Skocz do zawartości


Zdjęcie

Amatorska rejestracja koncertu w Chorzowie


56 replies to this topic

#21 Waldek

Waldek

    Użytkownik

  • Members
  • 171 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Oława

Napisano 28 kwietnia 2009 - 08:18

Witam

Pewnie jakieś nagrania Warszawy i Chorzowa gdzieś sobie leżą i czekają na swój czas, tak na przykład moje audience z Berlina 2005 jeszcze nie ujrzało światła dziennego (brak czasu...).

Co myślicie o tych mikrofonach:
link 1

link 2

#22 Daniel84

Daniel84

  • Members
  • 3 657 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 28 kwietnia 2009 - 08:35

Bardzo dobry sprzęt; zwłaszcza te mniejsze.

#23 jackseg1

jackseg1

    Użytkownik

  • Members
  • 146 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Dublin

Napisano 28 kwietnia 2009 - 18:54

Pytanie do osób kóre były w Chorzowie w 2005: czy bede miał kłopoty z wniesieniem w plecaku aparatu Canon S2?
Dołączona grafika

Miałem go z 2 razy w Polsce na mniejszych koncertach, raz przeoczyli, a drugim razem przeszedł - miescił sie w kategorii MegaPikseli.

W USA obsługa koncertu rozesmiała sie gdy zapytałem czy z takim apartem mogę mogę wejsc? Dla nich to nawet nie miesciło się w kategorii sprzętu do rejestracji dzwięku czy obrazu :lol: . Z resztą na zachodzie Europy jest podobnie.

Wiadomo jedak ze Polska to kraj "specjalny" a "łochronize" mają własne standardy. Nie chcę sie szarpac z jakimis karkami, ale fajnie byłoby miec kilka własnych fotek.

#24 Ceasar_Of_Rome_Forrever

Ceasar_Of_Rome_Forrever

    Mr Spock

  • Members
  • 3 170 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:City of Blinding Lights Śrem

Napisano 28 kwietnia 2009 - 19:46

a są gdzieś w ogóle określone jakieś wytyczne dot takiego sprzętu czy wszystko jest nielegalne ?
Dołączona grafika
Max Biaggi Ceasar Trade List

#25 user420

user420

    Użytkownik

  • Members
  • 5 213 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 28 kwietnia 2009 - 19:48

jesli chodzi o aparaty, to chyba tylko do 3,2 mpx sa legalne

#26 Wiercioch

Wiercioch

    Użytkownik

  • Members
  • 1 027 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:generalnie to z W-cha

Napisano 28 kwietnia 2009 - 20:01

6!

jesli chodzi o aparaty, to chyba tylko do 3,2 mpx sa legalne

do 3,2 to efektywna ilosc pikseli.
w ilosci rzeczywistej to mozna do 3,4112 (czy do trzech miejsc po przecinku) wnosic.

;)

Nic nie wiadomo.
Napisze ktos ze mozna - sklamie.
Napisze ze nie mozna - sklamie.

Ale to tez nic nie oznacza.

pozdro, Wiercioch
"The right to appear ridiculous is something I hold dear"

#27 Wirken

Wirken

    Użytkownik

  • Members
  • 34 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa / Wrocław

Napisano 16 maja 2009 - 18:30

Do jackseq1:

W 2005 odpuściłem aparat, bo tak zapowiadali, że nie można.....

Żałowałem, obok wszyscy mieli, na bramkach nawet nie szukali aparatów...

Miałem z tego powodu potworny niesmak.

Ale "multicam" daje radę i sobie wspominam.

Teraz biorę wszystko co się da !!
Tomorrow ? October? One!

#28 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 04 lipca 2009 - 16:22

Doświadczony polski taper - fooby, zadeklarował nagranie zarówno dźwięku jak i wizji z chorzowskiego koncertu.

#29 Matatjahu

Matatjahu

    Użytkownik

  • Members
  • 3 Postów

Napisano 08 lipca 2009 - 19:03

W Barcelonie też było napisane na biletach, że niczego wnosić nie można. W sumie byliśmy chyba jedynymi na stadionie, którzy byli bez żadnego sprzętu....

#30 morfeusz

morfeusz

    Użytkownik

  • Members
  • 1 064 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 08 lipca 2009 - 20:18

fooby taaa ma ogromne polskie doswiadczenie:) a nie wiesz czy ma juz moze lepszejszy kasprzak do nagrań?

#31 Waldek

Waldek

    Użytkownik

  • Members
  • 171 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Oława

Napisano 14 lipca 2009 - 12:41

Pytanie do bardziej doświadczonego bootleg'era:
Jak ustawić minidisc'a, żeby dobrze i czysto nagrać koncert.
Nurtują mnie 3 ustawienia:
1) Normal or For Loud Music - tutaj proste -> For Loud Music
2) Mic sens. : Low or High - Low?
3) Rec. level: Auto or Manual - Manual? jaki poziom?

Za rady będę wdzięczny...

#32 baxito

baxito

    Użytkownik

  • Members
  • 98 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kwidzyn

Napisano 14 lipca 2009 - 13:34

Pytanie do bardziej doświadczonego bootleg'era:
Jak ustawić minidisc'a, żeby dobrze i czysto nagrać koncert.
Nurtują mnie 3 ustawienia:
1) Normal or For Loud Music - tutaj proste -> For Loud Music
2) Mic sens. : Low or High - Low?
3) Rec. level: Auto or Manual - Manual? jaki poziom?

Za rady będę wdzięczny...


Daj te pytanie na www.u2torrents.com
Tam jest dużo doświadczonych taperów, co dobrze słychać na ich nagraniach ;)
Dołączona grafika

Bootleg z Chorzowa 06.08.2009r.

http://rapidshare.co..._06.08.2009.zip

Moje zdjęcia z koncertu w Chorzowie 06.08.2009:

http://picasaweb.goo...06082009Zdjecia

#33 tvg

tvg

    Użytkownik

  • Members
  • 9 Postów

Napisano 15 lipca 2009 - 10:56

Pytanie do bardziej doświadczonego bootleg'era:
Jak ustawić minidisc'a, żeby dobrze i czysto nagrać koncert.
Nurtują mnie 3 ustawienia:
1) Normal or For Loud Music - tutaj proste -> For Loud Music
2) Mic sens. : Low or High - Low?
3) Rec. level: Auto or Manual - Manual? jaki poziom?

Za rady będę wdzięczny...


2) raczej low, choć wszystko tutaj zależy od tego jakie mikrofony posiadasz i jak są one zasilane i chodzi nie tylko o punkt 2) ale o całe halo
3) na początek proponuję - Auto przynajmniej trudno jest coś popsuć, natomiast co do manualnego możesz popróbować na supporcie z ustawieniami i patrzeć na poziomy wysterowania, pamiętając że często jednak support nie gra tak głośno jak gwiazda
najlepiej wcześniej przejdź się na jakiś koncert potrenować bo zwykle za pierwszym razem nie wychodzi najlepiej,
no i zależy też jeszcze od rodzaju mini dyska, bo niektóre zdaje się mają mocny kompresor w opcji auto co też ma swoje plusy i minusy

ponadto najlepiej nagrywać w dobrej jakości (w zależności od rodzajów MD typy SP, Hi-SP, czy PCM) tylko wtedy trzeba liczyć się ze zmianą dysków w trakcie koncertu (standartowy MD ma max 80 min, hi-MD przy nagrywaniu w PCM - 93 min a przy hi-SP to już ze 3 godziny) co też trwa chwilkę i warto to przećwiczyć by w krytycznym momencie nie wystąpił jakiś error

ale wszystko i tak w największej mierze zależy od jakości i dobrego umieszczenia mikrofonów, oraz oczywiście właściwej publiki dookoła i ładnej pogody ;)

#34 Waldek

Waldek

    Użytkownik

  • Members
  • 171 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Oława

Napisano 16 lipca 2009 - 07:58

2) raczej low, choć wszystko tutaj zależy od tego jakie mikrofony posiadasz i jak są one zasilane i chodzi nie tylko o punkt 2) ale o całe halo
3) na początek proponuję - Auto przynajmniej trudno jest coś popsuć, natomiast co do manualnego możesz popróbować na supporcie z ustawieniami i patrzeć na poziomy wysterowania, pamiętając że często jednak support nie gra tak głośno jak gwiazda
najlepiej wcześniej przejdź się na jakiś koncert potrenować bo zwykle za pierwszym razem nie wychodzi najlepiej,
no i zależy też jeszcze od rodzaju mini dyska, bo niektóre zdaje się mają mocny kompresor w opcji auto co też ma swoje plusy i minusy

ponadto najlepiej nagrywać w dobrej jakości (w zależności od rodzajów MD typy SP, Hi-SP, czy PCM) tylko wtedy trzeba liczyć się ze zmianą dysków w trakcie koncertu (standartowy MD ma max 80 min, hi-MD przy nagrywaniu w PCM - 93 min a przy hi-SP to już ze 3 godziny) co też trwa chwilkę i warto to przećwiczyć by w krytycznym momencie nie wystąpił jakiś error

ale wszystko i tak w największej mierze zależy od jakości i dobrego umieszczenia mikrofonów, oraz oczywiście właściwej publiki dookoła i ładnej pogody ;)


A więc poszperałem trochę na http://taperssection.com/ i oto wnioski:
1) Czułość mikrofonu na Low
2) Poziom zapisu na manual (w trybie auto zbyt często zmienia się poziom zapisu, bo jest zbyt duża dynamika i wychodzi dziwne "falowanie dźwięku", generalnie tryb auto jest raczej do nagrywania mowy), tylko jeszcze ne wiem na jaki poziom 0-30, ale to już będę musiał sprawdzić doświadczalnie, myślę, że 20 będzie ok.
3) koncert będę nagrywał na Hi-MD w trybie PCM, chociaż zastanawiam się nad HI-SP - będzie jakaś różnica w jakości dźwięku?

Co do sprzętu to mam Sony MZ-RH910 + battery pack (Vivanco) + mikrofony Sound Proffesional SP-CMC-22.

#35 tvg

tvg

    Użytkownik

  • Members
  • 9 Postów

Napisano 16 lipca 2009 - 23:55

A więc poszperałem trochę na http://taperssection.com/ i oto wnioski:
1) Czułość mikrofonu na Low
2) Poziom zapisu na manual (w trybie auto zbyt często zmienia się poziom zapisu, bo jest zbyt duża dynamika i wychodzi dziwne "falowanie dźwięku", generalnie tryb auto jest raczej do nagrywania mowy), tylko jeszcze ne wiem na jaki poziom 0-30, ale to już będę musiał sprawdzić doświadczalnie, myślę, że 20 będzie ok.
3) koncert będę nagrywał na Hi-MD w trybie PCM, chociaż zastanawiam się nad HI-SP - będzie jakaś różnica w jakości dźwięku?

Co do sprzętu to mam Sony MZ-RH910 + battery pack (Vivanco) + mikrofony Sound Proffesional SP-CMC-22.



taperssection.com to bardzo zawodowa stronka, natomiast jeśli chodzi o owo dziwne 'falowanie dźwięku' to nie wiem jak jest na RH-910 ale na RH-600 i RH-700 testowałem auto i było wszystko ok, do tego stopnia że teraz prawie wszystko tak nagrywam jak nie mam za dużo fantazji by się bawić w ustawienia :P

PCM to taka jakość dzwięku jak na regularnej płycie cd a hi-sp jest nieco skompresowane, choć i tak bierze w cuglach empetrujki
w sumie przy takim zestawie myślę, że jak nie masz słuchu Bethovena w swoim najlepszym okresie to różnicy między nagraniem w pcm a hi-sp nie odczujesz a przynajmniej odpada manewrowanie ze zmianą dysku i strata kilkudziesięciu sekund nagrania w okolicach walk on...

#36 Piotrek

Piotrek

    Użytkownik

  • Members
  • 2 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Szczecin

Napisano 21 lipca 2009 - 08:34

Byłem 18 w Berlinie na koncercie i nie było problemu z wejściem z lustrzanką i kamerą miniDV :).
Kamerę wziąłem pierwszy raz na koncert i powiem szczerze, że jestem pozytywnie zaskoczony jakością dxwięku jak ta nakie amatorskie urządzenie.

Sam koncert bajka.

#37 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Napisano 24 lipca 2009 - 13:32

Mam propozycję małej inicjatywy odnośnie nakręcenia "New Year's Day". Wiadomo, że kręcić będzie masa osób ale proponuję zebrać z 5-6 z dobrym sprzętem (HD), umówić się, że każdy kręci coś innego - jeden Bono, drugi Edka itd, kolejny całą scenę, kolejny publikę na płycie i publikę na trybunach. Nic nam wtedy nie umknie: jakiś gest Bono, uśmieszek Edka, uśmiech Larrego (wow, uśmiech Larrego;). Potem przekażemy materiał komuś, kto zrobi z tego prawie profesjonalny klip. Myślę, że to fajny pomysł. Sprawdzałem w Berlinie, mój sprzęt radzi sobie nieźle - jakość jest zadowalająca... Chętnie wezmę udział w przedsięwzięciu.

Kwestią techniczną będzie tylko dogranie się już przed koncertem kto stoi w miarę optymalnym miejscu i kogo/co jest w stanie nakręcić najlepiej. Byle się nie dublować.

Co Wy na to?

#38 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 24 lipca 2009 - 13:54

Świetny pomysł. Sugeruję otwarcie nowego tematu poświęconemu tej inicjatywie, sprawa dość istotna i warta większej uwagi.

#39 Sams

Sams

    Użytkownik

  • Members
  • 52 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 24 lipca 2009 - 21:23

Ja sie tylko zastanawiam jak wnieś mój aparat Panansonic Lumix. Wszędzie na zachodzie w poszczają z aparatami i kamerami, a ja będę musiał swój schować w gacie żeby przejść przez bramkę. <_<

#40 baxito

baxito

    Użytkownik

  • Members
  • 98 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kwidzyn

Napisano 26 lipca 2009 - 14:05

Ja tam kupiłem za DUUUUUUUUUUŻE majtasy :D i biore ten oto aparat:

Dołączona grafika

Bez problemu wchodzi do gaci z obiektywem szerokokątnym.
Jak byłem w Chorzowie w 2005 roku to nie brałem nic i żałowałem potem strasznie.
Teraz czas to zmienić!!!! :D
Ponagrywam też trochę filmików swoim telefonem W595i (3,2mb)
Może obraz nie jest najlepszy, ale za to dźwięk zabójczy :D Byłem ostatnio na pewnym koncercie i audio wymiatało :D !!!
Dołączona grafika

Bootleg z Chorzowa 06.08.2009r.

http://rapidshare.co..._06.08.2009.zip

Moje zdjęcia z koncertu w Chorzowie 06.08.2009:

http://picasaweb.goo...06082009Zdjecia



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych