Skocz do zawartości


Zdjęcie

Morrissey


72 replies to this topic

#21 Zigy Stardust

Zigy Stardust

    senior forumowy

  • Members
  • 1 570 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Zigylandia

Napisano 08 lipca 2009 - 17:16

Ten czarujący pan dał fantastyczny koncert :D

Po kilku godzinnej podróży pociągiem i marszu w pełnym słońcu z centralnego pod Stodołe o godzinie 15.50 byłem na miejscu. I tutaj pierwsze ździwienie - gdzie wszyscy są?? spodziewałem się tłumów tymczasem w środku oprócz mnie siedzi sobie może z 10 osób, na miejscu dowiaduje się że wejście dopiero od 18.30 więc spoko, pewnie za chwile zaczną się schodzić tłumy - nic z tego! czas mijał na pogawędce z panem z Anglii wystylizowanym na Mozzera z okładki ,,years of refusal'' i tak jakoś zleciało do godziny 18 wtedy ochrona wygoniła nas na zewnątrz, ustawiono bramki a w kolejce może z 60-70 osób, w tym czasie słońce uciekło i zaczeło padać, mimo że było już po 18.30 ochrona zamiast nas wpuszczać czekała aż troche przemokniemy, w końcu przemoczeni zaczeliśmy wchodzić, dokładne sprawdzanie na szczęscie niewykazało w moim plecaku obecności aparatu cyfrowego( sposób ,,na bułke'' okazał się niezawodny, to ciekawe na co może wpaść człowiek spożywając w pociągu śniadanie hehe :P ). W środku znowu musieliśmy czekać na wpuszczenie na sale punktualnie do godziny 19.00, w między czasie trochę się rozglądałem, sprawdziłem ceny na stoisku z gadżetami, koszulki po 100 zeta-nieeeee!!za to limitowana litografia( tylko 500 egzemplarzy), trafiła po koncercie w moje ręce nawiasem mówiąc, ostatnia jaka się ostała B) , wreszcie otwarły się dzwi i spokojnym krokiem udałem się pod scenę i tak oto znalazłem się w drugim rzędzie z lewej strony zaledwie jakieś 2,5 metra od sceny. Czas mijał i o godzinie 20.00 na scenie pojawił się saport - zespól Doll and the Kicks, musze przyznać że byłem nastawiony bardzo sceptycznie do tego bandu przed gigiem( troche szperałem na youtube i wrażenia takie sobie), zresztą osoby zgromadzone ze mną w stodole miały podobne odczucia, jednak po niespełna 45 minutowym secie było widać(i słychać)że większość zmieniła zdanie, duża energia, dobry wokal- to były takie najsilniejsze wrażenia jakie po sobie zostawili( a tak swoją drogą całkiem fajna wokalistka ;) ) http://www.youtube.c...h?v=CV_aYN4PImk
Tymczasem wybiła godzina 21.00, sala w między czasie zdązyła się wypełnić i zaczynamy!- http://www.youtube.c...h?v=jGBeuuxj1-w
jakby z myślą o polskich fanach którzy nie mieli szansy zobaczyć go wcześniej na żywo, było sporo utworów kowalskich: this charming man, Ask, How soon is now, Please please please.... , you just haven't earned it yet,baby, girlfriend in a coma, i utworów z trzech ostatnich płyt, natomiast praktycznie pominięto pierwsze jego solowe dokonania(liczyłem chociaż na Everiday is like sunday :( ), utwory z nowego albumu wypadły świetnie , zresztą tego wieczoru nie było chociażby jednego słabszego momentu, po problemach wokalnych Mozzera nie pozostał ani ślad, wszystko czysto i wyraźnie, poza tym było oczywiście rzucenie koszulki publiczności, była chwila głosu dla publiczności ( ,,tylko bądżcie mili! '':D ),nagłośnienie mimo że stałem tuż przy głośniku było bardzo dobre, jedyna wada : ZA KRÓTKO!!! jedynie 80 minut i o godzinie 22.20 było już po wszystkim :o
długo jeszcze czekaliśmy a może jeszcze wyjdą i coś zagrają ale technicy zbierający i pakujący sprzęt dali nam do zrozumienia że to już niestety koniec :( miejmy nadzieje że na kolejny koncert nie będzie trzeba czekać tak długo....

#22 madeinpoland

madeinpoland

    Użytkownik

  • Members
  • 994 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 08 lipca 2009 - 17:24

Jakieś fotki? ;)
Dołączona grafika

#23 Zigy Stardust

Zigy Stardust

    senior forumowy

  • Members
  • 1 570 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Zigylandia

Napisano 08 lipca 2009 - 17:34

jedyne fotki jakie posiadam a które nadają się do opublikowania:

Doll and the Kicks
http://www.voila.pl/038/qbwg7/?1
http://www.voila.pl/040/uyfqs/?1
http://www.voila.pl/041/x4izk/?1

Morrissey
http://www.voila.pl/044/m4n92/?1
http://www.voila.pl/048/9xgns/?1
http://www.voila.pl/051/nnfl6/?1
http://www.voila.pl/051/nnfl6/?1

#24 madeinpoland

madeinpoland

    Użytkownik

  • Members
  • 994 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 08 lipca 2009 - 21:59

Mistrz oczywiście bardzo elegancki... Miał marynarkę, czy od początku w samej koszuli? Słucham boota ze Stodoły i straszny mnie żal ogarnia, iż mnie tam zabrakło. Świetna atmosfera, Mozzer nawiązujący kontakt z publicznością, niezły set... No czego chcieć więcej... Mam nadzieję, że wkrótce jeszcze do nas zawita, a pogłoski o końcu jego kariery są jedynie plotkami. :)
Dołączona grafika

#25 Zigy Stardust

Zigy Stardust

    senior forumowy

  • Members
  • 1 570 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Zigylandia

Napisano 08 lipca 2009 - 22:16

od początku w samej koszuli,którą zresztą trzykrotnie zmieniał( jedna z nich wylądowała wśród publiczności), gdyby miał na sobie marynarkę to totalnie by się tam chyba rozpuścił, temperatura oscylowała w granicach 35 stopni wewnątrz sali tak w moim odczuciu, nawet było widać jak wywijał tym swoim kablem od mikrofonu taką wzbijającą się w powietrze mgiełkę

#26 madeinpoland

madeinpoland

    Użytkownik

  • Members
  • 994 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 10 lipca 2009 - 17:34

No i znów Mistrz nawiązał do swoich słynnych słów " I hate all these albums from top 40". "I say nothing about Michael Jackson" - nic się nie zmienił :P
Dołączona grafika

#27 Greg27

Greg27

    Użytkownik

  • Members
  • 152 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Biała Podlaska

Napisano 11 lipca 2009 - 15:20

Brakowało mi tylko "Everyday Is Like Sunday" i "Something Is Squeezing My Skull". Reszta jak najbardziej świetna. :D Koncówka po prostu mnie zniszczyła! First Of The Gang!

#28 dorothy

dorothy

    Użytkownik

  • Members
  • 73 Postów

Napisano 11 lipca 2009 - 17:27

The Smiths to czasy mojego LO. Ich debiutancki album to jedna z moich pierwszych płyt winylowych, do której mam szczególny sentyment..."Reel Around the Fountain" otwierający album po latach wręcz hipnotyzuje...doskonałe kompozycje, teksty, oryginalny i niepowtarzalny Morrissey. Bardzo, bardzo żałuję, że nie wybrałam się na koncert :( Morrissey zaśpiewał magiczne "Please...Let Me Get What I Want" (!) chciałabym usłyszeć ten utwór na żywo...Może kiedyś zaśpiewa jeszcze raz w Polsce?
Wielkie dzięki dla Zigy Stardusta za obszerną relację z koncertu :rolleyes:

#29 Zigy Stardust

Zigy Stardust

    senior forumowy

  • Members
  • 1 570 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Zigylandia

Napisano 11 lipca 2009 - 18:06

Wielkie dzięki dla Zigy Stardusta za obszerną relację z koncertu :rolleyes:


nie ma za co, cała przyjemność po mojej stronie B)

Użytkownik acr edytował ten post 08 września 2009 - 14:54


#30 madeinpoland

madeinpoland

    Użytkownik

  • Members
  • 994 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 23 sierpnia 2009 - 15:11

Ma ktoś może Southpaw Grammar w tej pierwotnej, nieremasterowanej wersji? :)
Dołączona grafika

#31 chiefer

chiefer

    Użytkownik

  • Members
  • 58 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ścież są?

Napisano 23 sierpnia 2009 - 16:11

O mamo, to ten LOLO jeszcze gra? Chyba tylko już maniacy mogą go słuchać ;)
Abstrahując od czasów Kowalskich, które były piękne, dla mnie osobiście Morrissey skończył się na pierwszej solowej płycie. Bardzo fajne kawałki to były, a później już tylko odgrzewanie kotleta, ileż można? No ale, najlepiej robić to co się umie i co wychodzi, więc skoro komuś przynosi to wciąż radość, a jemu godziwy zarobek, to niechże ten Last Famous International Playboy gra choćby do końca świata, a nawet o jeden dzień dłużej! :P

#32 Zigy Stardust

Zigy Stardust

    senior forumowy

  • Members
  • 1 570 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Zigylandia

Napisano 23 sierpnia 2009 - 16:15

O mamo, to ten LOLO jeszcze gra? Chyba tylko już maniacy mogą go słuchać ;)
Dla mnie osobiście Morrissey skończył się na pierwszej solowej płycie, bardzo fajne kawałki to były, a później już tylko odgrzewanie kotleta, ileż można? No ale, skoro komuś przynosi to wciąż radość, a jemu godziwy zarobek, to niechże ten Last Famous International Playboy gra choćby do końca świata, a nawet o jeden dzień dłużej! :P


no comments.....

#33 grusia

grusia

    Użyszkodnik.

  • Members
  • 2 254 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 23 sierpnia 2009 - 19:12

Zero szacunku, nie? ;)

#34 Zigy Stardust

Zigy Stardust

    senior forumowy

  • Members
  • 1 570 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Zigylandia

Napisano 23 sierpnia 2009 - 19:28

Zero szacunku, nie? ;)


to nie o to chodzi, poprostu pomyślałem że pomyliłem stronki i znalazłem się na forum onetu.....

#35 Zigy Stardust

Zigy Stardust

    senior forumowy

  • Members
  • 1 570 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Zigylandia

Napisano 08 września 2009 - 08:39

http://muzyka.onet.p...9010,newsy.html - miło :D

#36 Zigy Stardust

Zigy Stardust

    senior forumowy

  • Members
  • 1 570 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Zigylandia

Napisano 11 października 2009 - 19:25

Jeśli ktoś nie był na koncercie a chce zobaczyć jak obecnie spisuje się na żywo Morrissey na youtube jest do obejrzenia jego koncert nagrany dla BBC 2 w lutym, warto obejrzeć oprócz kawałków z nowego albumu zagrali też kilka utworów które są obecnie rzadko grane na żywo..... http://www.youtube.c...feature=related

#37 Zigy Stardust

Zigy Stardust

    senior forumowy

  • Members
  • 1 570 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Zigylandia

Napisano 25 października 2009 - 16:19

http://wiadomosci.on...,1,1,,item.html - cholera, czyżby podobnie jak w przypadku Davida Bowie w 2004, miał zawał na scenie? tak to wygląda, oby nie oznaczało to końca muzycznej działalności.....zdrowia Mozz...dużo zdrowia.....

#38 Zigy Stardust

Zigy Stardust

    senior forumowy

  • Members
  • 1 570 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Zigylandia

Napisano 17 stycznia 2010 - 10:40

Po przesłuchaniu ,,Swords'' złożonym z b-side-ów z singli trzech ostatnich albumów mam wrażenie że mam doczynienia z albumem lepszym niż ,,Years of refusal'', brzmieniowo i pod względem kompozycji również, takie Ganglord albo If You Don’t Like Me, Don’t Look At Me na przykład niszczy.... w sumie przez 14 pierwszych kawałków jest zajebiście potem jednak mamy zjazd w dół( może to z przesycenia.....?) i ostatnie cztery utwory męczą i nawet wersja live Drive in saturday Bowiego nie robi wrażenia( ale właściwie oryginał jest niedościgniony B) )także ogólnie rzecz biorąc album jak najbardziej godny polecenia i posłuchania.

1. “Good Looking Man About Town,” from “You Have Killed Me” (2006)
2. “Don’t Make Fun Of Daddy’s Voice,” from “Let Me Kiss You” (2004)
3. “If You Don’t Like Me, Don’t Look At Me,” from “The Youngest Was the Most Loved” (2006)
4. “Ganglord,” from “The Youngest Was the Most Loved” (2006)
5. “My Dearest Love,” from “All You Need is Me” (2008)
6. “The Never-Played Symphonies,” from “Irish Blood, English Heart” (2004)
7. “Sweetie Pie,” from “I Just Want to See the Boy Happy” (2006)
8. “Christian Dior,” from “In the Future When All’s Well” (2006)
9. “Shame Is The Name,” from “I’m Throwing My Arms Around Paris” (2009)
10. “Munich Air Disaster 1958,” from “Irish Blood, English Heart” (2004)
11. “I Knew I Was Next,” from “You Have Killed Me” (2006)
12. “It’s Hard To Walk Tall When You’re Small,” from “Irish Blood, English Heart” (2004)
13. “Teenage Dad On His Estate,” from “First of the Gang to Die” (2004)
14. “Children In Pieces,” from “All You Need is Me” (2008)
15. “Friday Mourning,” from “Let Me Kiss You” (2004)
18. “My Life Is A Succession Of People Saying Goodbye,” from “First of the Gang to Die” (2004)
17. “Drive-In Saturday,” from “All You Need is Me” (2008)
18. “Because Of My Poor Education,” from “I’m Throwing My Arms Around Paris” (2009)



W limitowanej edycji dołączono drugą płytkę z 8 utworami live z koncertu w Warszawskiej Stodole na którym miałem nieukrywaną przyjemność być i posłuchanie tych utworów na chłodno w domowym zaciszu było dość dziwnym i zaskakującym przeżyciem....zaskakującym bo zabrzmiało to wszystko jakoś słabo nijak mając się do tego co można było usłyszeć na żywo pod sceną ale pamiątka jest :D

1. “Black Cloud”
2. “I’m Throwing My Arms Around Paris”
3. “I Just Want To See The Boy Happy”
4. “Why Don’t You Find Out For Yourself”
5. “One Day Goodbye Will Be Farewell”
6. “You Just Haven’t Earned It Yet, Baby”
7. “Life Is A Pigsty”
8. “I’m OK By Myself”

#39 PennyLane

PennyLane

    Użytkownik

  • Members
  • 185 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Warszawa

Napisano 01 lipca 2011 - 10:15

Odkopuję temat, kolejne koncerty Mozza już niedługo :D Nie spodziewałam się, że znów przyjedzie, a już na pewno nie że tak szybko. Ale dla mnie największą niespodzianką są "There is a light..." i "I know it's over" grane podczas tej trasy. Nie wiem jak to przeżyję, szczerze mówiąc ;D
"What came first, the music or the misery? Did I listen to music because I was miserable? Or was I miserable because I listened to music? Do all those records turn you into a melancholy person? People worry about kids playing with guns, and teenagers watching violent videos; we are scared that some sort of culture of violence will take them over. Nobody worries about kids listening to thousands, literally thousands, of songs about broken hearts and rejection and pain and misery and loss."

(Nick Hornby, "High Fidelity")

last.fm - wyczyszczony i nieużywany, zatem fejs

#40 teka55

teka55

    Użytkownik

  • Members
  • 2 040 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Sulejówek

Napisano 01 lipca 2011 - 10:38

W empiku mi powiedzieli że są siedzące i stojące w Stodole ???

To prawda? Bo nie kupiłem ich przez to jeszcze ...
Posted Image
I can Breatheeeee!

lans.efę



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych