Skocz do zawartości


Reedycje wszystkich albumów U2


1503 replies to this topic

#41 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 16 lutego 2008 - 11:01

Myślę, że z Sarajewem i Rotterdamem jest jak z Warszawą, czyli całość jest w archiwum. Czemu niby Sarajevo nie jest proshotem?



Całość w archiwum może i jest, ale weźmy pod uwagę fakt, że nakręcony koncert przy pomocy "technicznych" kamer, służących głównie do projekcji ekranowych nie jest równoznaczny z pro-shotem.

#42 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 16 lutego 2008 - 11:21

No ale mamy co najmniej dwa dokumenty o koncercie w Sarajewie ( " The Road To Sarajevo " i " Missing Sarajevo " - te, które znam ), zawierające bardzo dobre ujęcia pro-shot z koncertu. Już kiedyś się zastanawiałem, czy nie był on planowany do wydania, a nie doszło do tego ze względu na niedyspozycję wokalną Bono.

PS. to ile jest pro-shotów z Zoo Tv ????
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#43 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 16 lutego 2008 - 12:11

Z samego Zoo TV mamy ok. 6 pro-shotów: Sztokholm, powiedzmy, że Manchester (Stop Sellafield), Waszyngton, Detroit, NYC z sierpnia częściowo pro-shotowe, Anahiem.

#44 Yasiu

Yasiu

    .

  • Members
  • 2 675 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 16 lutego 2008 - 12:26

PS. to ile jest pro-shotów z Zoo Tv ????


Ja sam znam tyle:
1992-05-12 - Lozanna - complete proshot, ale to chyba tylko traderzy mają
1992-06-10 - Sztokholm, dostępny w sieci
1992-06-15 - Rotterdam, jak z Lozanną
1992-08-13 - East Rutherford, jw, próba przed DC
1992-08-16 - Waszyngton DC, dostępny w sieci
1993-06-30 - Basel, u traderów (ja nie spotkałem się do tej pory z możliwością pobrania)
1993-08-28 - Dublin, complete broadcast, również u traderów
1993-11-16 - Adelaida, próba przed Sydney, dostępny w sieci
1993-11-27 - Sydney

oprócz tego dochodzą krótkie broadcasty dla TV lub w dokumentach koncertowych, czyli zespół ma u siebie całość:
1992-02-27 - Lakeland
1992-03-20 - NY
1992-04-20 - Tacoma, Freddie Mercury tribute
1992-06-04 lub 06-05 - Dortmund
1992-06-19 - Manchester (vide drugie DVD z Sydney)
1992-08-28 - NY
1992-08-29 - NY
1992-08-30 - NY
1992-09-09 - Detroit
1992-09-13 - Madison
1992-10-14 - Houston
1992-11-14 - Anaheim
1993-12-01 - Christchurch


kurde, coś sporo mi tego wyszło a to i tak na pewno nie wszystko :P


PS. A dlatego chciałbym aby przy DVD z AB był Dortmund --> http://pl.youtube.co...h?v=IVObysOYzQQ
podoba mi się sposób w jaki to jest nagrane :)

#45 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 16 lutego 2008 - 13:29

1993-06-30 - Basel, u traderów (ja nie spotkałem się do tej pory z możliwością pobrania)


Wbrew pozorom łatwo dostać ten bootleg. Na bank był/jest na u2torrents.com oraz na forum u2willfollow.

#46 Fledge

Fledge

    Admin

  • Members
  • 1 019 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Poznan

Napisano 16 lutego 2008 - 14:37

Gdzie nie spojrzeć narzekasz, krytykujesz, obwiniasz... współczuję Ci.


Musi być jakaś opozycja dla tych wszystkich zachwytów, zwłaszcza, że od kilku lat U2 nie wybija sie ponad przeciętność. Odcinają kupony od dawnej świetności.

Aha, jeszcze jedno. Dobrych rzeczy nie krytykuje, żeby była jasność, wiec nie jest tak, że sie uwziąłem na U2, czy cos w tym rodzaju.
U2

#47 Guest_depe_*

Guest_depe_*
  • Guests

Napisano 18 lutego 2008 - 15:52

Following the success of the 25th Anniversary of the classic 'Joshua Tree' album last year, Island Records plan to kick start releasing the U2 back catalogue with 'Boy' on May 20.
Originally released in 1980, the Irish band's debut album failed to reach to UK charts but it could fair a lot better this time with an extra CD available alongside a re-mastered version of the original.


Albumvote.co.uk

#48 numb

numb

    I feel numb!

  • Members
  • 1 698 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Brzeg Dolny/ Wrocław

Napisano 18 lutego 2008 - 17:08

z wielką niecierpliwością czekam na reedycję October, bo uważam, że był to jeden z lepszych okresów ich twórczości a szczególnie interesuje mnie niewydany materiał z tego okresu :)

A może w końcu nagrają materiał z odnalezionej teczki Bono? :P
I was looking for the Spirit
And I found alcohol
I was looking for The Soul
And I bought some style
I wanted to meet God
And they sold me religion...


I still haven't found what I'm looking for...


#49 pablo

pablo

    26 lat z U2...

  • Members
  • 1 594 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Płock / Warszawa

Napisano 22 lutego 2008 - 09:13

Skoro ruszyła lawina z reedycjami to i możemy się kiedyś spodziewać reedycji Pop-a. Tak się zastanawiam jak to będzie wyglądać. Czy po prostu zremastrują pop tak jak on wygląda, czy też chłopaki przysiądą do płyty i nagrają/zmiksują ją jeszcze raz...

A może będzie tak jak kiedyś (chyba) z the cure, że jeden krążek będzie oryginalny, a drugi nagrany jeszcze raz...

3 piosenki już nagrali na nowo (z best of)...



...takie luźne myśli...



.

1. U2 * 2. Queen * 3. Metallica * 4. Marillion * 5. Pink Floyd * 6. R.Stones * 7. Iron Maiden * 8. Radiohead * 9. Deep Purple * 10. D.Mode

U2 TOP 10: The Unforgettable Fire, Exit, Luminous Times, All I Want Is You, Ultra Violet, Acrobat, The Ground Beneath Her Feet, Electrical Storm, Sometimes You Can't Make It On Your Own, Magnificent


#50 TUFKAK_U2

TUFKAK_U2

    BejsmenT

  • Members
  • 2 607 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:There is no place like home ;)

Napisano 22 lutego 2008 - 10:57

Mimo wszystko reedycje są fajną rzeczą - rarytasy z "odrzutów" z sesji nagraniowych, utwory, które nie zmieściły się na longplayach + ewentualnie jakieś DVD z koncertem z trasy promującej album - wszystko super i extra, ale nie wyobrażam sobie, żebym kupił zremasterowany Boy, October i War (zwlaszcza, że jak Depe napisał wcześniej będzie to prawdopodobie tylko zremasterowany album + Cd z niewydanymi piosenkami, bez DVD (?) ), chyba że w jakiejś promocyjnej cenie by to wydali załóżmy np 150 zł razem za te 3 reedycje. (To byłoby jeszcze do przyjęcia tyle mniej więcej kosztowała wersja deluxe TJTAE) IMO

P.S. A co do POP-u hmm rzeczywiście ciekawe czy nagrają od nowa - wolałbym nie !

#51 Yasiu

Yasiu

    .

  • Members
  • 2 675 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 22 lutego 2008 - 13:59

Skoro ruszyła lawina z reedycjami to i możemy się kiedyś spodziewać reedycji Pop-a. Tak się zastanawiam jak to będzie wyglądać. Czy po prostu zremastrują pop tak jak on wygląda, czy też chłopaki przysiądą do płyty i nagrają/zmiksują ją jeszcze raz...

A może będzie tak jak kiedyś (chyba) z the cure, że jeden krążek będzie oryginalny, a drugi nagrany jeszcze raz...

3 piosenki już nagrali na nowo (z best of)...
...takie luźne myśli...
.

Myślę że spokojnie mogą na 2 dysk oprócz mixów dodać wspaniałe koncertowe aranżacje (ale nagrane w studiu), m.in. akustyczne Staring, 'pełniejsze' wersje Last Night On Earth, Mofo, Please, Discotheque... A tak w sumie to prawie wszystkie kawałki POPa wyszły lepiej na żywo :)

#52 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 08 marca 2008 - 14:29

Jak podaje U2roopa na głównej stronie U2-site w czerwcu czeka nas również reedycja "Under A Blood Red Sky"!

Reedycje albumów U2: nowe informacje
10:22 08-mar-2008 UTC / U2roopa
u2tour.de // amazon.com // u2valencia.com


Pojawiły się nowe informacje dotyczące dat wydania reedycji wczesnych albumów U2.
Jak już wcześniej informowaliśmy, w maju na rynku miały się ukazać reedycje albumów "Boy", "October" i "War".

Tymczasem serwis U2valencia.com, powołując się na wiadomości z Universal Music podał, że dodatkowo na liście reedycji pojawi się również koncertowy "Under A Blood Red Sky".

Zmianie uległa data wydania: "Boy" i "October" będą dostępne 10 czerwca 2008, "War" i "Under A Blood Red Sky" 24 czerwca 2008.

Serwis Amazon.com również zaktualizował ofertę o powyższe informacje.


Dołączona grafika

#53 numb

numb

    I feel numb!

  • Members
  • 1 698 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Brzeg Dolny/ Wrocław

Napisano 08 marca 2008 - 21:44

trochę za dużo reedycji jak na jeden miesiąc, myślę, że zakup wszystkich naraz nie wchodzi w rachubę, mimo to już zaczynam zbierać kasę :P
I was looking for the Spirit
And I found alcohol
I was looking for The Soul
And I bought some style
I wanted to meet God
And they sold me religion...


I still haven't found what I'm looking for...


#54 Yasiu

Yasiu

    .

  • Members
  • 2 675 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 08 marca 2008 - 21:47

trochę za dużo reedycji jak na jeden miesiąc, myślę, że zakup wszystkich naraz nie wchodzi w rachubę, mimo to już zaczynam zbierać kasę :P

Z tego co się orientuje, będą to reedycje jak u Depeche Mode... czyli nie będzie Limited Edition, przynajmniej wersji 1 i 2cd. czyli można to sobie spokojnie rozłozyć w czasie, jeśli nie masz kasy, nie zabraknie w sklepach.

#55 madeinpoland

madeinpoland

    Użytkownik

  • Members
  • 994 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 08 marca 2008 - 21:54

Z tego co się orientuje, będą to reedycje jak u Depeche Mode... czyli nie będzie Limited Edition, przynajmniej wersji 1 i 2cd. czyli można to sobie spokojnie rozłozyć w czasie, jeśli nie masz kasy, nie zabraknie w sklepach.

Ze względu finansowego to dobrze,ale z punktu fana słabo...Liczyłem na jakiś dobry koncert na dvd,lub na jakieś b-side'y. Jednak zdaje sobie sprawę,że ciężko z tego okresu wybrać jakiś koncert, a nagrań demo na 2 cd może nie być zbyt wiele. Fajnie,że będzie można posłuchać dobrej muzyki w odświeżonej formie.
Dołączona grafika

#56 numb

numb

    I feel numb!

  • Members
  • 1 698 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Brzeg Dolny/ Wrocław

Napisano 08 marca 2008 - 22:13

jeśli nie masz kasy, nie zabraknie w sklepach.

najlepsze jest to , że nie o MOJĄ kasę tu chodzi :P hehe znowu będę obdzierać tatę :lol:
a swoją drogą to liczyłam na wersje deluxe innych nie mam zamiaru kupować :blink:
I was looking for the Spirit
And I found alcohol
I was looking for The Soul
And I bought some style
I wanted to meet God
And they sold me religion...


I still haven't found what I'm looking for...


#57 madeinpoland

madeinpoland

    Użytkownik

  • Members
  • 994 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 08 marca 2008 - 22:50

najlepsze jest to , że nie o MOJĄ kasę tu chodzi :P hehe znowu będę obdzierać tatę :lol:
a swoją drogą to liczyłam na wersje deluxe innych nie mam zamiaru kupować :blink:

Zupełnie jakbym szyszał moją ex :) Też tylko te najdroższe wersje wszelkich wydawnictw U2 kupuję :)
Dołączona grafika

#58 numb

numb

    I feel numb!

  • Members
  • 1 698 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Brzeg Dolny/ Wrocław

Napisano 08 marca 2008 - 23:27

nie ma po co kupować tego samego, ew. poczekam do reedycji All That, bo ta mi się trochę zużyła :P
I was looking for the Spirit
And I found alcohol
I was looking for The Soul
And I bought some style
I wanted to meet God
And they sold me religion...


I still haven't found what I'm looking for...


#59 madeinpoland

madeinpoland

    Użytkownik

  • Members
  • 994 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 08 marca 2008 - 23:34

nie ma po co kupować tego samego, ew. poczekam do reedycji All That, bo ta mi się trochę zużyła :P

Ja tego nie mam więc chętnie kupie ;)
Zresztą ciekawi mnie czy ten remastering. Czy będzie trochę lepszy jak na TJT.
Dołączona grafika

#60 numb

numb

    I feel numb!

  • Members
  • 1 698 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Brzeg Dolny/ Wrocław

Napisano 09 marca 2008 - 00:14

ciekawi mnie czy ten remastering. Czy będzie trochę lepszy jak na TJT.

no tak , bo szczerze mówiąc nie widzę większej różnicy między jakością dźwięku na pierwszej TJT, a na tej zremasterowanej
I was looking for the Spirit
And I found alcohol
I was looking for The Soul
And I bought some style
I wanted to meet God
And they sold me religion...


I still haven't found what I'm looking for...




Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych