Skocz do zawartości


Reedycje wszystkich albumów U2


1503 replies to this topic

#121 Guest_Mac_*

Guest_Mac_*
  • Guests

Napisano 29 maja 2008 - 21:32

Nie odkładałem kasy, nie zamierzałem kupić, i teraz nawet nie żałuje.
Nyndza panie nyndza. ;p

#122 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 29 maja 2008 - 21:53

Argument o nowych fanach do mnie nie przemawia, bo te płyty są cały czas dostępne w sklepach, a różnica jakościowa między wersją normalną a remastered nie jest dla przeciętnego słuchacza zbyt wielka, oceniając po Joshua Tree.


Myślę, że przy pierwszych albumach będzie bardziej odczuwalna różnica jakościowa. Dla mnie reedycja sama w sobie ma sens. Zapasy albumu w pierwotnej wersji na pewno za jakiś czas się skończą. Czyż więc nie lepiej wypuścić na rynek albumy z lepszą jakością dżwięku i ze zdecydowanie korzystniejszą oprawą graficzną?


no ale co do reszty którą zapchany został bonusowy krążek, to jak już napisaliście - straszliwa nędza.


Pytanie tylko co mogłoby się ewentualnie na tym bonusowym (myślę o War) krażku znaleźć. Nie spotkałem się z jakimiś innymi niepublikowanymi utworami z tego okresu. Sesja do War chyba nie obfitowała w jakieś odrzuty, na co wskazuje materiał zamieszczony później na singlach (były to głównie remiksy). Wskazuje na to również słynna histora z kończeniem prac nad albumem (40). Jakąś alternatywą mogłyby być kawałki live, ale czy miałoby to sens w perpektywie planów wydania UABRS?
Dołączona grafika

#123 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 29 maja 2008 - 21:56

Pytanie tylko co mogłoby się ewentualnie na tym bonusowym (myślę o War) krażku znaleźć. Nie spotkałem się z jakimiś innymi niepublikowanymi utworami z tego okresu.


Nie jest powiedziane, że muszą dawać tylko i wyłącznie dema. Mogliby np. wrzucić jakieś nagrania live, chociażby z Werchter festival albo z koncertu 'trasowego'.

#124 eM_

eM_

    Użytkownik

  • Members
  • 2 Postów

Napisano 29 maja 2008 - 22:09

Znacie piosenkę BE THERE? Krąży ona gdzieś w sieci.. Jest to odrzut z WAR?

#125 dredziarz

dredziarz

    Użytkownik

  • Members
  • 143 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:masz tego papierosa?

Napisano 29 maja 2008 - 22:14

Jest to odrzut z WAR?


Nie

This song is from the Unforgettable Fire era and was never released, although it was played live once



#126 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 30 maja 2008 - 10:02

although it was played live once


Kiedy ??

Ja się cieszę, że na October będzie A Celebration, a na War premierowy numer.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#127 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 30 maja 2008 - 10:33

Nie jest powiedziane, że muszą dawać tylko i wyłącznie dema. Mogliby np. wrzucić jakieś nagrania live, chociażby z Werchter festival albo z koncertu 'trasowego'.


Tyle, że zapewne doczekamy się reedycji Under A Red Rock Sky, gdzie najprawdopodobnie znajdzie się cały cały zapis koncertu z Red Rock, a być może również, w charakterze bonusów, części innych występów z War Tour. Być może dlatego zespół nie zdecydował się na zamieszczenia na bonusowej CD War kawałków live.
Dołączona grafika

#128 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 30 maja 2008 - 10:37

gdzie najprawdopodobnie znajdzie się cały cały zapis koncertu z Red Rock,


No niech się tylko k**** spróbuje nie znaleźć :D
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#129 Guest_depe_*

Guest_depe_*
  • Guests

Napisano 30 maja 2008 - 11:48

Też mam nadzieję, że zamieszczą pełny koncert z Red Rocks, okazji lepszej już nie będzie - za tydzień 25ta rocznica tego wydarzenia.

#130 NvK

NvK

    Użytkownik

  • Members
  • 287 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Łarsała

Napisano 30 maja 2008 - 16:43

Tyle, że zapewne doczekamy się reedycji Under A Red Rock Sky, gdzie najprawdopodobnie znajdzie się cały cały zapis koncertu z Red Rock, a być może również, w charakterze bonusów, części innych występów z War Tour. Być może dlatego zespół nie zdecydował się na zamieszczenia na bonusowej CD War kawałków live.


Popatrz jeszcze raz na tracklisty trzech nadchodzących remasterów i przemyśl tą wypowiedź :P Mam nadzieję, że znajdzie się cały koncert, chociaż wcale nie dałbym sobie za to uciąć palca. A już tym bardziej za bonusy w postaci fragmenty innych wystepów (liczba mnoga do tego).

To samo dotyczy poligrafii i remasteringu płyt. Mam siebie za przeciętnego słuchacza, nie żadnego audiofila. I (poza tym, że trochę cicho nagrane) nie mam zarzutów do jakości pierwszych płyt w wersji CD. Odnośnie jakości okładek, fakt - pozostawiają one wiele do życzenia. Ale z tego co wiem, to U2 jest raczej zespołem muzycznym, a takie chyba nie wydają płyt, które będą kosztyowały grube pieniądze tylko po to żeby dać komuś lepszą wkładkę do pudełka :P

#131 TUFKAK_U2

TUFKAK_U2

    BejsmenT

  • Members
  • 2 607 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:There is no place like home ;)

Napisano 03 czerwca 2008 - 17:06

Wydaje mi się że tracklisty są dość ciekawe ale zgadzam się z chociażby johnnym że nie umieszczenie na dodatkowej płycie z niepublikowanymi utworami boya takich świetnych kawałków jak The Fool czy Street Mission jest grzechem (chociaż tak naprawdę nie wiadomo dlaczego nie zostały one dodane do ostatecznego setu - problemy z remasteringiem czy jak ?). October jest ok wg mnie, no a War cóż może rzeczywiście 4 X New Years Day i 3 X THBAO i 3 jakieś inne kawałki trochę rozczarowują. wydaje mi się że można było trochę inaczej zestawić set 2 płyty dołaczonej do War. Ogolnie oceniam wszystko na 7,5/10 - zobaczymy jeszcze jak to wszystko będzie brzmiało po premierze wydawnictw.

#132 novia

novia

    Użytkownik

  • Members
  • 623 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:cool green valleys

Napisano 12 czerwca 2008 - 14:02

Nie wiem czy już ktoś wspominał - na merlinie pojawiły się ceny albumów, dla każdego takie same - 115 zł za wersje deluxe, a 54 zł za normalne. Sprzedaż od 18 lipca :)
Eating lemons can help strengthen bones, prevent bad breath and increase energy!

Your signature is more powerful than you think

#133 Guest_depe_*

Guest_depe_*
  • Guests

Napisano 20 czerwca 2008 - 17:07

Zapracowany Zbych podesłał.. design reedycji..
W końcu okładka October'a taka jak powinna być! Full-size :)

Dołączona grafika

#134 PopMarta

PopMarta

    Użytkownik

  • Members
  • 33 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Sobótka // Zooropa

Napisano 20 czerwca 2008 - 17:34

Nooo... Ja po prostu muszę sobie odłożyć trochę kasy na te cuda!
Hmmm... tylko żeby mi później starczyło na nowy album :P

#135 One_U2 - fan

One_U2 - fan

    Użytkownik

  • Members
  • 2 857 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 20 czerwca 2008 - 18:09

Ja może kupię October?(Pierw muszę przesłuchać w merlinie). fajnie by było gdyby do płyt były dołączone jakieś teledyski ale niestety nie ma :(
Z niecierpliwością czekam na Under Bloody Red Sky :rolleyes:
Posted Image

#136 TUFKAK_U2

TUFKAK_U2

    BejsmenT

  • Members
  • 2 607 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:There is no place like home ;)

Napisano 22 czerwca 2008 - 01:07

Nie wiem czy już ktoś wspominał - na merlinie pojawiły się ceny albumów, dla każdego takie same - 115 zł za wersje deluxe, a 54 zł za normalne. Sprzedaż od 18 lipca :)

Wydaje mi się że 115 zł to trochę przesada 80-90 jeszcze bym strawił ale wydaj teraz człowieku 345 PLN na płyty które znasz na pamięć + płyty z b-sideami. Panowie z U2 jednak chyba za bardzo przejmują się reedycjami wcześniejszych dokonań i zbijaniu kasy (muszę w końcu to chyba przyznać choć zawsze byłem przeciwko takim opiniom :( ) niż nad solidną pracą nad nowym albumem. Ktoś by powiedział, że nie muszę przecież tego kupować. I ma rację ... na pewno nie kupię ... może jedną z nich... bardziej interesuje mnie jednak nowy album ;)

#137 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 22 czerwca 2008 - 08:58

Panowie z U2 jednak chyba za bardzo przejmują się reedycjami wcześniejszych dokonań i zbijaniu kasy ....niż nad solidną pracą nad nowym albumem.


Jak dla mnie wydawanie reedycji nie ma żadnego wpływu na prace nad nowym albumem. Wiemy że przecież album będzie w październiku. Gdyby nawet nie było letnich reedycji to data premery pewenie by się nie zmieniła.
Dołączona grafika

#138 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 22 czerwca 2008 - 10:38

Panowie z U2 jednak chyba za bardzo przejmują się reedycjami wcześniejszych dokonań


Jestem przekonany, że poza Edge'm ( odwiecznym pasjonatem - ale w jego przypadku chodzi tylko o kwestie remasteringu, robi to hobbystycznie ) w ogóle ich te reedycje nie obchodzą. Marka U2 to jest biznes. Niektórzy czasem zdają się myśleć, że to Bono o wszystkim decyduje, wszystkiego dogląda, i osobiście sprawdza faktury. Nic podobnego. Od biznesu oni naprawdę mają cały sztab ludzi, dowodzony przez McGuinnessa. Bono z całą pewnością nie byłby w stanie podać nawet dat premiery tych reedycji ( no chyba, że będzie trzeba udzielić jakichś rutynowych wywiadów, wtedy dostanie odpowiednią ściągę z działu promocji ). Muzycy są od grania. Dlatego wcześniej napisałem, że od co najmniej kilkunastu lat trzeba oddzielać " firmę U2 " od " zespołu U2 "
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#139 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 23 czerwca 2008 - 07:05

Nie wiem czy już ktoś wspominał - na merlinie pojawiły się ceny albumów, dla każdego takie same - 115 zł za wersje deluxe, a 54 zł za normalne. Sprzedaż od 18 lipca :)


Trochę taniej jest w sklepie Rock Serwis:

http://www.rockserwi...i...=96494&s=zp

Do dnia premiery - wydania deluxe kosztować będą 105,90 zł. Przy zakupie trzech wydawnictw naraz (koszty przesyłki towarów o wartości powyżej 150 zł = 0 zł) można zaoszczędzić prawie 30 zł :P
Dołączona grafika

#140 Margot

Margot

    Użytkownik

  • Members
  • 1 132 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Warszawa

Napisano 23 czerwca 2008 - 14:50

I tak drogo, drogo :( Trzeba bedzie ograniczyc sie do October, choc chcialam jeszcze Boy'a zakupic......



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych