Skocz do zawartości


Radiohead


1098 replies to this topic

#1 Guest_Mrówa_*

Guest_Mrówa_*
  • Guests

Napisano 15 listopada 2007 - 20:45

Co sądzicie o tym zespole?


Wg. mnie niesamowity zespół, bardzo ciekawie na koncertach wypadają. np. thom i phil z colinem grają na swoich instrumentach, natomiast reszta zespołu zasiada za różnymi insturmentami perkusyjnymi, bardzo ciekawe są takie wykonania utworów.
Mnie najbardziej przypadła do gustu płyta Ok Computer ;)

No i fajnie, że In rainbows udostępnili za darmo w sieci :D



Zapraszam do dyskusji na temat radiogłowych...

#2 Guest_Mac_*

Guest_Mac_*
  • Guests

Napisano 15 listopada 2007 - 20:48

Własnie się przymierzam do poznania lepiej tego zespołu ;)

A z tą płyta za darmo to dasz link?? Wiem że Witas już mi dał ( swoją drogą dzięki ;) ) ale nie moge z niego ściągnąć. :huh:

#3 Guest_Mrówa_*

Guest_Mrówa_*
  • Guests

Napisano 15 listopada 2007 - 20:50

Własnie się przymierzam do poznania lepiej tego zespołu ;)

A z tą płyta za darmo to dasz link?? Wiem że Witas już mi dał ( swoją drogą dzięki ;) ) ale nie moge z niego ściągnąć. :huh:




http://www.inrainbows.com/


tylko musisz sie zarejestrować ;)

#4 Guest_Mac_*

Guest_Mac_*
  • Guests

Napisano 15 listopada 2007 - 20:53

http://www.inrainbows.com/
tylko musisz sie zarejestrować ;)



Ahaaa... to takie buty. Dzięki ;)

#5 Fledge

Fledge

    Admin

  • Members
  • 1 019 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Poznan

Napisano 16 listopada 2007 - 10:31

Ogólnie nudy. Kilka razy próbowałem przełknąć któryś z ich albumów i zawsze usypiam. Najgorszy jest York, mamroczący przez cała płytę pod nosem. Nawet w utworach z wolnym lub średnio-wolnym tempem trzeba wykrzesać trochę ognia. Chłopakom z Radiohead to sie nie udaje.
U2

#6 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 16 listopada 2007 - 13:51

Moje zdanie nt. Radiohead w telegraficznym skrócie:

Pablo Honey - wbrew przeróżnym opiniom bardzo dobry debiut.

The Bends - niby taka lepsza wersja debiutu, ale, po pierwsze, dużo lepsza, a po drugie, ponieważ debiut również był bardzo dobry, The Bends jest jednym z tych albumów lat 90, które trzeba znać. Utwory takie jak Fake Plastic Trees czy Street Spirit to klasyka w pełnym tego słowa znaczeniu.

OK Computer - album otoczony kultem, moim zdaniem przesadnie. Obok znakomitych numerów ( Paranoid Android, The Tourist ) zawiera również słabsze ( np. Airbag ), i wręcz słabe ( No Surprises - bodaj najgorszy utwór Radiohead ). Moim zdaniem lekko przeprodukowany, niektóre fragmenty brzmią kiczowato - zapewne dlatego bardzo szybko wpada w ucho ( człowiekowi się z początku wydaje, że ależ to cudo ), ale potem dość szybko się nudzi. Dobra rzecz, ale wolę The Bends.

Kid A - najwybitniejsze dokonanie zespołu. Ten album dopiero brzmi jak dokończone OK Computer. Wspaniałe kompozycje grają tu o lepsze ze znakomitą, i wyważoną tym razem produkcją. Must hear.

Amnesiac - zbiór w większości kiepskich odrzutów z Kid A. Nie warto.

Hail To The Thief - Radiohead ustatkowane, nie silące się na nic szczególnego. Niezła płyta, ale raczej już tylko dla fanów.

In Rainbows - jeszcze nie słyszałem.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#7 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 16 listopada 2007 - 14:06

Moim zdaniem: nie zgadzam się z najgorszością (piękne słowo) No Surprises. Również nie doznaję tej przemożnej genialności OKC, ale bardzo lubię ten album, jeszcze mi się nie znudził (może dlatego że strasznie rzadko słucham, no.. :D ).
Bends w całości jakoś nie, tu mi się udziela to, co Fledge'owi. Poza Street Spirit (wielki kawałek) mało co z tego w ogóle pamiętam, poza tym znudzeniem. Pablo Honey dobre, ale jednak nic specjalnego.
Kid A rządzi. Racja.

O In Rainbows z grubsza można napisać to, co a HttT. Jedyne co ją wyróżnia, to pokazanie gestu Kozakiewicza mafii muzycznej.. ee.. to znaczy.. miałem na myśli, przemysłowi muzycznemu, i za to mają szacun ;]

Użytkownik acr edytował ten post 16 listopada 2007 - 14:08


#8 Jędrzej (admin)

Jędrzej (admin)

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 548 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gdańsk

Napisano 16 listopada 2007 - 14:43

Mają super b-side'y, warto posłuchać np. wczesnego Killer Cars czy Pearly ;)

#9 pablo

pablo

    26 lat z U2...

  • Members
  • 1 594 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Płock / Warszawa

Napisano 16 listopada 2007 - 15:00

Pablo Honey - Świetny debiut. Każdy utwór to hicior. Niesmowite "Creep" i "I Can't" 8/10

The Bends - Chłopaki nie spuszczają z tonu. Jest tu najlepszy utwór (wg. mnie) w całym repertuarze Radiohead "Fake Plastic Trees". Są tu świetne: "The Bends", "Just" i "Street Spirit (Fade Out)". Całość psuje tylko "My Iron Lung" - nie trawię tego utworu. 8/10

OK Computer - CUDO!!!! Prześliczne Exit Music, Karma Police, No Surprises, Lucky, The Tourist, Subterranean Homesick Alien i końcówka Paranoid Android. Prawie wszystko na tej płycie jest tak jak trzeba, cudowna produkcja, świetne brzmnienie i.t.d. Jedyne o co można się przyczepić to "Fitter Happier". 10/10

Kid A - tego się nie da słuchać. Zero melodi. Nie pamiętam zbytnio tej płyty bo ostatnio słuchałem jej kilka lat temu i tak się zraziłem, że nie mam ochoty do niej powracać. 1/10

Amnesiac - Już trochę lepiej. Obok KidA'dowego szitu są dwie perełki w postaci "You and Whose Army?" i "Dollars and Cents" 4/10

I Might Be Wrong - najgorsza koncertówka jaką mam w kolekcji. Tą płytą kompletnie zraziłem jedną osobę do Radiohead. Do dziś na słowo "Radiohead" na odruchy wymiotne. Ja też sie zraziłem 1/10


Hail To The Thief - prawie powrót do formy. Wreszcie możemy usłyszeć ostre gitary jak w "2 + 2 = 5". Niezłe też jest "There There", "I Will" , ale prawdziwą ucztą dla mojego ucha jest "Where I End and You Begin". 7/10

In Rainbows - I znowu kaszanka. Świetne "Nude" a potem długo, długo nic. Przesłuchałem 4 razy i już mi się nie chce więcej :( 5/10

Generalnie Radiohead jest jednym z moich ulubionych zespołów, jednak nie wszystkich ich albumów jestem wstanie wysłuchać. Inne natomiast mogę słuchać pasjami.

1. U2 * 2. Queen * 3. Metallica * 4. Marillion * 5. Pink Floyd * 6. R.Stones * 7. Iron Maiden * 8. Radiohead * 9. Deep Purple * 10. D.Mode

U2 TOP 10: The Unforgettable Fire, Exit, Luminous Times, All I Want Is You, Ultra Violet, Acrobat, The Ground Beneath Her Feet, Electrical Storm, Sometimes You Can't Make It On Your Own, Magnificent


#10 Weronika

Weronika

    Użytkownik

  • Members
  • 2 927 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 16 listopada 2007 - 17:04

aaa! 'No Surprises' jest cudowne! jeden z moich najulubieńszych utworów Radiohead. a sam zespół gdzieś tak w pierwszej piętnastce ulubionych.

#11 Guest_u2megafan_*

Guest_u2megafan_*
  • Guests

Napisano 16 listopada 2007 - 18:26

Radiohead jest jednym z zespołów, na który swego czasu skupiłem niemal całą uwagę, ale grupa nie urzekła i na razie nie należy do moich ulubionych zespołów.
Myślę jednak, że jest to kwestia czasu i w końcu dojrzeje do ich ciekawej muzyki. Niby mają rozbudowane kompozycje, czerpią z melodyki U2, ale trochę mnie nużą. Być może mam złe podejście. Póki co najbardziej urzekły mnie eksperymenty na Kid A. B)

#12 Stella

Stella

    Użytkownik

  • Members
  • 214 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Nowhere near

Napisano 16 listopada 2007 - 20:09

Słucham dość często, aczkolwiek znacznie mniej niż kiedyś. Potrafiłam słuchać non stop jakieś 2 lata temu :)
Na początku strasznie lubiłam trzy pierwsze albumy, czyli Pablo Honey, The Bends i OKC. Teraz właściwie dwóch pierwszych nie słucham, poza małymi utworowymi wyjątami np. Fake Plastic Trees,Nice Dream,Street Spirit...
Absolutnie ich najlepszym albumem,moim zdaniem,jest Kid A!! Chyba musiałam do niego dojrzeć ;) Bo na początku po 3 kawałkach wymiękałam ;]
Amnesiac - nie zachwca.
Hail to the Thief - są fajne momenty,ogólnie lubię,ale rzadko słucham,może być.
In Rainbows - nie znam.

Użytkownik acr edytował ten post 16 listopada 2007 - 20:16


#13 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 16 listopada 2007 - 20:11

Niby mają rozbudowane kompozycje, czerpią z melodyki U2,


Uważaj, fani Radiohead by Cię za to zjedli :D

Użytkownik acr edytował ten post 16 listopada 2007 - 20:12


#14 Guest_u2megafan_*

Guest_u2megafan_*
  • Guests

Napisano 16 listopada 2007 - 21:23

Uważaj, fani Radiohead by Cię za to zjedli :D

Kiedy to prawda i w ogóle mogą mnie zbluzgać i tak mnie to nie ruszy.

#15 Guest_Mrówa_*

Guest_Mrówa_*
  • Guests

Napisano 16 listopada 2007 - 21:24

Kiedy to prawda i w ogóle mogą mnie zbluzgać i tak mnie to nie ruszy.




&*#^)^%&)@#^&*)$^%@)^%*)%@^*$^%$ :D





a tak na serio, to nie moge zrozumieć, w czym niby rR. zgapia cokolwiek od u2....

#16 Ewa

Ewa

    Użytkownik

  • Members
  • 47 Postów
  • Skąd:Poznań obecnie

Napisano 16 listopada 2007 - 21:37

To chyba rok 2004 stał u mnie pod znakiem Radiohead...
Poznałam wówczas dotychczasową całą dyskografię. Zachwyciło, potem trochę zmęczyło.
Drażni mnie maniera Yorke`a - rzekomo ma niezwykle rozbudowaną skalę głosu i potrafi zaśpiewać niemal wszystko... Chętnie usłyszałabym czysty wokal na koncertach a nie zawodzenie...

Zdolności kompozytorskich jednak ująć mu nie można.

Z "The Bends" i "Pablo Honey" pochodzi trochę hiciorów... "My Iron Lung", nieśmiertelne "Creep", "Fake Plastic Trees"...
Chyba nikt wówczas nie przypuszczał, że kilka lat później panowie złożą hołd w stronę elektroniki...

"Ok Computer" traktuję jako jedną z lepszych płyt lat 90; jedną z moich ulubionych w ogóle. Rzadko kiedy zdarza się tak spójna, dobra płyta. Wyróżniam osobiście "Climbing up the walls" i "Lucky" - mistrzostwo!

"Kid A" i "Amnesiac" traktuję podobnie, może z lekką przewagą na stronę tego drugiego (uwielbiam okładkę tej płyty, tak a propo). Przepiękne "Pyramid Song", "Might be wrong", czy "Knives Out" z oryginalnym teledyskiem.
"Kid A" nie sposób chyba nie docenić za "How to disappear..." - właśnie w takich momentach objawia się geniusz Yorke`a i kolegów!

W "Hail to the thief" pobrzmiewa już co nieco rockowym graniem. Chociażby "2+2=5" - koncertowe wykonanie świetne! Natomiast "Where I End And You Begin" ... oddaję pokłon temu zespołowi...
Płyta ogólnie rzecz biorąc, może odrobinę mnie zawiodła, ale już od dawna nie oczekuję od Radiohead 100%... a przebłysku.

I takim "trafiony!" na "In Rainbows" są "Jigsaw Falling into Place" (słusznie wybrany na singiel), "House of Cards" i "Videotape".

Radiohead nie potrzebują milionów sprzedanych płyt; nie muszą pozyskiwać nowych fanów - są marką samą w sobie, wyrobioną chyba w sławetnym AD 1997. Także opinie o tym, że ich wydawnictwa są mało przystępne dla potencjalnego słuchacza albo Yorke coś tam pod nosem mruczy.... Hmmm, no fakt, ale co z tego...?

#17 Stella

Stella

    Użytkownik

  • Members
  • 214 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Nowhere near

Napisano 16 listopada 2007 - 21:44

a tak na serio, to nie moge zrozumieć, w czym niby rR. zgapia cokolwiek od u2....


Droga Mrówo,
po raz pierwszy się z Tobą zgadzam... :D

posdro, Stella.

u2megafanie.. może napisz co więcej, wyjaśnij nam coś,uświadom ;)

#18 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 16 listopada 2007 - 21:46

Aż mnie to teraz zaciekawiło, bo niby "nie no, nic mi się nie kojarzy takiego.." ale z drugiej strony jakoś do końca tego nie mogę wykluczyć, bo coś mi gdzieś tam świta, więc obiecuję przesłuchać dokładnie dyskografię Radiohead pod kątem szukania wpływów U2 i udowodnienia że U2 jest wszędzie :D

#19 Guest_Mrówa_*

Guest_Mrówa_*
  • Guests

Napisano 16 listopada 2007 - 21:47

Droga Mrówo,




:mellow:





a teraz treść właściwa postu:

http://www.youtube.c...h?v=_DM5-pyAWtY

zapraszam do oglądnięcia tego, mocne ;-)

#20 Stella

Stella

    Użytkownik

  • Members
  • 214 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Nowhere near

Napisano 16 listopada 2007 - 22:16

http://www.youtube.c...h?v=_DM5-pyAWtY

zapraszam do oglądnięcia tego, mocne ;-)


Mocne to mało powiedziane wg mnie (mam ochotę być teraz napisać jak to jest kur... zaje.biste)
Oj chyba znowu mnie 'złapie faza' radioheadowa... I znowu chcę być na ich koncercie! A do Polski to już raczej nie przyjadą..

Teraz sobie jeszcze przypomniałam o 'true love waits'... aj

http://www.youtube.c...h?v=GIBqTEkodXo



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych