Skocz do zawartości


Radiohead


1098 replies to this topic

#1041 user420

user420

    Użytkownik

  • Members
  • 5 213 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 18 listopada 2011 - 12:03

Ziolkowski chyba zrobi wszystko aby 7 albo 8 zagrali w Gdyni.

#1042 OneLazyBastard

OneLazyBastard

    Użytkownik

  • Members
  • 2 874 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warschau Bloody Warschau

Napisano 18 listopada 2011 - 13:30

Ziolkowski chyba zrobi wszystko aby 7 albo 8 zagrali w Gdyni.

No co Ty, przecież "Radiohead nie grają na festiwalach", "Radiohead nie grają w wakacje", "Radiohead nie chcą zagrać w Polsce, bo są zrażeni po 1994"

;)

#1043 Weronika

Weronika

    Użytkownik

  • Members
  • 2 927 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 18 listopada 2011 - 13:45

open'er czy nie open'er, muszą być w polsce. a jak nie, to w sumie niemcy nie tak daleko. ale ostatnio na cytadeli było tak ekologicznie i w ogóle tak jak lubią, że powinni chcieć wbić egen!

#1044 el_f

el_f

    Użytkownik

  • Members
  • 1 967 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:a different city

Napisano 18 listopada 2011 - 13:54

Pewnie jako główna gwiazda Openera zagrają w Warszawie. :P

#1045 OneLazyBastard

OneLazyBastard

    Użytkownik

  • Members
  • 2 874 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warschau Bloody Warschau

Napisano 18 listopada 2011 - 22:49

Pewnie jako główna gwiazda Openera zagrają w Warszawie. :P


Bardzo chętnie! Ja raczej z uwagi na to, co zobaczyłem w Poznaniu, nie ruszę za nimi dupy poza Warszawę.

#1046 Weronika

Weronika

    Użytkownik

  • Members
  • 2 927 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 19 listopada 2011 - 01:26

no ja wiem OLB, że Ty i Twoja dziewczyna macie złe wspomnienia zw. z zachowaniem ochrony i współuczestników, no ale przecież i miejscówka, i sam koncert były super

#1047 OneLazyBastard

OneLazyBastard

    Użytkownik

  • Members
  • 2 874 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warschau Bloody Warschau

Napisano 19 listopada 2011 - 01:57

Dzięki za pamięć! Ale nie mogę się zgodzić niestety z wychwalaną przez wszystkich eko-miejscówką, ponieważ to również na nią zwalam winę za nieciekawe wydarzania tamtego dnia. Nigdzie nie powinno być tak długich, tak wujowo zabezpieczonych "korytarzy" prowadzących do sektorów. Że nie o pieprzonych, żrących komarach, piekielnym upale i palącym słońcu ;).

A co się jeszcze tyczy współuczestników i miejscówki - po tamtym koncercie czułem, że jestem po prostu za stary, aby brać się za płytę na Radiohead, a teraz, po dwóch i pół roku, czuję się jeszcze starszy. Bardzo nie chciałbym znowu przeżywać podobnych akcji z "dojrzałymi fanami Radiohead", i jeśli miałbym wybrać się jeszcze na Radiogłowych, to tylko i wyłącznie na trybunę. A że, jak mówi Rodia o wymarzonym przeze mnie koncercie na stadionie, (parafrazując nieświadomie Thomowe "don't get any big ideas, they're not gonna happen") na taki koncert nie ma co liczyć, to ja raczej na pewno odpadam.

Niestety, Radiohead zrobili się przypadkiem (dzięki Creep, Karma Police, i paru innym) po wielu latach ukochanym zespołem pokemonów.. :(

#1048 user420

user420

    Użytkownik

  • Members
  • 5 213 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 03 grudnia 2011 - 22:59

Obadajcie Dead air space. Dwa razy w Berlinie...i w te wakacje ich nie zobacze :(

#1049 majkeel

majkeel

    Użytkownik

  • Members
  • 580 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gliwice

Napisano 04 grudnia 2011 - 17:06

Podwójne Radiohead i Caribou. O cholera, o cholera! Jest na co czekać!

last  


#1050 OneLazyBastard

OneLazyBastard

    Użytkownik

  • Members
  • 2 874 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warschau Bloody Warschau

Napisano 15 grudnia 2011 - 22:28

http://www.ebay.co.u...em=110768803065

Fellow Radiohead fans... zrzuta? ;)

#1051 OneLazyBastard

OneLazyBastard

    Użytkownik

  • Members
  • 2 874 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warschau Bloody Warschau

Napisano 28 grudnia 2011 - 13:33

http://www.youtube.c...h?v=nizTa1Bwxuk

Radiohead czy... nie?

#1052 Rodia

Rodia

    Użytkownik

  • Members
  • 1 869 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 29 grudnia 2011 - 01:33

Jasne, że Radiohead. Tamta ich podróba co mi wysłałeś ich też na gg to na pewno nie oni; wyraźnie słychać, że głos jest inny. A tutaj mamy unmistakably głos Thoma i miejscami Eda na backing vocals. Ośmielę się też stwierdzić, że ta piosenka jest niesamowicie wręcz piękna i absolutnie zajebista, a była wg opisu pod filmikiem ODRZUTEM z sesji do Pablo Honey albo The Bends. Masakra. To jest lepsze od Lift, a nawet True Love Waits. Zresztą w ogóle jeśli oni kiedyś wydadzą płytę ze swoimi wszystkimi niewydanymi kawałkami to poziomem będzie oscylować gdzieś tak pomiędzy Hail To The Thief, a Kid A :P

#1053 OneLazyBastard

OneLazyBastard

    Użytkownik

  • Members
  • 2 874 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warschau Bloody Warschau

Napisano 30 grudnia 2011 - 16:04

http://outfront.blog...ease-sit-still/

No i jednak nie jest to Radiohead.

#1054 Rodia

Rodia

    Użytkownik

  • Members
  • 1 869 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 31 grudnia 2011 - 07:53

Ten spedalony pedał powinien zawisnąć na drzewie za to co odwalił, dżizas :P Cała ta sytuacja zrobiła się teraz tak żenująca i śmieszna, że sam za bardzo nie wiem co o tym myśleć. Starzy fani rockowego Radiohead, którzy poczuli się zdradzeni Kid A'em nagle odzyskali nadzieję zwłaszcza po tegorocznym średnim King Of Limbs, nabili dziesiątki tysięcy wyświetleń tej piosenki i nagle okazuje się, że to wcale nie oni, wyobrażacie sobie coś jeszcze śmieszniejszego i bardziej obciachowego? :P
Jestem ciekaw czy sam zespół jakoś to skomentuje. Nie wiem, może przynajmniej wstyd im się zrobi z powodu całej sytuacji, że ktoś inny zbiera za nich laury i napiszą coś podobnego :P Swoją drogą, szkoda, że ten cały Stopa nie powiedział czy oni świadomie ZERŻNĘLI dźwięk z Radiogłowych (bo inaczej nie da się tego nazwać, jego głos przecież brzmi tak identycznie z Thomowym, że mogliby być bliźniakami) czy to tak im po prostu wyszło przypadkiem. Wnioskując po dacie nagrania, którą on tam podaje, czyli roku 2000, gdy na Radiogłowych był straszny hajp stawiam na to pierwsze.
W ogóle jestem ciekaw czy teraz koleś wróci do muzyki bo co by o tej piosence nie mówić i jak podobna do smutnych Brytoli by ona nie była - jest naprawdę dobra. A internauci zrobili panu Stopie w tym momencie reklamę lepszą niż zwycięstwo w Mam Talent. Już widzę te nagłówki prasowe: "Tęsknisz za starym dźwiękiem wspaniałego zespołu Radiohead? Kup najnowszą płytę młodego, świeżego zespołu z Nowego Jorku!" :P

Anyway, straszny fail i obciach i mi samemu jest wstyd, że się dałem nabrać, no ale niech ktoś mi powie, czy po przesłuchaniu tego ktokolwiek z was NIE pomyślał, że to Thom Yorke? Przecież nawet ten wokal wspierający w tle brzmi identycznie jak głos Eda!

Dżizas!

#1055 Fledge

Fledge

    Admin

  • Members
  • 1 019 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Poznan

Napisano 02 stycznia 2012 - 00:32

Zbyt dobrze to brzmi jak na radiohead.
U2

#1056 OneLazyBastard

OneLazyBastard

    Użytkownik

  • Members
  • 2 874 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warschau Bloody Warschau

Napisano 05 stycznia 2012 - 02:33

Jak teraz tego słucham to słyszę różnicę, słyszę, że to nie Yorke. Ale może wcześniej to po prostu był efekt tego, że ja, jako fan starego Radiohead, bardzo, bardzo, bardzo chciałem, aby to byli Radiogłowi.
Nie są. Wręcz przeciwnie - to tylko jakiś zespół, który postanowił totalnie zerżnąć brzmienie i wokal chłopców z Oxfordu.

Generalnie, jak już napisałem Jurkowi - czuję się źle po słuchaniu tego i tej nadziei, że to jakiś stary, "wycieknięty" numer Radiohead. Czuję, że zostałem oszukany, moje uczucia zgwałcone. Smutne. Ja już tego na pewno więcej nie będę słuchał.

#1057 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Napisano 05 stycznia 2012 - 02:41

W sumie miałem podobnie. Tzn. kiedy przesłuchałem to po tym jak okazało się, że to nie są Radiohead, zdałem sobie sprawę, że to zupełnie nie jest głos Yorke'a. I nawet jestem w stanie pokusić się o opinię, że koleś nie chciał go naśladować. Po prostu, tak wyszło ;).

#1058 Rodia

Rodia

    Użytkownik

  • Members
  • 1 869 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 06 stycznia 2012 - 15:55

No i po cholerę nagrywać Kid A skoro już 5 lat wcześniej ma się takie piosenki:

http://www.youtube.c...h?v=bmgXsAchYow

Podobno napisał to tego samego dnia co Creep.

#1059 Rodia

Rodia

    Użytkownik

  • Members
  • 1 869 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 29 lutego 2012 - 09:21

Przedwczoraj i dziś odbywa się coś o czym - nie wiem jak to możliwe - na śmierć zapomniałem i o czym przypomniałem sobie dosłownie jakieś 10 minut temu. Wiecznie imprezujący i opaleni mieszkańcy Miami zrobili sobie przedwczoraj przerwę od codziennego wciągania koki i poszli na pierwszy na tegorocznej trasie koncert Radiohead. Odbył się tam gdzie ostatni koncert na Elevation Tour, notabene :P Oto set:

Bloom
The Daily Mail
Morning Mr Magpie
Staircase
The National Anthem
Meeting in the Aisle
(Live debut)
Kid A
The Gloaming
Codex
You and Whose Army?
Nude
Identikit
(New Song, Live debut)
Lotus Flower
There There
Feral
Idioteque
Separator

Encore:
Airbag
Bodysnatchers
Cut a Hole
(New song, live debut)
Weird Fishes/Arpeggi

Encore 2:
Give Up the Ghost
Reckoner
Karma Police


Jak widać jest mocarny choć nie wywraca kiszek do góry nogami tak jak wrześniowy set z Nowego Jorku. Po raz kolejny Radiohead udowadnia, że nie zna czegoś takiego jak "sztywne jądro setu" i robi po prostu co chce. Meeting In The Aisle to instrumentalny B-side z 1997 r., jeden z moich ich ulubionych o którym totalnie nikt nie pamięta; do tego rarytas w postaci Kid A, bardzo rzadko grany na żywo - to jest naprawdę niesamowite, że oni na tym etapie swojej kariery mają jaja robić totalnie co chcą i nie przejmować się obecnością w secie swoich największych hiciorów. Toteż nie ukrywam, że martwi mnie trochę brak Paranoid Android, bo ostatni raz został zagrany 2 lata temu i od tamtej pory w żadnej postaci nie pojawił się na żywo. No a sorry, ale gdyby mieli grać w Polsce to dla mnie obecność tego kawałka jest obowiązkowa, ech :( Boję się, że mógł trafić do pojemnika z napisem "odstawione na przyszłe lata" :(
Generalnie cieszy mnie obecność wielu kawałków z sesji do KoLa, które nie znalazły się na samej płycie z uwagi na to, że są, no nie wiem, po prostu lepsze :P Daily Mail i Staircase bardzo chętnie posłucham, jeszcze niech dorzucą Supercollidera i będzie spoczko. Nie ma takiego zdominowania setu przez nową płytę jak się bałem co jest dobrą wiadomością.
Do tego zagrane zostały 2 nowe utwory, których nikt jeszcze nie słyszał, a linki do nich macie poniżej:

http://www.youtube.c...eature=youtu.be
http://www.youtube.c...eature=youtu.be

Cut A Hole na razie mi się nie podoba, Identikit czochra mosznę. Szkoda niestety, że to są dosyć ich klasyczne smuty, które nie odkrywają żadnych nowych horyzontów, no ale co zrobić. Borys De pewnie by napisał, że moja uwaga jest spóźniona o jakieś 9 lat :P
Do tego też okazało się, że Radioheadzi dysponują nową sceną, którą możecie zobaczyć powyżej i która, moim skromnym zdaniem, wymiata.

To tyle. Dziś odbywa się kolejny florydzki gig, tym razem w Tampa, więc będę trzymać rękę na pulsie :)

PS. Thom ma nowy fryz i związał włosy w koński ogon. Wygląda to strasznie :P

#1060 Rodia

Rodia

    Użytkownik

  • Members
  • 1 869 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 04 marca 2012 - 14:07

http://www.youtube.c...h?v=mRxIt-p_EM4

<3 <3 <3

Czemu tylko ja piszę w tym temacie? :D



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych