Jump to content


Photo

U2forums Band


192 replies to this topic

#101 TUFKAK_U2

TUFKAK_U2

    BejsmenT

  • Members
  • 2 607 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:There is no place like home ;)

Posted 19 maja 2009 - 19:33

Szkoda, że się wycofaliście z projektu zrobienia czegoś swojego... :( No ale kower też good sprawa ;)

#102 conr4d

conr4d

    Użytkownik

  • Members
  • 2 255 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wałbrzych

Posted 20 maja 2009 - 05:39

Szkoda, że się wycofaliście z projektu zrobienia czegoś swojego... :( No ale kower też good sprawa ;)

Coś swojego to raczej kwestia czasu, to jak z zespołem, najpierw musimy złapać wprawę ;-)
Dzisiaj nagram Ultraviolet, tempo to 108.

#103 conr4d

conr4d

    Użytkownik

  • Members
  • 2 255 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wałbrzych

Posted 20 maja 2009 - 21:28

Ok, ścieżka perkusji nagrana, wysłana do Jacka.
Mam nadzieję, że jutro, albo w przeciągu kilku dni pojawi się wersja dla reszty muzyków, co by dograli swoje partie.

#104 user420

user420

    Użytkownik

  • Members
  • 5 213 posts
  • Płeć:Mężczyzna

Posted 21 maja 2009 - 05:45

Ok, to teraz pytanie najwazniejsze. Co z Basem. Jaco nagrywa, czy w koncu ktos nagrywa? Jesli jeszcze niepewne to czy mialbym teraz ja nagrywac? ;)

#105 Jacek

Jacek

    Użytkownik

  • Jacek
  • 2 404 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Brody\Warszawa

Posted 21 maja 2009 - 07:35

Witam

MELDUNEK ZE STUDIA #1

ZROBIONE:

1 Bębny posadzone. Jakościowo super sprawa, że o umiejętnościach pałkera nie wspomnę....chylę czoła naprawdę jest obiecująco!

Jak już Konrad wspomniał mix bębnów już mam. Pojedyncze ścieżki się wysyłają. Powinienem mieć je wszystkie dziś.

DO ZROBIENIA:

1 W nawiązaniu do wypowiedzi Mrówy - pod ten mix spoko możesz się już produkować;) (najwyżej coś się później jeszcze pozmienia).

Chciałbym tylko ustalić w jakiej tonacji to będzie robione? W sumie np. dla wokalistów ważna sprawa nie?

2 Co do basu to czekam na zgłoszenia chętnych wtedy powysyłam mix (ale nie wcześniej niż jutro-nigdzie nam się przecież nie spieszy nie? :P ).
Sam w weekend również postaram się o jakąś ścieżkę (może ktoś mi nagra-jak nie to sam spróbuję).

3. Szkoda, że nie nagrywamy wszyscy w jednym programie wtedy wysłałbym projekt cały z markerami gdzie jest zwrotka, gdzie refren i takie tam.
Dlatego też każdy musi sam sobie obsłuchać miks i obliczyć co gdzie i kiedy i ile razy.

PRZEMYŚLENIA WŁASNE

To co otrzymałem od Konrada wczoraj jest naprawdę fajnej jakości, że o umiejętnościach perkusisty nie wspomnę.....!!!!
Myślę sobie tak, że z jednej strony fajnie utrzymać podobny "poziom" ale z drugiej jest to tylko nasza pewna forma "zabawy" muzyką więc nie ma sensu się stresować, że coś ktoś zrobił tak, a nie inaczej. Dlatego zapraszam wszystkich do nagrywania co wam tam się w głowach urodzi. Potem będziemy się zastanawiać co z tym zrobić ;) Sądzę, że takie podejście pomoże odejść trochę od przyjętej formy zrobienia koweru tego kawałka (przypominam, że kompozycyjnie i instrumentalnie trzymamy się blisko oryginału), a przez to nada mu (mam taką nadzieję) tego czegoś co wyróżni ten kower od masy innych.

Achas i jeszcze jedno - może jakiś przekładzik? W sumie może by fajnie to wyszło? Kto wie ;)

Także ZAPRASZAMY!!!!

Kolejne meldunki wkrótce.

Pozdrawiam

PS. I na koniec pocztóweczka dźwiękowa ze studia: ...z pozdrowieniami od B.E - nie wiem czemu ale to tego całego "zamieszania" z tym kowerem przykleił mi się ten song - endżoj!

Edited by Jacek, 21 maja 2009 - 08:55 .

<p><strong><em>.....ale takie dąsy i fochy i smutki to wszystko cena miłości - jak śpiewa ten staruch w świecącej kurtce......</em></strong></p>

#106 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Posted 21 maja 2009 - 08:27

Fajnie się wszystko zapowiada. Czekam na kolejne efekty pracy użytkowników.

#107 user420

user420

    Użytkownik

  • Members
  • 5 213 posts
  • Płeć:Mężczyzna

Posted 21 maja 2009 - 14:06

jesli chodzi o tonacje, to mysle ze powinnismy trzymac sie standardowego studyjnego E. Jesli obnize to struny beda mocno sie o progi obijac, a w druga strone tez nie bardzo bo nie mam kapodastera :\


Jesli chodzi o sciezki, to jesli basu zadnego nie ma to moge sie podjac proby nagrania gitar najpierw, bo prawde mowiac tone port sprzedalem calkiem niedawno kumplowi, ale nie ma problemu abym go sobie od niego na jeden dzien pozyczyl. Wiec jak cos moge w weekend nagrac gitke.
Aha, juz sie z Cactusem podzielilem jesli chodzi o gitary, sluchalem jeog nagran i mozliwosci jego jesli chodzi o jakosc sa naprawde nienajgorsze, wiec mysle (jak juz mu zreszta powiedzialem na pm) ze witamy w druzynie, i jak tylko bedziesz mial termin w tej salce/studiu to nagraj swoja partie :]

#108 lookass

lookass

    Użytkownik

  • Members
  • 1 423 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Posted 21 maja 2009 - 15:13

Dobrze, dobrze działajcie. Już się nie mogę doczekać efektu końcowego. Jestem bardzo ciekawy jak to wyjdzie.

#109 user420

user420

    Użytkownik

  • Members
  • 5 213 posts
  • Płeć:Mężczyzna

Posted 21 maja 2009 - 15:44

Dobrze, dobrze działajcie. Już się nie mogę doczekać efektu końcowego. Jestem bardzo ciekawy jak to wyjdzie.




jakie dzialajce? :)
Dzialamy, prosze pana. Wszyscy nagrywamy, mam nadzieje ze sie tam z warszawiakami dogadasz (Jacek, U2roopa) i umowicie sie na wspolne nagrywanie ;)

Pozdro!

#110 Jacek

Jacek

    Użytkownik

  • Jacek
  • 2 404 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Brody\Warszawa

Posted 21 maja 2009 - 16:44

Komunikat do wszsytkich nagrywajacych:

Nie tnijcie tego co nagracie, pozwolcie wybrzmiewac do konca (chodzi o koncowki sciezek). Jak sie utnie, to nie da sie tego potem dorobic. A sciszyc/wyciac zawsze sie da.

Tak sobie przypomnialem nagle;)
<p><strong><em>.....ale takie dąsy i fochy i smutki to wszystko cena miłości - jak śpiewa ten staruch w świecącej kurtce......</em></strong></p>

#111 lookass

lookass

    Użytkownik

  • Members
  • 1 423 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Posted 22 maja 2009 - 07:21

jakie dzialajce? :)
Dzialamy, prosze pana. Wszyscy nagrywamy, mam nadzieje ze sie tam z warszawiakami dogadasz (Jacek, U2roopa) i umowicie sie na wspolne nagrywanie ;)

Pozdro!


Jakoś się pewnie dogadamy ale musimy mieć gotowy podkład rzecz jasna :P

#112 Yasiu

Yasiu

    .

  • Members
  • 2 675 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Posted 22 maja 2009 - 13:18

A ja niestety (a może i stety?) jestem zmuszony się z tego przedsięwzięcia wypisać... Do studia mógłbym się wepchnąć najwcześniej dopiero w wakacje, a z tego co wyczytałem bas to jedna z pierwszych potrzebych Wam ścieżek, nie będę Was spowalniać. Dzięki, przepraszam, życzę jak najlepszych efektów.

#113 Mirbalman

Mirbalman

    Pan Tamburyn

  • Members
  • 1 064 posts
  • Płeć:Mężczyzna

Posted 22 maja 2009 - 14:04

Jako, że niestety nie mogę Was wspomóc muzycznie (ni studia, ni nic w tym stylu) wspomogę Was literacko. Pat - śpiewasz, nie? Jak coś to pisz

Ultrafiolet (oświetl mnie)

czasem czuję, że nie wiem sam
Czuję, że czasem sprawdzić chcę
Też chcę pomylić się
Sile powiedzieć nie
Miłości trwaj we mnie

O skarbie nie płacz już
Otrzyj łzy, ze swych oczu znów
Dajesz mi siłę, wielką moc
Ciemny jest dzień tak jak długa noc
Jestem w dołku ? podnosisz mnie
W czerni jestem i znów proszę Cię

Proszę, proszę, proszę oświetl mnie

Kochanie

Proszę, proszę, proszę oświetl mnie

Ukryłaś swe skarby
Nikt nie znajdzie już
Twoja miłość tajemnicą
Płynącą z ust do ust
Spokój goszczący w domu, co
Nie ma czasu na sen
To cena miłości, wiem
Znam wartość jej cen.


Proszę, proszę, proszę oświetl mnie

Wciąż pamiętam
Trzeba nam było niewiele
Teraz leżymy wspólnie
W utkanej z jęku pościeli
Kiedy się zgubiłem
I w głowie hałas budził trwogę
Twoja miłość była znakiem
Który wskazywał mi drogę

Proszę, proszę, proszę oświetl mnie


#114 Jacek

Jacek

    Użytkownik

  • Jacek
  • 2 404 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Brody\Warszawa

Posted 22 maja 2009 - 15:38

Wydaje się z "rymem i z rytmem" ;)

Jestem jak najbardziej za polskim tekstem ale ja tylko chórki robię więc niech się wypowie Lookas i Patyś.
<p><strong><em>.....ale takie dąsy i fochy i smutki to wszystko cena miłości - jak śpiewa ten staruch w świecącej kurtce......</em></strong></p>

#115 lookass

lookass

    Użytkownik

  • Members
  • 1 423 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Posted 22 maja 2009 - 21:26

Jestem zdecydowanie za. Jak już Jackowi napisałem łatwiej odśpiewać oryginał a wersja polska wymaga więcej kreatywności od nas forumowych śpiewaków :P Brakuje mi chyba tylko tego "orajt nał" i "oł kaman" przy drugim "baby, baby" może ma ktoś jakiś pomysł jak to wpleść w tekst Mirbalmana?

#116 TUFKAK_U2

TUFKAK_U2

    BejsmenT

  • Members
  • 2 607 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:There is no place like home ;)

Posted 22 maja 2009 - 22:00

A ja niestety (a może i stety?) jestem zmuszony się z tego przedsięwzięcia wypisać... Do studia mógłbym się wepchnąć najwcześniej dopiero w wakacje, a z tego co wyczytałem bas to jedna z pierwszych potrzebych Wam ścieżek, nie będę Was spowalniać. Dzięki, przepraszam, życzę jak najlepszych efektów.

A w sumie to im wszystkim się tak śpieszy z tym kowerem ? Zresztą, jeżeli nawet, to na pewno nie będzie to jednorazowy wybryk ;) Ja jak kupię basidło w czerwcu i ten interfejs line 6 co mi mrówa polecał to będę sypał partiami ze wszystkich U2-owych pieśni :P

#117 Mirbalman

Mirbalman

    Pan Tamburyn

  • Members
  • 1 064 posts
  • Płeć:Mężczyzna

Posted 23 maja 2009 - 10:09

Jestem zdecydowanie za. Jak już Jackowi napisałem łatwiej odśpiewać oryginał a wersja polska wymaga więcej kreatywności od nas forumowych śpiewaków :P Brakuje mi chyba tylko tego "orajt nał" i "oł kaman" przy drugim "baby, baby" może ma ktoś jakiś pomysł jak to wpleść w tekst Mirbalmana?

Macie "Kochanie", jak tak chcecie :P

#118 Jacek

Jacek

    Użytkownik

  • Jacek
  • 2 404 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Brody\Warszawa

Posted 23 maja 2009 - 10:48

MELDUNEK #2

ZROBIONE:
Do bębnów dorzucamy bas.

Bas siedzi.

Sekcja idzie na piwo :P


Poniżej filmiki (Co prawda nie wnoszą one nic do tematu ale co tam ;) - jak się bawić to się bawić).

Houston we have a ground loop!

Setup

No, he's not recording yet

Where's the MUCHA!


DO ZROBIENIA:

Gitary, gitary, gitary.

Kolega Mrówa już coś tam ponoć działa (przynajmniej u mnie ptaszki o tym ćwierkają ;) ).

Kolega Cactus jest zwart i gotowy.

Co więcej?

Intro, klawisze, pady, wokale itepe.

ENDŻOJ!!!
<p><strong><em>.....ale takie dąsy i fochy i smutki to wszystko cena miłości - jak śpiewa ten staruch w świecącej kurtce......</em></strong></p>

#119 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Posted 24 maja 2009 - 21:00

Jako, że niestety nie mogę Was wspomóc muzycznie (ni studia, ni nic w tym stylu) wspomogę Was literacko. Pat - śpiewasz, nie? Jak coś to pisz

Ultrafiolet (oświetl mnie)

czasem czuję, że nie wiem sam
Czuję, że czasem sprawdzić chcę
Też chcę pomylić się
Sile powiedzieć nie
Miłości trwaj we mnie

...

Wciąż pamiętam
Trzeba nam było niewiele
Teraz leżymy wspólnie
W utkanej z jęku pościeli
Kiedy się zgubiłem
I w głowie hałas budził trwogę
Twoja miłość była znakiem
Który wskazywał mi drogę


Oj będzie wyzwanie... Nie będę ukrywał, że nie jest to dla mnie, "amator skilsa" totalnego, łatwy song do odśpiewania. A walczę ostro w wolnych chwilach, żeby kroku dotrzymać pozostałym Załogantom. Kompletnie nie mogę ugryźć początku i końcówki. O ile zwrotki naprawdę fajnie brzmią z podkładem, to jednak mówiony/śpiewany początek i krzyczany koniec jest jak na razie nie do przejścia. Początek pieruńsko mi się rozłazi, z kolei motywu końcowego nawet nie nadgryzłem.

Lookass, walczyłeś z tym trochę?

Jak tam Panowie gitarzyści ;)?

#120 user420

user420

    Użytkownik

  • Members
  • 5 213 posts
  • Płeć:Mężczyzna

Posted 24 maja 2009 - 21:33

Jak tam Panowie gitarzyści ;)?




jutro do warszawskiego studia Przygoda Records wysylam swoje sciezki :)



Reply to this topic



  


1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users