Skocz do zawartości


Zdjęcie

Warszawa rusza na Chorzów!


179 replies to this topic

#21 the mirrorball woman

the mirrorball woman

    Użytkownik

  • Members
  • 9 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Warszawa

Napisano 08 maja 2009 - 17:40

Cóż, jeśli ktoś jedzie z Centralnego, zabieram się z Wami, tylko dajcie wcześniej znać, jak będzie ustalona godzina :)

#22 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 09 maja 2009 - 21:35

Po pierwsze, witamy Kasię na forum ;)
Po drugie, jak pisałem na gg, wszystko do ustalenia w bliższym raczej niż dalszym czasie. Damy radę :)

#23 zooshe

zooshe

    Użytkownik

  • Members
  • 768 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:WAWA

Napisano 12 maja 2009 - 19:10

PKP zmieniło rozkład jedyne pociągi, które odjerzdzaja o sensownych godzinach sa z przesiadkami ;-((
"Basista umiera i idzie prosto do rock and rollowego nieba, u którego bram wita go Archanioł Gabriel. Tuż za nim widać w ożywionej rozmowie Jimiego Hendrixa, Johna Lennona, Elvisa Presleya, Janis Joplin i Keitha Moona.
Nieopodal mężczyzna w kowbojskim kapeluszu i skórzanej kurtce udziela instrukcji innym osobom. Zdumiony basista pyta archanioła: Czy, to Bono? Nie wiedziałem, że umarł. Gabriel odpowiada: Nie, to nie jest Bono. To Jezus Chrystus. Wydaje mu się tylko, że jest Bono."

#24 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 12 maja 2009 - 22:08

a te?

Dołączona grafika



chyba że znów jest jakaś zadyma z rozkładem i się zmienia co godzine, albo tu pokazuje połączenie, gdzie indziej nie..
w każdym razie jeśli to rzeczywisty rozkład, wygląda na to, że zostają jakieś ICki i ECki bo ten pospiech trochę za wcześnie.

Użytkownik acr edytował ten post 12 maja 2009 - 22:10


#25 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Napisano 13 maja 2009 - 08:32

Ja w sumie myślałem o tym pospiesznym... Na wakacje znowu zmieni się rozkład (co roku tak jest). Jeśli go nie zlikwidują to w sumie moglibyśmy nim jechać. Faktycznie trochę wcześnie ale nie ma lepszej alternatywy, przynajmniej na chwilę obecną.

#26 zooshe

zooshe

    Użytkownik

  • Members
  • 768 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:WAWA

Napisano 13 maja 2009 - 09:29

chyba że znów jest jakaś zadyma z rozkładem i się zmienia co godzine, albo tu pokazuje połączenie, gdzie indziej nie..
w każdym razie jeśli to rzeczywisty rozkład, wygląda na to, że zostają jakieś ICki i ECki bo ten pospiech trochę za wcześnie.

ICki i ECki są drogie i trzeba zawczasu rezerwować miejsca, przy tej ilości podróżnych dość wcześnie. A kto wiej jak najprościej dostać się z Katowic do Chorzowa??
"Basista umiera i idzie prosto do rock and rollowego nieba, u którego bram wita go Archanioł Gabriel. Tuż za nim widać w ożywionej rozmowie Jimiego Hendrixa, Johna Lennona, Elvisa Presleya, Janis Joplin i Keitha Moona.
Nieopodal mężczyzna w kowbojskim kapeluszu i skórzanej kurtce udziela instrukcji innym osobom. Zdumiony basista pyta archanioła: Czy, to Bono? Nie wiedziałem, że umarł. Gabriel odpowiada: Nie, to nie jest Bono. To Jezus Chrystus. Wydaje mu się tylko, że jest Bono."

#27 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Napisano 13 maja 2009 - 09:41

Tramwajem;)?

#28 zooshe

zooshe

    Użytkownik

  • Members
  • 768 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:WAWA

Napisano 13 maja 2009 - 09:58

Ja w sumie myślałem o tym pospiesznym... Na wakacje znowu zmieni się rozkład (co roku tak jest). Jeśli go nie zlikwidują to w sumie moglibyśmy nim jechać. Faktycznie trochę wcześnie ale nie ma lepszej alternatywy, przynajmniej na chwilę obecną.


Sprawdzałam ten rozkład obowiązuje do końca wakacji, co do którego pociągu byście się skłaniali, może byłyby zniżki dla grupy
"Basista umiera i idzie prosto do rock and rollowego nieba, u którego bram wita go Archanioł Gabriel. Tuż za nim widać w ożywionej rozmowie Jimiego Hendrixa, Johna Lennona, Elvisa Presleya, Janis Joplin i Keitha Moona.
Nieopodal mężczyzna w kowbojskim kapeluszu i skórzanej kurtce udziela instrukcji innym osobom. Zdumiony basista pyta archanioła: Czy, to Bono? Nie wiedziałem, że umarł. Gabriel odpowiada: Nie, to nie jest Bono. To Jezus Chrystus. Wydaje mu się tylko, że jest Bono."

#29 lookass

lookass

    Użytkownik

  • Members
  • 1 423 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 13 maja 2009 - 12:14

Wydaje mi się, że najrozsądniej jest wyjechać tym 6.25. Jeżeli uważacie, że 9.00 w Chorzowie to nie jest zbyt późno (jeszcze kwestia dojazdu na stadion). Człowiek przynajmniej nie zarywałby nocki i moża by się położyć spać a wcześnie rano podjechać na dworzec.

#30 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 16 maja 2009 - 18:37

Są w sumie dwie opcje.
Pospieszny albo któryś z ICków.
Obydwie mają wady i zalety.

1 - pospieszny:
+o połowę taniej (normalny ticket ok. 50zł, ulgowy (studencko-szkolna ulga - 37%) ok. 32zł)
+nie trzeba kupować miejscówek razem, żeby razem jechać (każdy kupuje bilet kiedy mu wygodnie).
+pod bramami zastajemy jedynie największych hardkorowców, czyli de facto, jesteśmy pierwsi.
+klimat i atmosfera provided by pkp i warszawską ekipę o 2,5h dłużej! :D

-jedzie się nocą, niespecjalnie można się wyspać w domu.
-jedzie się dwa razy dłużej.

2 - ICki i inne:
+teoretycznie nie trzeba zarywać nocy.
+dwie i pół godziny i jesteśmy na miejscu.
+też jesteśmy jeszcze w miarę na czas.

-dokładnie dwa razy drożej (normalny ticket ok. 100zł, w tym z tego co pamiętam 10 lub 15zł dopłaty, ulgowy wtedy wychodzi ok. 65zł)
-żeby jechać razem, musimy kupić miejscówki razem, albo jakoś to organizować.


Coś innego, coś jeszcze? Skłaniałbym się ku pospiechowi w sumie. Lato obfituje w milion różnych wydatków, po U2 chcę jeszcze zostać na Off'ie, nie nadwyrężając studenckiego potfela. Spać i tak nie będę pewnie za bardzo spał tej nocy, a w pociągu albo pod drzewkiem przy stadionie też się da kimnąć na karimatce ;)

W każdym razie, proszę państwa, po mału trzeba podogadywać co i jak chcemy zrobić :)

#31 Margot

Margot

    Użytkownik

  • Members
  • 1 132 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Warszawa

Napisano 16 maja 2009 - 20:33

Pospiech zdecydowanie :)

#32 the mirrorball woman

the mirrorball woman

    Użytkownik

  • Members
  • 9 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Warszawa

Napisano 16 maja 2009 - 20:35

jestem za pospiesznym. faktycznie, trzeba już zacząć się jakoś organizować. :)

#33 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 16 maja 2009 - 20:55

No to jak dziewczyny chcą pospiech, ja jadę z nimi :D

Jeśli pospiech, to dużo organizować nie trzeba będzie, jeśli o sam przejazd chodzi.
Wszyscy muszą tylko kupić sobie bilet na odpowiednią trasę/dzień i spotkać się z resztą na peronie trochę wcześniej, coby razem wbić do środka i znaleźć jakieś puste przedziały. Chyba że wprowadzą miejscówki w pospiechach, był kiedyś taki pomysł. Wie ktoś jak to wygląda teraz?

#34 user420

user420

    Użytkownik

  • Members
  • 5 213 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 16 maja 2009 - 20:57

a wlasnie warszawo, bo widze ze jako jedni z nielicznych bedziemy dosc wczesniej pod stadionem.
ja bede z bratem pod 1 (nigdy wiecej 7) okolo 8-9, mozna by sie do was tam podlaczyc moze? :)



wiem ze nieodpowiedni watek moze i, ale nie wiedzialem gdzie zapytac

#35 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 16 maja 2009 - 21:07

No nie rób sobie jaj z takimi pytaniami nawet, czy można, czy coś, kurde.. ;)
Zdzwonimy się na miejscu i znajdziemy, jasne. No i to tyle :)

#36 Margot

Margot

    Użytkownik

  • Members
  • 1 132 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Warszawa

Napisano 16 maja 2009 - 22:48

No to jak dziewczyny chcą pospiech, ja jadę z nimi :D


Ten wie jak sie ustawic :D

#37 Łukasz

Łukasz

    Użytkownik

  • Members
  • 996 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:GDN

Napisano 16 maja 2009 - 23:22

No to jak dziewczyny chcą pospiech, ja jadę z nimi :D

Jeśli pospiech, to dużo organizować nie trzeba będzie, jeśli o sam przejazd chodzi.
Wszyscy muszą tylko kupić sobie bilet na odpowiednią trasę/dzień i spotkać się z resztą na peronie trochę wcześniej, coby razem wbić do środka i znaleźć jakieś puste przedziały. Chyba że wprowadzą miejscówki w pospiechach, był kiedyś taki pomysł. Wie ktoś jak to wygląda teraz?


Jak na razie i raczej nigdy nie doczekamy się miejscówek w pospiechach. Ja osobiscie polecam wynajecie przedziału sobie za 40 zł (czyli 5 zł od osoby w 8 osobowym przedziale). Wypełnia się odpowiedni wniosek najpoźniej 3 dni przed wyjazdem :). Taka forma miejscówki ...
Ja ze znajomymi jadę prawdopodobnie pospiechem 19:58 z Tczewa. On zdaje się jest jakoś po północy w Warszawie.
Dołączona grafika

#38 Guest_depe_*

Guest_depe_*
  • Guests

Napisano 16 maja 2009 - 23:36

Z Dworca PKP na Stadion najlepiej jechać tramwajem.
Od razu przy dworcu jest T11 albo przejść kilka kroków na Rynek i tam są dwa kolejne T6 i T19
(przystanki zaznaczyłem na mapce)
Rozkład T6 Rozkład T11 Rozkład T19

W każdym przypadku jedziemy 10 przystanków, jazda trwa około 20 min

Dołączona grafika

#39 zooshe

zooshe

    Użytkownik

  • Members
  • 768 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:WAWA

Napisano 17 maja 2009 - 11:01

A więc pośpiech, dawno nie byłam o drugiej w nocy na centralnym może być zabawnie. Tak czy inaczej trzyba się wczesniej zgadać i wynegocjować jakieś zniżki od PKP.
"Basista umiera i idzie prosto do rock and rollowego nieba, u którego bram wita go Archanioł Gabriel. Tuż za nim widać w ożywionej rozmowie Jimiego Hendrixa, Johna Lennona, Elvisa Presleya, Janis Joplin i Keitha Moona.
Nieopodal mężczyzna w kowbojskim kapeluszu i skórzanej kurtce udziela instrukcji innym osobom. Zdumiony basista pyta archanioła: Czy, to Bono? Nie wiedziałem, że umarł. Gabriel odpowiada: Nie, to nie jest Bono. To Jezus Chrystus. Wydaje mu się tylko, że jest Bono."

#40 Fan

Fan

    Użytkownik

  • Members
  • 67 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 17 maja 2009 - 14:31

czy można ewentualnie jechać z Wami?



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych