Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pearl Jam


552 replies to this topic

#361 Unknown Caller

Unknown Caller

    Użytkownik

  • Members
  • 974 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Heartland

Napisano 19 października 2010 - 19:00

Jeszcze garść wspomnień wobec tego. MTV Unplugged oglądaliśmy kiedyś chyba z tysiąc razy, zgaszone światło, wino, fajki, nocne gadki o życiu i Edek z szaleństwem w oku mażący się flamastrem w tle. Na MTV wtedy latało na przemian Alive i Even Flow, potem jeszcze doszedł Jeremy. Dla fana płyty Appetite for Destruction GN'R jakim wtedy byłem to był przełom duchowy. Ehhh.. W okolicach Vs. zrzuciliśmy się z kumplem na Ten Club, wtedy to była dla nas kupa kasy, więc jak raz w roku w okolicach Gwiazdki przychodziła paczka, to dzieliliśmy się zawartością. Do bójki nigdy nie doszło, ale bywało ostro :) Specjalnie kupiliśmy sobie gramofony, żeby słuchać winyli z Ten Club. Zawsze wydawali mnóstwo singli, dziwnych unikatowych wydawnictw na winylach itd., ciężko było wszystko zebrać, ale do pewnego momentu trzymałem rękę na pulsie, bardzo pomogło jak w '96 z Work & Travel w Stanach przywiozłem tego sporą torbę. Pracowałem wtedy z Holendrem, wielkim fanem PJ, strasznie mi zazdrościł, że miałem już bilet w kieszeni na koncert zaraz po powrocie do PL, bo akurat w naszej okolicy wtedy nie grali (amerykańska trasa No Code) a nie bardzo mogliśmy się gdzieś dalej ruszyć. Nagrywał mi jakieś bootlegi na kasetach, teraz to pewnie wszystko jest w necie. Wspólnota była, bo jak miałem problemy po tym jak rozwaliłem samochód, to stanął za mną murem. Generalnie wtedy wszyscy byli ich fanami, trudno było się nie natknąć na fana PJ. Do domu wróciłem praktycznie równo z nimi, zahaczyli jeszcze chyba po drodze o Irlandię.
Któregoś dnia znalazłem sporo kasy na przystanku autobusowym (coś koło $150) więc na zasadzie lekko przyszło, lekko poszło kupiłem sobie za to super discmana i No Code, oczywiście w dniu premiery. Nigdy w życiu nie znalazłem więcej takiej kasy. Discman spalił się w Polsce po tygodniu przy ładowaniu, mimo że używałem przelotki i transformatorka. Faktycznie lekko poszło. No Code mam do dzisiaj. Tak jak i całą resztę, w tym pierwsze wydanie Ten tak jak je kupiłem w od lat nieistniejącym sklepiku z płytami w Domach Centrum. Jeszcze bez Dirty Frank, Wash i Alive (live). Chłopcy zawsze narzekali, że Ten kiepsko brzmi, że Rick Parashar za bardzo wygładził w produkcji wszystkie brudy. Cóż, kupiłem winyl z nowymi mixami Ten i dla mnie on nie gra. Brendan O'Brien to legenda, ale przyzwyczaiłem się do pierwotnej wersji i dla mnie ona jest wzorcowa - bez tych trzech kawałków i w miksie Parashara.
Co do koncertu, to był wspaniały, mimo fatalnej akustyki i dźwięku odbijającego się od ścian. Grali bardzo długo, coś ponad 2 godziny i dali z siebie wszystko. My też. Początek to było misterium, rozstawili świece dookoła sceny i zagrali zajebistą, 10 minutową wersję Long Road. Kocham ten utwór. Wtedy się chyba poryczałem, kumpel też więc wielkiego wstydu nie było. Potem był już czad, grali sporo z No Code ale była większa część kawałków z Ten i Vs. Potem dowiedziałem się, że oni nie bardzo się orientowali czym jest dla nas dzień Wszystkich Świętych (sam miałem wątpliwości czy iść na ten koncert), dowiedzieli się jak już koncert był zabukowany, dla nich było to Halloween, zwykła zabawa, ale przed koncertem będąc już w Polsce dowiedzieli się trochę więcej, zastanawiali się jak się zachować, co zrobić w tej sytuacji. Wymyślili więc te świece i bardzo długi spokojny początek, żeby wyrazić szacunek dla tego jak my odbieramy ten dzień. Wyszło wspaniale.

Aha, pisząc o PJ nie można zapomnieć o płycie Temple of the Dog. To jest coś absolutnie wspaniałego, jak ktoś nie zna, to niech zrobi wszystko, żeby poznać. Tak samo Mad Season. Tak samo Mirrorball. Niby płyty spoza oficjalnej dyskografii, kolaboracje z udziałem członków PJ, ale biją praktycznie wszystko poza Ten.

See through in the sunlight


#362 owczarzMT

owczarzMT

    "That's how my love goes"

  • Members
  • 1 274 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:warszawski Żo(L)iborz

Napisano 19 października 2010 - 19:30

@ UC -> szacunek x 2

Wprawdzie TOTD nigdy całej nie słyszałem ALE jestem mega fanem Mother Love Bone -> każdy kawałek na Shine i Apple to gotowy hicior !
1 VIII - 3 X 1944

Dołączona grafika

#363 Yasiu

Yasiu

    .

  • Members
  • 2 675 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 19 października 2010 - 19:38

Tak samo Mad Season.

O to to. Zgadzam się i polecam, Wake Up uwielbiam (i nie wiem czemu, zawsze mocno kojarzyło mi się z Riders On The Storm ;) )

#364 Unknown Caller

Unknown Caller

    Użytkownik

  • Members
  • 974 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Heartland

Napisano 19 października 2010 - 19:46

Zgadza się, MLB jest super, choć czasem nie pasują mi zaśpiewy wokalisty. Ale muzyka świetna. Podwójny album Mother Love Bone (Stardog Champion) właściwie załatwia wszystko, też go sobie wtedy przywiozłem w torbie. Kupiłem go zresztą w takim sklepiku z używanymi CD, gdzie po paru miesiącach już mnie bardzo dobrze znali. Na pożegnanie właściciel stwierdził "Boy, you gotta have a huuuge collection at home". Byłem dumny jak cholera, zwłaszcza że sklepik (jak go dzisiaj widzę przynajmniej) przypominał ten z High Fidelity. Pamiętam, że znalazłem w nim nawet płytę Jana Bo. "Wojna w mieście" :blink:
A Temple of the Dog to hołd dla wokalisty MLB, który niestety źle skończył.. Edek śpiewa tylko w jednym wspaniałym kawałku (Hunger Strike) na reszcie pracuje Chris Cornell (wspaniale), którego zresztą zawsze uważałem za najlepszego wokalistę od czasów.. hm.. :lol:

See through in the sunlight


#365 owczarzMT

owczarzMT

    "That's how my love goes"

  • Members
  • 1 274 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:warszawski Żo(L)iborz

Napisano 19 października 2010 - 19:54

A Temple of the Dog to hołd dla wokalisty MLB, który niestety źle skończył.. Edek śpiewa tylko w jednym wspaniałym kawałku (Hunger Strike) na reszcie pracuje Chris Cornell (wspaniale), którego zresztą zawsze uważałem za najlepszego wokalistę od czasów.. hm.. :lol:



tak Andrew był protoplastą większości późniejszych muzyków z Seattle, którzy w latach 90 osiągneli "stardom status" :unsure:

Podobnie jak "Would ?" Alisków :) a clip do Hunger Strike też fajny B)
1 VIII - 3 X 1944

Dołączona grafika

#366 Unknown Caller

Unknown Caller

    Użytkownik

  • Members
  • 974 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Heartland

Napisano 19 października 2010 - 20:13

Klip do Hunger Strike = Buszujący w zbożu :)

See through in the sunlight


#367 owczarzMT

owczarzMT

    "That's how my love goes"

  • Members
  • 1 274 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:warszawski Żo(L)iborz

Napisano 19 października 2010 - 20:15

Klip do Hunger Strike = Buszujący w zbożu :)



no i Eddie taki młodziutki :) zresztą wszyscy tam byli małolatami :P
1 VIII - 3 X 1944

Dołączona grafika

#368 user420

user420

    Użytkownik

  • Members
  • 5 213 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 19 października 2010 - 20:24

UC, szacun! Bardzo fajnie sie tych opowiesci czyta;)

#369 smoke

smoke

    Użytkownik

  • Members
  • 1 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Łódź

Napisano 20 października 2010 - 06:35

Helloł :D

Pogrzebałem tu i uwdzie i udało się znaleźć bootleg z Openera :D Jakość bardzo łanda :D

http://www.sendspace...4e58521ffc4127a

http://uploading.com...+Poland%29.zip/

http://www.fileserve.com/file/AJtuTF8

P.S. Jesli ktoś ma okłądeczki albo wynajdzie w sieci to ja jak najbardziej bym poprosił :D
12.08.2010-AWD Arena-Hannover/Germany
Never, ever, to be forgotten...
The best birthday in my life...

#370 Bartosz

Bartosz

    Użytkownik

  • Members
  • 784 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 20 października 2010 - 11:56

P.S. Jesli ktoś ma okłądeczki albo wynajdzie w sieci to ja jak najbardziej bym poprosił :D


http://d311gsky76wsu...8.1483.Full.jpg

W zasadzie to tyle - jest jeszcze rewers, wewnątrz nic nie ma.

#371 smoke

smoke

    Użytkownik

  • Members
  • 1 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Łódź

Napisano 20 października 2010 - 20:11

http://d311gsky76wsut.cloudfront.net/images/products/presets/6278.1483.Full.jpg

W zasadzie to tyle - jest jeszcze rewers, wewnątrz nic nie ma.


Kurcze...nie wiem co jest ale ta strona mi się nie otwiera...nie wiem, czy to błędny link, czy mój net w pracy wyrzuca...
Jak ktoś może to niech to wrzuci somewhere gdzie indziej proszę.

pzdr

P.S. A bootleg z Openera PETARDA!!!! Niesamowity!!!! Brak mi słów...nie mogę się odkleić... :D
12.08.2010-AWD Arena-Hannover/Germany
Never, ever, to be forgotten...
The best birthday in my life...

#372 teka55

teka55

    Użytkownik

  • Members
  • 2 040 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Sulejówek

Napisano 20 października 2010 - 20:29

Łap :


OKŁADKA

:)
Posted Image
I can Breatheeeee!

lans.efę

#373 smoke

smoke

    Użytkownik

  • Members
  • 1 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Łódź

Napisano 20 października 2010 - 21:47

Łap :


OKŁADKA

:)


Dzięki !!!!!
Po różnych kobinacjach się udało w końcu!!!!
Tomek - Kochany jesteś :D Dzięki za cierpliwość!!! :D
12.08.2010-AWD Arena-Hannover/Germany
Never, ever, to be forgotten...
The best birthday in my life...

#374 teka55

teka55

    Użytkownik

  • Members
  • 2 040 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Sulejówek

Napisano 20 października 2010 - 22:01

Proszę Cię bardzo :) Dzięki za Bossa B)
Posted Image
I can Breatheeeee!

lans.efę

#375 smoke

smoke

    Użytkownik

  • Members
  • 1 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Łódź

Napisano 21 października 2010 - 05:17

Dzięki Wielkie dla nieocenionego Tomka za zarzucenie frontową okładką do boota z Openera :D
Dzisiaj w nocy na szybko zmajstrowałem okładkę na tył pudełczka od CD (cover Backspacer + paint :D
I można drukować :D

Poniżej macie front + back:

http://uploading.com.../Cd+covers.zip/

pzdr
12.08.2010-AWD Arena-Hannover/Germany
Never, ever, to be forgotten...
The best birthday in my life...

#376 Pyza U2

Pyza U2

    Użytkownik

  • Members
  • 932 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Meseritz

Napisano 01 listopada 2010 - 11:12

Szukam utworu Pearl Jam - Crazy Mary, jak by ktoś miał na zbyciu ;) w formacie flac to proszę podesłać na priva?Z góry dziękuje
''Beautiful Country Beautiful Day'' - Bono 5.07 2005 !

#377 smoke

smoke

    Użytkownik

  • Members
  • 1 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Łódź

Napisano 01 listopada 2010 - 12:03

Crazy Mary pojawiło się na składance Sweet Relief: A Benefit For Victoria Williams.
Więc jeśli już flac, to trzeba by zrobić rip z tej płyty. Ja tego albumu nie posiadam, mimo mojegpo ukochanego Soul Asylum, które również na tym składaku się znajduje. Jakby co to na początek można YT na mp3 przerobić :D
12.08.2010-AWD Arena-Hannover/Germany
Never, ever, to be forgotten...
The best birthday in my life...

#378 smoke

smoke

    Użytkownik

  • Members
  • 1 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Łódź

Napisano 08 stycznia 2011 - 00:01

2009-10-31 Pearl Jam - Live at Wachovia Spectrum, Philadelphia, Pennsylvania (USA)

http://www.fileserve.com/file/EfZbtQy

CD1:

01. Intro
02. Why Go
03. Last Exit
04. Corduroy
05. Severed Hand
06. The Fixer
07. Elderly Woman Behind The Counter In A Small Town
08. You Are
09. Amongst The Waves
10. Even Flow
11. Pilate
12. Unthought Known
13. Daughter - It's Okay - Another Brick In The Wall 2

CD2:

14. Johnny Guitar
15. Rats
16. I'm Open
17. I Got Shit
18. Glorified G
19. Out Of My Mind
20. Black - We Belong Together
21. Insignificance
22. Life Wasted
23. Encore Break
24. Just Breathe (with Philadelphia String Quartet)
25. The End (with Philadelphia String Quartet)
26. Low Light
27. Speed Of Sound
28. Jeremy (with Philadelphia String Quartet)

CD3:

29. Inside Job
30. Bugs (with Philadelphia String Quartet)
31. Spin The Black Circle
32. Porch
33. Encore Break
34. Whip It!
35. Got Some
36. Crown Of Thorns
37. Satan's Bed
38. Sweet Lew
39. Do The Evolution
40. Betterman - Save It For Later
41. Smile
42. Alive
43. Rockin' In The Free World
44. Yellow Ledbetter - Star Spangled Banner

Jeden z najlepszych koncertów Pearl Jam jakie było mi dane usłyszeć (a właściwie 1 z 4, ale o tym niżej).

W dniach 27, 28, 30 i 31/10/2009 roku Pearl Jam dali 4 niesamowite koncerty w hali Wachovia Spectrum w Philadelphi.
Niezwykłe dlatego, że były to ostatnie 4 wydarzenia kulturalne w tym sławnym obiekcie przed jego zamknięciem.
Koncert z 31/10 był kulminacyjny - Panowie zagrali 41 piosenek (show trawło ponad 3,5 godziny!!!!)
Łacznie podczas tych 4 koncertów zagrali 103 różne utwory!!!!

Tym bardziej cieszy mnie fakt, że wszystkie 4 koncerty w Filadelfii zostaną oficjalnie wydane w zbiorczym boxie!!!
Już teraz moge powiedzieć, że zakupię na pewno!!!!

Bootleg podzieliłem na 3 CD. Dorobiłem na szybko okładeczki (jest wyedytowana w okładka od "Backspacer").

P.S.1: Nie jest to bootleg z "Ten Club'u". Jest to nagranie "audience".
P.S.2: Jeżeli ktoś chciałby koncerty z 27, 28 i 30/10 to piszcie. W przyszłym tygodniu wrzucę.
12.08.2010-AWD Arena-Hannover/Germany
Never, ever, to be forgotten...
The best birthday in my life...

#379 ZBYCH

ZBYCH

    Użytkownik

  • Members
  • 486 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Poznań

Napisano 18 stycznia 2011 - 08:13

Jeśli ktoś szuka bootlegów, nawet tych oficjalnych, to piękna stronka Spreading The Jam

Z nowszych polecam szczególnie Austin City Limits Tapping - dużo dłuższy niż to co poszło w TV, Ed sporo gada... jest magia:)

Set:
Walking The Cow,
Just Breathe,
The End,
The Fixer,
Johnny Guitar,
Amongst The Waves,
Unthought Known,
Army Reserve,
Driven To Tears
Lukin,
Red Mosquito w/ Ben Harper,
Inside Job,
Life Wasted Reprise,
Betterman,
Gonna See My Friend,
Porch
Crazy Mary

AUSTIN CITY LIMITS TAPING - AUDIO

#380 bee

bee

    saw things so much clearer

  • Moderatorzy
  • 2 109 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:in-between

Napisano 19 marca 2011 - 00:19

najprawdopodobniej w maju Ed wydaje nową płytę, album ukulele; pierwszego utworu - nowego/starego Longing to Belong można posłuchać tu albo tu

a PJ w kwietniu wchodzi do studia

"We did a whole bunch of demos and everybody's got a disc of 25 [songs] right now," Ament says of Pearl Jam's plans to hit the studio next month. "April will be the time where we get together and learn to play all these demos and figure out which 12-15 of them float to the top. Hopefully we can get something done this year."





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych