Skocz do zawartości


Reedycje wszystkich albumów U2


1503 replies to this topic

#401 bee

bee

    saw things so much clearer

  • Moderatorzy
  • 2 109 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:in-between

Napisano 07 września 2008 - 14:36

Swoją drogą zastanawiam się dlaczego amazon wydał tyle gniotów, bo chyba nie jest to tylko nasz pech, ze tylko padlo na kilku naszych forumowiczow <_<


takie rzeczy się czasami zdarzają; nie do końca jest to wina Amazonu, a raczej Universalu; trudno, żeby w Amazonie rozpakowywali każdą płytę i ją sprawdzali


Niby tak,ale coś mi się wierzyć nie chcę,żeby grubiańscy Amerykanie chcieli rozwiązać problem jakiegoś Polaczka, z dziury,której nie ma na mapach,ale mogę się mylić.(Mówie tu konkretnie o sobie)


złożyłeś już reklamację i tak Cię potraktowali? po co z góry zakładać taki scenariusz

#402 Look

Look

    Użytkownik

  • Members
  • 647 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 07 września 2008 - 14:57

niestety nie tylko ty... ja mam dokładnie to samo... jutro wyśle maila do amazona bo widac to nie pojedyńczy przypadek...
pozdrawiam



a więc tak. Ja nie widzę powodu do paniki. Amazon nigdy jeszcze mnie zawiódł i na pewno weźmie na poważnie Wasze reklamacje!!!

Ja miałem kilkukrotnie problem i zawsze były one rozwiązywane na plus:

Przypadek 1

Zamówiłem DVD. Na stronie była informacja o regionie 0, otrzymałem 1. Napisali, że koszty związane z wysyłka zwrotną do nich będą zbyt duże i stwierdzili, żebym zostawił sobie płytkę oraz obiecali że wysyłają właściwą wersję czyli region 0. Po 2 tygodniach ta sama sytuacja. Znowu dostaję region 1!!! Okazuje się, że na stronie mają błąd - nie mają tego DVD z regionem 0. Oczywiście otrzymuję zwrot wszelkich kosztów i nie muszę zwracać im płyt z regionem 1.

Przypadek 2

W czerwcu zaginęły 2 przesyłki. Amazon wyznaczył czas, aby jeszcze poczekać. Po tym czasie zapytali czy chcę zwrot kasy czy ponowienie przesyłki. Za jedną z nich poprosiłem kaskę, a drugą o przesłanie jeszcze raz (oczywiście wysłali darmowo). Tutaj nastąpiła niespodziewana sytuacja. Otrzymałem nowe płytki z Amazona, a dwa dni później znalazłem w skrzynce zagubione wcześniej płyty :rolleyes: , które dopiero teraz dotarły. Z racji tego jak jestem traktowany przez Amazona postanowiłem być również uczciwy wobec nich i niezwłocznie powiadomiłem ich o tym, że otrzymałem w międzyczasie zagubioną przesyłkę. Amazon ponownie odpowiedział, że koszty przesyłki zwrotnej byłyby zbyt duże, więc postanowili abym zostawił sobie obydwie przesyłki jako prezent od nich :rolleyes:


Jak więc widzicie mnie zwykłego Polaczka potraktowali niesamowicie indywidualnie i pozytywnie. Ja od tamtej pory tylko u nich robię zakupy...dlatego wierzę, że reklamacja zostanie uznana...

Swoją drogą sam oczekuję na box, wiec ciekawe co znajdę w insajdzie paczki :rolleyes:

#403 ZOOTV

ZOOTV

    Użytkownik

  • Members
  • 1 Postów

Napisano 07 września 2008 - 19:30

Internetowy sklep muzyczny Fan zapowiada dwa DVD U2
I. Beginning: Live In Germany 1983
Set
1.Out Of Control
2.Twilight
3.An Cat Dubh The Black Cat
4.Into The Heart
5.Surrender
6.Two Hearts Beat As One
7.Seconds
8.Sunday Bloody Sunday
9.Cry The Electric Co.
10.Gloria
11.New Year's Day
12.I Will Follow
13.40
Premiera była 05.09.2008 dźwięk dolby digital 5.1 cena 49.95

II Druga PŁYTA Live -Rockpalast 1983- PREMIERA 2008-09-09 TU NIE MA CENY ANI SETU.

O co tu chodzi za chwilę ukaże się Live At Red Rocks, a o tych wydawnictwach powyżej oficjalnie nic nie mówiono

#404 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 07 września 2008 - 19:37

O co tu chodzi za chwilę ukaże się Live At Red Rocks, a o tych wydawnictwach powyżej oficjalnie nic nie mówiono


Oficjalnie nie mówiono, bo to nie są oficjalne wydawnictwa zespołu. Ktoś próbuję wykorzystać fakt wznowienia niektórych wydawnictw U2.
Dołączona grafika

#405 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 07 września 2008 - 20:38

Informacje o "bootlegowym" wydawnictwie z Rockpalast już gdzieś widziałem. Chyba nieprzypadkowo te wydanie ukazuje się w okolicach premiery remastera z Red Rocks ;)
Fajnie jak będą miał dobry dźwięk i obraz lepszy od tych z bootlegów. Choć jak patrzę na okładki to nie oczekuję cudów.

Przydałyby się takie wydawnictwa z innych tras, jest trochę koncertów których U2 raczej nie wyda, a fani by chętnie kupili.
Nawet zwyczajne zgranie materiału/cyfryzacja z oryginalnych taśm będzie lepsza niż najlepsze bootlegi :mellow:

Edit: Max ma rację to ten sam koncert, sam tego nie zauważyłem i pisałem o 2 różnych :unsure:

#406 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 07 września 2008 - 21:36

Internetowy sklep muzyczny Fan zapowiada dwa DVD U2
I. Beginning: Live In Germany 1983

Premiera była 05.09.2008 dźwięk dolby digital 5.1 cena 49.95

II Druga PŁYTA Live -Rockpalast 1983- PREMIERA 2008-09-09 TU NIE MA CENY ANI SETU.


Pogrubioną czcionką: jak na moje rozumowanie, są to dwa te same koncerty. Nie przypominam sobie żeby istniały dwa pro shoty z Niemiec z 1983 roku.

#407 Michalrus

Michalrus

    Użytkownik

  • Members
  • 129 Postów

Napisano 08 września 2008 - 15:25

Jak coś odpiszą,to daj proszę znać.

Wczoraj i dziś dostałem maile od Amazona, bardzo fajnei że odpowiadaja po jakis 2-5 godzinach w moim wypadku nie zależnie od pory wysłania poczty. W skrocie to przepraszają za pomyłkę, od razu wysłali poprawną paczke, proszą o odesłanie tej która jest wadliwa(z 2 takimi samymi CD) i koszty zwracaja przesyłki, należy podać im kwote w $$. Bardzo budujące jest to, że nie dałają na tzw. odczepkę. Pierwszy mail był dla mnie nie do konca zrozumiały, dlatego poprosiłem o rozwinięcie niektorych myśli głowie tej o zwrocie. Napisałem to dzis rano a przed chwilka otrzymałem wiadomość. Ciekawi mnie tylko jak to bedzie z cłem. Bo jeśli 2 raz mam za nie płacic to bedzie nie za miło. :)

pozdrawiam

#408 madeinpoland

madeinpoland

    Użytkownik

  • Members
  • 994 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 08 września 2008 - 17:50

Wczoraj i dziś dostałem maile od Amazona, bardzo fajnei że odpowiadaja po jakis 2-5 godzinach w moim wypadku nie zależnie od pory wysłania poczty. W skrocie to przepraszają za pomyłkę, od razu wysłali poprawną paczke, proszą o odesłanie tej która jest wadliwa(z 2 takimi samymi CD) i koszty zwracaja przesyłki, należy podać im kwote w $$. Bardzo budujące jest to, że nie dałają na tzw. odczepkę. Pierwszy mail był dla mnie nie do konca zrozumiały, dlatego poprosiłem o rozwinięcie niektorych myśli głowie tej o zwrocie. Napisałem to dzis rano a przed chwilka otrzymałem wiadomość. Ciekawi mnie tylko jak to bedzie z cłem. Bo jeśli 2 raz mam za nie płacic to bedzie nie za miło. :)

pozdrawiam

Mhh,ale masz odesłac caly box,czy tylko wadliwa plyte?
Dołączona grafika

#409 Michalrus

Michalrus

    Użytkownik

  • Members
  • 129 Postów

Napisano 08 września 2008 - 20:31

cały na ich koszt

#410 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 11 września 2008 - 13:34

Na Allegro można już w chwili obecnej bez problemu zakupić każdą z reedycji, w wersji bonusowej, za ok. 60 zł.
Dołączona grafika

#411 TUFKAK_U2

TUFKAK_U2

    BejsmenT

  • Members
  • 2 607 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:There is no place like home ;)

Napisano 13 września 2008 - 20:37

Nareszcie ! Wczoraj dotarł mój box ! :lol: :lol: :lol: Powiem krótko: jest świetny ! ;)

#412 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 14 września 2008 - 01:15

Gratulujemy.

#413 One_U2 - fan

One_U2 - fan

    Użytkownik

  • Members
  • 2 857 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 14 września 2008 - 11:14

Nareszcie ! Wczoraj dotarł mój box ! :lol: :lol: :lol: Powiem krótko: jest świetny ! ;)


Jesteś w 77 niebie. :P
Posted Image

#414 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 14 września 2008 - 12:23

Z perspektywy czasu uważam pomysł wydania reedycji za świetny.

Od strony graficznej oceniam reedycje Boya, Octobera i Wara na 5. Byłaby 6 gdyby nie to że reedycja Joshuy pokazała, że wizualnie takie wydawnictwo mogło wyglądać jeszcze lepiej. Chociaż takie wyróżnienie TJT nie może dziwić.

W przeciwieństwie do reedycji TJT przy reedycjach trzech pierwszych albumów wyczuwam wyraźnie "odświeżenie" dźwięku. Brzmi to wszytsko czyściej i "wyraźniej", szczególnie czuje się "podrasowanie" basu Adasia. W tym zakresie oceniam reedycje na 6, nie wyobrażam sobie bowiem aby mogło to brzmieć lepiej.

Jeżeli chodzi o zawartość bonusowych dysków to niedosyt mój budzi najbardziej zawartość Boya, chociaż kuriozalnie jest ona i tak najbardziej atrakcyjna. Szczególnie szkoda tego, że nie pojawiły się znane nam już demówki i publikowane już wcześniej wczesne utwory (zwłaszcza The Fool i Street Mission). Pomijam już kawałki które do tej pory były owiane tajemnicą, a które są wymieniane w żródłach. Szkoda też że nie doczekaliśmy się z utworów z pierwszej sesji nagraniowej do Octobera, pod wodzą innego producenta, którewj wyniki podobno nie spodobały się zespołowi. Zastrzeżeń nie mam do zawartości Wara (która chyba najbardziej krytykowana). Mamy przecież na bonusowym CD wszystkie znane nam utwory z singli + niepublikowany wcześniej kawałek. Jednocześnie nie mamy żadnych informacji o tym aby zespół cokolwiek pominął, jak to miało miejsce przy Boyu. Zrozumiałym jest dla mnie też nie wypełnienie bonusowej płyty dodatkowymi kawałkami live. Czeka nas przecież bowiem reedcyja UTBRS i stanowiłoby to w pewnym sensie powielenie i osłabienie wrześniowej reedycji tego albumu. Acha miłym zaskoczeniem była ta pierwotna wersja Fire na podstawowym krążku Boya. Krótkie to, jakością obniża jakość całej pierwszej płyty, ale mimo wszystko fajnie że zdecydowali się na taką niespodziankę.

Największe kontrowersje budziała cena. W tym zakresie możemy mieść pretensje jedynie do polskich dystrybutorów. Cena wyjściowa chyba nie była wysoka - o tym świadczy cena wydawnictw obecnie na akucjach czy sprzedawanych w pakietach. Obecnie bez problemu (a upłynęło niespełna 2 miesiące od premiery) możemy nawet w Polsce skompletować reedycje za 180 zł. W tamtym tygodniu na Allegro kupiłem dla znajmomego dwupłytowego Wara za 53 zł (oczywiście nowiutkiego a sprzedawca za tą cenę sprzedał jeszcze trzy sztuki).

Reedycja UTBRS już jawi się jako bardzo atrakcyjna. W tym roku jak już pisałem stawiam na ukazanie się jeszcze reedycji TUF i RAH. Przy Rattle And Hum aż prosi się o wydanie koncertu z Dublina z 31.12.1989r. na DVD. Jest to raczej nierealne, gdyz wtedy reedycja RAH musiałaby liczyć 3 dyski tak jak TJT. Raczej pewnym jest, że bonusowe CD wypełnią kawałki z tego właśnie koncertu. Stawiam, że na RAH skończą się na razie reedycje. Od wydawnictw z lat 90 upłynęło chyba jednak jeszcze za mało czasu, poza tym nie odstają one tak pod względem jakości dźwięku i oprawy graficznej. Od nowego roku przyjdzie czas na nowy album. Trasa skończy się pewnie w 2010, po niej ukaże się zapewne DVD z trasy, być może też U2 3D II. A w 2011 będziemy świętować 20 rocznicę wydania Achtunga, co będzie świetną okazją dla wydania kolejnych reedycji. Achtung Baby doczeka się pewnie tak samo pięknej oprawy jak TJT.
Dołączona grafika

#415 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 14 września 2008 - 12:47

W przeciwieństwie do reedycji TJT przy reedycjach trzech pierwszych albumów wyczuwam wyraźnie "odświeżenie" dźwięku. Brzmi to wszytsko czyściej i "wyraźniej", szczególnie czuje się "podrasowanie" basu Adasia. W tym zakresie oceniam reedycje na 6, nie wyobrażam sobie bowiem aby mogło to brzmieć lepiej.


Mogłoby to brzmieć lepiej w Dolby Digital Surround. 5.1
Jeśli chodzi tylko i wyłącznie o dźwięk, to te reedycje są dla mnie klapą.

Użytkownik Max edytował ten post 14 września 2008 - 12:48


#416 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 14 września 2008 - 12:57

Zgoda, być może mogło brzmieć to lepiej w DDS 5.1. ;) Audiofilem nie jestem, dla mnie brzmi to rewelacyjnie. Na pewno wiele lepiej od wersji pierwotnych. Przy TJT takiej różnicy nie odczuwałem. Określenie "klapa" jest chyba jednak przesadzone. :rolleyes:
Dołączona grafika

#417 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 14 września 2008 - 13:38

Nie jest przesadzone. W XXI wieku brać się za reedycje nie uwzględniając DDS 5.1 to 'lekkie' nieporozumienie. Samym pudełeczkiem z ładną grafiką i plakacikiem, niektórych fanów nie zadowolą.

#418 NvK

NvK

    Użytkownik

  • Members
  • 287 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Łarsała

Napisano 14 września 2008 - 14:24

Przy Rattle And Hum aż prosi się o wydanie koncertu z Dublina z 31.12.1989r. na DVD. Jest to raczej nierealne, gdyz wtedy reedycja RAH musiałaby liczyć 3 dyski tak jak TJT.


Dlaczego? Nie wydaje mi się żeby w reedycji Rattle and Hum znalazł się film. W zasadzie jestem tego na 99% pewny. A to póki co daje zapełnioną tylko jedną płytkę. Bardziej realny jest dla mnie koncert noworoczny niż film. Aczkolwiek też nie wiem czy się pojawi, bo mam dziwne podejrzenia, że to może być na jakiś czas exclusive dla Apple na Complete U2 (podejrzewam, że to też powód dla którego The Fool czy Street Mission nie znalazło się na reedycji Boy'a).

Raczej pewnym jest, że bonusowe CD wypełnią kawałki z tego właśnie koncertu.


Ale z kolei prędzej uwierzę w wydanie tego koncertu w formie DVD niż CD - z wyżej wymienionych powodów ;)

Stawiam, że na RAH skończą się na razie reedycje.


Żeby nie być tak anty, to tutaj się z Tobą zgodzę :D

być może też U2 3D II


Neeee, to był jednorazowy numer, moim skromnym zdaniem.

#419 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 14 września 2008 - 14:40

Dlaczego? Nie wydaje mi się żeby w reedycji Rattle and Hum znalazł się film. W zasadzie jestem tego na 99% pewny. A to póki co daje zapełnioną tylko jedną płytkę. Bardziej realny jest dla mnie koncert noworoczny niż film. Aczkolwiek też nie wiem czy się pojawi, bo mam dziwne podejrzenia, że to może być na jakiś czas exclusive dla Apple na Complete U2 (podejrzewam, że to też powód dla którego The Fool czy Street Mission nie znalazło się na reedycji Boy'a).


Fim moim skromnym na pewno się nie pojawi. Nie chciałbym aby zabrakło drugiego CD z b-side'ami i nie publikowanymi kawałkami. Tak więc DVD musiałoby być trzecim dyskiem. O możliwym wpływie na reedycji Complete U2 całkowicie zapomniałem. Chociaż pierwsze z brzegu - Beautiful Ghost, pojawiło się na TJT.

Ale z kolei prędzej uwierzę w wydanie tego koncertu w formie DVD niż CD - z wyżej wymienionych powodów ;)


Jak już napisałem nie wyobrażam sobie reedycji bez drugiej CD. Z okresu RAH nie ma zbyt dużo potencjalnych utworów studyjnych. Wypełnic więc to będą musieli kawałkami live a Dublin nasuwa się tu od razu.

Neeee, to był jednorazowy numer, moim skromnym zdaniem.


U2 3D było określane jako sposób realiizacji koncertów w przyszłości. Znając U2 będą chcieli przebić sami siebie.
Dołączona grafika

#420 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Napisano 14 września 2008 - 15:32

A może doczekamy się gdzieś tam po drodze DVD z "U23D"? Darek przytaczał kiedyś wywiad z Owens, w którym w/w twierdziła, że oglądali ten koncert na telewizorze plazmowym i efekt był naprawdę dobry.



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych