Jump to content


Photo

Songs Of Innocence

U2 nowy album album u2 u2 płyta nowa płyta u2

  • Please log in to reply
7779 replies to this topic

Poll: Songs Of Innocence (93 member(s) have cast votes)

Który utwór/utwory powinny zostać singlami promującymi Songs of Innocence?

  1. The Miracle (Of Joey Ramone) (11 votes [4.04%])

    Percentage of vote: 4.04%

  2. Every Breaking Wave (53 votes [19.49%])

    Percentage of vote: 19.49%

  3. California (There Is No End To Love) (26 votes [9.56%])

    Percentage of vote: 9.56%

  4. Song For Someone (10 votes [3.68%])

    Percentage of vote: 3.68%

  5. Iris (Hold Me Close) (10 votes [3.68%])

    Percentage of vote: 3.68%

  6. Volcano (14 votes [5.15%])

    Percentage of vote: 5.15%

  7. Raised By Wolves (6 votes [2.21%])

    Percentage of vote: 2.21%

  8. Cedarwood Road (5 votes [1.84%])

    Percentage of vote: 1.84%

  9. Sleep Like a Baby Tonight (22 votes [8.09%])

    Percentage of vote: 8.09%

  10. This Is Where You Can Reach Me Now (18 votes [6.62%])

    Percentage of vote: 6.62%

  11. The Troubles (35 votes [12.87%])

    Percentage of vote: 12.87%

  12. Lucifer's Hands (8 votes [2.94%])

    Percentage of vote: 2.94%

  13. Crystal Ballroom (45 votes [16.54%])

    Percentage of vote: 16.54%

  14. The Troubles (jakaś alt version) (1 votes [0.37%])

    Percentage of vote: 0.37%

  15. Sleep Like A Baby Tonight (też jakaś alt version) (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  16. The Miracle (Of Joey Ramone) (acoustic) (1 votes [0.37%])

    Percentage of vote: 0.37%

  17. Every Breaking Wave (acoustic) (6 votes [2.21%])

    Percentage of vote: 2.21%

  18. Song For Someone (acoustic) (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  19. California (acoustic) (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  20. Raised By Wolves (acoustic) (1 votes [0.37%])

    Percentage of vote: 0.37%

  21. Cedarwood Road (acoustic) (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

Vote Guests cannot vote

#3101 JVD

JVD

    Użytkownik

  • Members
  • 1 447 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Posted 21 maja 2013 - 21:52

Wiadomo już od dawna jak będzie..:
http://www.youtube.c...h?v=WCkOmcIl79s

xxx depe xxx
 


#3102 soulmate.

soulmate.

    Użytkownik

  • Members
  • 1 684 posts
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:atomic idyll

Posted 21 maja 2013 - 23:02

Niestety raczej wszystko zostało przekreślone przez Live Nation - przy takich cenach nie było szans na wyprzedanie chociażby jednego koncertu. Być może na nowej trasie zostaną wyciągnięte z tego wnioski.

Nie sądzę, zważywszy na to jak zachowuje się ostatnimi czasy LN ze swoim biletowym cyrkiem. Niestety tym razem również wszystko popsuje LN, więc zamiast gdybać nad liczbą ewentualnych koncertów U2 w pl lepiej módlmy się, aby nasza kochana agencja koncertowa nie sprezentowała nam tryliona kategorii biletowych z GC EEEEEE na czele, bo nam nawet na jeden koncert nie starczy: p

Co do daty płyty, jeżeli żadne konkretne informacje nie pojawią się do wakacji, jestem skłonna stwierdzić, że nowego materiału możemy spodziewać się na wiosnę 2014. Ale na przykład info o trasie może pojawić się już pod koniec tego roku... Zresztą kto tam wie kiedy, co i jak: >

IrishGirl z u2.heh.pl


#3103 piotrasik

piotrasik

    Użytkownik

  • Members
  • 801 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Poznań

Posted 24 maja 2013 - 10:05

ale się tu informacji pojawiło hohohoh, ja myślę że album jak najbardziej soon, tym bardziej że po przesłuchaniu ostatniego performansu z Mary J. Blige na Robin Hodzie, śmiem twierdzić że Bono jest całkiem nieźle dysponowany wokalnie co wskazywałoby że chłopak ćwiczył gęsto - więc pewnie nagrywali. wiem że to naciągane ale taka mnie myśl dopadła po przesłuchaniu ;)

#3104 Gone

Gone

    Użytkownik

  • Members
  • 1 101 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Szczecin

Posted 24 maja 2013 - 17:43

pseudo fejsbukowo-kwejkowy humor:

Dołączona grafika
"I believe in the Kingdom Come.. Then all the colours will bleed into one, bleed into one.."

#3105 Łukasz U2

Łukasz U2

    Użytkownik

  • Members
  • 3 501 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Posted 27 maja 2013 - 21:33

Pogłoski jakoby Chris Blackwell słyszał w piątek wieczorem piosenki albumowe w studiu.
Podobno "better than ever" jednak podchodźmy do tego z rezerwą :P/>
http://www.atu2.com/...-new-album.html
Watch more TV
I have a vision... Television
Please tell a President to watch more TV
President is not avalaible to Me??? (Mirror Ball Man Zootv Washington Dc)
http://forum.u2guitartutorials.com/

#3106 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Posted 27 maja 2013 - 21:49

Wbrew pozorom to ważna plotka :P Myslę, że nikt nie odważyłby się Blackwellowi puścić jakiś niedopracowany materiał. Raczej to kolejny sygnał, że album jest już praktycznie gotowy.

Jeżeli aktualny jest jesienny termin premiery to już niedługo czeka nas premiera nowego singla. Przy HTDAAB (wydanej 22 listopada) Vertigo pojawiło się we wrześniu. Przy ATYCLB (mającej premierę 30 października) Beautiful Day pojawiło się w stacjach radiowych już w sierpniu. Gdyby premiera albumu miałaby mieć miejsce we wrześniu to singiel powienien się pojawić się w lipcu ;)
Dołączona grafika

#3107 Gone

Gone

    Użytkownik

  • Members
  • 1 101 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Szczecin

Posted 30 maja 2013 - 12:26

Panowie i Panie - dzieje się dzieje!:

[news z atu2.com]

Daniel Lanois has reportedly heard some/all of U2's next album and described it to a newspaper reporter on Wednesday as "amazing" and "big," while dropping a comparison to Achtung Baby in the process. The news comes from the Tumblr blog, Danger Mouse, that dude, which found a series of three tweets posted on Wednesday by Brad Wheeler, music writer for the Globe and Mail newspaper. Wheeler apparently interviewed Daniel Lanois during the day and talked about U2. He posted these three tweets, in order:





Dołączona grafika

(Mam pewien niepokój co do drugiego tweeta.. :unsure:/> O ile go dobrze rozumiem. Czy Lanois powiedział, że nie jest pewien czy dał by rade z takim eksperymentem [jak brzmienie nowego albumu?] ?) Jak chodzi o co innego, proszę mnie uświadomić ;)/>
"I believe in the Kingdom Come.. Then all the colours will bleed into one, bleed into one.."

#3108 andie

andie

    (not) original of the species

  • Moderatorzy
  • 5 687 posts
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:znad Nilu

Posted 30 maja 2013 - 12:50

dla mnie to brzmi jak by znowu ścięli Drzewo czy tam inną linię horyzontu przekroczyli :P się okaże.

ale że a comparison to Achtung Baby? no OK :D

chyba się zacznę nastawiać, że to już za momencik OBOŻE
Is there an order in all of this disorder
Is it like a tape recorder
Can we rewind it just once more

#3109 derka

derka

    Lady with the spinning head

  • Moderatorzy
  • 5 611 posts
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z krainy Oz

Posted 30 maja 2013 - 13:48

Danger Mouse jest świetnym producentem i odważnym w eksperymentach i na pewno zupełnie nowym doświadczeniem dla U2. Liczę, że zrobił "z nimi" coś, czego nie robili Lanois czy Eno i że popchnął tych dziadów ku czemuś nowemu (dla nich). No to stwierdzenie z AB zaintrygowało ;)

There's always a chance as long as one can think
this is music : last

#3110 olekcj111

olekcj111

    Użytkownik

  • Members
  • 644 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Posted 30 maja 2013 - 16:00

Najlepsze info do tej pory :D

#3111 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Posted 30 maja 2013 - 19:47

I jeszcze dwa tweety:

Lanois tells me Bono is singing strongly and beautifully on the new U2 stuff. "He makes me jealous. Those barrel-chested Irish tenors.


Lanois says he was familiar with a couple of the new U2 tracks, as he had worked on them himself previously. "They're back on the burner.


Dołączona grafika

#3112 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Posted 30 maja 2013 - 21:22

Dajta spokój, przecież z tych tekstów robimy sobie jaja od dawna. Gdyby wreszcie DanLan albo Eno powiedzieli, że nowy album będzie 'straszny' - to by było coś ;).

#3113 derka

derka

    Lady with the spinning head

  • Moderatorzy
  • 5 611 posts
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z krainy Oz

Posted 30 maja 2013 - 21:30

No, a co innego mieli powiedzieć? "This is a piece of crap!" :P

There's always a chance as long as one can think
this is music : last

#3114 Gone

Gone

    Użytkownik

  • Members
  • 1 101 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Szczecin

Posted 30 maja 2013 - 22:32

Or just something strange for U2.. Maybe.. we'll see. :P/>
"I believe in the Kingdom Come.. Then all the colours will bleed into one, bleed into one.."

#3115 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Posted 31 maja 2013 - 06:18

Dajta spokój, przecież z tych tekstów robimy sobie jaja od dawna. Gdyby wreszcie DanLan albo Eno powiedzieli, że nowy album będzie 'straszny' - to by było coś ;)/>.


Mimo wszystko Lanois przy tym albumie patrzy z boku, więc jego słowa są bardziej obiektywne niż te w odniesieniu do płyt, które współprodukował. Chociaż określenia typu "big" i "amazing" raczej składniają do zachowania dużej rezerwy do tej wypowiedzi :D

Jak dla mnie słowa Lanosi są ważne z innego powodu. Zauważcie, że wypowiada się on jak o czymś już gotowym. To może być kolejne źródło potwierdzające zakończenie głównych prac nad albumem. Tym bardziej, że strona atu2.com donosi, że zespół jest obecnie w Nowym Jorku, gdzie z Danger Mousem miksują nową płytę:

U2 in NYC: Mixing the New Album with Danger Mouse
Posted: May 30, 2013
By: Matt McGee

At least three members of U2 (Bono, The Edge and Larry) have been spotted in New York City over the past week. Bono has been seen walking the streets, posing with fans and in the doorway of Electric Lady Studios. That's also the subject of the now-infamous Chris Blackwell tweet, where the Island Records co-founder said he was listening to new U2 songs with the band and producer Danger Mouse.

So, what's going on?

According to well-placed sources, Danger Mouse has been mixing the album at Electric Lady and the band has recently joined in. U2 is apparently finished recording, and hasn't done any new recording at Electric Lady. There was a playback last week, which is apparently what Blackwell tweeted about.

Album mixing typically happens when recording is finished. It essentially involves putting all the pieces together, adding effects, making sure sound levels are correct, etc. That said, U2 is legendary for continuing to work on songs even during the mixing process. As Steve Lillywhite said in an interview last year, "They'll write the song after you've mixed it!"


Dołączona grafika

#3116 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 742 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Posted 31 maja 2013 - 21:30

"They'll write the song after you've mixed it!"


Heh, to może być z nimi jedyny problem. Sto dogrywek i poprawek w czasie miksowania pewnie raczej Steve miał na myśli, to się każdemu zdarza, widać U2 w dość masowej ilości Dołączona grafika No ale na zmiksowanie i master singla mają czas do września powiedzmy wczesnego, na resztę albumu dodatkowy miesiąc zakładając że plus minus miesiąc przed wydaniem chcą mieć to gotowe jak powinni, a to oznacza naprawdę wystarczającą ilość czasu. Mieliśmy rację parę stron wcześniej zatem - singiel we wrześniu, album w październiku. Dobrze Dołączona grafika


Btw. można by już zmienić tytuł i podpis tematu. SoA to się nie będzie nazywało + wszyscy wiedzą że nie chodzi już o NLOTH Dołączona grafika

#3117 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Posted 31 maja 2013 - 21:48

Październik jest bardzo realny. Przy okazji tych newsów natknąłem sie na artykuł datowany na 31 października 2008r. - w tej dacie zespół był na etapie miksowania. Póżniej jeszcze w listopadowym Rolling Stone Edge też mówił, że jeszcze miksują materiał. ;)

Larry wspominał o wrześniu, ale prawdopodobnie chodziło o singiel. No chyba, że jak już pisałem wcześniej - chcą ustawić premierę albumu pod nominacje do Grammy. Wtedy płyta musiałaby być wydana do 30 września. Wydaje mi się, że coś takiego byłoby ryzykowne, bo mieliby bardzo mało czasu aby wypromować album pod kątem tych nominacji.
Dołączona grafika

#3118 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 742 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Posted 31 maja 2013 - 21:59

Ale wtedy jeszcze nie mieli Danger Mousa a coś mi się zdaje że to ostatni po Eno/Lanois producent który naprawdę może ich docisnąć, nie dać się wywalić i to z nimi skończyć, stad tym razem nie mam większych wątpliwości że to prawda Dołączona grafika No i widać że faktycznie ewidentnie po lekkiej komercyjnej wpadce z NLOTH celują w sprawdzoną jesień (październik/listopad). Na Grammy zawsze łapali się rok później więc nie wydaje mi się żeby tym razem chcieli to sztucznie przyspieszać. No i tak, wrzesień to singiel. Wszystko wskazuje na to, że wracają do swojego 'naturalnego' kalendarza wydawniczego.

#3119 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Posted 31 maja 2013 - 22:14

Przygoda z Danger Mousem zapowiada się intrygująco. Od dłuższego czasu widać było, że poszukują kogoś nowego, z zewnątrz. Do tej pory jakoś jednak to nie wypalało. Może teraz zaiskrzyło. Wydaje się, że Danger Mouse ma na tyle silną pozycję, żeby przeforsować swoje pomysły i wizje. Z drugiej strony chyba potrafił też uchwycić "ducha U2", skoro go jeszcze nie wywalili. Moim zdaniem wbrew pozorom Danger Mouse może dużo stracić w sytuacji, gdyby nowy album okazałby się "bezpieczny". Jego osoba daje też szansa na to, że środowiska krytycznie nastawione do U2 tym razem przed falą krytki przynajmniej odsłuchają wcześniej płytę. Warto też zwrócić uwagę, że Danger Mouse nie próbuje sie wylansować i wypromować przy okazji współpracy z zespołem. Mam nadzieję, że wynika to z założenia że promować będzie się swoim dziełem, a nie np. z jakiś zapisów w kontrakcie na produkcję albumu :)/>/>

---------------

Jak donosi strona atu2.com na swoim profilu facebookowym - zespół wrócił do Electric Lady Studios. Strona zapowiada szerszy raport niebawem.
Dołączona grafika

#3120 Gone

Gone

    Użytkownik

  • Members
  • 1 101 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Szczecin

Posted 31 maja 2013 - 22:38

I saw my good buddy Dallas Schoo today. He said the new U2 album has a different mix. Some pop and rock.


https://twitter.com/atu2
"I believe in the Kingdom Come.. Then all the colours will bleed into one, bleed into one.."




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users