Skocz do zawartości


Zdjęcie

Popmart Live From Mexico City DVD


457 replies to this topic

#401 novia

novia

    Użytkownik

  • Members
  • 623 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:cool green valleys

Napisano 04 października 2007 - 17:01

W katowickim Empiku na Piotra Skargi są jeszcze 3 kopie na sklepie w wersji deluxe :) A jak się przez empik.com zamiawia, to też nie ma problemu, a taki popłoch był, że już nigdzie nie ma :P
Eating lemons can help strengthen bones, prevent bad breath and increase energy!

Your signature is more powerful than you think

#402 Guest_Mac_*

Guest_Mac_*
  • Guests

Napisano 04 października 2007 - 18:01

Rzeczywiście z Empikiem nie ma problemow.

A ja zauważyłem że u mnie nie ma tego zacięcia po SBS.
Nawet małego, troche mnie to dziwi :P
Od strony technicznej, najlepiej wydany koncert, bonusy też mi się podobają mimo wszystko.
Pozostaje mi się tylko cieszyć.

:)

#403 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 04 października 2007 - 18:49

Wreszcie znalazłem czas, aby zapoznać się z tym cudem :D

Moje oceny:

Koncert z Meksyku - 6/6

Płyta bonusowa - 5/6

Opłaciło się czekać wiele lat na wydanie tego DVD. Sam koncert oglądałem bardzo dawno temu, później nie wracałem do niego celowo, mająć świadomość że przyjemność jego oglądania na DVD będzie jeszcze większa.

PopMart to moja ulubiona trasa. To DVD świętnie oddaje jej klimat. Olbrzymia uczta wizualna i dźwiękowa. Sam koncert nie ma dla mnie słabych punktów. Być może rozkładając cały występ na czynniki pierwsze można doszukać się utworów, które wypadły słabiej niż na innych koncertach z trasy. Zdecydowanie wolę jednak takie DVD z całym koncertem niż preferowane przez zespół ostatnio "miksy" z różnych występów, co pozwala wyleiminować wpadki. Wielki postulat do zespołu - powróćcie do współpracy z Davidem Malletem. Pan Hamilton swoimi dokonaniami nie przekonuje mnie bowiem zbytnio.

Co do płyty bonusowej - naprawdę prezentuje się to świetnie. Dokumenty, fragmenty z Roterdamu i Edmonton dobrze dokumentują trasę. Wystawiona przeze mnie powyżej ocena oczywiście stanowi raczej docenienie tego, że dodatki na tym DVD stanowią postęp w stosunku do poprzednich wydawnictw zespołu. Pewnie, że brakuje mi Warszawy, Santiago, Johanesburga i innych niezwykłych koncertów z tej trasy. Tłumaczę to jednak sobie tym, że jest to świadoma polityka zespołu. Przy wcześniejszych DVD zespół też unikał zamieszczania fragmentów występów mających jakiś szczególny, ponadczasowy wymiar. Chcę wierzyć, że zespół wychodzi z założenia, że zamieszczanie fragmentów takich koncertów stanowiłoby handlowanie emocjami. Może zespół świadomie w ten sposób buduje swoją legendę, której magia mogłaby ucierpieć gdyby wszystko zostało podane na tacy (na DVD).

Wydawnictwo prezentuje się świetnie również od strony wizualnej. Opakowanie, książeczka, menu płyty, jak i takie dodatki jak karaoke czy gra świetnie współgrają ze sobą i wpasowują się w popmartowy styl.
Dołączona grafika

#404 corso

corso

    Użytkownik

  • Members
  • 3 831 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Black Diamond Bay

Napisano 04 października 2007 - 18:56

"Pewnie, że brakuje mi Warszawy, Santiago, Johanesburga i innych niezwykłych koncertów z tej trasy. Tłumaczę to jednak sobie tym, że jest to świadoma polityka zespołu."

Pewnie, że świadoma.
Będzie można wydać te rzeczy za 20 lat i sporo na tym zarobić.
To tak jak z innymi legendami - co rusz znajdują się w czeluściach archiwów jakieś perełki.
A kasa leci.
Ale nie krytykuję - sam pewnie też bym tak robił.
;)

#405 Ceasar_Of_Rome_Forrever

Ceasar_Of_Rome_Forrever

    Mr Spock

  • Members
  • 3 170 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:City of Blinding Lights Śrem

Napisano 04 października 2007 - 18:57

moje jeszcze nie dotarło :(
chyba już jutro powinno być
jak wróciłem do domu przeżyłem szok że go jeszcze nie ma :P
Dołączona grafika
Max Biaggi Ceasar Trade List

#406 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 04 października 2007 - 19:03

Będzie można wydać te rzeczy za 20 lat i sporo na tym zarobić.


Z dwojga złego - chyba lepszym rozwiązaniem byłoby wydawanie takich niezwykłych momentów, koncertów już po zakończeniu kariery. Gdyby wydali to teraz to pewnie bez finansowych podtekstów pewnie by się nie odbyło. Dodatkowo możnaby im zarzucić, że np. Matki Zaginionych w Santiago zostały zaproszone na scenę aby zespół mógł się tym później szczycić na oficjalnym wydawnictwie i czerpać z tego wymierne profity.
Dołączona grafika

#407 corso

corso

    Użytkownik

  • Members
  • 3 831 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Black Diamond Bay

Napisano 04 października 2007 - 19:08

Z dwojga złego - chyba lepszym rozwiązaniem byłoby wydawanie takich niezwykłych momentów, koncertów już po zakończeniu kariery. Gdyby wydali to teraz to pewnie bez finansowych podtekstów pewnie by się nie odbyło. Dodatkowo możnaby im zarzucić, że np. Matki Zaginionych w Santiago zostały zaproszone na scenę aby zespół mógł się tym później szczycić na oficjalnym wydawnictwie i czerpać z tego wymierne profity.

Niegłupim pomysłem byłoby IMO wydanie np Santiago i przekazanie profitów tym babciom i matkom, albo Sarajeva i wsparcie z zysków sierot wojennych, czy coś w tym stylu.
Bardziej by mi się to podobało niż redagowanie przez jeden dzień gazety coby Afrykę wspierać.

#408 Guest_Mac_*

Guest_Mac_*
  • Guests

Napisano 04 października 2007 - 19:15

Niegłupim pomysłem byłoby IMO wydanie np Santiago i przekazanie profitów tym babciom i matkom, albo Sarajeva i wsparcie z zysków sierot wojennych, czy coś w tym stylu.


Zaręczam Ci że te babcie już nie żyją.

#409 corso

corso

    Użytkownik

  • Members
  • 3 831 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Black Diamond Bay

Napisano 04 października 2007 - 19:23

Zaręczam Ci że te babcie już nie żyją.

Bardzo się mylisz.
Żyją i spotykają się na demonstracjach.

#410 Guest_Mac_*

Guest_Mac_*
  • Guests

Napisano 04 października 2007 - 19:28

Bardzo się mylisz.
Żyją i spotykają się na demonstracjach.


Chyba że tak.
Bo wiesz na moje oko to one miały ze 60-70 lat i mineło 10 to na pewno pare poumierało.
No ale jak się trzymają to dobrze, ale myśle że te pieniądze ani nie dadzą im szczęścia( bo po co im??) ani nie zwrocą straconych synow.

#411 Look

Look

    Użytkownik

  • Members
  • 647 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 04 października 2007 - 19:37

Empik Blue City - Warszawa- jedyne 144 PLN. Piękne zdzierstwo :angry: . Ciekawe ile jest takich osób, które po prostu wchodzą i kupują nie patrząc na cenę i nie spędzając kilku godzin przed netem w poszukiwaniu najlepszej oferty :D

#412 Guest_Mac_*

Guest_Mac_*
  • Guests

Napisano 04 października 2007 - 19:45

Empik Blue City - Warszawa- jedyne 144 PLN. Piękne zdzierstwo :angry: . Ciekawe ile jest takich osób, które po prostu wchodzą i kupują nie patrząc na cenę i nie spędzając kilku godzin przed netem w poszukiwaniu najlepszej oferty :D


Zrezygnowałem z trzech piwek, dołożyłem dyszke i wyszła mi cena rynkowa.
Nie ma się co zastanawiać ( teraz to już i tak za poźno) jak zobaczycie to kupujcie jeżeli wam zależy, bo dodruk może byc za miesiąc a może być za rok...

Oczywiście troche przesadzam ale sami widzicie jaka jest sytuacja z tym Mexico.

:P

#413 Margot

Margot

    Użytkownik

  • Members
  • 1 132 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Warszawa

Napisano 04 października 2007 - 20:27

Ale mnie zacheciliscie tymi recenzjami, a ja musze poczekac na sw. Mikolaja :rolleyes:

#414 methiu

methiu

    0118 999 881 999 119 7253

  • Members
  • 1 035 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ok.Oświęcimia

Napisano 04 października 2007 - 23:41

Kiedy mamy wszystko ładnie jakościowo, podane można sobie porównać 2 gigantomanie.

Trasa Pop Mart nadała jakieś strasznie charakterystyczne brzmienie piosenkom. Acr Ty chyba kiedyś
nazwałeś to elegancko zjawiskiem popmartyzacji :-) Zawsze mi się wydawało, że utwory są jakieś wygładzone
no bo jak tu porównać 'Until the end of the world' z Pop Mart do drapieżnych wersji z Zoo Tv nie mówiąc już o
'Bullet the blue sky'. Oczywista trasa ma swoje plusy takie np Pride brzmi bardzo ok, poza tym One, te One z
Mexico właśnie(!) i chyba to co muzycznie najlepsze w PM czyli Please (tu już rządzi Sarajevo).

No, ale ogólnie Pop Mart w stosunku do Zoo Tv leży, oj leży. Tam to był Rock'n'Roll Dołączona grafika
"Smell the flowers while you can" - David Wojnarowicz

#415 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 05 października 2007 - 08:28

Bullet z Popmartu jest dużo lepszy od Bulleta z Zoo Tv, i o wiele bardziej drapieżny. W niektórych wykonaniach ( choćby San Diego ) znać nawet wpłyty Rage Against The Machine..

No, ale ogólnie Pop Mart w stosunku do Zoo Tv leży, oj leży. Tam to był Rock'n'Roll


Tak, oczywiście, kultywujcie ten mit.. a jak chcesz posłuchać rock'n'rolla, to włącz sobie Boy Tour z Hagi.

A żeby nie było, że się tylko czepiam - ciekawi mnie, czy ktoś z Was przesłuchał wszystkie bootlegi z Popmartu ( oczywiście w przeliczniku 1 bootleg = 1 koncert ) ? Mi zostało 27 do końca ( nie licząc Lizbony, której nie ma ).. w ogóle myślałem, czy by nie założyć jakichś odrębnych wątków o poszczególnych trasach..
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#416 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 05 października 2007 - 09:13

No, ale ogólnie Pop Mart w stosunku do Zoo Tv leży, oj leży. Tam to był Rock'n'Roll Dołączona grafika


Oj Methiu... ;) PopMart jest moją ulubioną trasą, również dlatego że zespół stworzył coś zupełnie innego on swich wcześniejszych dokonań. Nie chcę się bawić w porównywania poszczególnych utworów. Jak dla mnie ważne jest to, że koncerty z tej trasy były bardzo spójne, także pod względem brzmieniowym.


A żeby nie było, że się tylko czepiam - ciekawi mnie, czy ktoś z Was przesłuchał wszystkie bootlegi z Popmartu ( oczywiście w przeliczniku 1 bootleg = 1 koncert )


Jako miłośnik tej trasy musiałem oczywiście przesłuchać wszystkich koncertów z tej trasy. Zresztą zawsze lecę trasami. Obecnie mam ambitny plan, żeby przesłuchać wszystkie bootlegi, od początku do końca. Obecnie jestem przy końcu The Joshua Tree :rolleyes:

w ogóle myślałem, czy by nie założyć jakichś odrębnych wątków o poszczególnych trasach..


Popieram ten pomysł ;)
Dołączona grafika

#417 Ceasar_Of_Rome_Forrever

Ceasar_Of_Rome_Forrever

    Mr Spock

  • Members
  • 3 170 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:City of Blinding Lights Śrem

Napisano 06 października 2007 - 16:47

Przyszedł dzień, w którym wstąpiły anioły a ja dostałem swój PopMart

Szczelnie zapakowana paczka po krótkiej chwili zakończyła swój żywot, folia okalająca pudełko z dvd podobnie. Produkt po rozpakowaniu nie został uszkodzony :P
Jakość produktu nie podlega dyskusji, brak zacięcia na Sunday Bloody Sunday

Po rozpoczęciu nastąpiła eskalacja emocji
Solowe wykonanie Sunday przez The Edge
no i to zdumiewające wykonanie La Bamby przez Bono, znaczy się Desire :D
aż Edek musiał odejść od statywu z powodu śmiechu
Ciekawe wykonanie Hold Me z Bono przypominającego Mr Zagadkę

Mexico City awansowała to rangi mojego ulubionego DVD tuż przez Sydney
Dołączona grafika
Max Biaggi Ceasar Trade List

#418 Guest_Mac_*

Guest_Mac_*
  • Guests

Napisano 06 października 2007 - 18:39

Przyszedł dzień, w którym wstąpiły anioły a ja dostałem swój PopMart


U mnie zstąpiły :P

Szczelnie zapakowana paczka po krótkiej chwili zakończyła swój żywot, folia okalająca pudełko z dvd podobnie. Produkt po rozpakowaniu nie został uszkodzony :P


Jak byś widział akcje u mnie, w ruch poszedł nawet sekator :D

Solowe wykonanie Sunday przez The Edge


Dla mnie po prostu najlepszy moment na całym koncercie.

#419 TUFKAK_U2

TUFKAK_U2

    BejsmenT

  • Members
  • 2 607 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:There is no place like home ;)

Napisano 07 października 2007 - 13:36

Dlaczego w Polsce nie ma dostępnej wersji 2 DVD ?? Nigdzie nie można tego dostać :(

#420 Ceasar_Of_Rome_Forrever

Ceasar_Of_Rome_Forrever

    Mr Spock

  • Members
  • 3 170 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:City of Blinding Lights Śrem

Napisano 07 października 2007 - 14:28

jest przecież
na allegro za 119 zł widziałem jedną ofertę :D
trzeba śledzić różne miejsca :D
Dołączona grafika
Max Biaggi Ceasar Trade List



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych