Skocz do zawartości


Radiohead


1098 replies to this topic

#61 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 02 stycznia 2008 - 21:09

Się zastanawiam, ile by wyszło gdyby się samemu wybrać, ewentualnie jakąś zorganizowaną grupą, ale na własną rękę.
Pociągiem np., tylko na stronie pkp cen zagramanicznych tras nie podają wieśniaki.

#62 Guest_Mrówa_*

Guest_Mrówa_*
  • Guests

Napisano 02 stycznia 2008 - 21:14

acrnoale...stopem jest lepiej;p


zawsze stopem sie śmieszne rzeczy dzieją, pozatym można wyżulić po drodze troche kasy, i generalnie jest fajnie tak wyjechać na kilka dni do berlina i spowrotem ;)

#63 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 02 stycznia 2008 - 21:24

acrnoale...stopem jest lepiej;p



Ale nie z kobietą...;)

#64 Guest_Mrówa_*

Guest_Mrówa_*
  • Guests

Napisano 02 stycznia 2008 - 21:25

Ale nie z kobietą...;)




no jak kto woli;pp

#65 Ewa

Ewa

    Użytkownik

  • Members
  • 47 Postów
  • Skąd:Poznań obecnie

Napisano 02 stycznia 2008 - 21:30

Się zastanawiam, ile by wyszło gdyby się samemu wybrać, ewentualnie jakąś zorganizowaną grupą, ale na własną rękę.
Pociągiem np., tylko na stronie pkp cen zagramanicznych tras nie podają wieśniaki.


Mogę zapytać jutro o Intercity. No bo co, zostaje pewnie ta opcja.
Wiem, że ze Szczecina można kupić bilet grupowy na pociąg + metro w Berlinie i to coś ok. 25 EUR kosztuje, ale to oferta weekendowa chyba.
Mistrzem logistyki to ja nigdy nie byłam :)
Ja bym spontanicznie kupiła bilet, a później martwiła się o dojazd...

#66 Stella

Stella

    Użytkownik

  • Members
  • 214 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Nowhere near

Napisano 02 stycznia 2008 - 21:56

Hmmm, pojechałabym sobie do Berlina...
Chęci same w sobie mam wielkie, ale w pojedynkę, to licho trochę.

Acr, Marta - nie macie ochoty?
Ktokolwiek?



A pewnie,że mam ochotę na rh w Berlinie :D Ciekawe jak szybko bilety się rozejdą... bo jeszcze jest open'er.. Świetne byłoby pojechać, właśnie większą grupką osób i pociągiem... (taki wstęp do wyprawy do Władywostoku :D) :)

#67 Guest_Mrówa_*

Guest_Mrówa_*
  • Guests

Napisano 13 marca 2008 - 17:34

http://www.youtube.c...h?v=08_2eTj3wsA


to jest piekne
moge nawet zaryzykowac stwierdzeniem ze ta wersja jest lepsza od pierwowzoru

#68 corso

corso

    Użytkownik

  • Members
  • 3 831 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Black Diamond Bay

Napisano 13 marca 2008 - 17:42

Świetne!

#69 Łukasz

Łukasz

    Użytkownik

  • Members
  • 996 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:GDN

Napisano 28 marca 2008 - 14:56

Poszukiwane 2 bilety ....
EDIT:
NIEAKTUALNE
Dołączona grafika

#70 chrapcio

chrapcio

    Użytkownik

  • Moderatorzy
  • 1 938 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Pleszew

Napisano 30 marca 2008 - 10:23

http://muzyka.onet.p...9431,newsy.html
o.0

ciuch ciuch!

Chrapcio7 on Last.FM


#71 Guest_QuickShowerJam_*

Guest_QuickShowerJam_*
  • Guests

Napisano 10 kwietnia 2008 - 12:49

O, jak fajnie ze jest tu i temat o tym zespole :-D


Generalnie Radiohead to jeden z moich najbardziej ulubionych zespolow w ostatnim czasie ;-).
The Bends i Pablo Honey to dla mnie jedne z najlepszych płyt lat 90, OK comp tez swietna.
Kid A i Amnesiac mimo ze inne sa naprawde piekne.
HtT jest dla mnie powrotem do tego mocniejszego brzmienia. Moim zdaniem powrot całkiem udany, There There czy myxomatosis to naprawde genialne utwory.
No i In Rainbows: fajnie ze zdecydowali sie udostepnic ta plyte w sieci. Jak dla mnie album bardzo rowny, trudno wybrac najlepszy utwor, ale 15 step, nude czy videotape naprawde pozytywnie sie wyrozniaja ;)


to by bylo na tyle :>

#72 Guest_Mac_*

Guest_Mac_*
  • Guests

Napisano 10 kwietnia 2008 - 15:55

No i In Rainbows: fajnie ze zdecydowali sie udostepnic ta plyte w sieci. J


Swoją drogą, wiecie że to wrzucają na torrenty i na sieci p2p?
Nie rozumiem ludzi, którzy kradną nawet to co mają za darmo.

#73 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 10 kwietnia 2008 - 18:25

Jeśli to mają za darmo, to nie kradną. Co za różnica czy pociągnę płytę z torrentów czy od Nich? za darmo to za darmo.

#74 Guest_Mac_*

Guest_Mac_*
  • Guests

Napisano 10 kwietnia 2008 - 19:32

Jeśli to mają za darmo, to nie kradną. Co za różnica czy pociągnę płytę z torrentów czy od Nich? za darmo to za darmo.


Nie zgadzam się z tobą. Wytłumacze to po mojemu:
Jak wiadomo, zespół Radiohead przeprowadził eksperyment - udostępnił swój nowy album za "co łaska".
Jeśli chciałeś mieć płyte za darmo, wysterczyło przy pobieraniu jej z Netu wpisać w odpowiednie pole $0.
Nie przeszkodziło to idiotom wrzucić album na torrenty i ściągać z tamtąd nielegalnie( to, że sami twórcy wystawiają go za darmo, nie uprawnia nikogo do udostępniania go nigdie indziej!).
No sam powiedz - czy tak się zachowują zdrowi psychicznie ludzie ze zdolnością do samodzielnego podtarcia się?

#75 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 10 kwietnia 2008 - 19:37

Też ściągnąłem z soulseeka :(

Wygodniej mi było i tyle. Co z tego, że przepisy, że coś? Faktycznie nie robi to nikomu żadnej różnicy.

#76 Guest_Mac_*

Guest_Mac_*
  • Guests

Napisano 10 kwietnia 2008 - 19:51

Ja oczywiście nie mówie że nie można ściągać z innych serwisów, bo sam nie jestem święty i ściągłem pare płyt w ten sposób.
Ale nie rozumiem, po co to ludzie wrzucali na te serwery płyte, która była za darmo dostępna.

Swoją drogą, ponad 60% "fanów" pobierających płyte legalnie postanowiło nie zapłacić zespołowi za jego ciężką prace, absolutnie nic. Chciałbym pogratulować tym 60% procentom.
Brawo, matołki - stawiacie pod znakiem zapytania przyszłość zespołu, który pewnie spora cześć z Was wymienia jako ulubiony.
Nie żeby mnie to obchodziło, nie obchodzą mnie losy Radiohead.
Muzycy metalowi ze znanych zespołów skarżą się że jak sprzedadzą na świecie 200tys płyt to jest święto, bo może uda im się opłacić czynsz za mieszkanie(nie, nie przesadzam) i jeszcze coś kiedys nagrać.
20 lat temu 200 tys. sztuk albumu sprzedawał chyba każdy rockowy/ metalowy zespół, który nie był całkiem do dupy, podczas gdy płyty gigantów rochodziły się w milionach(weźmy chociaż U2).
Ludzie jęczą tymczasem, że współczesna scena muzyczna nie wygląda tak jak kiedyś.

Pokojarzcie fakty, do cholery.

#77 corso

corso

    Użytkownik

  • Members
  • 3 831 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Black Diamond Bay

Napisano 10 kwietnia 2008 - 19:56

Ja oczywiście nie mówie że nie można ściągać z innych serwisów, bo sam nie jestem święty i ściągłem pare płyt w ten sposób.
Ale nie rozumiem, po co to ludzie wrzucali na te serwery płyte, która była za darmo dostępna.

Swoją drogą, ponad 60% "fanów" pobierających płyte legalnie postanowiło nie zapłacić zespołowi za jego ciężką prace, absolutnie nic. Chciałbym pogratulować tym 60% procentom.
Brawo, matołki - stawiacie pod znakiem zapytania przyszłość zespołu, który pewnie spora cześć z Was wymienia jako ulubiony.
Nie żeby mnie to obchodziło, nie obchodzą mnie losy Radiohead.
Muzycy metalowi ze znanych zespołów skarżą się że jak sprzedadzą na świecie 200tys płyt to jest święto, bo może uda im się opłacić czynsz za mieszkanie(nie, nie przesadzam) i jeszcze coś kiedys nagrać.
20 lat temu 200 tys. sztuk albumu sprzedawał chyba każdy rockowy/ metalowy zespół, który nie był całkiem do dupy, podczas gdy płyty gigantów rochodziły się w milionach(weźmy chociaż U2).
Ludzie jęczą tymczasem, że współczesna scena muzyczna nie wygląda tak jak kiedyś.

Pokojarzcie fakty, do cholery.

Niedawno widziałem w tv dom Larsa Ulricha.
No faktycznie, na czynsz za takie cos długo trzeba pracowac...

#78 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 10 kwietnia 2008 - 20:07

Swoją drogą, ponad 60% "fanów" pobierających płyte legalnie postanowiło nie zapłacić zespołowi za jego ciężką prace, absolutnie nic. Chciałbym pogratulować tym 60% procentom.
Brawo, matołki - stawiacie pod znakiem zapytania przyszłość zespołu, który pewnie spora cześć z Was wymienia jako ulubiony.


Chyba troszkę się zagalopowałeś. Dlaczego nazywasz "niefanami" i matołkami osoby które skorzystały z tego co im umożliwił sam zespół? :huh:


Niedawno widziałem w tv dom Larsa Ulricha.
No faktycznie, na czynsz za takie cos długo trzeba pracowac...


Oj Corsco nie podchodź do tego tak ;) Bo to mi przypomina słynne "pokaż lekarzu co masz w garażu"... :)
Dołączona grafika

#79 Guest_Mac_*

Guest_Mac_*
  • Guests

Napisano 10 kwietnia 2008 - 20:15

Chyba troszkę się zagalopowałeś. Dlaczego nazywasz "niefanami" i matołkami osoby które skorzystały z tego co im umożliwił sam zespół? :huh:


A może zespół, nie wiedział że ma takich fanów.
Fanów którzy żałują nawet dolca, żeby zapłacić zespołowi za ciężką prace(tak jest, płyty nie nagrywa się w przerwie na kawe, a jej produkcja kosztuje dużo wysiłku i pieniędzy).
Podstaw sobie na to miejsce U2, czy gdyby chłopaki zrobili taki sam eksperyment i udostępnili płyte w necie, czy żałowałbyś tych 10 złotych? Wiedząc że robili to dla nas, że ciągle robią kawał dobrej muzyki...
No nie wiem, może ja mam jakieś inne spojrzenie na te sprawy, ale uważam że tak się fan nie zachowuje.

#80 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 10 kwietnia 2008 - 20:24

Właśnie na tym polegało rewolucyjne podejście Radiohead, że nie postawili żadnych granic cenowych. Każdy ma wolny wybór, jeśli zdecydował się na opcję "0" to nie można uznać tego za coś złego, robi to legalnie i za przyzwoleniem zespołu. Możemy popaść bowiem w absurd - od jakiej ceny zaczyna się bycie prawdziwym fanem. Wyceniecie pracy swojego ukochanego, legendarnego zespołu na kwotę 1,2,5 $ będzie przecież czymś żałosnym. A jak ktoś zapłaci 1000 $ to jest lepszym fanem? Udostępnianie muzyki w formie jakiej zrobił to Radiohead to po prostu dostowanie się do istniejących realiów. Zespół i tak zarobił niezłe pieniądze na udostępnienie albumu w sieci. "Prawdziwi" fani i tak przecież zakupią tradycyjne wydawnictwo ;)

Podstaw sobie na to miejsce U2, czy gdyby chłopaki zrobili taki sam eksperyment i udostępnili płyte w necie, czy żałowałbyś tych 10 złotych? Wiedząc że robili to dla nas, że ciągle robią kawał dobrej muzyki...
No nie wiem, może ja mam jakieś inne spojrzenie na te sprawy, ale uważam że tak się fan nie zachowuje.


Gdyby tak zrobiło U2 to i tak pewnie poczekałbym na wydanie płyty w formie tradycyjnej. :P A gdybym się jednak zdecydował to na pewno wybrałbym opcję "0 $". Zaraz po premierze zakupiłbym przecież pewnie album (i to w formie super extra bombowy deluxe). Dlaczego miałbym płacić dwa razy za to samo? Czy mógłbym nadal się określać mianem fana?

Mac po Twojej działalności na forum mogę stwierdzić, że korzystasz z nielegalnych źródeł pozyskiwania muzyki. Czy nie czujesz się źle okradając tak ciężko pracujących artystów, którym postanawiasz za ich wysiłek i możliwość wysłuchania ich twrczości nie zapłacić? Dlaczego za coś złego uważasz nie zapłacić nic U2 (nawet przy bezpłatnym udostępnieniu albumu), a w innych wypadkach już to złe nie jest?
Dołączona grafika



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych