Skocz do zawartości


Zdjęcie

Linear


47 replies to this topic

#1 chrapcio

chrapcio

    Użytkownik

  • Moderatorzy
  • 1 938 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Pleszew

Napisano 24 lutego 2009 - 12:33

"Linear" czyli film Antona Corbijna został stworzony do muzyki U2 z płyty "No Line on the Horizon". Wersje utworów w filmie pochodzą z maja 2008 roku i jak mówią autorzy różnią się one od finalnej wersji. Historia została napisana przez Antona Corbijna i Bono. Całość trwa ok. 60 min (za u2start.com)

Tracklista filmu:
01. UNKNOWN CALLER
02. BREATHE
03. WINTER
04. WHITE AS SNOW
05. NO LINE ON THE HORIZON
06. FEZ-Being Born
07. MAGNIFICENT
08. STAND UP COMEDY
09. GET ON YOUR BOOTS
10. MOMENT OF SURRENDER
11. CEDARS OF LEBANON

Garść screenów:
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

i słówko od Antona:

"Late May 2008 - at a band meeting I was introduced to the new songs. The reason for letting me in so early on this sonically and lyrically different U2 record is that the band have this idea for me to make some kind of moving imagery to go with the record. The thinking is that as a lot of people buy music from the internet and are likely to hear this on a computer or mp3 player, their listening pleasure could be heightened by visuals. Instead of just seeing a pack shot of the record sleeve, or a still photograph of the band for 45 plus minutes, as is often the case now, why not have a moving image for the duration of the record? It is not essential to the record, you can either watch it or ignore it. Brilliant! As always, U2 are thinking ahead, not so much having one foot in tomorrow's door, as having built the house to which that door is the entrance.

"Bono talked me through the songs and the record as a whole. For the first time he had created characters for this record, and wrote lyrics about their lives or from their perspectives. The record had an essence of time to it, most songs had a number or time references connected to them, as if going through a 24 hour period. Although I didn't want to translate the lyrics visually, I felt that making use of one the characters Bono wrote about would be interesting. It became the Parisian motorcycle cop of northern African descent, who threw it all in to go back to see his girlfriend in Tripoli. I was going to make a silent movie, with a touch of a story to it. We prepped late June-early July, shot late July, edited in August and were ready for the record's November release. Fantastic! However, it was at this point that the band decided to go back into the studio and work on the record a bit more. As U2 never do anything in half measures, the record that emerged from the studio in late December 2008 was a very different one than the one I'd made images for. Not only had the running order changed, now there were completely new songs on the record while another song had gone, new lyrics without the characters had emerged, and different sounds dominated the songs I had worked on. Disaster! Thankfully, we worked on a solution that saw LINEAR keeping its own running order and songs, whilst only changing edits for the 10 songs, those that are also on the new U2 record, to their newly created identities. Thus LINEAR is a very interesting hybrid version of No Line On The Horizon, partly how it was in May 2008 and partly how it is now. Tomorrow is always partly yesterday. Apparently."

Anton Corbijn
January 2009


strona filmu:
Klik

ciuch ciuch!

Chrapcio7 on Last.FM


#2 Guest_depe_*

Guest_depe_*
  • Guests

Napisano 27 lutego 2009 - 18:55

- Historia podróży francuskiego policjanta z Paryża do Kadyksu w Hiszpanii
- film z rodzaju 'Co to artysta miał na myśli..'
- typowe 'Kino Drogi'
- U2 pojawia się tylko raz, w Magnificent
- najlepiej wypadły: Magnificent i Get On Your Boots
- film trwa 58 min 17 sek
- dźwięk PCM 2.0


Zamiana Crazy Tonight na Winter oraz inna kolejność utworów dała ciekawy efekt, album ma inny klimat niż wersja na CD.
W połączeniu z obrazem płyta wydaje się być bardziej smutna i nostalgiczna.
Ale ogólnie film słaby, żeby nie powiedzieć nudny. Muzyka U2 go tylko ratuje.

4/10

#3 pigol

pigol

    akinori gensai

  • Members
  • 556 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:miasto świętej wieży ...

Napisano 27 lutego 2009 - 20:09

widziales go juz ?????

zazdroszcze .....
 

koszulki dla fanów::

 logo.jpg

oraz autorskie projekty:

maska02.jpg

 

 
 

#4 Guest_Mac_*

Guest_Mac_*
  • Guests

Napisano 27 lutego 2009 - 21:09

Film jest dobry, ale nie zachwyca. W połączeniu z muzyką U2 daje bardzo ciekawy efekt, ale liczyłem na coś więcej. Dla mnie 3+/5 : P

#5 Guest_depe_*

Guest_depe_*
  • Guests

Napisano 28 lutego 2009 - 00:14

Magnificent Video (z Lineara) - jedyny song gdzie pojawia się U2. (mp4; 29.5 MB)
/PROSIMY O NIE REGULOWANIE OBRAZU... ;)/

Prosiłbym o nie rozsyłanie linka na inne fora i listy dyskusujne .. itp.

lub tutaj:
http://homepage.mac....a...=US&lang=en

#6 cosmo80

cosmo80

    Użytkownik

  • Members
  • 20 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:mały pokój

Napisano 28 lutego 2009 - 16:50

Wielkie dzięki depe, to akurat moja ukochana piosenka z płyty, a na razie mam tylko najtańszą wersję. Strasznie jestem ciekaw tego filmu, nawet jeśli nie jest to jakieś dzieło.

#7 kade

kade

    Użytkownik

  • Members
  • 2 826 Postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 02 marca 2009 - 14:46

no to ja - skoro zostałam naprowadzona przez Maca - powtórzę z rozwinięciem to, co w innym temacie napisałam

moja reakcja na zlocie "what the f...!?" nie no, ok, ale żeby przez całe Breathe patrzeć na płonacy motor to przegiecie troche

ale dzisiaj jade sobie autobusem po obrzeżach łodzi (momentami nawet poza) i mnie walnęło - świeci słońce, puste pola, trochę sniegu - a w tle White as Snow, póxniej FEZ i Cedars... i zatęskniłam za tym filmem.

Wiem, że raczej nie będzie do strawienia do obejrzenia ze znajomymi na imprezie, ale samotny wieczór, dźwięk na maksa i... odjazd...

#8 novia

novia

    Użytkownik

  • Members
  • 623 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:cool green valleys

Napisano 02 marca 2009 - 15:04

Mnie osobiście to co zdążyłam zobaczyć na zlocie bardzo przypadło do gustu i wcale nie znudziło, wręcz przeciwnie, minimalistyczne środki, a efekt kapitalny. Może dlatego, że to zobrazowanie mojego najskrytszego marzenia... Napiszę coś więcej jak tylko zobaczę całość.
Eating lemons can help strengthen bones, prevent bad breath and increase energy!

Your signature is more powerful than you think

#9 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 02 marca 2009 - 19:09

I jeszcze jedno - nie zauważyłem różnic między utworami na filmie, a albumowymi.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#10 Guest_depe_*

Guest_depe_*
  • Guests

Napisano 02 marca 2009 - 19:16

Dobrze zauważyłeś nie ma różnic. Były plotki, że na Linear będą wczesne wersje utworów, i pododobno tak miało być ale jednak z jakichś względów zdecydowano się na zamieszczenie ostatecznych wersji utworów z NLOTH.
Corbjin nawet wspominał, że przez to musiał edytować obraz by ten pasował czasowo do nowych wersji.

W sumie, wielka szkoda, że są te same..

#11 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 02 marca 2009 - 19:18

To bardzo dziwna decyzja, z całą pewnością film byłby ciekawszy, a i bonus do albumu bardziej atrakcyjny. Ale cóż, nie ma sensu już powtarzać narzekań na firmę.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#12 Paweł =

Paweł =

    Użytkownik

  • Members
  • 1 151 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:CHORZÓW

Napisano 03 marca 2009 - 14:29

Dla mnie bezndzieja,uważam że jako dodatek mogli dać jakiejś ciekawe urywki ze studia.
Napewno byłoby to 100razy lepsze jak ten film.

Moje Konto Youtube - http://www.youtube.c...iew=0&flow=grid

 

 

 


#13 //The Fly//

//The Fly//

    Użytkownik

  • Members
  • 1 013 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 07 marca 2009 - 15:26

Arcydziełem ten film to nie jest. Jest kilka poruszających momentów (MOS, Cedars, NLOTH), ale nic więcej poza tym. A GOYB to jest totalna żenada i obciach... Striptiz wąsatych kobiet. Co to ma być? Albo płonący motocykl przez praktycznie całą długość Breath. Nie wiem... Może z czasem ten film do mnie dotrze, ale jak narazie 3/10.

#14 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 07 marca 2009 - 22:36

Film obejrzałem jak na razie raz i odbieram go bardzo poztywnie. Świetnie sprawadza się jako "teledysk do albumu". Absolutnie nie można go oceniać w oderwaniu od muzyki, niewątpliwie zamysłem było to aby obraz i dźwięk wzajmenie się uzupełniały. Zaletą jest też to, że film, podobnie jak album ma "afrykański" podtekst.

Mi akurat motyw z wąsatymi dziewczynami bardzo się podbał. Widać, że film Antona był inspiracją do teledysku do Butów.

Jeśli kolejnym singlem będzie Magnificent to stawiam, że klip zostanie złożony z frgamnetów filmu.
Dołączona grafika

#15 Guest_VeRTi-go_*

Guest_VeRTi-go_*
  • Guests

Napisano 08 marca 2009 - 10:28

Hmmm... zaczynało się super... Miasto z "Unknown caller" w tle. Coraz ciemniej.
Jednakże, jak dla mnie, brakowało mi płynności w przejściu między aktami. Czasem nie podobał mi się dobór muzy do obrazu. Ogólnie nie przepadam za efektem latającej kamery.
Najlepsze momenty dla mnie to:
White as snow- takie oderwanie się. Wpatrywanie w chmury;
wiadomo: Magnificent- i tu też się zgodzę z Mario, jakoże fragmenty z filmu będą wykorzystane do clipu;
FEZ-being born- najlepszy moment, gdyż można się poirytować patrząc na dziewczynę obgryzającą paznokcie, znudzoną życiem, dla której nowy klient jest ciekawym obiektem do obserwacji.
W ogóle fajne zbliżenie na jedzącego mena. Ruchy szczęki ;];
MOS- co ta muzyka jest w stanie zrobić :).
Co do "Winter"- dla mnie jak Coldplay. Na pierwsze przesłuchanie sympatyczny song.
Natomiast "Get on your boots" irytujące i żenujące. Nie podobało mi się.
Aha! Brakowało mi "I'll go crazy..." :( Skandal! ;]
Podsumowując: bez muzy, film byłby bez sensu. Większość uważa, że był nudny. Pewnie tak, ale przyznam, że jak się kończył "Cedars...", to chciałam jeszcze. Pewnie za sprawą muzyki.

#16 Lmollu

Lmollu

    Użytkownik

  • Members
  • 1 003 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gliwice

Napisano 08 marca 2009 - 10:44

Właśnie próbuję ten film pobrać z nolineonthehorizon.com, ale od dłuższego czasu wyświetla mi się "Please wait - loading software". Długo to trwa?

EDIT: Już sobie poradziłem. Zasysa się.

#17 snoopy

snoopy

    Użytkownik

  • Members
  • 10 Postów

Napisano 08 marca 2009 - 23:41

Eksperyment. Swoiste kuriozum: godzinny teledysk; nieco surrealistyczny muzyczny film drogi. Tylko dla zagorzałych fanów muzyki U2 albo motocykli. Choć nie można odmówić mu rozmachu (świetne zdjęcia!), który pozwala odczuć smak przygody i oddech wolności, gdy nie ogranicza cię nic - nawet linia horyzontu.

#18 star

star

    Użytkownik

  • Members
  • 651 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gdańsk

Napisano 09 marca 2009 - 17:41

Jak sobie poradziłeś? U mnie cały czas jest ten sam tekst i nic się nie dzieje:( Pojawił mi sie za to komunikat, ze nie mam jakiejś wtyczki ale mozilla nie wie jakiej :(

Ok, udało sie. Ale prędkość zabójcza - 5 godzin czekania
It's no secret that the stars are falling from the sky

#19 Melon

Melon

    Użytkownik

  • Members
  • 715 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Bardziej z nikąd niz skądkolwiek

Napisano 10 marca 2009 - 15:36

Linear jest niewątpliwie filmem cieKawym.
Ale też niełatwym.
Nie da się go oglądać ze ściszoną muzyką, bez głosu.
Jest Ona tak samo ważna (ważniejsza?) jak obraz.
Dla mnie super.
Ale nie zdziwię się jeżeli komuś się nie będzie podobać.
Pamiętacie co powiedział Larry w RATTLE AND HUM na pytanie o czym jest ten film?
"To muzyczna podróż". Dosłownie.

Ps. Buty zarówno na płycie jak i na filmie są najsłabsze moim zdaniem.
Patent z wąsatymi panienkami przypomniał mi "Alo, Alo"
"Życie należy przeżyć tak aby nie wstydzić się lat przeżytych bez celu!"


#20 Ewiku2

Ewiku2

    Użytkownik

  • Members
  • 85 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Pomorze

Napisano 11 marca 2009 - 13:33

Jak sobie poradziłeś? U mnie cały czas jest ten sam tekst i nic się nie dzieje:( Pojawił mi sie za to komunikat, ze nie mam jakiejś wtyczki ale mozilla nie wie jakiej :(

Ok, udało sie. Ale prędkość zabójcza - 5 godzin czekania


Jak długo czekałeś, zanim coś zaczęło się dziać?? Ja czekam już ponad 15 min i wciąż ten sam napis - ''Please Wait - Loading Software''. Również mam mozillę i też pojawił się komunikat o brakującej wtyczce.



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych