Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ostatnio słuchałem U2..


1425 replies to this topic

#681 corso

corso

    Użytkownik

  • Members
  • 3 831 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Black Diamond Bay

Napisano 18 sierpnia 2011 - 13:19

Mnie na przykład interesują bootlegi dobre jakościowo.
I bardzo chętnie zestawienie takowych bym zobaczył.

#682 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Napisano 18 sierpnia 2011 - 13:59

Ja ze swojej strony gwarantuję wsparcie techniczne ;). Układ działu może być dowolny właściwie. Od prostego tematu aż do rozbudowanego działu z podziałem na trasy czy 'liczbę gwiazdek' danego szołu.

#683 Unknown Caller

Unknown Caller

    Użytkownik

  • Members
  • 974 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Heartland

Napisano 18 sierpnia 2011 - 14:34

Warto byłoby też zrobić osobny dział/wąt dotyczący wartych polecenia bootlegów video. Samotne przedzieranie się przez nie na U2 Start czy u2torrents zabiera jeszcze więcej czasu i transferu i kończy się znacznie większą liczbą rozczarowań niż w przypadku bootlegów audio, które z wyjątkiem zupełnych wyjątków prawie nigdy nie są całkiem niewarte zachodu i w tym przypadku chodzi raczej o wychwycenie prawdziwych brylantów wśród setek dobrych i bardzo dobrych bootlegów audio.

See through in the sunlight


#684 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 18 sierpnia 2011 - 16:32

O, tym to z kolei ja byłbym zainteresowany - bootlegi video mnie nudzą i niespecjalnie się na nich znam, chętnie bym się dowiedział, które absolutnie trzeba obejrzeć.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#685 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Napisano 18 sierpnia 2011 - 16:42

No to mogę zaproponować stosowne podforum w dziale "Welcome to ZooTv":

"U2forumsowy Niezbędnik Bootlegowy" - dalej rozdział na - bootlegi audio i bootlegi video aż w końcu po kliknięciu na któreś z tych dwóch podział na trasy bądź jakieś kryterium jakościowe (* gwiazdka, ** gwiazdki... itd.).

#686 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 20 sierpnia 2011 - 09:11

A tak przy okazji, bo przypomniał mi się pomysł, z którym noszę się już od Chorzowa'2005.. bo tak: o Popmarcie w Sarajewie to nawet książka powstała. Natomiast koncert warszawski otoczony jest dzisiaj irytującą mgłą tajemnicy. Dzisiaj mamy właściwie tylko bootleg, na którym nic nie słychać, kilka zdjęć, na których nic nie widać i reportaż Polsatu, chwała Bogu, widać i słychać na nim całkiem sporo. Ale mnie to nie wystarcza. Nie było mnie tam, a chcę wiedzieć. Wszystko! Przecież jest sporo osób, nawet na tym forum, które ten koncert widziały. Dowiedziały się, że on będzie (najpierw miał być zresztą w Chorzowie..). Kupowały nań bilety. Jechały nań na Służewiec. Może witały panów na lotnisku. Jak to wszystko wyglądało? W tej chwili te osoby piszą: było świetnie, zajefajnie, rewelacja, cudowne wspomnienia, blablabla. Ale ludzie! Szczegóły! Konkrety! Obszerne! Dlaczego my mielibyśmy nie napisać książki o naszym koncercie - pierwszym? Zróbcie to dla nas, młodych, którzy nie mogliśmy tam być, a dzisiaj nie możemy już tego obejrzeć ani posłuchać. Opowiedzcie nam o tym.

Co o tym myślicie?
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#687 Unknown Caller

Unknown Caller

    Użytkownik

  • Members
  • 974 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Heartland

Napisano 20 sierpnia 2011 - 10:03

No ja jeszcze trochę pamiętam, może nie tyle, żeby z tych wspomnień wyszedł rozdział książki ale jakiś wąt wspomnieniowy - czemu nie? Jak siądziemy z żoną to może więcej szczegółów się uda odzyskać z pamięci. Zdjęć nie mam, bilety mam, pamiętam gdzie staliśmy, pamiętam dźwięk, atmosferę, księżyc. Mniej więcej pamiętam co i trochę jak grali. Ze względu na różne okoliczności nie mogłem być zresztą w Chorzowie więc do tej pory jest to mój jedyny polski koncert zespołu. Jak jest zapotrzebowanie na taki wąt zbiorczy, wspomnieniowy to można pomyśleć, teraz jestem w górach, jak wrócę to zbiorę myśli.

See through in the sunlight


#688 smoke

smoke

    Użytkownik

  • Members
  • 1 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Łódź

Napisano 21 sierpnia 2011 - 15:16

Pomysł Johnnego bardzo fajny! Kiedyś po przeczytaniu "Koncertu" Muharema Bazdulj'ego myślałem nawet o tym, by napisać podobną książkę na temat koncertu U2 w Polsce w 1997... Hmmm... właśnie ten pomysł wrócił... Gdyby zebrało się przynajmniej z 5-7 osób, które opisałby siebie, swoją drogę na koncert, powrót, przezycia, wspomnienia, to mogłoby wyjść z tego coś całkiem fajnego i niesamowitego...
Wiem, że w Warszawie był Unknown, Olive, Depe... nie wiem, kto jeszcze ale na pewno ktoś z osób tu zarejestrowanych...
Może napiszcie swoje odczucia, emocje, które Wam towarzyszyły... może wyjdzie z tego całkiem fajna powiastka..
Nie mówię, żeby to zostało gdzieś wydane (marzenia), ale mogłoby darmowo krążyć sobie po sieci, albo być po prostu dla nas - forumowiczów...
Pomyślcie i dajcie znać!
12.08.2010-AWD Arena-Hannover/Germany
Never, ever, to be forgotten...
The best birthday in my life...

#689 Guest_Grinderman_*

Guest_Grinderman_*
  • Guests

Napisano 21 sierpnia 2011 - 16:01

Też ostatnio czytałem "Koncert" i przyszedł mi do głowy podobny pomysł, ale niestety osobiście nie mam nic do dodania na temat Służewca. Zresztą, realizacja tego pomysłu będzie dość ciężka bo z tego co ostatnio widać na forum to większość użytkowników jest w stanie wysilić się jedynie na ściągniecie bootlegu, a i z tym czasem jest problem. ;)

Jeśli komuś chce się przeszukiwać google to może znaleźć wiele ciekawych wpisów.

http://www.laracroft.pl/u2/u2wawa1.htm
http://www.terazrock...d=63&action=rel
http://f.heh.pl/ftopic3606-0.html
http://www.puls.uni....mery/04/u2.html
http://jk-show-must-...c-warszawa.html
http://f.heh.pl/ftopic3606-0.html

#690 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Napisano 21 sierpnia 2011 - 16:03

Ja mam jeszcze taką propozycję by wykorzystać obszerne archiwum "Gazety Wyborczej", z tamtego okresu jest cała masa artykułów przedstawiających wydarzenie od strony technicznej. Ze względu na dość drogi dostęp, można spisać listę interesujących nas artykułów, podzielimy się nimi i każdy ściągnie część. Dostęp 5minutowy kosztuje 3 złote + VAT (płatne smsem), dostęp godzinny to wydatek ponad 9 złotych.

#691 Dudzio

Dudzio

    Użytkownik

  • Members
  • 616 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Stolica

Napisano 21 sierpnia 2011 - 16:05

Przecież można iść kulturalnie do biblioteki, wypożyczyć interesujące daną osobę numery i zrobić zdjęcia.
Za darmo :)

Na pewno w Warszawie na Koszykowej będą te gazety.

#692 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 21 sierpnia 2011 - 16:47

Wiem, że jest sporo materiałów prasowych, ale legenda o urodzinowym torcie, wjeżdżającym na scenę podczas Chorzowa'2009 tylko utwierdziła mnie w przekonaniu, że należy mieć do nich ograniczone zaufanie :P Niemniej na pewno się przydadzą.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#693 peloponez

peloponez

    Użytkownik

  • Members
  • 315 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 22 sierpnia 2011 - 16:25

Wiem, że jest sporo materiałów prasowych, ale legenda o urodzinowym torcie, wjeżdżającym na scenę podczas Chorzowa'2009 tylko utwierdziła mnie w przekonaniu, że należy mieć do nich ograniczone zaufanie :P Niemniej na pewno się przydadzą.


Tak. Też wciskano mi podobne kity, jak ten o torcie. Nie mam już zaufania do prasy. :huh:
Proszę pięknie, skrobnijcie coś dla młodszych pokoleń o tym legendarnym koncercie. Proszęęę... :unsure:

#694 Paweł =

Paweł =

    Użytkownik

  • Members
  • 1 151 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:CHORZÓW

Napisano 24 sierpnia 2011 - 13:59

Mój tata też był na Pop Marcie,pewnie już widzieliście te zdjęcia http://www.u2-site.c...1997_08_12.html

Moje Konto Youtube - http://www.youtube.c...iew=0&flow=grid

 

 

 


#695 jadzik

jadzik

    Użytkownik

  • Members
  • 500 Postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 25 sierpnia 2011 - 06:32

Gazeta Wyborcza nr 189, wydanie z dnia 14/08/1997 JEDYNKA, str. 1

Wtorkowy koncert U2 nie powinien się odbyć. Policja wyraziła zgodę tylko na 40 tys. widzów, tymczasem organizatorzy wpuścili niemal dwa razy tyle. Tysiące ludzi weszły bez biletów. Tylko dzięki interwencji policji, która robiła wyrwy w tunelu z bramek, na pół zgnieceni ludzie mogli się ewakuować. Bilans: chłopak ze złamanym kręgosłupem trafił do szpitala, dwieście osób trzeba było reanimować, dwieście odniosło lekkie obrażenia.

#696 Melon

Melon

    Użytkownik

  • Members
  • 715 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Bardziej z nikąd niz skądkolwiek

Napisano 25 sierpnia 2011 - 07:57

Koncert 12.08.1997 w Warszawie.

Wow. już 13 lat czekałem na możliwość zobaczenia U2 w Polsce (jakoś do głowy mi nie przychodziło że można pojechać za granicę). A ty nagle gdzieś w pierwszej połowie roku na drugiej stronie GW króciutka notatka o mniej więcej tej treści: możliwy jest koncert U2 w Polsce. Najprawdopodobniej Chorzów". Na samym początku patronem medialnym miało być "ŻYCIE". Potem jakieś zamieszanie i "ŻYCIE" przestało być patronem a koncert przeniesiono do Warszawy. A ja nie mam pieniędzy!!!!!!!!!!!!!!!!!! Żadnych. Ledwo daje radę przeżyć z miesiąca na miesiąc. Studiuje. Bez pomocy rodziców. W Wakacje pracuje ale to nie wystarcza. Pieniądze na bilet (na dwa tygodnie porzed kocertem) dostaję od mojej obecnej małżonki. I można spokojnie kupić bilet.
12 sierpnia o 4 rano schodzę z nocnej zmiany i udaję się na dworzec Autobusowy aby o 6 wsiąść do Autobusu z Bydgoszczy do Warszawy. Natychmiast zasypiam i nie widzę i nie słyszę dantejskich scen które dzieją się na przystankach pośrednich. POLSKI EKSPRESS sprzedał podobno ze trzy razy więcej biletów niż miejsc. W Warszawie spotykam kuzyna (ma moje bilety) i ok. 16 udajemy się na Służewiec. Stajemy w obłędnej kolejce. Jak dla mnie idzie w miarę sprawnie. Już po godzinie jesteśmy w środku, Ustawiamy się koło wybiegu, przy barierkach. Scena robi wrażenie. Tylko gdzie k...wa jest ten największy ekran? Może założą go przed samym koncertem. I kolejne godziny mijają na oczekiwaniu na ten wymarzony koncert. Ekscytacja rośnie. Gra jakiś Howie B. ale raczej mi się nie podoba.

Wreszcie ożywa ekran. Okazuje się, że wisiał cały czas. Był zbudowany z milionów diod. Ale przezroczysty. Pojawia się napis POP a z głośników leci POP MUSIK. I nagle są. Idą. Niedaleko ode mnie. W oczach pojawiają się łzy (naprawdę). Wchodzą na scenę. Bono w bokserskim szlafroku. Adaś w stroju techno z maseczką na twarzy. Edge w kowbojskim stroju. Larry najbardziej "normalny." Bono dostaje w swoje ręce mikrofon a reszta dobiera sie do swoich instrumentów. Okrzyk "Łarsała, Łarsała". I bucha dźwięk. Tak, piszę dźwięk bo do połowy pierwszego utworu nie słyszałem jaki to utwór. Ale potem słuch się przyzwyczaił i już było wspaniale. Jak Adaś wymiatał na basie to czułem ten bas w żołądku. Nie opiszę po kolei wszystkich piosenek. Ten koncert to było mega wydarzenie. Mój pierwszy koncert U2. Pokaz multimedialny połączony z muzyką. Wzmianka o "Solidarności" i jej manfestacjach z okresu stanu wojennego w czasie NYD. W postaci zdjęć na ekranie. Inaczej niż teraz gdy mamy set listy z koncertów właściwie "live", wtedy (dla mnie) każdy utwór to była niespodzianka. Upragnione BULLET, STREETS, PLEASE, ONE itp. Każda piosenka to nowy wybuch entuzjazmu. Do tego pogoda sie dopasowała do scenerii koncertu i pojawił się księżyc w pełni. Podobno Bono powiedział, że za to przecież zapłaciliśmy.

Niestety koncert jak wszystko co dobre dobiegł końca. Powrót do centrum pieszo (były autobusy bezpłatne ale dostać się do nich było trudno). Nocne spanie na schodkach na dworcu Centralnym. Wśród wielu podobnych do mnie.

Co do organizacji koncertu to było duże przegięcie z wejściem przez jedną bramkę ale jeszcze większe przegięcie było z wyjściem. Końcówki drutów z płotu podarły mi spodnie i zostawiły kilka ran kłutych i ciętych na nogach. Mimo, że wychodziłem tą samą drogą którą wchodziłem nie poznawałem tego miejsca. brak jakichkolwiek słuzb porządkowych. Ale wtedy myślałem, że tak ma być. I wcale mi nie przeszkadzało. Bo zrealizowałem kolejne marzenie. Byłem na koncercie U2!!!!!!!!!!!!!
"Życie należy przeżyć tak aby nie wstydzić się lat przeżytych bez celu!"


#697 anton

anton

    .

  • Members
  • 1 310 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Poznań

Napisano 12 stycznia 2012 - 05:27

ojej, to taka piękna piosenka:

http://www.youtube.com/watch?v=CuDqHtAR6L8

let me take some of the punches for you tonight

#698 andie

andie

    (not) original of the species

  • Moderatorzy
  • 5 687 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:znad Nilu

Napisano 12 stycznia 2012 - 20:58

Sometimes to jest moja pierwsza piosenka U2, którą świadomie poznałam, doznałam i od niej wiele się zaczęło. Mam ogromny sentyment do niej do dziś i zawsze będzie dla mnie oznaczać jutupoczątek :)
Is there an order in all of this disorder
Is it like a tape recorder
Can we rewind it just once more

#699 Mo.

Mo.

    Użytkownik

  • Members
  • 914 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 15 stycznia 2012 - 22:31

http://www.youtube.c...h?v=0EifBgTN9Ss


pierwszy koncert.

jejku, pamiętam jakby to było dzisiaj... jak wbiegłam do domu po szkole, dopadłam telewizora i odpaliłam czikago i przez pierwsze kilkanaście minut stałam centymetry od telewizora nie mogąc wydusić z siebie słowa...
"I will not hear what you have to say

Cause I need freedom now
And I need to know how
To live my life as it's meant to be"

#700 margo

margo

    Użytkownik

  • Members
  • 4 358 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:zielone wzgórze

Napisano 16 stycznia 2012 - 06:11

Zoo TV

dawno nie słyszane, dawno nie oglądane.

Wczoraj wieczorem idąc ulicą nagle mi do głowy wpadły Baby, Baby, Light My Way, no a gdzie jest najlepszy UV? Na Zoo TV! No i cały koncert 20 2 w nocy oglądałam :>

Music can change the world, because it can change people.
 




Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych