Skocz do zawartości


Reedycje wszystkich albumów U2


1503 replies to this topic

#161 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 09 lipca 2008 - 21:06

6!

do zakupow w hamerykanskim amazonie (a w/w link jest takowy) potrzeba albo karty kredytowej, albo innych typowo ichniejszych sposobow platnosci (przelew z amerykanskiego konta, czek lub ichniejszy przekaz pocztowy).



I tutaj schody się zaczynają.
Dzięki za info w każdym bądź razie.

#162 Guest_Panna Anna_*

Guest_Panna Anna_*
  • Guests

Napisano 09 lipca 2008 - 21:45

Jestem nieprzytomna, więc nie wiem, czy dobrze mi się wydaje ale z vatem i cłem powinno wyjść około 200 pln, tak?

#163 Wiercioch

Wiercioch

    Użytkownik

  • Members
  • 1 027 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:generalnie to z W-cha

Napisano 09 lipca 2008 - 21:57

6!

Jestem nieprzytomna, więc nie wiem, czy dobrze mi się wydaje ale z vatem i cłem powinno wyjść około 200 pln, tak?


yep. z VATem (cla na to ni ma) powinno wyjsc nawet mniej. jasne, zalezy od kursu dnia i oplaty manipulacyjnej poczty polskiej - ale obstawialbym ca. 180zl.

czyli 10% wiecej niz u nas za wysylke pojedynczego wydawnictwa... welcome to tijuana... :(

pozdro, Wiercioch
"The right to appear ridiculous is something I hold dear"

#164 TUFKAK_U2

TUFKAK_U2

    BejsmenT

  • Members
  • 2 607 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:There is no place like home ;)

Napisano 10 lipca 2008 - 10:12

A jest szansa że ten box ukaże się np w merlinie ? Czy to tylko specjalny box dostępny w tym amazonie bo mi się niestety nie widzi kupowanie w tym sklepie <_<

#165 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 10 lipca 2008 - 13:26

Jak już pisałem - box został określony jako "Amazon.com Exclusive", więc chyba nie ma wątpliwości, że w Polsce jego nie dostaniemy.
Dołączona grafika

#166 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 10 lipca 2008 - 15:27

Premiera reedycji w Polsce 18 lipca:

http://muzyka.onet.p...6067,newsy.html
Dołączona grafika

#167 TUFKAK_U2

TUFKAK_U2

    BejsmenT

  • Members
  • 2 607 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:There is no place like home ;)

Napisano 10 lipca 2008 - 19:39

A mam jeszcze jedno pytanie. Czy wersje dwupłytowe reedycji boy, october i war są limitowane czy nie ?

#168 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 10 lipca 2008 - 20:34

Pewnie tak.

#169 Ceasar_Of_Rome_Forrever

Ceasar_Of_Rome_Forrever

    Mr Spock

  • Members
  • 3 170 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:City of Blinding Lights Śrem

Napisano 10 lipca 2008 - 20:37

zawsze pozostaje allegro
dziś nawet można the Joshua Tree nabyć
Dołączona grafika
Max Biaggi Ceasar Trade List

#170 Yasiu

Yasiu

    .

  • Members
  • 2 675 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 10 lipca 2008 - 21:08

6!
yep. z VATem (cla na to ni ma) powinno wyjsc nawet mniej. jasne, zalezy od kursu dnia i oplaty manipulacyjnej poczty polskiej - ale obstawialbym ca. 180zl.

czyli 10% wiecej niz u nas za wysylke pojedynczego wydawnictwa... welcome to tijuana... :(

pozdro, Wiercioch

Jak już pisałem - box został określony jako "Amazon.com Exclusive", więc chyba nie ma wątpliwości, że w Polsce jego nie dostaniemy.

A jakby zamówić z amazon.de? Ofertę powinni mieć podobną, w € to pewnie bedzie inna cena ale i chyba wysyłka będzie wyglądać i kosztować inaczej?

#171 bee

bee

    saw things so much clearer

  • Moderatorzy
  • 2 109 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:in-between

Napisano 10 lipca 2008 - 21:38

A mam jeszcze jedno pytanie. Czy wersje dwupłytowe reedycji boy, october i war są limitowane czy nie ?


chyba nie będą limitowane

A jakby zamówić z amazon.de? Ofertę powinni mieć podobną, w € to pewnie bedzie inna cena ale i chyba wysyłka będzie wyglądać i kosztować inaczej?


ten boxset jest dostępny tylko w amerykańskim amazonie;

w niemieckim zazwyczaj nie opłaca się kupować, ceny mniej więcej są podobne, a tam od razu doliczają VAT przy zakupie, w amerykańskim nie, jedynie przy dużej kwocie paczka może wpaść na cle

#172 Wiercioch

Wiercioch

    Użytkownik

  • Members
  • 1 027 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:generalnie to z W-cha

Napisano 11 lipca 2008 - 01:15

6!

zaiste... jest to kur... ciekawe pytanie... dlaczego?
ano dlatego, ze z roznych amazon'ow (us, de...; zamawiane w jeszcze innych krajach i dostawy takze do innych, mimo ze UEwscich, krajow) kupolwalem juz rozne (w tym przyadku - te same rzeczy: cd/dvd) rzeczy...
sooo...
nabywalem raz knige.... patrzac w historie zakupow - w hamarykanskim amazonie...
1. paczka miala przyjsc na adres szwedzki. przyszla. 0 oplat/cel/chujow-mojow
2. paczka miala przyjsc na adres polski. przyszla. iles tam okolo VATowskich oplat.

3a. (od razu wale 'a', zeby utrudnic) - paczka (inna) przyszla z Bundesrepublik (mimo, ze zamawiana z amazon.com, nie .de) przylazla do szwecji. oplat 0.

czyli co? czyli... ch... wie.

w skrocie - nasze panstwo jeszcze troche rznac bedzie nieszkodliwych obywateli na byle g...; byle by tylko przy okazji wiekszej afery nikt nie mogl zarzucic, ze panstwo nic nie robi.




a swoja droga... zeby nie bylo tak, ze tylko PL, albo UE rznie w pupe.... pamietam jak pare miesiecy temu chcialem kupic Eveglider subskrypcje na u2.com.... gott mit usn! to dopiero byly problemy!
VAT i clo - to przy w/w - pikus!
powaznie; amazon przynajmniej oddaje kase.

a z u2.com (za subskrypcje dla goscia) do dzis ch... dostalem zwrotu; Ewelina tez dupsko dostala...


udanych zakupow,

pozdro, Wiercioch
"The right to appear ridiculous is something I hold dear"

#173 Ceasar_Of_Rome_Forrever

Ceasar_Of_Rome_Forrever

    Mr Spock

  • Members
  • 3 170 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:City of Blinding Lights Śrem

Napisano 11 lipca 2008 - 06:02

popraw jeszcze przy okazji słownictwo i wszystko będzie Ok :D
Dołączona grafika
Max Biaggi Ceasar Trade List

#174 Michał

Michał

    Edziomaniak

  • Members
  • 934 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Zooropa

Napisano 11 lipca 2008 - 09:16

w skrocie - nasze panstwo jeszcze troche rznac bedzie nieszkodliwych obywateli na byle g...; byle by tylko przy okazji wiekszej afery nikt nie mogl zarzucic, ze panstwo nic nie robi.
a swoja droga... zeby nie bylo tak, ze tylko PL, albo UE rznie w pupe.... pamietam jak pare miesiecy temu chcialem kupic Eveglider subskrypcje na u2.com.... gott mit usn! to dopiero byly problemy!
VAT i clo - to przy w/w - pikus!
powaznie; amazon przynajmniej oddaje kase.

a z u2.com (za subskrypcje dla goscia) do dzis ch... dostalem zwrotu; Ewelina tez dupsko dostala...
udanych zakupow,

pozdro, Wiercioch


Czy możesz rozwinąć to, bo nie zrozumiałem; byłbym wdzięczny.

A czy jeśli zamawiamy w ramach UE, to nie musimy płacić cła i VATu?

Dołączona grafika


#175 bee

bee

    saw things so much clearer

  • Moderatorzy
  • 2 109 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:in-between

Napisano 11 lipca 2008 - 09:34

A czy jeśli zamawiamy w ramach UE, to nie musimy płacić cła i VATu?


VAT - tak, od razu przy zakupie go doliczają

#176 Guest_QuickShowerJam_*

Guest_QuickShowerJam_*
  • Guests

Napisano 11 lipca 2008 - 11:14

popraw jeszcze przy okazji słownictwo i wszystko będzie Ok :D





pierw ty zmien avatar

#177 Guest_depe_*

Guest_depe_*
  • Guests

Napisano 11 lipca 2008 - 12:29

HMV.uk oferuje, inną od amazonu, 'Exclusive DeLuxe' wersje zremasterowanych albumów.
Bedą to wersje z t-shirtami.
Niestety cena odstrasza - 35.00 GBP za jedno wydawnictwo
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

HMV.co.uk

#178 Wiercioch

Wiercioch

    Użytkownik

  • Members
  • 1 027 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:generalnie to z W-cha

Napisano 11 lipca 2008 - 13:33

6!

na poczatek - przepraszam wszystkich za slownictwo.
jako ze wstalem 20 minut temu - to wnioskuje, ze ilosc wczoraj/dzis wypitego alkoholu tak (az tak bardzo) mnie rozjuszyla wiec tych (tylko?) kilka slowek to i tak 'dobry' wynik ;)

btw: na u2@pl tez wczoraj pisalem; konkurs oglosilem, ktos wygral, ta sama pora... a slowko zadne sie nie wymsknelo... moze u2forums w jakis tajemniczy sposob samo z siebie prowokuje? ;)


ok - do tematu - co tam wyjasniac z subskrypcja... noo... dwukrotnie wykupywalem dla Eveglider subskrypcje (jest tam opcja 'zapisz przyjaciela'; placi sie za niego, w zamian otrzymujac haslo, ktorym on/ona moze aktywowac swoje konto).
2 razy placlem, 2 razy karte obciazyli - ani razu haslo nie dotarlo.
szczerze mowiac przypomnialo mi sie to wczoraj (czego to procenty nie 'wyciagaja na wierzch'), czyli ponad pol roku po 'zakupie' - wiec zdazylem juz dawno zapomniec o calej sprawie; ale dzis patrzac na elektroniczne zestawienie operacji na karcie - oplate pobrano, nic pozniej nie zwrocono. wiec zaraz trzeba bedzie tam maila podeslac.
podobnie bylo z zakupem jakichs koszulek z u2.com; oplata zczardżowana, a na koszulki trzeba bylo 2-3 miesiace czekac, nie doczekac sie i w koncu po interwencji otrzymac je z duzym opoznieniem.
tyle.
z amazonem na prawde nie ma takich problemow.

pozdro, Wiercioch (skruszony)



aaa.. jeszcze mi sie przypomnialo... jasne, Polandia lezy daleko, karty wydawane przez nasze dzikie banki sa 'inne'... nie, nie - w 2005, bedac za oceanem dluzszy czas, kupowalem subskrypcje placac hamerykanska karta - tez musialem powtarzac operacje po kilku tygodniach, bo im zamowienie 'ucieklo z systemu'.
"The right to appear ridiculous is something I hold dear"

#179 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 11 lipca 2008 - 13:38

Pana Wierciocha bym prosił.. a zresztą sam Pan wiesz, widzę że już odpisane. No :)
A pana QSJ o nie czepianie się, bo wiadomo, jak to się skończyć może.

#180 Wiercioch

Wiercioch

    Użytkownik

  • Members
  • 1 027 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:generalnie to z W-cha

Napisano 11 lipca 2008 - 13:41

6!

jedynie przy dużej kwocie paczka może wpaść na cle


hmm... a czy 57$ to duza kwota?
miesiac temu za taka kwote napastowal mnie listonosz i krzyknal 35zl (37? nie pamietam) za: 'naleznosci celne, prosze pana'.
kiedys bym sie zgodzil, ze nizsza/wyzsza kwota mialy znaczenie (choc w okolicach 7-8-10 lat temu UC nie raz i nie dwa razy otwieral mi paczki z czystymi plytkami na bootlegi - na szczescie clo na czysta plytke bylo pewnie nizsze niz koszt samego oclenia).
jednak od parunastu (?) tygodni sprawami celnymi zajmuje sie poczta - a ta, jak wiadomo, zlotowki nie przepusci i na 101% paczke otworzy i ocli/ovatuje.

pozdro, Wiercioch
"The right to appear ridiculous is something I hold dear"



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych