Skocz do zawartości


Zdjęcie

No Line On The Horizon


2962 replies to this topic

#481 Yasiu

Yasiu

    .

  • Members
  • 2 675 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 03 stycznia 2009 - 22:26

czyli, jeśli dobrze zrozumiałem, premiera 01.01.2010? ;)

#482 Wiercioch

Wiercioch

    Użytkownik

  • Members
  • 1 027 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:generalnie to z W-cha

Napisano 03 stycznia 2009 - 22:32

6!

Mógłbyś zarzucić jakimś szerszym info o tej imprezie? Skąd masz informacje o początku trasy w kwietniu?


Hmm... skad mam info... kurna, nie pamietam.
W kazdym razie na 100% link do stronki podajacej hameryke jako poczatek (od poczatku kwietnia) wygrzebalem z tego forum - to i tu trzeba szukac.
A impreza... hmm... info mam od Natalie - Australijki, ktora ponad pol roku temu na u2@pl i tu (za moim i czyims posrednictwem) zbierala chetnych do udzialu w filmie dokumentalnym "It's about music". Jak pisala mi w 1szej polowie grudnia - film bedzie miec wlasnie premiere na tej konferencji. Zaraz poszukam czegos wiecej.

pozdro, Wiercioch


aaa... trasa/kwiecien: http://www.ticketban...U2/tickets.html
aaa2... konferencja/NY: http://www.u2conference.com/
"The right to appear ridiculous is something I hold dear"

#483 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 03 stycznia 2009 - 22:50

na POPie rewolucja brzmieniowa trwa tylko przez pierwsze 4 utwory a potem mamy do czynienia z typowym dla wcześniejszych płyt u2


Noooo, zwłaszcza Miami jest typowe.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#484 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 03 stycznia 2009 - 22:57

6!
Hmm... skad mam info... kurna, nie pamietam.
W kazdym razie na 100% link do stronki podajacej hameryke jako poczatek (od poczatku kwietnia) wygrzebalem z tego forum - to i tu trzeba szukac.
A impreza... hmm... info mam od Natalie - Australijki, ktora ponad pol roku temu na u2@pl i tu (za moim i czyims posrednictwem) zbierala chetnych do udzialu w filmie dokumentalnym "It's about music". Jak pisala mi w 1szej polowie grudnia - film bedzie miec wlasnie premiere na tej konferencji. Zaraz poszukam czegos wiecej.

pozdro, Wiercioch
aaa... trasa/kwiecien: http://www.ticketban...U2/tickets.html
aaa2... konferencja/NY: http://www.u2conference.com/


Dzięki za te informacje ;) Konferencja zapowiada się bardzo ciekawie. Nie wykluczone, że ma coś wspólnego z trasą U2.

Jeśli zaś chodzi o samą trasę to strona na którą się powołujesz nie wydaje się wiarygodna. Już sam terminarz budzi wątpliwości. Na początku kwietnia w Ameryce a już na początku czerwca w Wielkiej Brytanii? Średnio też widzę występ we Włoszech 5 czerwca, a już następnego w Dojczlandzie.
Dołączona grafika

#485 Wiercioch

Wiercioch

    Użytkownik

  • Members
  • 1 027 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:generalnie to z W-cha

Napisano 03 stycznia 2009 - 23:02

6!

Jeśli zaś chodzi o samą trasę to strona na którą się powołujesz nie wydaje się wiarygodna.


Jasne jak Slonce (jak wszystkie inne, tego typu strony).
Po prostu taka jakos mi sie skojarzylo z konferencyja (podane w innych miejscach daty koncertow nie uwzglednialy usa na poczatku i to w tym akurat okresie).
Zatem - nic nowego, poki nic nie powiedza - to my nic nie wiemy.

pozdro, Wiercioch
"The right to appear ridiculous is something I hold dear"

#486 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 03 stycznia 2009 - 23:13

też myśle że jeśli się pojawią to najpewniej z taśmy, ale jest jeszcze taka możliwość że to Bono bedzie na nich zasuwał, było przecież wrzucane było jakiś czas temu zdjęcie na którym Bono siedzi przy instrumencie klawiszowym :rolleyes:



Inną opcją jest też granie klawiszowe przez technicznego zespołu, jak miało miejsce np. na Elevation Tour.

#487 Eva

Eva

    Użytkownik

  • Members
  • 863 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Bielsko-Biała

Napisano 03 stycznia 2009 - 23:29

W ramach oczekiwania na nową płytę i jakiekolwiek wieści oraz analizy czasu od danej premiery do fizycznego stanu posiadania wśród swoich notatek wygrzebałam takie oto zapiski na podstawie premiery Electrical Storm i płyty The Best Of 1990-2000:

13.09.2002 ? premiera piosenki Electrical Storm w radiu Eska
20.09.2002 ? premiera w programie ?Świat na topie? ? PR3
24.10.2002 ? premierowa informacja i teledysk w stacji EuroNews
21/23 (25- u nas fizycznie do kupienia).10.2002 ? premiera światowa sprzedaży singla Electrical Storm
4.11.2002 ? światowa premiera płyty The Best Of 90-00 w wersji Limited Edition
11.11.2002 - światowa premiera płyty The Best Of 90-00 w wersji podstawowej

Reasumując?długo nam każą czekać na to pierwsze wejście? :( .

Użytkownik acr edytował ten post 04 stycznia 2009 - 20:36

"Każdy, kto balansuje na krawędzi przepaści i spojrzy w dół, zobaczy odchłań bez dna. Wiedząc o tym, a mimo wszystko patrząc w dół, zdobywamy odwagę. Wiesz, jakie istnieje ryzyko. Możesz wtedy odwrócić się plecami do przepaści i próbować znaleźć spokój i bezpieczeństwo w swoim klimatyzowanym koszmarze." - Bono

#488 chrapcio

chrapcio

    Użytkownik

  • Moderatorzy
  • 1 938 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Pleszew

Napisano 04 stycznia 2009 - 00:18

Widział ktoś ten dzień z U2 w Q?

ciuch ciuch!

Chrapcio7 on Last.FM


#489 Daniel84

Daniel84

  • Members
  • 3 657 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 04 stycznia 2009 - 01:29

Na brzmienie czy rewolucję a'la POP bym zdecydowanie nie liczył (a szkoda) ale dostępne przecieki wskazują o ile nie na zmianę stylu, o tyle po prostu na zwyżkę formy muzyków. Piosenki wydają się być nieco lepsze, niż te z HTDAABa czy ATYCLBa. Prawdopodobnie układ trylogii (o którym parokrotnie pisał chyba Depe) zostanie jednak zachowany. Rewolucji spodziewajmy się za 5-6 lat (jestem pewien, że U2 pogra jeszcze bardzo długo, co stawia nas, miłośników U2, w fantastycznej, uprzywilejowanej pozycji wobec fanów innych zespołów, którzy co chwila są wstrząsani informacjami o różnych rozłamach czy reaktywacjach.).

#490 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 04 stycznia 2009 - 09:32

jestem pewien, że U2 pogra jeszcze bardzo długo, co stawia nas, miłośników U2, w fantastycznej, uprzywilejowanej pozycji wobec fanów innych zespołów


A ja nie jestem tego taki pewien.

Widział ktoś ten dzień z U2 w Q?


Spoooko, na pewno nie było tam niczego, czego byśmy nie widzieli.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#491 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Napisano 04 stycznia 2009 - 10:20

Hej,

na jednej z francuskich stron wyczytałem, że ostatnio w stacjach radiowych RTL2 i Virgin Radio France była mowa o tym, że lada dzień będzie można usłyszeć "Get On Your Boots". Niestety wspomniany news jest z 31.12 więc trzeba to raczej potraktować z mocnym dystansem.

#492 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 04 stycznia 2009 - 13:25

Coraz bardziej przekonuję się do koncepcji, że nowy singiel będzie miał swoją premierę na Macworldzie.

Za Onet.pl (ten zaś opierał się na artykule z Daily Telegraph):

Jeśli chodzi o tajemniczość, twórca Apple, Steve Jobs bije na głowę templariuszy i Zakon Syjonu. Miłośnicy Maców od miesięcy szykowali się, by zobaczyć, jakie nowości ma w rękawie. Ale tym razem nie będzie jego dorocznego wystąpienia. Wielbiciele Apple’a obawiają się, że ich iGod zamierza zrezygnować.

Podróż do Macworld, odbywana corocznie w styczniu, dla wiernych klientów Apple jest czymś w rodzaju pielgrzymki. Plany firmy rzadko przeciekają do opinii publicznej, ponieważ członkowie tego sekretnego grona z Doliny Krzemowej trzymają nowinki technologiczne w tajemnicy, czekając na wystąpienie Jobsa. Nawet agencje prasowe zatrudniane przez Apple otrzymują informacje kilka minut przed tym wydarzeniem.


Z tą "tajemniczością" Apple świetnie współgra milczenie U2 co do pierwszego singla i ujawnienia szczegółów nowego albumu. Zbliżający się Macworld zapowiada się szczególnie. Pisze się, że ma być to ostatni Macworld w historii, spekuluje się też o rezygnacji Jobsa. Aż się prosi aby Macworld 2009 został uświetniony jakimś szczególnym wydarzeniem. Ponadto U2 zapowiadało przy okazji nowinki techniczne związane z nowym albumem. Nie wiadomo do końca czy tymi nowinkami ma być wyłącznie możliwość ściągnięcia filmu w niektórych wersjach albumu. Jeśli tak to raczej jest to słaba "rewelacja". Przesądzonym jest też że przy promocji albumu będzie miała miejsce ścisła współpraca U2 z iTunesem.

Zastanawia mnie ciągle ten niedawny news na u2.miracle.com. Wszystko brzmiało tak wiarygodnie, strona ponadto powoływała się na osobę z Apple. Mam jakieś przeczucie, że nie był to jednak żart. Jak wynika z powyższego cytatu Apple dba bardzo o element zaskoczenia. Niewątpliwie wyciek informacji o premierze singla U2 i współpracy z zespołem przy okazji nowego albumu osłabiłby niespodziankę na Macworldzie. Może więc po "przecieku" Apple podjął starania o to, aby obrócić całą sytuację w żart? Albo u2.miracle.com zdemontowało wszystko w trosce o swojego informatora? Albo też miał miejsce przeciek kontrolowany...W każdym razie zainteresowanie zbliżającym się Macworldem w środowisku fanów U2 zostało wywołane.


Tak więc szykuje się kolejny ekscytujący tydzień ;)
Dołączona grafika

#493 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Napisano 04 stycznia 2009 - 13:34

A ja do tego o czym pisał Atomic dodam jeszcze, że gdzieś tam na horyzoncie majaczy iPHONE 3G (RED) o którym już wspominałem. Miał mieć premierę w zeszłym już teraz roku, premiery nie było. Moim zdaniem to kolejny głos za tym, że nowe wydawnictwo U2 będzie miało związek z Apple.

Czeka nas emocjonujący tydzień.

#494 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 04 stycznia 2009 - 13:35

Ej, Atomic, role Ci się pomyliły, to ja tu jestem od teorii spiskowych :D

A mówiąc serio, dla mnie brzmi to całkiem możliwie. Niemniej nadal ciężko mi uwierzyć, by nie przedstawiono nam nawet zawoalowanej sugestii odnośnie tego, że coś może się wydarzyć. Nie tłumaczy to także tej całej ciszy - ok, ma być niespodzianka, w porządku, ale to nie znaczy, że nie można umieścić na odpowiednich stronach napisu " coming soon ", zapowiedzieć zmianę oprawy graficznej U2.com ( " the all new U2.com.. ing soon ", czy coś w tym stylu ), itd.itp. Strasznie mnie to wkurza !!

No i czy ten cały Macworld będzie jakoś transmitowany ??
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#495 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 04 stycznia 2009 - 13:46

Ej, Atomic, role Ci się pomyliły, to ja tu jestem od teorii spiskowych :D


Ale tutaj spisek jest ewidentny, nie napisałeś tego, to musiałem sam zadziałać :) A zresztą odwiedzanie po kilkadziesiąt razy dziennie tych samych stron w nadziei zobaczenia jakiegoś porządnego newsa uaktywnia mroczne zakamarki mojej psychiki...

A mówiąc serio, dla mnie brzmi to całkiem możliwie. Niemniej nadal ciężko mi uwierzyć, by nie przedstawiono nam nawet zawoalowanej sugestii odnośnie tego, że coś może się wydarzyć. Nie tłumaczy to także tej całej ciszy ...


Nie wiem jak Ty, ale ja czuję że coś musi się wydarzyć. Została oficjalnie potwierdzona data premiery albumu. Wydanie singla, a w międzyczasie ujawnienie szczegółów albumu, jest czymś naturalnym. Fani zespołu wiedzą kiedy mniej więcej można spodziewać się singla. Nie-fani i media odnotują jego pojawienie o tak po jego premierze. Podgrzanie atmosfery spowoduje zaś, że większe wydźwięk będzie miała ewentualna premiera singla na Macworldzie. Nie wiemy też w jaki sposób U2 zamierzają "wykorzystać" Appla do promocji nowego singla.
Dołączona grafika

#496 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 04 stycznia 2009 - 14:12

Ale tutaj spisek jest ewidentny


Przekonamy się już niedługo :D

Nie wiem jak Ty, ale ja czuję że coś musi się wydarzyć.


Pewnie, wszyscy to czują odkąd dowiedzieliśmy się, kiedy wyjdzie płyta. Cały ubiegły tydzień wszyscy byli napięci to granic możliwości, bo ze wszystkich rachunków wychodziło, że to powinno nastąpić wtedy. I nie nastąpiło. I nie dość na tym - nie było nie tylko premiery singla, wciąż nie wiemy na pewno nawet jaki będzie miał tytuł, bo nikt tego oficjalnie nie ogłosił ! Czy tytuł poznamy w chwili premiery ? To tak, jakby tytuł płyty został oficjalnie potwierdzony dopiero w chwili jej premiery. Kto normalny tak postępuje ? Gdyby premiera miała nastąpić jutro, powinniśmy już mieć oficjalne potwierdzenie PRZYNAJMNIEJ tytułu singla. No i trochę dziwnie wygląda wysługiwanie się w promocji innymi - najpierw Q, a potem Apple. Tak, jakby nie chciało im się pracować. Poza tym spisek spiskiem, ale spisek polegający na tym, że fanowska strona zamieszcza jako żart informację, która później okazuje się prawdziwa - tego to nawet ja bym nie wymyślił :D To przecież bije na głowę celowe puszczanie fanom piosenek :D Jeżeli to prawda, to U2 kolejny raz okazują się mistrzami tricków marketingowych :D
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#497 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 04 stycznia 2009 - 14:42

Jak dla mnie nie ma innego logicznego wytłumaczenia milczenia zespołu w sprawie nowego singla i szczegółów albumu.

24 września 2004r. miała miejsce premiera video do Vertigo (nie był to jednak oficjalny klip, ale to które znalazło się później na singlu DVD). Oficjalny klip miał zaś swoją premierą dopiero 29 października 2004r. Może jednak jesteśmy za bardzo niecierpliwi? :P

Ciekawe czy nowy singiel przyniesie jakieś ciekawostki związane z jego dystrybucją w naszym kraju.

Wyciąg z mojej korespondencji z Universalem przy okazji premiery singla "Vertigo":

Panie Mariuszu,
w Polsce w sprzedaży będą dostępne tylko dwie wersje singla: singiel DVD i maxi singiel (3 tracki : 2 x Vertigo i Neon Lights)
nie chodzi tu o lepsze lub gorsze traktowanie fanów, po prostu singiel - 2 track gdzie znajduje się oprócz Vertigo utwór Are You Gonna Wait Forever? jest pakowany w kartonową kopertkę, której to nasze sklepy nie akceptują (nie są przygotowane na taki format, nie maja odpowiednich półek, saferów itd)


:D

Z dziwnych polskich wynalazków odnotować trzeba również to, że teledysk do Vertigo był emitowany przez długi czas wyłącznie na Vivie.
Dołączona grafika

#498 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 04 stycznia 2009 - 15:14

Może jednak jesteśmy za bardzo niecierpliwi?


Bynajmniej. Mnie w ogóle nie obchodzi żaden teledysk. Ja chciałbym wiedzieć na pewno, jaki tytuł będzie miał singiel, a niecierpliwię się tylko dlatego, że wedle tradycji sam singiel już dawno powinien hulać w moim odtwarzaczu.

Jak dla mnie nie ma innego logicznego wytłumaczenia milczenia zespołu w sprawie nowego singla i szczegółów albumu.


A ja się obawiam, że po prostu kolejny raz chwytamy się tego, co nam zostało, skoro wciąż niczego nie mamy. Wcześniej była mowa o 29.12, nie, więc chwyciłem się daty z U2.com, też nie, więc teraz został nam już tylko ten żart z U2miracle, a zaczynają się pojawiać analogie z Pop.. po 6 stycznia, jeśli nic się nie stanie, zaczniemy się pewnie zastanawiać, ile upłynęło od Out Of Control do Boya :P
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#499 Lmollu

Lmollu

    Użytkownik

  • Members
  • 1 003 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gliwice

Napisano 04 stycznia 2009 - 16:13

Moim zdaniem zupełnie niepotrzebnie szukacie analogii do wcześniejszych wydawnictw U2. Skupiłbym się raczej na aktualnych wydawnictwach bezpośrednich konkurentów U2. Jakie strategie są teraz w modzie. Jak to się robi.

I tak...

Coldplay :P
singiel opublikowany na stronie zespołu - 28 kwietnia
singiel na krążku - 9 maja
album - 11 czerwca

44 dni przed premierą

The Killers :P
singiel na youtube - 21 września (od razu grany w radiu)
singiel na krążku 27 października
album - 24 listopada

64 dni przed premierą

Oasis :P
singiel w radiu - 15 sierpnia
singiel na krążku - 29 września
album - 6 października

52 dni przed premierą


Od dzisiaj do premiery "No Line On The Horizon" mamy 58 dni. Zatem już wkrótce dostaniemy to na co czekamy - jestem pewien.

#500 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 04 stycznia 2009 - 16:25

Zatem już wkrótce dostaniemy to na co czekamy - jestem pewien.


Ależ nikt nie ma co do tego wątpliwości.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych