Skocz do zawartości


Zdjęcie

atu2.com fan survey 2007


18 replies to this topic

#1 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 04 listopada 2007 - 00:41

Doroczna ankieta atu2.com:
http://www.questionp...urvey?id=604170

Wypełniajcie :)

#2 Ceasar_Of_Rome_Forrever

Ceasar_Of_Rome_Forrever

    Mr Spock

  • Members
  • 3 170 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:City of Blinding Lights Śrem

Napisano 04 listopada 2007 - 06:53

no spełniłem swój patriotyczny obowiązek choć bardzo słabo znam angielski :D
Dołączona grafika
Max Biaggi Ceasar Trade List

#3 Michał

Michał

    Edziomaniak

  • Members
  • 934 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Zooropa

Napisano 04 listopada 2007 - 11:09

Done

Dołączona grafika


#4 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 05 listopada 2007 - 23:55

Jeszcze raz zachęcam do wypełniania, pokażmy że jest nas dużo, z Polski ;)

Ciekaw jestem wyników, choć nie spodziewam się zbyt dużych zmian. Zazwyczaj są dość kontrowersyjne i nie zrozumiałe.
Jak znów wyjdzie, że największym marzeniem fana jest zgarnąć setlistę, najbardziej pożądany koncert, to pierwsza noc ZooTv, a najlepsze teksty są na Achtungu, to się załamię ;)

#5 Yasiu

Yasiu

    .

  • Members
  • 2 675 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 06 listopada 2007 - 07:55

"Have you ever downloaded a U2 album or song(s) from an album without paying for it? *
Yes
No
If YES, did you later pay for a copy of the song or album you downloaded?
Yes
No"

Będą za to później ścigać? :D

#6 conr4d

conr4d

    Użytkownik

  • Members
  • 2 255 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wałbrzych

Napisano 06 listopada 2007 - 08:08

Jeśli chodzi o pytania to są one świetnie, brakuje mi jeszcze czy U2 powinno zagrać na żywo Acrobat i Electrical Storm. Gdyby jeszcze to wszystko zostało uwzględnione ;-)

#7 Yasiu

Yasiu

    .

  • Members
  • 2 675 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 06 listopada 2007 - 08:10

Jeśli chodzi o pytania to są one świetnie, brakuje mi jeszcze czy U2 powinno zagrać na żywo Acrobat i Electrical Storm. Gdyby jeszcze to wszystko zostało uwzględnione ;-)


Takie pytanie pojawiło się pod koniec :) Z tym że ES chyba nie było w możliwościach :P

#8 ALICE

ALICE

    Boomerang

  • Members
  • 744 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Kwidzyn

Napisano 06 listopada 2007 - 18:13

zrobione :)
bardzo długa i szczegółowa ankieta, aczkolwiek fajna ;)

#9 Guest_u2megafan_*

Guest_u2megafan_*
  • Guests

Napisano 06 listopada 2007 - 19:07

zrobione :)
bardzo długa i szczegółowa ankieta, aczkolwiek fajna ;)

Oj długa, długa. Największy dylemat miałem z producentami albumów, ale wybór padł na Lanoisa i Eno. B)

#10 Margot

Margot

    Użytkownik

  • Members
  • 1 132 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Warszawa

Napisano 06 listopada 2007 - 22:46

Troche sie nasiedzialo ale zadanie wykonane:)

Swietny pomysl z ta ankieta. Z niecierpliwoscia czekam na wyniki

#11 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 11 stycznia 2008 - 17:22

http://www.atu2.com/survey/2007/

Wyniki.
Jak zwykle w sporej mierze skandaliczne i nieogarnialne;)
No i jak zwykle w większości (pytań) jestem w mniejszości;)

#12 methiu

methiu

    0118 999 881 999 119 7253

  • Members
  • 1 035 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ok.Oświęcimia

Napisano 11 stycznia 2008 - 18:40

Fani U2 twierdzą, że Larry ma największe szanse przetrwać na bezludnej wyspie a Bono najmniejsze (ciekawe czemu) :lol:

Achtung Baby Vs Joshua Tree 44,59% : 24,04%
1990s Vs 1980s 47,18% : 34,24%

Osobiście unikam takich porównywań jak powyżej ale wyniki chyba ciut niespodziewane : )
"Smell the flowers while you can" - David Wojnarowicz

#13 Yasiu

Yasiu

    .

  • Members
  • 2 675 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 11 stycznia 2008 - 19:25

"What country are you from?"

ładnie wyprzedzili nas tylko Niemcy, Kanada, UK i USA :)

Dołączona grafika

#14 Fledge

Fledge

    Admin

  • Members
  • 1 019 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Poznan

Napisano 11 stycznia 2008 - 20:20

Kilka przemyśleń na temat wybranych pytań ankiety.

How old are you?

Jak widac, przedział od 26-35 lat to zdecydowana większość (prawie 37%) . A wiec raczej dojrzalsi słuchacze. Dobrze wiedzieć, że fani u2 to nie tylko rozchichotane nastolatki.

Male or female?

Myślałem, że U2 słuchają raczej dziewuchy. A tu niespodzianka - w 64% są to mężczyźni:)

What country are you from?

Polska górą, jak to ma w zwyczaju mówić nasz czołowy "strongman":)
Ponad 5% to Polacy. Całkeim dobry wynik biorąc pod uwagę 2,79% dla Francji, 2,49% dla Irlandii, 5% dla Australii i 2,77%dla makaroniarzy. Patrzac na Europe, lepszy wynik maja tylko Niemcy (6,15%), UK (7,87%). Frekwencja naszych południowych sąsiadów żenująca (marne 0,25% dla Czechów).

Aside from U2, which of these artists is your favorite?

Krzepiące 5,64% dla Beatles. Oczywiście Coldplay tez wysoko - 5,20% - co w sumie jest zrozumiałe. Dziwi natomiast troche 3,40% dla Pearl jam - może mi to kos wytłumaczy?
5,88% wyrwał Springsteen, co bardzo mnie cieszy, chociaż spodziewałem sie tego patrząc na 40% dla USA w pytaniu o pochodzenie.

When did you become a U2 fan?

16-21 lat temu to odpowiedz, która padała najczęściej (25,67%). Na drugim miejscu 22+ z 25,23 - niewiele mniej. Jednym słowem - NIESAMOWITE!!! Ponad połowa osób wypełniających ankietę to starzy wyjadacze.

Have you ever had a dream in which at least one member of U2 appeared?

Yes - 72%. Buhahaha... Swoją drogą - tez miałem:)

Have you ever downloaded a U2 album or song(s) from an album without paying for it?

Yes - 45%. Nieładnie:P

Who is the best musician in U2?

87% dla Edge'a. Tego sie nie spodziewałem, chociaż sam zaznaczyłem tę odpowiedz. W sumie rola gitarzysty jest najbardziej namacalna. Ale i tak, prawie 90% to szokujący wynik.

What is U2's worst fashion mistake?

Wygrał Adam (24,61%) ze swoim białym afro. Hmmm...moim skromnym zdaniem, właśnie wtedy wyglądał najlepiej. Za ch*ja tego nie rozumiem, ale jak widać, niezbadane sa wyroki boskie. Drugie miejsce Bono ze swoja płetwą na UF Tour (oczywiste). A potem ogólnikowo POP (jeszcze bardziej oczywiste).

U2's best decade?

47% dla lat 90. Nie, nie i jeszcze raz nie. Straszny absurd. Akurat z tym nie zgadzam sie najbardziej.

What's your favorite U2 album?

Achtung Baby zwycięża ze swoimi 44%. Joshua Tree tylko 24%. Żałosne!

What's your least favorite U2 album?

Oczywiście najczęstsza odpowiedzią był October (25%). Stara płyta, do tego nigdy nie była zbytnio lubiana. Dobrze chociaż, że POP zaliczył druga lokatę.

What is the most underrated U2 album?

POP - 38%. Porażka numer 2.

What's your favorite U2 album cover?

Widac, ze odpowiadający nie byli zbytnio obiektywni. Wygrał AB (26,50%) - pewnie dlatego, ze jest ulubionym albumem większości. Jak dobra muzyka, to dobra okładka...image, koncerty ;)
Moi faworyci (RAH i War) dostali kolejno 5,17% i 6,60%, czyli kiepsko, mimo że kazdy kto ma choćby minimalne poczucie estetyki, potwierdzi geniusz tych okładek.

Which album has produced the best collection of music videos?

Znowu AB, chociaż videoclipy miał raczej kiepskie.

What's your favorite song from WAR?

Spodziewane zwycięstwo NYD (28%) i SBS (22%). Ogólnie, mało ambitny wybór, zwłaszcza, ze Surrender dostał 4,61%, a Drowning Man 7,48%.


What's your favorite song from THE UNFORGETTABLE FIRE?


Chyba padnę na pysk. Pride tylko 17,61%, co przy 41,15% Bad jest dla mnie największą zagadką ankiety. Na trzecim UF ze swoimi marnymi 16,62% - czyli niewiele marniej od Pride'a.


What's your favorite song from THE JOSHUA TREE?


WTSHNN 26,75%. Nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń co do wyboru tego kawałka. Smuci natomiast 6,62% dla ISHFWILF i 4,41% dla Bullet.

What's your favorite song from ALL THAT YOU CAN'T LEAVE BEHIND?

Wygrał Walk ONn (ujdzie), drugi był Kite (ujdzie), na trzecim Beautiful Day (a powinien byc pierwszy).

What is your favorite U2 music video?

7,46% dla Window In The Skies - bardzo dobry teledysk, ale nie zasługuje na miejsce pierwsze. Drugie obsadził WTSHNN (7,39%), z czym sie mogę zgodzić (jesli nie liczyć tego, ze powinien byc na pierwszym).

What's your favorite U2 tour?

AB - prawie 36%
Vertigo - 24%
JT - 6,48%
Chyba niczego więcej nie muszę dodawać.


Dobra, kończę bo zamknąłem przypadkowo stronkę z ankietą i mam dość.

Edit: Widze ze ktos juz mnie uprzedzil odnosnie pytania o pochodzenie.
Edit 2: Oczywiscie brałem udział w ankiecie:)
U2

#15 Guest_Mrówa_*

Guest_Mrówa_*
  • Guests

Napisano 11 stycznia 2008 - 21:07

ok, przekaze innym, buziaki






























































ojej, jaka szkoda że nie jestem starym wyjadaczem tylko rozchichotanym nastolatkiem.

Myślałem, że U2 słuchają raczej dziewuchy.


No prosze, a ja myślałem że mieszkancy poznania.

#16 marcin93

marcin93

    Użytkownik

  • Members
  • 1 570 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wrocław

Napisano 11 stycznia 2008 - 21:52

Szczerze to nie rozumiem skąd przypuszczenia, że "fani U2 to nie tylko rozchichotane nastolatki"? Osobiście znam mało osób w moim wieku (patrz 15 lat) które słuchają U2 - ze mną raptem 3. Ta ankieta nie była mi potrzebna do stwierdzenia tego, że fani U2 to "raczej dojrzalsi słuchacze".

P.S.

Nie wiem czemu, ale Twój komentarz do tego pytania wydał mi się jakiś "dziwny". Jakby to był swoisty wyraz triumfu ("nie oddamy U2 nastolatkom, zostanie ono przy starych wyjadaczach"), a może także zlekceważenia nastoletnich słuchaczy.
...a oto mój fejs, flykr i elitarny lans.efę!

#17 Witas

Witas

    Użytkownik

  • Members
  • 7 064 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 11 stycznia 2008 - 22:37

Mam jedno pytanie - po co mi dawali numer ID, jak wypełniałem ankietę?

#18 Fledge

Fledge

    Admin

  • Members
  • 1 019 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Poznan

Napisano 12 stycznia 2008 - 09:41

Nie wiem czemu, ale Twój komentarz do tego pytania wydał mi się jakiś "dziwny". Jakby to był swoisty wyraz triumfu ("nie oddamy U2 nastolatkom, zostanie ono przy starych wyjadaczach"), a może także zlekceważenia nastoletnich słuchaczy.


Stary, nie wiem dlaczego odbierasz moje słowa dosłownie. Ja sam nie łapie sie na przedział 26-35, ale cieszy mnie, że U2 słuchają ludzie, którzy już trochę na tym świecie żyją. I tyle.


ojej, jaka szkoda że nie jestem starym wyjadaczem tylko rozchichotanym nastolatkiem.


No szkoda :)
U2

#19 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 12 stycznia 2008 - 12:35

Czy jest możliwość dotarcia do poprzednich wyników ?? Jak tu sensownie komentować, kiedy nie można porównać z poprzednimi ankietami ?!? Cóż, trudno. Oto moje zdanie:

1) moim zdaniem w wynikach dwóch pierwszych pytań nie ma nic zaskakującego - może przewaga mężczyzn trochę za wysoka. Ale to pewnie dlatego, że kobiety generalnie nie lubią tracić czasu na pierdoły w rodzaju ankiet.
2) dobry wynik Polaków to zasługa naszej fascynacji netem. Jesteśmy na czwartym miejscu na świecie pod względem objętości Wikipedii ! To jest wynik 10 razy bardziej sensacyjny.
3) co do " czy Twój małżonek/małżonka lubi U2 ? " - widać efekty syndromu " słuchaj czegoś długo - polubisz ". Kiedyś kumpel mojej siostry zapytał się jej, czy można nie lubić U2, kiedy mieszka się z fanem U2. Odpowiedziała, że nie :D
4) za to jesli chodzi o rodziców, wynik jest inny - tu z kolei mamy do czynienia z syndromem " wyłącz to wreszcie i idź spać ! "
5) odnośnie dzieci - tu wysoki wynik również nie zaskakuje. Spójrzmy na przedział wiekowy - większośc fanów U2 mieści się w takim przedziale, że ich dzieci w większości nie weszły jeszcze w nastoletni wiek buntu, więc naturalne jest, że lubią to, co lubią rodzice.
6) potwierdzeniem tego jest następne pytanie - normalnie tak wysoki odsetek fanów, którzy nie zabrali jeszcze dziecka na koncert U2 powinien zaskakiwać, zwłaszcza, jesli chodzi o Amerykanów. Cóż, większość zapewne uznała, że ich dziecko jest jeszcze za małe.
7) other artists - trudno byłoby sobie wyobrazić wyniki bardziej oczywiste

Dziwi natomiast troche 3,40% dla Pearl jam - może mi to kos wytłumaczy?


1) większość respondentów to Amerykanie
2) ostatnie kolaboracje U2 z PJ

8) " kiedy zostaliście fanem U2 " - oczywiście akurat wtedy, kiedy wychodziły JT ( mniej ) i AB ( więcej - co wynika z porównania ze statystyką wieku ).

Yes - 72%. Buhahaha... Swoją drogą - tez miałem:)


Ja też miałem, co w tym śmiesznego ?

9) Do you have a collection of any U2 memorabilia or merchandise? - aż 70% to dużo. Choć pewnie większości odpowiadających " tak " chodziło o rzeczy typu naszywki lub pocztówki :P
10) favorite band member - zaskakująco niski wynik Adama, który zapewne trzeba powiązać z wysokim odsetkiem mężczyzn wśród głosujących :P
11) nie zaskakuje mnie wysoki wynik Edge'a - ściśle rzecz ujmując, Bono nie jest wybitnym " muzykiem ", tylko " wokalistą ". A w tej kategorii jedynie Bono mógł w powszechnej świadomości rywalizować z Edgem.
12) zajebiste wyniki w TV Show :D

47% dla lat 90. Nie, nie i jeszcze raz nie. Straszny absurd. Akurat z tym nie zgadzam sie najbardziej.

Achtung Baby zwycięża ze swoimi 44%. Joshua Tree tylko 24%. Żałosne!


Owszem, wyniki są jeszcze gorsze niż rok temu. Cóż, większośc fanów jest nieuleczalna :P Jak na Amerykanów zaskakuje niski wynik ATYCLB.

13) least favorite - October zwyciężał w tej kategorii również w poprzednich ankietach. Cóż poradzić.

POP - 38%. Porażka numer 2.


Wręcz przeciwnie - najbardziej pozytywny rezultat tego surveya. Bo tak właśnie jest. I najwyższy czas, żebyś Ty też sobie to uświadomił :P

14) lyrics i videos mi się nie chce komentować, prosta pochodna odpowiedzi na hasło " ulubione ". Dla większości ludzi istnieje fundamentalna sprzeczność w tym, co np. twierdzę ja - że Joshua Tree to najlepsza płyta U2, do której jednocześnie nakręcono najgorszy zestaw teledysków. A ja nie widzę w tym żadnej sprzeczności.
15) kolejny niski wynik Bulleta w głosowaniu na piosenki z JT - syndrom " a bo na koncertach to wychodziło fajniej, o ! " również wydaje się być nie do wyplenienia. Poza tym zaskakuje niski rezultat Vertigo - wciąż przecież największego przeboju z ostatniej płyty. Ale tu zapewne również zadecydowały koncertowe wykonania City..
16) nadal nie rozumiem, co ludzie widzą w Electrical Storm. Kwintesencja U2-owej przeciętności, kawałek który nie wyróżnia się literalnie niczym - a rokrocznie wygrywa rankingi na najlepszy b-side. O co tu chodzi ?
17) oczywiście, że w instrumentalach nie mogło wygrać nic innego, niż jedyny instrumental albumowy.
18) Saints tryumfują w coverach - bez zaskoczeń, to chyba największy coverowy hit U2, no i Amerykanie lubią Green Day ( to wyjaśnia również wynik następnego pytania ).
19) kolejny kandydat na największy zaskok ankiety - najlepsze Streets to fatalnie wyprodukowane Streets albumowe ??!!
20) najlepsze Walk On to to ze Slane Castle - gówno prawda, po prostu jaracie się tym DVD ( wygrało w odpowiedniej kategorii ). Gdzie mu do Walk On z Grammy 2004, lub z Tribute To Heroes ?? HALO ??!!
21) w sumie fajnie, że wygrał klip do WITS - zawsze to lepsze od transwestytów.
22) how many concerts - bardzo niski wynik jak na wysoki odsetek Amerykanów w ankiecie, i to w sytuacji, gdy ponad połowa ankietowanych deklaruje, że słucha U2 od 16 i więcej lat. WTF ? Nie chce się dupska z domu ruszyć ? :D
23) w dodatku najwięcej ankietowanych pierwszy raz widziało koncert U2 dopiero po 2004. Wcześniej spali czy jak ?
24) Zoo TV srutiwi.
25) If you could go back to see one of these U2 concerts / performances, - największy absurd poprzedniej ankiety, kiedy to większość zaznaczyła Zoo Tv premiere ( sic !!!!!!!!!!!! ), tym razem został nieco skorygowany, Slane to już wybór mniej kontrowersyjny. Niemniej wciąż więcej fanów bardziej chciałoby zobaczyć mało ekscytującą, słabo zgraną, nieobfitującą w ciekawe wydarzenia premierę Zoo TV od legendarnych ( w skali całej historii muzyki rockowej ) koncertów w Red Rocks ( !!!! ) czy w Sarajewie ( !!!!!!!! ). Czy ktoś jeszcze jest w stanie twierdzić, że naprawdę nie ma w tym niczego dziwnego ??!!
26) At a concert, which would you prefer to do? - kolejny gigantyczny absurd poprzedniej ankiety tym razem pozostał niezmieniony - znowu większość ludzi o wiele bardziej marzy o tym, by zabrać sobie do domu zmięty świstek papieru z wydrukowaną setlistą, niż zatańczyć z Bono czy zagrać z U2 na scenie. Jedyny możliwy komentarz: :wacko: Lepiej mieć niż być ?
27) Zdecydowana większośc ludu uważa, że wolno opuścić Bulleta na koncertach, Trochę upada moja teoria o preferowaniu wersji live nad studyjną, nie upada przeświadczenie o tym, iż niezbadane ( rozumem ) są wyroki większości U2fanów.
28) best live song to oczywiście miażdżące zwycięstwo Streets, co nie zmienia faktu, że najlepszą wersją jest wersja studyjna - tak ? Bo mi się trochę kręci już w głowie.
29) Zwycięstwo Slane w rankingu dvd - do zaakceptowania. Ostatnia pozycja Red Rocks - kolejny szczyt w koronie absurdów ( pomijam już zwycięstwo Sydney nad R&H, po prostu na stosunek fanów U2 do okresu Zoo TV od dawna już brak słów ).
30) prawie 60% fanów uważa, że na VT Bono nie przesadził z " preaching ". Drugi największy pozytyw tej ankiety. Podobnie odpowiedź na kolejne pytanie.
31) większość ludzi wolałaby podglądać U2 przy pracy nad płytą, niż jechać z nimi w trasę. Ustawiłbym to odwrotnie. BTW jakiś dziwny, choć ledwie widoczny cień ogólnej niechęci do koncertów klaruje się z tej ankiety. Człowiekowi XXI wieku nie chce się chodzić na koncerty, skoro może to mieć w domu na plazmie ? Tak, zbyt daleko idący wniosek. Na razie. Zobaczymy, co będzie za 10-20 lat.
32) What has been U2's defining moment? - jeden z najciekawszych rezultatów. O ile dobrze pamiętam, poprzednio wygrała odpowiedź " it hasn't happened yet ". Oczywiście, Live Aid to odpowiedź właściwa. Ale ciekawe, z czego wynika tak radykalna zmiana nastrojów ?
33) It's U2's last concert. What song should they play last? - 40 powinno dostać co najmniej 90%. Ale ważne że wygrało.
34) trzeci wielki pozytyw - miażdżąca większośc fanów wciąż uważa, że odejście Larry'ego lub Adama powinno być równoznaczne z rozwiązaniem zespołu.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych