Skocz do zawartości


Zdjęcie

U2 w książkach


633 replies to this topic

#21 agrace

agrace

    Użytkownik

  • Members
  • 682 Postów

Napisano 27 stycznia 2007 - 16:27

Gdzie to można dostać?


Patrz post Methiu - "na półce w EMPiKu"... :)

#22 Łukasz

Łukasz

    Użytkownik

  • Members
  • 996 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:GDN

Napisano 27 stycznia 2007 - 19:14

Gdzie to można dostać?

http://www.empik.com...tegory=21050900

:D chyba poproszę na urodziny

#23 conr4d

conr4d

    Użytkownik

  • Members
  • 2 255 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wałbrzych

Napisano 27 stycznia 2007 - 19:41

Gdzie to można dostać?

http://www.empik.com...tegory=21050900

:D chyba poproszę na urodziny

Prosić zawsze można :-D
Swoją drogą, szkoda, że po angielsku...

#24 pablo

pablo

    26 lat z U2...

  • Members
  • 1 594 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Płock / Warszawa

Napisano 28 lutego 2007 - 08:53

Czy i jak tak to kiedy będzie wydana po polsku książka U2 by U2.
Angielską wersje widziałem w ten weekend na wystawie w księgarni przy Metrze Ratusz i tak mnie to zaciekawiło.

Kiedyś dyskusja na ten temat chyba była na Heh-u, ale dokopanie się do tego to spory wysiłek. :P







.

1. U2 * 2. Queen * 3. Metallica * 4. Marillion * 5. Pink Floyd * 6. R.Stones * 7. Iron Maiden * 8. Radiohead * 9. Deep Purple * 10. D.Mode

U2 TOP 10: The Unforgettable Fire, Exit, Luminous Times, All I Want Is You, Ultra Violet, Acrobat, The Ground Beneath Her Feet, Electrical Storm, Sometimes You Can't Make It On Your Own, Magnificent


#25 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 28 lutego 2007 - 09:29

Czy i jak tak to kiedy będzie wydana po polsku książka U2 by U2.


W październiku 2006r. napisałem maila do wydawnictwa In Rock (które wydało Propagandę) z zapytaniem czy planują wydać tą pozycję. Otrzymałem odpowiedź, że prowadzą negocjacje w sprawie nabycia praw do wydania książki. Problemem była kwota jaką trzeba zapłacić za zakup tych praw. Ostatnio ponownie napisałem do nich maila, lecz niestety nie odpisali.

Myślę, że książka zostanie napewno wydana. Kiedy? Wydaje mi się, że ewentualny wydawca poczeka aż prawa do książki troszeczkę stanieją B)
Dołączona grafika

#26 evay

evay

    an accident waiting to happen

  • Moderatorzy
  • 2 213 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow

Napisano 02 marca 2007 - 17:13

Cóż, to może ja się pochwalę...
Otóż niedawno miałam urodziny (;pp) i moje przyjaciółki zastanawiały się co mi kupić.
A że ja od daaawna już myślałam nad U2 by U2, to wyszukałam sobie w EMPiKu...
takie i takie
nie wiem w końcu, na jakie się zdecydowały, jest różnica kilkudziesięciu złotych aż :| a to różni się tylko wydawnictwem!
No więc Ala powiedziała "spokojnie!" i zamówiła ;pp
No i dziś się ulitowały i mi dały moje piękne U2 by U2

Waży aż DWA KILOGRAMY, ma 350 stron. Jest większa niż "Propaganda". Format nieco większy niż A4.
Trzymam ją na kolanach. Okay, to spostrzeżenia (jeszcze nie zdążyłam przeczytać).
Okładkę znamy. Taka, jak U218.
Z tyłu pełne zdjęcie z mojej sygnaturki (*_*) i cytaty:
"YOU DON'T BECOME A ROCK STAR UNLESS YOU'VE GOT SOMETHING MISSING SOMEWHERE, THAT IS OBVIOUS TO ME. IF YOU WERE OF SOUND MIND YOU COULD FEEL NORMAL WITHOUT 70,000 PEOPLE A NIGHT SCREAMING THEIR LOVE FOR YOU" Bono

"ROCK'N'ROLL IS ABOUT CAPTURING A MOMENT, IT'S AN INSTINCT, IT'S NOT SOMETHING YOU CAN SIT DOWN AND WRITE IN THE QUIET OF YOUR STUDY" The Edge

"SO THERE I WAS, FIFTEEN YEARS OLD, WITH A DARK BROWN IBANEZ-COPY BASS GUITAR AND NO AMP. I HAD NO IDEA THAT I WAS SUPPOSED TO DO WITH IT. NOT A CLUE. IT JUST SOUNDED GOOD TO ME. DEEP AND FAT AND SATISFYING" Adam Clayton

"WE ARE VERY DIFFERENT PEOPLE WITH DIVERSE PERSONALITIES. WE ARE ONE BUT WE ARE DEFINITELY NOT THE SAME" Larry Mullen Jr

Okładkę można ściągnąć, co właśnie robię, żeby było mi wygodniej.
Okładka z wewnątrz (przód): zdjęcie chłopaków - czasy Boy, może October.... Afro Adama, rotfl ;D
Okładka z wewnątrz (tył): Jedno ze zdjęć z sesji zdjęciowej "How to dismantle an atomic bomb" (wiecie, m. in. Bono w słomkomym kapeluszu na tej kuli)

Otwieram książkę. Kartka dalej.
Czarne tło. Po lewej autografy chłopaków (żałuję, że nie są prawdziwe). Po prawej tytuł i imiona oraz pseudonimy naszych autorów ;pp

Strona dalej: zdjęcie zespołu najprawdopodobnie idącego korytarzem na scenę.
Dalej. 42 małe, kwadratowe zdjęcia z wszystkich lat. Spis treści, bardzo ciekawy:
Prologue,
1960-75// STORIES FOR BOYS
1976-78// ANOTHER TIME, ANOTHER PLACE
1978-80// STARING AT THE SUN
1980-81// INTO THE HEART
1982-83// SING A NEW SONG
1984-85// IN THE NAME OF LOVE
1986-87// LUMINOUS TIMES
1987-89// OUTSIDE IT'S AMERICA
1990-93// SLIDING DOWN THE SURFACE OF THINGS
1994-98// SOME DAYS ARE BETTER THAN OTHERS
1998-01// THE LAST OF THE ROCK STARS
2002-06// UNTIL THE END OF THE WORLD


Dalej: "Kilka" słów od członków zespołu.
Czarno-białe zdjęcie Bono, jego komentarz, na następnej stronie The Egde, potem Adam i na końcu Larry. Ale przez całą książkę przewija się także Paul McGuinness i dziwię się, dlaczego nie dopisali także jego do 'autorow' --'

I zaczyna się prawdziwa treść. Pierwszy rozdział jest podzielony na cztery części: każda część o innym muzyku. Zaczynamy od Adama. Kilka zdjęć z dzieciństwa, fotka domu i Clayton opowiada o swoim dorastaniu, początkach gry na gitarze basowej. Nie rozpisuje się; zaledwie trzy strony.
Potem mamy Bono. I jak to Bono ma w zwyczaju czytamy o nim przez szesc stron (+ jedna strona - wieeeelkie zdjęcie chyba rocznego Bonia ;pp). Następnie The Edge (trzy strony + strona zdjęć, których nigdy wcześniej nie widziałam) i na koncu Larry (i sliczne zdjęcie na początek!) - trzy strony, trzy zdjęcia, jedno z 1974 roku!

Po krótkich biografiach zaczyna się opowieść o początkach początku - założeniu, o tym, jak zaczynali w tej legendarnej kuchni Larry'ego.
To nie jest zwykła proza, taka jak, powiedzmy, "Bono: Święty i grzeszny. Coś typu... no... wywiad. Przez cały czas opowiada zespół, momentami nawet rozmawiają ze sobą, kłócą się o coś, gdy któryś z nich coś wyolbrzmi etc.
Naprawdę baaaaardzo dużo zdjęć! Samą książkę można OGLĄDAĆ, a nie tylko czytać!
Zdjęcia uczniów szkoły chłopaków, młody Adam z tym afro i pierwszym basem, bilety z pierwszych koncertow "The Hype", członkowie Lypton Village.
W następnym rozdziale kulisy nagrywania pierwszej płyty, trochę o pierwszym producencie, o pracy Adama, szukaniu menagera, kontraktach, relacjach z rodzicami, pierwszych koncertach, planach "co bedzie, jesli sie nie uda", dojrzewaniu w Dublinie... Trzy świetne zdjęcia, gdzie najbardziej podoba mi się Bono w kwiatowej niebieskiej koszuli i naprawdę wyraźnie widać te NAPRAWDĘ NIEBIESKIE oczy ;pp dobra, wybaczcie mi to --'

I zaczyna się "Boy". Słynne zdjęcia Antona Corbijna, opowiadania o koncerach, zdjęcia w jakimś pokoju: Bono wciąż leży na kanapie, Larry coś "gra" na gitarze, Adam w szlafroku paraduje po pokoju, Edge obok kominka etc. October, War. Kolejne zdjęcia Antona, kilka Rowana czochrającego Larry'ego - rewelacja!
I historia: o Ali, o ślubie Bono, o tym, jak sprawy zaczynały nabierać tempa, nagrywaniu War, sytuacji w Irlandii, pierwszych koncertach, Red Rocks!, pierwszym wyjeździe do Nowego Jorku, o ślubie The Edge'a (rewelacyjne zdjęcia z tego wydarzenia).
W końcu mamy "The Unforgettable Fire". Zdjęcie The Edge'a z Hollie - śliczne. Live Aid, wyjazd Bono do Afryki.
"The Joshua Tree", bardzo dużo o Afryce (Bono dziwnie wtedy wyglądał ;pp), trasa Amnesty, praca z Antonem, opowieści o każdym utworze z TJT, powrót do czasu dojrzewania, przygoda z Ameryką, "Rattle and Hum", The Dalton Project!!!, zdjęcie The Edge'a przed studiem, na którym peeełno napisów fanów w tym olbrzymie "NOW I CAN GO HOME!", Bono opowiada o sobie i o Ali, o czym są jego teksty, o pierwszym dziecku, jest też o trasie koncertowej, o ekipie (która wciąż jeździ z zespołem). Aż w końcu "Achtung Baby" i mamy ZooTv. W tym rozdziale naprawdę duuuuużo zdjęć. Ta cała idea ZooTv, MacPhisto w Watykanie. "Pop", Pop Mart (ach, popmartowy bas *_*), słoooodkie zdjęcie śpiącego Edge'a z Sian, rewleacyjna fotka uzbrojonego żołnierza z karabinem stojącego przy plakatach "U2 SARAJEVO POP MART". "All that you can't leave behind", ostatnie chwile życia ojca Bono, nagrywanie albumu, Bono angażujący się w umożenie długów krajów Trzeciego Swiata, Bono i Papież, nieco o Aung San Suu Kyi, bardzo dużo o trasie, dużo o Bostonie, o Slane Castle, pogrzebie Boba Hewsona, o relacjach synów z ojcami.
I mamy w końcu "How to dismantle an atomic bomb". Jubileusz 2000, One, Afryka, opowieści o życiu prywatnym, nagrywanie płyty, trochę o tym, jak zginęło HTDAAB, o próbach, jedna cała strona - zdęcia ich sprzętu... hmmm, chciałabym --', o współpracy z Apple, zdjęcia asystentów (właściwie asystentek ;pp) chłopaków, dużo zdjęć z koncertów Vertigo tour, wspomnienia, Live 8, Nowy Orlean i oczywiście wspomniany koncert w Polsce

"THERE WERE SO MANY HIGHLIGHTS TO THAT TOUR. POLAND WAS PROBABLY AT THE TOP. WE WERE IN THE MIDDLE OF 'NEW YEARS DAY' AND I'D COMPLETELY FORGOTTEN THAT THE SONG IS INSPIRED BY THE SOLIDARYITY MOVEMENT. BECAUSE WITH U2 SONGS, THE ORGINAL INSPIRATION GETS LOST AS THE SONG EVOLES. I TURNED TO FIND SOME WATER WHEN I LOOKED BACK, THE ENTIRE STADIUM, 80,000 PEOPLE, HAD DISSAPPEARED UNDER A RED AND WHITE DOLIDARITY FLAG. THEY WERE GONE. SOMEHOW ON THE INTERNET AND LOCAL RADIO IT HAD BEEN COMMUNICATED THAT OUR ADIENCE SHOULD PLAY A TRICK ON US. THEY HAD BROUGHT CARDS AND FIGURED OUT WHO WAS WHITE AND WHO WAS RED, AND THE WHOLE STADIUM TURNED INTO A FLAG. I COULD HARDLY SPEAK LET ALONE SING. IT WAS A REALLY EMOTIONAL MOMENT FOR ANYONE WHO WAS THERE. THEY FELT WE HAD STOOD BY THEM IN THAT MOMENT WHEN THEY WENT ON STRIKE FOR DEMOCRACY AND WANTED TO SHOW US THEY REMEMBERED."


cóż, naprawdę warto czekać. Naprawdę rewelacyjnie jest czytać o wszystkim z ich punktu widzenia, poza tym naprawdę dużo o płytach, o kulisach, o ich przyjaźni.

Aż brak mi słów.

#27 bee

bee

    saw things so much clearer

  • Moderatorzy
  • 2 109 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:in-between

Napisano 02 marca 2007 - 19:42

'u2 by u2' jest fantastyczna!! warta swojej ceny, no i te zdjęcia :drool:

mała rada - nie opłaca się zamawiać książek w empiku!! za moje wydanie (w twardej oprawie) zamówione w amerykańskim Amazonie zapłaciłam - razem z przesyłką - 109 złotych; książka przyszła w ciągu dwóch tygodni

#28 evay

evay

    an accident waiting to happen

  • Moderatorzy
  • 2 213 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow

Napisano 02 marca 2007 - 19:48

EMPiK zdziera kasę, ale dziewczyny stwierdziły, że tak będzie szybciej i łatwiej ;pp
a mnie tam obojętne, ważne, że mam moją książkę!

#29 bee

bee

    saw things so much clearer

  • Moderatorzy
  • 2 109 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:in-between

Napisano 02 marca 2007 - 20:11

no jasne, najważniejsze, że możesz już ją czytać i oglądać :D

a moja uwaga to tak na przyszłość i dla innych, po co przepłacać (w przypadku twardej oprawy w Empiku wychodzi prawie 2 razy drożej)

#30 Adasia

Adasia

    Użytkownik

  • Members
  • 120 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Dublin

Napisano 03 marca 2007 - 10:50

Ja dostalam U2 by U2 na Boze Narodzenie...(Jak z tym skarbem wracalam do Polski) to musialam sobie za ten uroczy prezent w sumie sama zaplacic, bo mialam dzieki tej książce mały nadbagaż :lol: Ale oplacalo się :lol: Przeczytałam tę książkę w niesamowitym tempie... :) Po prostu nie mogłam się oderwać :) SUPER książka...!
No i oczy można tez przy okazji nacieszyć swietnymi zdjeciami :D

#31 agrace

agrace

    Użytkownik

  • Members
  • 682 Postów

Napisano 13 maja 2007 - 10:38

Jako ciekawostkę podam, że 'U2 by U2' obecnie można kupić w Anglii za 4,99 funta. Podobnie jak 'U2 Show'. Natomiast 'Bono. In The Name Of Love' kosztuje 2 funty.

#32 Marysieńka. love U2

Marysieńka. love U2

    Użytkownik

  • Members
  • 697 Postów
  • Skąd:wyspa skarbów

Napisano 05 czerwca 2007 - 19:08

Chyba nie ma jeszcze Polskiego wydania U2 BY U2.

#33 Guest_Mrówa_*

Guest_Mrówa_*
  • Guests

Napisano 05 czerwca 2007 - 19:10

Chyba nie ma jeszcze Polskiego wydania U2 BY U2.




Coś takiego, Nie może być B)

#34 Guest_MacPhisto18_*

Guest_MacPhisto18_*
  • Guests

Napisano 05 czerwca 2007 - 19:14

Chyba nie ma jeszcze Polskiego wydania U2 BY U2.


Ludzie ludzie wiadomość dnia!!!! A ja byłem przekonany że jest!! BA nawet już przeczytałem po polsku!! A tu taka niespodzianka......

#35 Marysieńka. love U2

Marysieńka. love U2

    Użytkownik

  • Members
  • 697 Postów
  • Skąd:wyspa skarbów

Napisano 05 czerwca 2007 - 19:15

Acha to jest tylko wersja zagraniczna. To jest zrozumiałe. ;)

#36 dochna

dochna

    Użytkownik

  • Members
  • 375 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Szczecin

Napisano 05 czerwca 2007 - 19:18

http://www.empik.com...tegory=21050900
:D chyba poproszę na urodziny


ja bym chętnie o tą poprosiła :P
http://www.empik.com...tegory=21000000
Im bardziej Puchatek zaglądał do środka
Tym bardziej Prosiaczka tam nie było

#37 Marysieńka. love U2

Marysieńka. love U2

    Użytkownik

  • Members
  • 697 Postów
  • Skąd:wyspa skarbów

Napisano 05 czerwca 2007 - 19:24

Te książki są po angielsku. A ja niestety nie umiem płynnie czytać po angielsku. :rolleyes: :rolleyes:
Bardzo dziekuje za linka i pozdrawiam

#38 Witas

Witas

    Użytkownik

  • Members
  • 7 064 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 06 czerwca 2007 - 01:33

Marysieńka, Ty mnie zawsze przedziwnie chwytasz za serce, jak Ty to robisz :-)

#39 Marysieńka. love U2

Marysieńka. love U2

    Użytkownik

  • Members
  • 697 Postów
  • Skąd:wyspa skarbów

Napisano 06 czerwca 2007 - 11:22

Co takiego??? :rolleyes: :D

#40 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 06 czerwca 2007 - 11:25

Co takiego??? :rolleyes: :D


O takich rzeczach się głośno nie mówi :D:D
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych