Skocz do zawartości


Reedycje wszystkich albumów U2


1503 replies to this topic

#61 Yasiu

Yasiu

    .

  • Members
  • 2 675 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 09 marca 2008 - 09:23

Ej, ale ja nie powiedziałem, że nie będzie czegoś takiego jak wersja super deluxe. Nikt oficjalnie nie wie, jaką formę przyjmą kolejne reedycje, możliwe, że będą 3 formaty jak w TJT, ale np. najdroższy nie będzie limited. Ja czytałem, że będą to reedycje jak u DM (przynjamniej w pierwszych albumach). Ale nikt nie powiedział, że tak musi być. Ja daję luźną opinię a 2 osoby od razu uznają to za prawdę :D

#62 madeinpoland

madeinpoland

    Użytkownik

  • Members
  • 994 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 09 marca 2008 - 13:10

Ej, ale ja nie powiedziałem, że nie będzie czegoś takiego jak wersja super deluxe. Nikt oficjalnie nie wie, jaką formę przyjmą kolejne reedycje, możliwe, że będą 3 formaty jak w TJT, ale np. najdroższy nie będzie limited. Ja czytałem, że będą to reedycje jak u DM (przynjamniej w pierwszych albumach). Ale nikt nie powiedział, że tak musi być. Ja daję luźną opinię a 2 osoby od razu uznają to za prawdę :D

To prawda nikt nie wie jak będzie,ale z komercyjnego punktu widzenia bez sensu jest wpuszczać naraz tyle rzeczy. Po pierwsze słabo mogłoby się sprzedać przez swoją cenę(za taką wersje deluxe 120zł jak nic) i mogłoby zostać źle odebrane przez fanów,których cierpliwość jest wystawiania już od jakiegoś czasu na wielką próbę. Dosyć często U2 zalewa nas jakimiś rarytasami,a nowego longplaya nadal nie ma. Ja uważam,że będzie góra zremasterowana płyta plus bonusy.
Dołączona grafika

#63 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 09 marca 2008 - 13:42

Wydawanie tylu wydawnictw na raz potwierdziłoby moją teorię, że celem reedycji nie jest chęć dodatkowego nabicia sobie kieszeni. Pierwsze albumy powstały tak dawno, że z dzisiejszej perspektywy odbiegają od dziesiejszych standardów pod względem jakości dźwięku i oprawy graficznej. Wytwórnia zapewne posiada informację ile egzemplarzy poszczególnych albumów jest jeszcze w magazynach. Sądząc po tym co widać w sklepach - zapasy co jakiś czas wyczerpują się. W tej sytuacji jak dla mnie nielogicznym jest nie skorzystanie przy okazji "doprodukowania" dodatkowej partii albumów z możliwości ich "odświeżenia". Myślę też że data wydania reedycji jest też związana z wydaniem nowego albumu. Nowa rzesza fanów która pojawi się po wydaniu nowej płyty będzie mogła wyposażyć się już w "ulepszone" wersje pierszych albumów. Wręcz byłoby trochę niezręcznie gdyby takie osoby nabyły dotychczas dostępne wersje albumów a np. w 2009r. pojawiły się ich reedycje. Ponadto gdyby data wydania reedycji miała być po wydaniu nowego albumu to zespół pewnie musiałby wstrzymać się z ich premierą pewnie do 2010 r. (po drodze fani "musieliby" przecież nabyć album, nowe single, DVD z trasy, bilety na koncerty itp.). Tak więc uważam, że czerwiec 2008r. jest terminem dobrze przemyślanym pod względem marketingowym. Wydaje mi się niestety, że będzie oznaczało to, że kolejne reedycje nie będą tak rozbudowane jak TJT.
Dołączona grafika

#64 madeinpoland

madeinpoland

    Użytkownik

  • Members
  • 994 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 09 marca 2008 - 17:41

Zresztą warto też zaznaczyć, że TJT należała się taka iście królewska reedycja. Wszakże był to album, który dał U2 komercyjny przełom, pozwolił muzykom zając się tym co chcieli, nie oglądając się zbytnio na salda bankowe. Dodatkowo jest to też jeden z najważniejszych albumów w historii rocka, to już klasyka, na tej muzyce można już powiedzieć, że wychowały się pewne pokolenia. Być może podobnej reedycji doczeka się tylko Achtung Baby, która była równie udana pod względem artystycznym i komercyjnym.
Dołączona grafika

#65 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 10 marca 2008 - 09:32

Być może podobnej reedycji doczeka się tylko Achtung Baby, która była równie udana pod względem artystycznym


Bzdura wierutna :P
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#66 Zigy Stardust

Zigy Stardust

    senior forumowy

  • Members
  • 1 570 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Zigylandia

Napisano 10 marca 2008 - 09:47

Bzdura wierutna :P


Prawda oczywista raczej :P

#67 madeinpoland

madeinpoland

    Użytkownik

  • Members
  • 994 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 10 marca 2008 - 15:51

Bzdura wierutna :P

No cóż Johny może Ty byś chciał żeby cały czas serwowali odgrzewanego kotleta w postaci Joshua Tree 2,3 itd. Dla mnie Achtung to majstersztyk pod wieloma względami, dodatkowo boska Zoo Tv-show jakiego świat do tej pory nie widział :)
Dołączona grafika

#68 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 10 marca 2008 - 16:47

Czy ZooTv zawsze się musi pojawić, jako argument, że Achtung Baby "wielką płytą jest"?

Swoją drogą, dla mnie to argument in minus, bo ZooTv mi się znudziło i w ogóle do niej nie wracam.
No ale. Nie o tym w sumie tu gadamy i znów prowokuję parszywy off topic. KONIEC:P

#69 ZBYCH

ZBYCH

    Użytkownik

  • Members
  • 486 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Poznań

Napisano 18 marca 2008 - 10:20

Najnowsze dane z wytwórni:

6 czerwca - reedycja BOY i OCTOBER
20 czerwca - reedycja WAR i BLOOD RED SKY
lipiec - DVD - Under A Blood Red Sky

#70 Zigy Stardust

Zigy Stardust

    senior forumowy

  • Members
  • 1 570 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Zigylandia

Napisano 18 marca 2008 - 11:04

Najnowsze dane z wytwórni:

6 czerwca - reedycja BOY i OCTOBER
20 czerwca - reedycja WAR i BLOOD RED SKY
lipiec - DVD - Under A Blood Red Sky


Huuuuuuuuuuuuurrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
aaaaaaaaaaaaaaaaaaa
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
i to jest pozytywna informacja, tylko żeby były wersje delux super brilliant edyszyn i uabrs było w pełnej wersji i to będzie istna ekstaza :P , już się nie moge doczekać :rolleyes:

#71 Grace

Grace

    Użytkownik

  • Members
  • 437 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:gw / poznań

Napisano 18 marca 2008 - 12:22

Najnowsze dane z wytwórni:

6 czerwca - reedycja BOY i OCTOBER
20 czerwca - reedycja WAR i BLOOD RED SKY
lipiec - DVD - Under A Blood Red Sky


Wspaniała wiadomość!!! ;)


i to będzie istna ekstaza :P , już się nie moge doczekać :rolleyes:


Jutorgazm ^_^

#72 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 18 marca 2008 - 14:27

No cóż Johny może Ty byś chciał żeby cały czas serwowali odgrzewanego kotleta w postaci Joshua Tree 2,3 itd.


Tego rodzaju teksty pojawiają się jako odpowiedź na dosłownie każdą krytykę Achtunga, a ja kompletnie nie rozumiem związku między tymi dwoma sprawami.. oczywiście, że nie chciałbym żadnych odgrzewanych kotletów, ale z tego w żaden sposób nie wynika zakaz krytykowania Achtunga :wacko:

dodatkowo boska Zoo Tv-show jakiego świat do tej pory nie widział smile.gif


Znów jedno bez związku z drugim. Show, jakiego świat do tej pory nie widział ? Być może. Boski ? Nie !

że Achtung Baby "wielką płytą jest"?


Exactly !! Dokładnie !! W tym jednym zdaniu najtrafniej ująłeś istotę problemu. Dokładnie tak jest - Słowacki wielkim poetą był, a Achtung wielką płytą jest. Wśród większości fanów U2 tu następuje koniec dyskusji.

Ale dość już offtopiku :P Czas zbierać kasę na te reedycje :wacko: Na pewno najważniejsze będzie DVD UABRS ( czyli najlepsze koncertowe video U2 ), o ile zawierać będzie cały koncert ( no niech tylko spróbuje nie zawierać ). Potem War, a Boy i October to chyba przy okazji albo na Allegro - ja muszę też coś jeść.. przesadzają z tym zalewem wydawnictw, bez jaj.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#73 Guest_depe_*

Guest_depe_*
  • Guests

Napisano 18 marca 2008 - 15:08

'Pocieszę Cię', że tym razem reedycje ukażą się tylko w wersji CD oraz 2xCD.
Nie będzie, tak jak w przypadku TJTree, wydania Super deLuxe (2xCD+DVD).

3mam kciuki za pełne Live Under A Blood Red Sky DVD.

#74 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 08 kwietnia 2008 - 18:47

Strona rollingstone.com informuje, że nad reedycjami (w tym w zakresie remastingu) czuwa osobiście The Edge. Reedycje Boy, October i War według tej strony mają zostać wydane latem tego roku. W specjalnej, dwupłyowej edycji tych albumów będą dostępne utwory live, b-side'y, "odpady" z sesji nagraniowych, nie publikowane dotychczas zdjęcia i notes Edka.
Dołączona grafika

#75 ZBYCH

ZBYCH

    Użytkownik

  • Members
  • 486 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Poznań

Napisano 09 kwietnia 2008 - 12:01

Najnowsze daty to:

21 lipca - Boy / October / War
19 sierpnia - Under A Blood Red Sky DVD

czekamy :D to juz nawet official news z U2.com

U2’s first three albums have been remastered and will be released by Universal on July 21st.
Following the remastered release of The Joshua Tree last year, Edge has overseen a similar remastering of Boy (1980), October (1981) and War (1983). All of which have been remastered from the original audio tapes.
Each album will be released as a standard single disc, a deluxe double version including a disc of b-sides, live tracks and rarities, and an LP version pressed on 180gm virgin vinyl.
The packaging on all three titles has been restored and expanded, with new liner notes for each record, previously unseen photos and full lyrics. More details as we get them.

#76 chrapcio

chrapcio

    Użytkownik

  • Moderatorzy
  • 1 938 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Pleszew

Napisano 13 kwietnia 2008 - 14:15

Wie ktoś czy reedycje będą dotyczyć wszystkich albumów, czy tylko tych do POP-u? bo domyślam się że nie będzie reedycji the best

ciuch ciuch!

Chrapcio7 on Last.FM


#77 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 13 kwietnia 2008 - 14:21

Wie ktoś czy reedycje będą dotyczyć wszystkich albumów, czy tylko tych do POP-u?


Jak na razie pewne jest tylko to, że doczekamy się reedycji Boya, Octobera i War ;) Kiedyś Paul McGuinness wspominał o planach reedycji wszystkich albumów, ale jak na razie brak konkretów. Nikt Ci więc bardziej szczegółowych inoformacji nie udzieli (no chyba że sam Paul). Nie sądze aby reedycji doczekały się debeściaki ;)
Dołączona grafika

#78 numb

numb

    I feel numb!

  • Members
  • 1 698 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Brzeg Dolny/ Wrocław

Napisano 14 kwietnia 2008 - 21:00

Ja czekam na reedycję All That You Can't Leave Behind bo nie opłaca mi się kupować nowej ( moja płytka wygląda jakby ją rowerem przejechali :P) więc jeszcze pewnie parę latek poczekam :)
I was looking for the Spirit
And I found alcohol
I was looking for The Soul
And I bought some style
I wanted to meet God
And they sold me religion...


I still haven't found what I'm looking for...


#79 Haftung Bejbe:P

Haftung Bejbe:P

    Użytkownik

  • Members
  • 431 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Poznań (jeszcze;p)

Napisano 16 kwietnia 2008 - 13:10

Hmm wspaniale;) Czeka mnie kolejny wydatek ale War rządzi ;) Nie mogę się doczekać Okres Boy-War należy do moich ulubionych ;)
we can be heroes...just for one day

#80 One_U2 - fan

One_U2 - fan

    Użytkownik

  • Members
  • 2 857 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 23 kwietnia 2008 - 17:59

U2 tour.de podaje,że 7 lipca będzie wydane koncertowe DVD "Under A Blood Red Sky" ( akurat w urodziny Evy córki Bono) :rolleyes:
zródło
u2tour.de i site.com
Posted Image



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych