Jump to content


Photo

Najpiękniejsze piosenki U2 o miłości


51 replies to this topic

#21 marcin93

marcin93

    Użytkownik

  • Members
  • 1 570 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wrocław

Posted 20 maja 2008 - 20:12

Mrrr...mrrr.... jakoś nie umiem sobie wyobrazić. Może jakiś dogłębniejszy opis? ;]
...a oto mój fejs, flykr i elitarny lans.efę!

#22 Małgosia

Małgosia

    U2 and 80's addict

  • Members
  • 1 106 posts
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Szczecin

Posted 21 maja 2008 - 22:14

Dla mnie najpiękniejszą jest Drowning Man - czysta i prawdziwa.

Do tego dodam Night and Day (kierując się interpretacją powierzchowną, nie wgłebiając się w ideologię piosenki). Aczkolwiek można zarzucić, że to w sumie nie autorski utwór zespołu..

Proponuję osobny temat pod tytułem: "Przy której piosence U2 najbardziej się podniecasz" hehehe, bo widzę, że niektórzy zaczną tu zaraz puszczać wodze fantazji ;)

http://www.u2.szczecin.pl


#23 A_U2_F

A_U2_F

    Użytkownik

  • Members
  • 611 posts
  • Płeć:Kobieta

Posted 22 maja 2008 - 00:32

Dla mnie najpiękniejszą jest Drowning Man


Jedna z najcudowniejszych piosenek, jakie przyszło mi usłyszeć... Piękna, nastrojowa, działa na mnie nieco przygnębiająco, bo widzę w niej swoje dawne nadzieje... Zdecydowanie o miłości. O poświęceniu, jakie człowiek jest w stanie zaoferować w imię uczucia, pod warunkiem, że druga strona jest w stanie je przyjąć... O zatraceniu siebie samego...

'The storms will pass
It won't be long now.
The storms will pass
But my love last forever'


Najpiękniejsze słowa, jakie chciałabym mieć wyszeptane do ucha od mężczyzny, który mnie kocha... Przepraszam za prywatę, rozmarzyłam się... To taka pora...
A piosenka? Lubię ją nucić gdy dopada mnie melancholia. Jak dla mnie zbyt osobista by szafować nią na lewo i prawo...
All that You can't - leave BEHIND...
So
Spoiler
what?!

#24 //The Fly//

//The Fly//

    Użytkownik

  • Members
  • 1 013 posts
  • Płeć:Mężczyzna

Posted 26 maja 2008 - 08:38

Najpiękniejsza miłosna ballada U2 to zdecydowanie "Love Is Blindness". Mnóstwo w niej bólu i żalu... Utożsamiam się z nią bardzo często, bo choć moja niespełniona miłość już dawno minęła, to w środku pozostał jej ślad i zostanie na zawsze. Utwór odzwierciedla wszystkie oblicza miłości (choć tej nieszczęsliwej). Delikatny i zmysłowy początek przeradza się potem w dobitne wyrzucanie swej frustracji (solo Edge'a). W "Bono o Bono" czytałem, że podczas nagrywania tego utworu, Edge tak się zatracił w grze, że podczas solówki pękały struny. Można to usłyszeć w utworze (ale jeszcze nic nie dostrzegłem...). Piękna ballada. Mimo, że opowiada o niespełnionym uczuciu to pięknie się przy niej tańczy z ukochaną osobą. Sam miałem okazje tego doświadczyć, dawno co prawda, ale jednak. Podczas tej piosenki chce się trzymać w objęciach osobę którą się kocha, bo samoistnie opanowuje cie strach że ta osoba odejdzie... No cóż, mnie te obawy się spełniły.

#25 Limonka

Limonka

    Użytkownik

  • Members
  • 25 posts
  • Płeć:Kobieta

Posted 29 czerwca 2008 - 09:56

Ja UWIELBIAM, UBÓSTWIAM, KOCHAM piosenkę "Electrical Storm" mogłabym jej słuchać w kółko aż bym umarła z wyczerpania. A na pogrzebie mam nadzieję, że też by mi ją puścili. :mellow:

#26 Haftung Bejbe:P

Haftung Bejbe:P

    Użytkownik

  • Members
  • 431 posts
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Poznań (jeszcze;p)

Posted 29 czerwca 2008 - 10:42

Myślę że Love is blidness jest wspaniałe, zawsze jak słucham chce mi się wyć :P . Lubię też Two hearts beat as one ;) Fainy utworek...
we can be heroes...just for one day

#27 One_U2 - fan

One_U2 - fan

    Użytkownik

  • Members
  • 2 857 posts
  • Płeć:Kobieta

Posted 18 lipca 2008 - 17:49

Oprócz One jeszcze najpiękniejsza piosenka o miłości moim zdaniem to All want is you i Whos gonna ride your horses
Posted Image

#28 PopMarta

PopMarta

    Użytkownik

  • Members
  • 33 posts
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Sobótka // Zooropa

Posted 18 lipca 2008 - 17:59

Oprócz One jeszcze najpiękniejsza piosenka o miłości moim zdaniem to All want is you i Whos gonna ride your horses

Tak, zgadzam się... All I Want Is You jest najpiękniejsza... Można się przy niej zakochać ;)

#29 One_U2 - fan

One_U2 - fan

    Użytkownik

  • Members
  • 2 857 posts
  • Płeć:Kobieta

Posted 18 lipca 2008 - 18:12

Tak, zgadzam się... All I Want Is You jest najpiękniejsza... Można się przy niej zakochać ;)

Najlepszy miłosny song Bono dla Ali ;) Czyż nie?

Naturalnie jestem zakochana w tej piosence po uszy.
Posted Image

#30 PopMarta

PopMarta

    Użytkownik

  • Members
  • 33 posts
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Sobótka // Zooropa

Posted 18 lipca 2008 - 19:28

Najlepszy miłosny song Bono dla Ali ;) Czyż nie?

O tak... pozazdrościć ^_^

#31 Guest_u2megafan_*

Guest_u2megafan_*
  • Guests

Posted 18 lipca 2008 - 19:48

Tak, zgadzam się... All I Want Is You jest najpiękniejsza... Można się przy niej zakochać ;)

Można także naturalnie się rozpłakać ;) Pamiętam moje jesienne oczarowanie tym utworem - można tylko westchnąć...

#32 One_U2 - fan

One_U2 - fan

    Użytkownik

  • Members
  • 2 857 posts
  • Płeć:Kobieta

Posted 19 lipca 2008 - 12:05

Coś pięknego. :rolleyes:
Posted Image

#33 Maja

Maja

    lic.

  • Members
  • 922 posts
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Pszczyna / Gliwice

Posted 29 lipca 2008 - 07:53

Love Is Blindness myślę...
Ból który jednak chcemy przyjąć...
Miłość nie jest łatwa, a jednak jeśli naprawdę kochamy to gotowi jesteśmy poświęcić wszystko dla Tej drugiej osoby...
Moja interpretacja.

#34 Guest_VeRTi-go_*

Guest_VeRTi-go_*
  • Guests

Posted 07 grudnia 2008 - 19:22

Cóż, U2 ma sporo piosenek o miłości, przy których chce się wylewać łzy (czy jest to nieuniknione), gdyż są smutne, wzruszające. Taka bomba dla kogoś sentymentalnego i wrażliwego ;]. Takie "Wowy" czy "Electrical Storm". Są one piękne, czego nie można im odebrać, ale można wytracić przy nich zapas chusteczek higienicznych ;].
Weselszymi songami są "Two Hearts Beat As One" czy "Pride (In the name of love)". Przynajmniej nie wpędzają od razu w dołek ;].
Poza tym piosenki o miłości trzeba umieć napisać, by stały się piękne i nie były banalne. A to U2 potrafi (właściwie to Bono).

#35 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Posted 07 grudnia 2008 - 20:47

Poza tym piosenki o miłości trzeba umieć napisać, by stały się piękne i nie były banalne. A to U2 potrafi (właściwie to Bono).


Jeśli chodzi o warstwę liryczną to masz rację - Bono (chociaż od ATYCLB Edge'a zdanie podczas pisania coraz bardziej się liczy). Ale piosenka to nie tylko tekst.

#36 Guest_VeRTi-go_*

Guest_VeRTi-go_*
  • Guests

Posted 07 grudnia 2008 - 21:28

Wcale nie powiedziałam, że song to tylko text. Melodia właściwie najczęściej ma wpływ na to, jak odbieramy piosenkę. (Patrz: chusteczki higieniczne w moim ost. poście :P).

#37 Piotrek_1986

Piotrek_1986

    Użytkownik

  • Members
  • 764 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Bydgoszcz

Posted 29 stycznia 2009 - 17:54

1.With or without you
2.All want is you
3.Ultraviolet
4.Love is Blidness
Oh sugar, don't you cry
Oh child, wipe the tears from your eyes
You know I need you to be strong
And the day is as dark as the night is long
Feel like trash, you make me feel clean
I'm in the black, can't see or be seen

#38 hawkmoon

hawkmoon

    Użytkownik

  • Members
  • 74 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Heartland desert

Posted 02 lutego 2009 - 22:07

hey hey

wydaje mi sie ze przewazajaca czesc piosenek U2 dotyczy milosci...roznych jej odcieni...
oprocz tych ktore wymieniliscie juz, dorzucam pare rownie mi bliskich:

1. Hawkmoon 269 (...Like a desert needs rain \ Like a town needs a name \ I need your love... )
2. Walk On (...And love is not the easy thing...)
3. A Man and A Woman (...True love never can be rent...)
4. Van Diemen's Land (...hold me now oh hold me now...)
5. Sometimes You Can't Make it On Your Own (...You don’t have to go it alone...)


Pete
OK Edge play the blues :)

Dołączona grafika

#39 kade

kade

    Użytkownik

  • Members
  • 2 826 posts
  • Płeć:Nie powiem

Posted 02 lutego 2009 - 22:26

a ja trochę przewrotnie, bo o rozstaniu, czyli So Cruel
You say in love there are no rules - you're so cruel
i dalej:
to stay with you I'd be a fool - you're so cruel
no i wszystko, co pomiędzy napisane
znam kogoś, właściwie parę, do której idealnie pasuje ten tekst
sama trochę też tego doświadczyłam, więc...

#40 Maja

Maja

    lic.

  • Members
  • 922 posts
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Pszczyna / Gliwice

Posted 02 lutego 2009 - 22:53

The Ground Beneath Her Feet nie była wspominana, a chyba też na to zasługuje.

Ja już się wypowiadałam, ale jak tak teraz na to patrzę, trudno tak powiedzieć która jest tą najpiękniejszą. To zależy, o jakiej miłości mówimy, do kogo. Są te bardziej wybitne i mniej, ale każda ma w sobie coś wyjątkowego. Tak myślę..



Reply to this topic



  


1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users