * 3. Metallica * 4. Marillion * 5. Pink Floyd * 6. R.Stones * 7. Iron Maiden * 8. Radiohead * 9. Deep Purple * 10. D.Mode

U2 TOP 10: The Unforgettable Fire, Exit, Luminous Times, All I Want Is You, Ultra Violet, Acrobat, The Ground Beneath Her Feet, Electrical Storm, Sometimes You Can't Make It On Your Own, Magnificent


#67 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 22 maja 2008 - 12:49

W sieci jest już koncert fantastycznej jakości z maja 2008 roku.

#68 Salt The Fries

Salt The Fries

    Użytkownik

  • Members
  • 46 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Radzyń Podlaski / Lublin

Napisano 22 maja 2008 - 21:46

Słucham właśnie nowej demówki Metallici, która po dopracowaniu będzie pewnie w większości składała się na nowy album i wrażenia mam nawet niezłe.
Nie jest to co prawda powrót do lat 80, raczej do czasów Load. Dobrze natomiast, że nie ma tu takiej sieczki jak na St. Anger.

Najfajniejszy utwór? Zdecydowanie Fetish - z bardzo melodyjnym refrenem, zagranym i zaśpiewanym z Metallicowym żarem. Dla mnie kandydant na pierwszego singla, jeżeli oczywiście zespołowi zależy na listach przebojów.

Oryginalne jest też rozpoczęcie Dead Cell z perkusyjną kaskadą uderzeń. Takie Mofo w Metallicowym wydaniu :P
.

Masz na myśli tamten fake z 1. lutego, który w ogóle nie był dziełem Metalliki, tylko zespołu Eternal Decision?
If I'm an ass, I should say so. If I don't, somebody else will. If I say it first, that disarms them.
Dołączona grafika

#69 pablo

pablo

    26 lat z U2...

  • Members
  • 1 594 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Płock / Warszawa

Napisano 22 maja 2008 - 22:32

Masz na myśli tamten fake z 1. lutego, który w ogóle nie był dziełem Metalliki, tylko zespołu Eternal Decision?


Nie mam pojęcia!!! W soulseeku było podpisane jako metallica, więc skoro wszystko brzmiało jak metallicowe to nawet przez myśl mi nie przeszło, że to nie Metallica. Szczególnie, że ostatnio pisano dużo o tym, że Metallica udostępnia swój materiał demo.

Jeżeli rzeczywiście to co słuchałem to jakiś inny zespół, to zaliczyłem niezłą wtopę, jednakże materiał ten jest całkiem niezły.

:P :P :P

EDIT:
Zbadałem sprawę - to rzeczywiście fake! Album "Eternal Decision" zespołu Eternal Decision z 1996 roku. Swoją drogą ciekawi mnie jaki cel ma takie wprowadzanie ludzi w błąd?

1. U2 * 2. Queen * 3. Metallica * 4. Marillion * 5. Pink Floyd * 6. R.Stones * 7. Iron Maiden * 8. Radiohead * 9. Deep Purple * 10. D.Mode

U2 TOP 10: The Unforgettable Fire, Exit, Luminous Times, All I Want Is You, Ultra Violet, Acrobat, The Ground Beneath Her Feet, Electrical Storm, Sometimes You Can't Make It On Your Own, Magnificent


#70 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 23 maja 2008 - 12:10

Swoją drogą ciekawi mnie jaki cel ma takie wprowadzanie ludzi w błąd?


A jaki jest cel tworzenia wirusów ?
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#71 pablo

pablo

    26 lat z U2...

  • Members
  • 1 594 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Płock / Warszawa

Napisano 23 maja 2008 - 20:24

A jaki jest cel tworzenia wirusów ?



By ludzie wydawali pieniądze na programy antywirusowe, które są pewnie w większości robione przez tych samych ludzi.






.

1. U2 * 2. Queen * 3. Metallica * 4. Marillion * 5. Pink Floyd * 6. R.Stones * 7. Iron Maiden * 8. Radiohead * 9. Deep Purple * 10. D.Mode

U2 TOP 10: The Unforgettable Fire, Exit, Luminous Times, All I Want Is You, Ultra Violet, Acrobat, The Ground Beneath Her Feet, Electrical Storm, Sometimes You Can't Make It On Your Own, Magnificent


#72 Ceasar_Of_Rome_Forrever

Ceasar_Of_Rome_Forrever

    Mr Spock

  • Members
  • 3 170 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:City of Blinding Lights Śrem

Napisano 24 maja 2008 - 05:29

koncert odwolany z powodu beznadziejnej muzyki jaka gra metallica



Red Hot Chilli Peppers się skończył i zawiesił działalność mrówa ( podobno ) :P
Dołączona grafika
Max Biaggi Ceasar Trade List

#73 Guest_QuickShowerJam_*

Guest_QuickShowerJam_*
  • Guests

Napisano 24 maja 2008 - 08:52

Nie wiem, nie znam .

#74 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 24 maja 2008 - 11:30

By ludzie wydawali pieniądze na programy antywirusowe, które są pewnie w większości robione przez tych samych ludzi.


a Ty dzięki wyżej opisanemu wprowadzeniu w błąd poznałeś nowy zespół.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#75 pablo

pablo

    26 lat z U2...

  • Members
  • 1 594 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Płock / Warszawa

Napisano 29 maja 2008 - 08:03

No i po koncercie.

Zostałem totalnie zdeptany na Machine Head. Ludzie szaleli choć było słychać tylko wielki huk, gdyż na supportach było FATALNE nagłośnienie.

Co innego na Metallice. Dźwięk czysty, klarowny - słychać każdy instrument.
Metallica jak można przeczytać na portalach internetowych zagrała największe przeboje, ku oczywiście mojej uciesze.

Żegnali się z nami chyba ze 4 minuty, zanim ostatecznie zeszli ze sceny (ukłony, oklaski, rozdawanie kostek, przemowy do publiczności, zawieszanie polskiej flagi na perkusji, ). Nie wiem czy wszędzie tak robią, ale było to nietypowe i ...co tu dużo mówić - miłe.


To na razie tyle.

1. U2 * 2. Queen * 3. Metallica * 4. Marillion * 5. Pink Floyd * 6. R.Stones * 7. Iron Maiden * 8. Radiohead * 9. Deep Purple * 10. D.Mode

U2 TOP 10: The Unforgettable Fire, Exit, Luminous Times, All I Want Is You, Ultra Violet, Acrobat, The Ground Beneath Her Feet, Electrical Storm, Sometimes You Can't Make It On Your Own, Magnificent


#76 evay

evay

    an accident waiting to happen

  • Moderatorzy
  • 2 213 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow

Napisano 29 maja 2008 - 15:35

co do nagłośnienia podczas supportów
jako iz zostalam wprowadzona przez technicznych (wiecie, Ci goscie, co rozladowywuja tiry i pomagaja ustawiac sceny, maja wstep na slaski przed koncertem) troche zapoznalam sie z tymi wszystkimi informacjami od "kuchni"
wiadomo, ze cale naglosnienie bylo ustawione tylko pod metallice ktora dzien wczesniej o 22 mial swoją próbę. dlatego supporty brzmialy tak slabo, zespoly nie mogly sie nawet porzadnie nastroic.

wspanialy konktakt z publiką! np. (wiem, nie powinnam porownywac) po RHCP nie bylam az tak zadowolona, Flea costam pogadal i tyle. a tu James wspaniale sie z nami dogadywal!

no, scena juz prawie rozebrana, o 4.45 naglosnienie juz rozebrane bylo ;)

jestem szczesliwa posiadaczka kostek i wspanialych emocji, jakie dostarczyla mi ta wspaniala grupa.

mam nadzieje, ze zapowiedzi są prawdziwe i zobaczymy się w przyszłym roku!

#77 evay

evay

    an accident waiting to happen

  • Moderatorzy
  • 2 213 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow

Napisano 29 maja 2008 - 16:42

po pierwsze nie zeruję jak ludzie z allegro ;pp
po drugie dwie dałam kolegom ktorzy fanami są od hoho miliona lat no i jakąś dla siebie zachować musiałam ;)

#78 Stella

Stella

    Użytkownik

  • Members
  • 214 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Nowhere near

Napisano 29 maja 2008 - 17:22

jestem szczesliwa posiadaczka kostek


a co to?

#79 A_U2_F

A_U2_F

    Użytkownik

  • Members
  • 611 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 29 maja 2008 - 18:25

Kostki do grania na gitarze, jak mniemam.
All that You can't - leave BEHIND...
So
Spoiler
what?!

#80 Guest_QuickShowerJam_*

Guest_QuickShowerJam_*
  • Guests

Napisano 29 maja 2008 - 18:42

no no, zapewne o to jej chodzilo





Ale ja wolalbym byc po jakims koncercie posiadaczem kostek efektowych, ale nie od tego zespolu



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych