Skocz do zawartości


Zdjęcie

Działalność polityczno - społeczna Bono


449 replies to this topic

#381 Wiercioch

Wiercioch

    Użytkownik

  • Members
  • 1 027 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:generalnie to z W-cha

Napisano 11 listopada 2017 - 22:22

6!

Ja rozumiem, że łatwiej jest zadawać same pytania lub ewentualnie przytakiwać innym, ale postaraj się trochę, bo na ten temat napisano dużo i co z tym jest nie tak. Chyba, że nawet Obama czy MFW to też dla ciebie ekstremalne lewaki, więc z zasady ich nie czytasz.

(...)

W ogóle, nie bardzo rozumiem tego bezgranicznego zrozumienia niektórych dla niczym nie uzasadnionych ogromnych przywilei dla najbogatszego 1%, choć dobrze wiadomo, że reszta na tym traci.

Ale ja nie rozumiem - dlaczego to ja mam sie starac?

To ja komus cos zarzucam i mam niewinnosc udowodnic?

Gdzie bym w necie nie spojrzal - to w Holandii podatek CIT jest wyzszy niz chocby (ba!) w Polsce... dlaczegoz do raju-Polski nie uciekli? Nie mowie juz o stawkach PIT.

 

Konkrety proszę.

Ile zarobil i jaka czesc z tego ukryl (?) w raju.

Inaczej zaraz zaczne sie obawiac kontroli z US, bo mnie na dalekie wyjazdy na U2 stac i sie do tego przyznalem...

 

pozdro, Wiercioch


"The right to appear ridiculous is something I hold dear"

#382 Owłos

Owłos

    Użytkownik

  • Members
  • 5 524 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Órsynuw

Napisano 11 listopada 2017 - 22:40

Nie dramatyzuj, gdyby rzeczywiście odbierali ci coś siłą to odczuwałbyś coś znacznie więcej niż tylko niesmak.:P To nie Brazylia, tu nikt nie przystawia ludziom lufy do głowy na ulicy i mówi: wyskakuj z hajsu. Zresztą, w twojej branży bardzo możliwe że masz B2B zamiast umowy o pracę i płacisz mniej niż inni.


Przepraszam, skąd wiesz w jakiej branży pracuję?
"I went out there
in search of experience
to taste and to touch
and to feel as much
as a man can
before he repents"

#383 deiman

deiman

    Użytkownik

  • Members
  • 246 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:BE/PL

Napisano 11 listopada 2017 - 23:04

Przepraszam, skąd wiesz w jakiej branży pracuję?


Może wystarczy uważnie czytać. ;)

#384 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 11 listopada 2017 - 23:06

Deiman, a Ty pracujesz w urzędzie skarbowym? :)



#385 Owłos

Owłos

    Użytkownik

  • Members
  • 5 524 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Órsynuw

Napisano 12 listopada 2017 - 18:02

Nie dramatyzuj, gdyby rzeczywiście odbierali ci coś siłą to odczuwałbyś coś znacznie więcej niż tylko niesmak. :P To nie Brazylia, tu nikt nie przystawia ludziom lufy do głowy na ulicy i mówi: wyskakuj z hajsu. Zresztą, w twojej branży bardzo możliwe że masz B2B zamiast umowy o pracę i płacisz mniej niż inni.

 

Dobrze, przestań płacić podatki i sprawdź co się stanie. No i cieeeekawe dlaczego ludzie decydują się na B2B zamiast umowy o pracę, bardzo ciekawe.

 

Póki co państwa i tak są najpoważniejszym gwarantem tego, że coś dostaniesz w przyszłości i że papierek z napisem 100 złotych będzie wart cokolwiek, podobnie z zapisem na koncie w banku, czy mieszkaniem w Warszawie.

 

O mieszkania w Warszawie bym się nie martwił, chyba, że ludzie wybiorą drugiego Bieruta :P


"I went out there
in search of experience
to taste and to touch
and to feel as much
as a man can
before he repents"

#386 deiman

deiman

    Użytkownik

  • Members
  • 246 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:BE/PL

Napisano 12 listopada 2017 - 22:49

Dobrze, przestań płacić podatki i sprawdź co się stanie. No i cieeeekawe dlaczego ludzie decydują się na B2B zamiast umowy o pracę, bardzo ciekawe.

Jeśli chodzi o niepłacenie podatków, to akurat za wiele się nie dzieje. Był swego czasu ewidentny przypadek, który wyszedł przy realizacji programu Kuchenne Rewolucje, gdzie zatrudniano pracowników w całości lub częściowo na czarno. Prowadząca niejeden biznes kobieta szła w zapartę i ostatecznie dostała malutki wyrok w zawiasie oraz grzywnę rzędu 3000 złotych.

A generalnie jeśli chodzi o zaległości wobec polskiego fiskusa, do więzienia trafia bardzo mało osób a statystycznie średnia grzywna na osobę np w 2011 roku wyniosła ok. 1200 złociszy. Więc baaardzo opresyjne mamy to państwo. No ale wolnościowcom nigdy nie dogodzisz. :P

O mieszkania w Warszawie bym się nie martwił, chyba, że ludzie wybiorą drugiego Bieruta :P

Tu bardziej bym się martwił tym, kogo na wschodzie wybierają. Gdyż tam co rok organizują sobie szeroko zakrojone manewry wojskowe, gdzie jednym z głównych celów jest atak jądrowy na stolicę Polski. ;)

#387 Owłos

Owłos

    Użytkownik

  • Members
  • 5 524 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Órsynuw

Napisano 13 listopada 2017 - 10:05

Gdzie pracujesz deiman


"I went out there
in search of experience
to taste and to touch
and to feel as much
as a man can
before he repents"

#388 deiman

deiman

    Użytkownik

  • Members
  • 246 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:BE/PL

Napisano 14 listopada 2017 - 17:42

Gdzie pracujesz deiman


W urzędzie skarbowym. ;)

#389 campeon

campeon

    Użytkownik

  • Members
  • 592 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 14 listopada 2017 - 17:52

To może podpowiesz jakąś optymalizację podatkową bo już mi się pomysły kończą

#390 deiman

deiman

    Użytkownik

  • Members
  • 246 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:BE/PL

Napisano 14 listopada 2017 - 17:58

To może podpowiesz jakąś optymalizację podatkową bo już mi się pomysły kończą


Jeśli odpowiedzi na takie pytania szukasz w internecie to najprawdopodobniej nie masz czego optymalizować.

#391 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 14 listopada 2017 - 19:14

Campeon, biedaku, ale jesteś ZAORANY teraz.



#392 campeon

campeon

    Użytkownik

  • Members
  • 592 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 14 listopada 2017 - 21:08

Jeśli odpowiedzi na takie pytania szukasz w internecie to najprawdopodobniej nie masz czego optymalizować.

Jesteś u admina za nieregulaminowe poniżanie, tą optymalizację to chciałem tylko Bono podpowiedzieć, żeby już przestał inwestować w muzykę 



#393 Owłos

Owłos

    Użytkownik

  • Members
  • 5 524 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Órsynuw

Napisano 22 listopada 2017 - 11:23

Tak sobie myslę, może i dobrze zrobiłem nie zakładajac maski Suczi na 360 tour... Kurczę, wychodzi na to, że trzeba być jednak ostrożnym i oceniać działania człowieka dopiero po jego smierci.


"I went out there
in search of experience
to taste and to touch
and to feel as much
as a man can
before he repents"

#394 Jacob

Jacob

    Użytkownik

  • U2 FAQ MAKER
  • 3 332 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 22 listopada 2017 - 12:17

W sprawach politycznych Bono jest naiwny jak upośledzone dziecko. Idealizm jest dobry ale w twórczości artystycznej, albo charytatywnej. Ale nie w polityce...

 

Najgorzej, że zeszmacił taki dobry kawałek jak Walk On wizerunkiem Aung. Dobrze, że w latach 30, 40 nie było teledysków bo pewnie też byśmy oglądali dziś wiele legendarnych artystów ze zdjęciami Stalina czy Hitlera przypiętymi do piersi. Niestety, tak samo będzie pewnie w przyszłości wyglądał klip do Walk On w którym Bono dumnie paraduje z wizerunkiem Su(czi). Ech, nie mówiąc już o tym pajacowaniu na 360 z maskami. 

 

No cóż, ale taki już urok Boniasa. Jako fan trzeba się z tym po prostu pogodzić :P  



#395 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 22 listopada 2017 - 12:39

Jak rozumiem uważacie, że dzisiejsza postawa Aung usprawiedliwia to jak traktował ją birmański reżim i społeczność międzynarodowa nie powinna stawać wtedy w jej obronie? :blink:


Dołączona grafika

#396 Owłos

Owłos

    Użytkownik

  • Members
  • 5 524 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Órsynuw

Napisano 22 listopada 2017 - 12:46

Yyyy nie. Ale wychodzi na to, że jestes tak dobry, jak twój ostatni mecz, niestety.

 

edit: a skutek uboczny w formie planowanego nie grania już nigdy Walk On uważam za okolicznosć bardzo sprzyjajaca :D 


"I went out there
in search of experience
to taste and to touch
and to feel as much
as a man can
before he repents"

#397 Eva

Eva

    Użytkownik

  • Members
  • 863 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Bielsko-Biała

Napisano 29 listopada 2017 - 08:47

Bono był gościem w specjalnym corocznym programie "Jimmy Kimmel Live" w ramach kampanii RED.

Cały wywiad + wspólny występ z utworem "We're Going To Hell":

http://www.youtube.com/watch?v=8jzjnRyDReQ

http://www.youtube.com/watch?v=1AyLPALVNyc

I jeszcze jeden wykon w duecie z Chrisem Martinem w "One for My Baby" i jako statystą za barem Sean'em Penn'em ;).

http://www.youtube.com/watch?v=JAcKgCfTSq4

Ależ to klimatyczne.

 
"Każdy, kto balansuje na krawędzi przepaści i spojrzy w dół, zobaczy odchłań bez dna. Wiedząc o tym, a mimo wszystko patrząc w dół, zdobywamy odwagę. Wiesz, jakie istnieje ryzyko. Możesz wtedy odwrócić się plecami do przepaści i próbować znaleźć spokój i bezpieczeństwo w swoim klimatyzowanym koszmarze." - Bono

#398 DK-ART

DK-ART

    Użytkownik

  • Members
  • 561 Postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 12 grudnia 2017 - 14:28

Wraca sprawa papierkowa, Bono komentuje o tym w poniższym wywiadzie:
http://www.sueddeuts...nicht-1.3784917

Kolejny artykuł: https://www.usatoday...usly/937318001/



#399 DK-ART

DK-ART

    Użytkownik

  • Members
  • 561 Postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 31 grudnia 2017 - 15:04

do kosza

#400 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 09 stycznia 2018 - 14:42

lolz https://wolna-polska...szustwo-2013-09





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych